Opis
MODEL KSZTAŁCENIA DA VINCI
Kompetencje przyszłości
Atuty kierunku
Certyfikaty
Ciekawe wydarzenia
Partnerzy kierunku
Przykładowe ścieżki studiów
Proponowane moduły dla wybranej ścieżki
Program studiów w roku akademickim 2021/2022
Kadra
Przemysław Starosta
Opiekun kierunku IT Project Management – informatyczne techniki zarządzania
Przemysław Starosta
Opiekun kierunku IT Project Management – informatyczne techniki zarządzania
rozwińO mnie
rozwińJestem specjalistą z zakresu baz danych, trenerem programowania i analizy danych oraz kierownikiem projektów informatycznych. Współpracowałem z takimi firmami jak GSK, T-Mobile, Lidl, Volvo czy Santander Bank. Możesz mnie poznać również poprzez kursy i publikacje na stronach helionu czy udemy.
rozwińW kwestii zawodowej interesuje się każdym tematem związanym z danymi – od prostych raportów poprzez ETL i BigData, kończąc na modelowaniu procesów z wykorzystaniem machine learning.
rozwińNa styku życia zawodowego i pasji jest edukacja. Lubię się uczyć, szukam nowych sposobów uczenia się i uczenia innych. Edukacja mnie uwodzi.
Bartosz Bilicki
wykładowca
Spotkajmy się na:
Bartosz Bilicki
wykładowca
O mnie
rozwińCEO w Trifinity.io – software house łączącym gamifikację z technologią stojącą za kryptowalutami.
rozwińBartek jest autorem takich pojęć jak: kryptomarketing, płaskie punkty, nowe zaangażowanie czy korpotoken. Wielokrotnie był prelegentem na imprezach branżowych m.in. na Mobile Trends Conference (2017, 2018), WordCamp (2010, 2011, 2017, 2018), Blockchain Alliance (03.2018, 05,2018), Kariera Developera (2018). Jest także inicjatorem spotkań Blockchain Business i prowadzącym live’y „To the moon” w ramach „I love crypto”.
Ciekawi mnie:
rozwińblockchain, kryptowaluty, tokenizacja, gamifikacja, IT w edukacji
Mateusz Kara
adwokat, wykładowca
Mateusz Kara
adwokat, wykładowca
rozwińAdwokat Mateusz Kara ostatnie kilka lat spędził obsłudze przedsiębiorstw, przede wszystkim wdrażając w spółkach giełdowych procedury MAR (Market Abuse Regulations) oraz regulacje w zakresie Komitetów Audytu przy Radach Nadzorczych. Zamiłowanie do upraszczania wszelkich procedur zaprowadziło go w kierunku technologii blockchain, której po poznaniu idących za nią możliwości stał się sympatykiem. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem swojej kancelarii adwokackiej, jest współzałożycielem oraz kierownikiem działu prawnego w Biurze rachunkowym TAXO oraz w Bitcan.pl
Współautor e-booka Zrozumieć kryptowaluty (https://zrozumieckrypto.pl/), prelegent podczas różnych wydarzeń związanych z branżą blockchain – m.in. Blockchain Business Meetup. Autor cyklu w kwartalniku „I Love Crypto”, w którym opowiada o różnych aspektach prawnych związanych z kryptowalutami i technologią blockchain.
rozwińPrywatnie pasjonat książek biznesowych i nowych technologii.
mgr inż. Dominik Kurzawski
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
mgr inż. Dominik Kurzawski
wykładowca
O mnie
rozwińWykładowca-praktyk Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, podyplomowych studiów z zakresu projektowania systemów informatycznych.
rozwińProfesjonalista na styku IT i biznesu, znający mechanizmy tworzenia dobrych relacji w zespole projektowym. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Centrali jednego z poznańskich banków, gdzie nabierał doświadczenia w roli analityka procesów biznesowych oraz zarządzania projektami. Wyznaje zasadę, iż podstawowym krokiem na drodze prowadzącej do skutecznie funkcjonujących procesów jest ich analiza. Obecnie niezależny konsultant IT, odpowiedzialny za realizację projektów w ujęciu całościowym.
Ciekawi mnie
rozwińPrywatnie wielki fan klubu piłkarskiego FC Barcelona oraz boksu amatorskiego.
mgr inż. Leszek Tasiemski
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyczne Techniki Zarządzania
mgr inż. Leszek Tasiemski
wykładowca
O mnie
rozwińPraktyk biznesu w zakresie bezpieczeństwa informatycznego oraz technologii i technik informatycznych w zarządzaniu przedsiębiorstwem (F-Secure Corp.- partner kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania), mgr inż. Informatyki (Politechnika Poznańska), lic. ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), MBA (Master of Business Administration, UEP i Georgia State University in Atlanta). Vice President, RDC & Poznań R&D at F-Secure. Odpowiedzialny za Rapid Detection Center oraz rozwijanie produktów związanych z wykrywaniem ataków i podatności w firmie F-Secure. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu testów penetracyjnych oraz analiz powłamaniowych, głównie dla europejskiego sektora finansowego.
Ciekawi mnie
rozwińEntuzjasta zastosowań sztucznej inteligencji w wykrywaniu cyberataków. Absolwent informatyki, ekonomii oraz MBA. Obecnie studiuje psychologię. Działa również jako mentor dla start-upów i jest certyfikowanym nauczycielem jogi.
Piotr Dyba
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyczne techniki zarządzania
Piotr Dyba
wykładowca
O mnie
rozwińPraktyk zarządzania w firmie F-Secure, od 4 lat naucza programowania i rzeczy dookoła niego, wcześniej na Politechnice Poznańskiej, a od 2017 w CDV. Twórca autorskiego programu nauczania języka Python, publikuje na temat współczesnych peryferiów i ich wykorzystania w aplikacjach webowych oraz o cyberbezpieczeństwie. Zbudował i rozwinął świetny zespół programistów w swojej aktualnej firmie F-Secure. Pasjonat fotografii, jako korespondent wojenny wyjechał do Afganistanu. Publikował zdjęcia w ponad 100 tytułach drukowanych.
dr inż. Leszek Wanat
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
Zarządzanie Kreatywne
Doradztwo i Coaching
dr inż. Leszek Wanat
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i praktyk zarządzania w zakresie gospodarki elektronicznej i informatyki ekonomicznej.
Ciekawi mnie
rozwińCzłowiek, informatyka i taniec towarzyski
dr inż. Alicja Rytelewska
Zastępca Dziekana Wydziału Nauk Społecznych
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Zarządzanie Kreatywne
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Alicja Rytelewska
Zastępca Dziekana Wydziału Nauk Społecznych
O mnie
rozwińKierownik Katedry Coachingu i Zarządzania, Absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiowała także zarządzanie i marketing na NHL Hogesschool w Holandii. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorska, napisaną w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej UE w Poznaniu, dotyczącą kompetencji menedżerów oraz ich wpływu na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw IT. Od 2004 roku jest wykładowcą akademickim, prowadząc zajęcia w Polsce i za granicą. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach oraz rozwojem organizacji. W swoich publikacjach i wydanej w 2015 roku monografii porusza zagadnienia dotyczące kompetencji i kwalifikacji pracowników, ich rozwoju oraz wpływu czynnika ludzkiego na wyniki przedsiębiorstw. Prowadzi także badania nad efektywnym zarządzaniem talentami. Była uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.
rozwińOd kilkunastu lat związana z biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywała także prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania, zarządzania ludźmi czy rozwojem talentów.
Ciekawi mnie
rozwińPrywatnie entuzjastka sportu, szczególnie tenisa ziemnego. W wolnej chwili lubi pograć w bridga z rodziną i przyjaciółmi.
Spotkajmy się na:
Zarządzanie Kreatywne
Doradztwo i Coaching
O mnie
rozwińAbsolwentka studiów magisterskich na UAM i Collegium Da Vinci oraz podyplomowych na WSHiU. Właścicielka i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions, a także HR Ninja.
rozwińDla największych marek w Poznaniu i Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji obniżając skutecznie rotację pracowników. Projektuje scenariusze szkoleń rozwojowych i wspiera w wyłapywaniu talentów. Prowadzi procesy executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów. Prowadzi mediacje wewnątrz organizacji.
rozwińProjektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c, wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach zewnętrzny w branżach: hotelarskiej, gastronomicznej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, spożywczej, lotniczej, usługowej i w oświacie, a także płynące z pracy w międzynarodowej korporacji.
rozwińDrugim, poza biznesem obszarem zainteresowań zawodowych jest edukacja. Jest autorką kursów zawodowych przygotowanych dla Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Certyfikowana trener efektywnej nauki i szybkiego czytania; stworzyła własny program efektywnej nauki. Szkoliła nauczycieli i dyrektorów wielkopolskich placówek oświatowych, a obecnie jako główny trener koordynuje projekt zakładający przeszkolenie z zakresu efektywnej nauki kadrę pedagogiczną poznańskich placówek oświatowych.
- Coach ACC ICF na ścieżce akredytacji PCCMediator VCC
- Absolwentka Szkoły Coachingu Grupowego i Zespołowego
- Certyfikowany Trener FRIS
- Założycielka Spółki HR Ninja s.c. w ramach której aktywnie działa na rynku biznesowym projektując i wydając gry szkoleniowe dla biznesu.
Ciekawi mnie
rozwiń…zmienność ludzkiej natury, każdy kolejny zakręt dróg i rzek, każdy dzień. Ciekawi mnie co myślą i czują moje psy. Ciekawi mnie las, nieustająco…
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Zarządzanie kreatywne
O mnie
rozwińDoktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie Nauki Organizacji i Zarządzania (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Wieloletni trener i moderator w polsko-szwajcarskim programie dla poparcia wolnej przedsiębiorczości. Doświadczenie w zakresie prowadzenia warsztatów z pracownikami administracji publicznej oraz organizacjami biznesowymi w zakresie zarządzania zespołami, przywództwa, procesów decyzyjnych w organizacjach i rozwoju osobistego. Wykładowca podyplomowych studiów MBA w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z zakresu skutecznego zarządzania organizacją i zarządzania operacjami. Trener w programie Train and Education In Strategically Significant Areas (Uniwersytet Ekonomiczny). Autorka wielu artykułów naukowych na podstawie prowadzonych badań i analiz poświęconych zarządzaniu, ostatnio wielopokoleniowości w zespołach oraz wykorzystaniu coachingu w organizacjach.
dr Joanna Krajewska
wykładowca
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
dr Joanna Krajewska
wykładowca
O mnie
Doktor nauk humanistycznych, coach, trenerka umiejętności psychospołecznych, entuzjastka Analizy Transakcyjnej i Non-Violent Communication.
Łączy przygotowanie akademickie z licznymi kursami i szkołami z zakresu psychologii, dzięki czemu prowadzi z powodzeniem różnorodne formy uczenia – od wykładów, poprzez konwersatoria i seminaria do warsztatów i treningów umiejętności interpersonalnych. Ukończyła Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w Szkole Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, Studium Trenerskie w Pracowni Psychologicznej Spotkanie, kurs Trener Zmian przygotowujący do przeprowadzania klientów indywidualnych i instytucjonalnych przez zmiany kompetencyjne i rozwojowe, Szkołę Analizy Transakcyjnej (zdała test 101), kurs Akredytowany Coach International Coach Federation, kurs Mindfulness Based Stress Reduction, jest certyfikowaną trenerką i facylitatorką DiSC. Uczestniczka zaawansowanego programu szkoleniowego Praktyk Analizy Transakcyjnej dla osób pracujących z organizacjami.
Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu rozwijania kompetencji psychospołecznych (specjalizuje się w komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu stresem i asertywności) oraz sesje Assessment Center i Development Center. Szkoliła między innymi kadrę menadżerską Poczty Polskiej S.A., Ministerstwa Finansów, pracowników Urzędów Marszałkowskich w Kielcach i Katowicach, kadrę naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz European University Viadrina Frankfurt, pracowników przedsiębiorstw oraz studentów. W ramach projektu Wielkopolska Akademia HR zrealizowała ponad 600 godzin doradczych w wielkopolskich małych i średnich przedsiębiorstwach, badając potrzeby rozwojowe tych organizacji oraz projektując działania szkoleniowe (badania fokusowe, badania kultury organizacyjnej, sesje DC, przegląd/przygotowanie opisów stanowisk i siatek kompetencji).
Na co dzień związana z Centrum Psychologiczno-Coachingowym inspeerio, gdzie prowadzi coachingi oraz warsztaty rozwoju kompetencji interpersonalnych, koordynuje projekty psychoedukacyjne, a także – na portalu inspeerio – publikuje artykuły popularyzujące psychologię, coaching i rozwój osobisty.
Skupia się na szukaniu zasobów. Wierzy, że zmiana przekonań zmienia rzeczywistość.
dr inż. Magdalena Olechnowicz-Czubińska
Zastępca Kierownika Katedry Coachingu i Zarządzania
dr inż. Magdalena Olechnowicz-Czubińska
Zastępca Kierownika Katedry Coachingu i Zarządzania
O mnie
rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez dłuższy czas związana z biznesem, gdzie zajmowała stanowiska m.in. Kierownika zespołu sprzedaży, Kierownika ds. marketingu czy Specjalisty ds. rozwoju rynku. Od kilku lat jest wykładowcą akademickim. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem przedsiębiorstwem, zarządzaniem strategicznym, zarządzaniem jakością oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu.
prof. dr hab. Danuta Krzemińska
wykładowca
Spotkajmy się na :
Zarządzanie kreatywne
Doradztwo i coaching
Informatyczne techniki zarządzania
prof. dr hab. Danuta Krzemińska
wykładowca
O mnie
rozwińOd wielu lat związana byłam z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Katedrą Finansów Przedsiębiorstw.
rozwińNa moje wykształcenie składa się: uzyskanie tytułu profesora nauk ekonomicznych za książkę, Wiarygodność kontrahenta w kredycie kupieckim (2007), stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych za książkę, Finansowe znaczenie odpowiedzialności przedsiębiorstwa w stosunkach umownych (1995) oraz stopnia doktora (1980). Zainteresowania naukowe koncentrowałam wokół finansów małych i dużych przedsiębiorstw, funkcjonowania kredytu kupieckiego oraz zarządzania płynnością finansową. Dorobek naukowy liczący ponad 100 pozycji obejmuje książki, rozdziały w książkach i artykuły. Głównie odnosi się do badań przeprowadzonych w przedsiębiorstwach przy pomocy kwestionariuszy ankietowych. Ponadto napisałam kilkanaście recenzji prac doktorskich, kilka prac habilitacyjnych i na tytuł naukowy profesora. Otrzymałam nagrody Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za książkę profesorską (2006), habilitacyjną (1995), Nagrodę Zespołową Ministra Nauki I Szkolnictwa Wyższego (1986). Brałam udział w projektach badawczych. Zarządzanie finansami ( od 2008), Gospodarowanie majątkiem obrotowym w przedsiębiorstwie (2008), Znaczenie źródeł krótkoterminowego finansowania przedsiębiorstwa (2004) oraz Strategia kapitałowa przedsiębiorstwa (2000). Uczestniczyłam w bardzo wielu konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych.
rozwińZainteresowania i hobby:
Muzyka i sport
O mnie:
rozwińDoktor nauk społecznych w zakresie psychologii.
rozwińAbsolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2007 – magister pedagogiki: doradztwo zawodowe i personalne, 2010 – magister psychologii: psychologia pracy i organizacji). W 2012 roku ukończył podyplomowe studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi na UAM. Obronił doktorat z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim w 2017 roku. Interesuje się zagadnieniami związanymi z doradztwem zawodowym, planowaniem i zarządzaniem karierą, dynamiką małej grupy, a także psychologią ekonomiczną. Prowadzi szkolenia z zakresu rozwijania kompetencji diagnostycznych w doradztwie zawodowym i personalnym oraz kompetencji społecznych.
rozwińPrywatnie opiekun dwóch adoptowanych ze schroniska w Korabiewicach psów: Hugo & Boss’a, z którymi spędza każdą wolną chwilę.
Ciekawi mnie:
rozwińPoza psychologią pieniądza i konsumenta, czyli pasją naukową, lubi biegać i jeździć na rowerze. Uwielbia operę i musicale.
Izabela Grabowska
Kierownik Katedry Coachingu i Zarządzania
Izabela Grabowska
Kierownik Katedry Coachingu i Zarządzania
rozwińO mnie
rozwińSpecjalista HR, Trener,
rozwińO mnie
rozwińInspirujący lider sprzedaży, praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołem Doradców Klienta, Analityków Biznesowych oraz Specjalistów ds. Obsługi Posprzedażowej w międzynarodowej instytucji finansowej. Poparte sukcesami kwalifikacje z zakresu przywództwa, coachingu prowadzenia szkoleń i wykładów, negocjacji handlowych oraz analizy finansowej przedsiębiorstw.
Adam Karpisz
wykładowca
Spotkajmy się na:
Adam Karpisz
wykładowca
O mnie
O mnie
rozwińAbsolwent PJATK. W przeszłości grafik, UX/UI designer, art director, teraz skupia się głównie na nowych technologiach. Projektował dla wielkich korpo jak Amazon, małych startupów jak Bling SH, przeszedł przez piekło freelance, posmakował tworzenia gier wideo, ostatecznie znajdując swoje idealne miejsce w tworzeniu na potrzeby sieci i aplikacji, doprawiając to od czasu do czasu zabawą z brandingiem, animacją czy 3D.
rozwińObecnie Product Designer dla Netguru oraz twórca kreatywny na własnym: karpisz.com
Ciekawi mnie
rozwińWszystko co związane z designem, sztuką, nauką i gadżetami. Poza tym patologiczny geek, w weekendy szukający ucieczki od cywilizacji pod namiotem w głębokim lesie.