Meet the partners of the study programme
Meet the lecturers of the study programme
prof. dr hab. inż. Jerzy Weres
ProfesorrozwińO mnie
rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej (1974) w zakresie zastosowań matematyki w mechanice. Stopnie naukowe doktora (1979) i doktora habilitowanego (1992) oraz tytuł profesora (2002) uzyskał w obszarze nauk obliczeniowych. Reprezentuje dziedzinę nauk inżynieryjno-technicznych w ramach dyscyplin: informatyka techniczna i telekomunikacja oraz inżynieria mechaniczna.
rozwińDoświadczenie zawodowe uzyskał jako adiunkt w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN (1974-1980), jako profesor w Zakładzie Informatyki Stosowanej Instytutu Inżynierii Biosystemów w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (1980-2017), gdzie pełnił funkcje kierownika Zakładu, z-cy dyrektora Instytutu ds. nauki, kierownika uczelnianego Ośrodka Informatyki, a także pełnomocnika Rektora ds. sieci i systemów informatycznych. Pracę badawczo-dydaktyczną kontynuuje w Collegium Da Vinci, z którym związał się w 2001 r., początkowo jako WSNHiD. Pracował też w uczelniach zagranicznych – we Francji (staż doktorski w École Centrale, Nantes), Kanadzie (visiting researcher w Univerity of Manitoba, Winnipeg) i Stanach Zjednoczonych (visiting researcher w Purdue University, West Lafayette i w University of Floryda, Gainesville).
rozwińNajwiększe osiągnięcia naukowe: 1) rozwijanie zintegrowanych metod wytwarzania doradczych aplikacji internetowych dla potrzeb gospodarki rolno-spożywczej i leśnej z użyciem sieci semantycznych i modelowania 3D, 2) opracowanie oryginalnych algorytmów i kompleksowego oprogramowania do analizy procesów transportu ciepła i wody w biomateriałach, 3) opracowanie algorytmów analizy odwrotnej do identyfikowania nieznanych właściwości badanych produktów.
rozwińJest autorem licznych oryginalnych prac twórczych. Wskaźnik Hirscha wg Web of Science: 16, liczba cytowań: 524. Wiodące publikacje: Weres J., Kujawa S., Olek W., Czajkowski Ł. 2016. Integration of experimental and computational methods for identifying geometric, thermal and diffusive properties of biomaterials. International Agrophysics 30(2): 253-260 oraz Weres J., Olek W., Kujawa S. 2009; Comparison of optimization algorithms for inverse FEA of heat and mass transport in biomaterials. Journal of Theoretical and Applied Mechanics 47(3): 701-716.
rozwińUczestniczył w wielu projektach badawczych takich programów i agend grantowych jak EC 7th Framework Programme (“A common data exchange system for agricultural systems – agriXchange” oraz “FI-PPP project supporting SMEs in the development of smart services and applications for the agri-food sector – SmartAgriFood2”), COST Action, Andrew W. Mellon Foundation, NSERC, NCN itp. Uczestnik, organizator i przewodniczący szkół naukowych i międzynarodowych konferencji.
rozwińWypromował 12 doktorów, wykonał 6 recenzji na tytuł profesora, 1 na tytuł doktora honoris causa, 19 na stopień doktora habilitowanego, 28 na stopień doktora.
rozwińPodejmuje współpracę z firmami sektora informatycznego. Projektował i wdrażał systemy informatyczne i sieci komputerowe w jednostkach dydaktyczno-naukowych i przedsiębiorstwach gospodarki rolno-spożywczej. Zorganizował i prowadził dwie edycje ogólnopolskich konferencji szkoleniowych Centrum Promocji Informatyki w Warszawie: „Informatyczne Wspomaganie Zarządzania Uczelnią – Przegląd praktycznych rozwiązań”. Współpracuje z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym od 1993 r. w tworzeniu i rozwijaniu infrastruktury informatycznej w środowisku poznańskim, uczestniczy w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Poznańskie Centrum (wygłosił prelekcje „Narzędzia i usługi dla inteligentnego rolnictwa i przetwarzania żywności”, „Integrated system for supporting determination and analysis of geometric, thermal and diffusive properties of agri-food and forest products”, „Rozwój infrastruktury informatycznej i technologii przetwarzania danych w świetle przyszłych wyzwań w rolnictwie i w produkcji żywności”).
rozwińAngażuje się w pracę w zarządach międzynarodowych towarzystw naukowych w zakresie informatyki, takich jak EFITA, CIGR (IT Section), ASABE, IEEE i ACM, był też członkiem Sekcji Nauk Obliczeniowych Komitetu Informatyki PAN.
rozwińCiekawi mnie
rozwińWspomnienia dalekowschodnich rejsów, wielkich oceanów i siedmiu zielonych wysp Conrada (jestem absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni, pływałem na statkach Polskich Linii Oceanicznych).
rozwińMalarstwo, rzeźba i architektura. Literatura, historia i filozofia nauki. Obróbka fotografii i własnych filmów.
Tibor Vörös
Tibor Vörös
WykładowcarozwińO mnie
rozwińTibor Vörös ma ponad 20-letnie doświadczenie zarówno w środowisku akademickim, jak i korporacyjnym. Jest osobą pełną entuzjazmu i ciekawości, która badała różne obszary, od podejść medycznych i robotyki po korporacyjne procesy finansowe. Jego praca jest głównie związana z systemami informacyjnymi – powiązane z tym tematy wykładał na całym świecie (Węgry, Polska, Niemcy, Chiny, Indie, USA itp.). Ponadto, zajmował się symulacjami biznesowymi opartymi na finansach i stworzył unikalne scenorysy, aby pomóc uczestnikom swoich zajęć w doświadczeniu rzeczywistych problemów. Zwyciężył w kategorii „Innowacja w projektowaniu kursów” w ramach Nagrody Mistrzów 2010 CEEMAN. Brał także udział w różnych kampaniach branżowych i średniej wielkości projektach UE. Można go spotkać na biegach przełajowych lub rolkach (stare Bladerunnery) na poznańskich ścieżkach rowerowych.
dr Lidia Typańska-Czajka
dr Lidia Typańska-Czajka
WykładowcarozwińO mnie
rozwińJestem doktorem nauk matematycznych w zakresie matematyki specjalność logika matematyczna. Tytuł mojej rozprawy doktorskiej to: Krata rozszerzeń logiki relewantnej E.
rozwińNa CDV prowadzę zajęcia m.in. z logiki i teorii mnogości, statystyki matematycznej czy teorii liczb w bezpieczeństwie.
dr Tomasz Tyksiński
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana ds. Internacjonalizacji na Wydziale Nauk StosowanychO mnie
Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UAM, uzyskał doktorat z bezpieczeństwa danych.
rozwińZainteresowania naukowe koncentrują się na bezpieczeństwie systemów komputerowych, szeroko rozumianej kryptologii, jak również na programowaniu, algorytmice i złożoności obliczeniowej.
Ciekawi mnie
rozwińZapalony audiofil i kolekcjoner płyt, maniakalnie ogląda filmy i zaczytuje się starą fantastyką.
Vitalii Kotsovskyi
WykładowcarozwińO mnie
rozwińJestem absolwentem inżynierii komputerowej na studiach pierwszego stopnia, marketingu internetowego na studiach drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych Frontend Developer.
rozwińMoja dotychczasowa ścieżka zawodowa koncentrowała się na pracy związanej z informatyką, co pozwoliło mi zdobyć zaawansowaną wiedzę techniczną.
rozwińW pracy zawsze dążę do osiągnięcia wyznaczonych celów, co jest dla mnie ważne, ponieważ jestem osobą ambitną i zdeterminowaną. Moi współpracownicy doceniają także moją punktualność i odpowiedzialność, co sprawia, że jestem godny zaufania.
rozwińTeraz, jako wykładowca, moje doświadczenia w technologii stanowią solidną podstawę do dzielenia się wiedzą i wspierania rozwoju młodszych pokoleń. Moja pasja do nauki i przekazywania wiedzy stanowi teraz główny punkt mojej ścieżki zawodowej.
Paulina Głowacka
Paulina Głowacka
Wykładowczyni, metodyk uczelniany, przewodnicząca Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształceniadr inż. Adam Czajka
dr inż. Adam Czajka
WykładowcarozwińAbsolwent kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej, który ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku. Doktorat z dziedziny „Systemy Czasu Rzeczywistego” obronił w roku 2000. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz amerykańskiego ACM (Association for Computer Machinery, USA). Jest entuzjastą metodologii Business Model Canvas. Pełnił rolę mentora dla startup’ów podczas “IBM SmartCamp 2014” – IBM Global Entrepreneur program (Warszawa, Polska). Obszar jego zainteresowań jest szeroki i obejmuje przede wszystkim: Docker microservices, Microsoft.NET, C#, przetwarzanie obrazów oraz nowoczesne aplikacje Internetowe i mobilne (włączając w to aplikacje IoT oraz Cloud). Brał udział w tworzeniu systemu rejestracji ruchu oka człowieka szwedzkiej firmy Permobil Meditech AB (Sundsvall, Szwecja) oraz systemu badania oglądalności wytworzonego przez niemiecką firmę MediaScore GmbH (Kolonia, Niemcy). Aktualnie pełni funkcję CTO (Chief Technology Officer) w niemieckiej firmie di Support GmbH (Frankfurt, Niemcy) oraz Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale software’owym tejże firmy. W Collegium da Vinci pracuje od 2003 roku. Prowadzi wykłady dla studentów z zakresu Programowania Obiektowego. W wolnym czasie uwielbia grać ze swoimi synami w planszowe gry przygodowe
mgr inż. Robert Tyma
WykładowcarozwińO mnie
rozwińAbsolwent kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Poznańskiej. Dydaktyk z wyboru, pasjonat elektroniki. Specjalista w dziedzinie systemów wbudowanych. Promotor platform Arduino i Raspberry Pi. Działa również w przemyśle i biznesie, gdzie wykorzystuje swoją wiedzę do przeprowadzania procesu prototypowania urządzeń. Ma na swoim koncie kilka rozwiązań, które zostały wdrożone komercyjnie i w których pracował jako inżynier prototypu.
Maciej Stróżniak
Radosław Puakowski
Radosław Puakowski
WykładowcarozwińO mnie
rozwińAbsolwent ekonometrii ze statystyką Uniwersytetu Gdańskiego. Od dwudziestu lat pracuje jako analityk danych w agencjach badań marketingowych. Doświadczony menadżer zespołu przetwarzania danych. Entuzjasta i praktyk zwinnego zarządzania. Aktywnie i wytrwale poszukuje nowych dróg rozwoju.
rozwińMa na koncie setki przetworzonych projektów. Zainteresowania zawodowe koncentruje na analityce i programowaniu ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań analizy conjoint. W zarządzaniu zespołem praktycznie wykorzystuje techniki Scrum i Kanban. Nie ustaje w wysiłkach, aby analizować wszystko lepiej i szybciej.
rozwińCiekawi mnie
rozwińPasjonuje mnieo historia powszechna i geopolityka. Dużo czytam. Zgłębiam rosyjski język i kulturę. Lubię chodzić po górach, biegać i jeździć na rowerze.
Przemysław Nowak
Przemysław Nowak
WykładowcaO mnie
rozwińSpecjalista informatyk w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykładowca na Wydziale Informatyki i Komunikacji Audiowizualnej CDV. Właściciel firmy świadczącej usługi programistyczne oraz outsourcing IT. Specjalizacje: zarządzanie serwerami Windows, programowanie w językach c++, c#,ASP.net, administracja rozwiązaniami dla firm, kursy i szkolenia.
mgr inż. Filip Napierała
WykładowcarozwińO mnie
rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej, kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym. Prowadzi dydaktykę z zakresu Podstaw elektroniki, Systemów wbudowanych oraz Programowania. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu automatyki oraz kursów szkoleniowych dotyczących sterowników PLC i narzędzi Google. Dodatkowo przedsiębiorca współpracujący z firmami z zakresu Embedded Systems
Alicja Migda
Alicja Migda
WykładowcarozwińO mnie
rozwińProjektantka z ponad 16 letnim stażem. Na codzień pracuje jako Senior Product Designer / Team Leader – z aplikacjami webowymi i mobilnymi. Ponad to jako konsultant UX wspiera kilka software housów. Prowadzi szkolenia, warsztaty i webinary o tematyce Product Design. Ambasador tematu dostępnego projektowania produktów digitalowych
Krzysztof Maliński
WykładowcarozwińO mnie
rozwińAbsolwent Collegium Da Vinci z ponad 6-letnim doświadczeniem w programowaniu. Dziś twórca gier, który swoją karierę w zaczynał od aplikacji mobilnych i stron internetowych. Na co dzień pełni rolę Team Leadera i Lead Unity Developera w firmie Play2Chill S.A. W swoim dorobku posiada wiele projektów prywatnych i komercyjnych projekty na komputery osobiste czy konsolę Nintendo Switch. Największe projekty w których brał udział to: „Motorcycle Mechanic Simulator 2021” i „Aztecs: The Last Sun” czy „Pocket Pool”.
rozwińCiekawi mnie
rozwińPasjonują mnie gry i muzyka. Poza programowaniem rozwijam pasje związane z muzyką. Zajmuję się komponowaniem muzyki do gier i jej implementacją w silnikach. Po godzinach uczęszczam na studia magisterskie „Composition and Orchestration for Video Games” na University of Chichester w Anglii.
Jarosław Kowalczyk
WykładowcaO mnie
rozwińDyrektor artystyczny z wieloletnim stażem w branży gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Pracował między innymi nad światowymi hitami gier: Medal of Honor i Call of Duty. Wykładał i prowadził wydział Game Art and Design w Art Institute w Los Angeles. Jego najlepsi studenci pracują obecnie w najbardziej renomowanych firmach gier komputerowych takich jak Bilzzard, Infinity Ward, Treyarch oraz Electronic Arts. Obecnie jest wykładowcą i opiekunem specjalizacji gier na wydziale Informatyki w Collegium Da Vinci oraz wykładowcą na wydziale Communication Design w School of Form w Poznaniu.
Ciekawi mnie
rozwińJego doświadczenie i zainteresowania obejmują szeroki zakres produkcji gier, a w szczególności sztuka graficzna do gier, organizacja pracy zespołowej oraz systemy produkcyjne.
Piotr Komorowski
Piotr Komorowski
WykładowcarozwińO mnie
rozwińJestem strategiem komunikacji marki, z blisko 20 letnim doświadczeniem w branży PR i marketingu.
rozwińZajmuje się odkrywaniem tego co w markach najciekawsze oraz wyciąganiem z ludzi kreatywnych pomysłów.
rozwińOpieram się na swoim doświadczeniu w PR, marketingu i brand designie a także na procesach projektowych, design thinking oraz analizie trendów i trendspottingu.
rozwińProjektuję strategie marek, tworzę plany komunikacji i projekty wizerunkowe, badam trendy i prowadzę warsztaty kreatywne.
rozwińPracowałem m.in. dla: Tyskie, Lech Premium, Redd’s, Seat, Volkswagen, Wrigley, San Leon Energy, Komputronik, PKO BP, Tefal, Lorenz, Echo Investments, EPP Poland, Marmite, Semilac, POL i wielu innych.
rozwińJestem absolwentem Stosunków Międzynarodowych na UAM w Poznaniu. Ukończyłem także studia podyplomowe z dziedziny PR na SHG w Warszawie oraz Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Katarzyna Dadek
Katarzyna Dadek
WykładowcarozwińO mnie
rozwińProgramowaniem zawodowo zajmuję się od 2014 roku. Głównie są to technologie oparte na języku JavaScript (Node.js / React.js). Uczestniczę w projektach prowadzonych w metodykach takich jak Scrum, Kanban i Extreme Programming. Skończyłam Zarządzanie kreatywne na CDV i od tamtej pory rozwijam swoje umiejętności również w dziedzinach takich jak: zarządzanie projektami, UX i UI design.
Kamila Bilicka
Kamila Bilicka
Interkulturowa doradczyni kariery i przedsiębiorczości, nauczycielka akademicka, mentorka i trenerka kompetencji miękkich. Przedsiębiorczyni.rozwińO mnie
rozwińAbsolwentka Collegium Da Vinci, na kierunku Doradztwo i coaching oraz studiów podyplomowych – przygotowanie pedagogiczne, na Wydziale Nauk Społecznych. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na wydziale Prawa i administracji.
rozwińCertyfikowana trenerka, facylitatorka (APMG International) i moderatorka DiSC, Design Thinking. Entuzjastka Agile (APMG International Agile PM Foundations) i Scrum (Scrum Product Owner certyfikowany przez ScrumStudy).
rozwińSwoje doświadczenie czerpie z ponad 3000 h spotkań i współpracy z osobami, które przy jej pomocy zdobywają nowe kompetencje, zarządzają swoimi talentami i budują własną, ,,uszytą na miarę” ścieżkę rozwoju lub strategię biznesową.
rozwiń,,Należę do zespołu Centrum Praktyczności CDV, który odpowiada za współpracę z biznesem, wsparcie procesów dydaktycznych oraz wspieranie rozwoju kariery Studentów_ek i Absolwentów_ek CDV. Naszą misją jest promowanie proaktywnej postawy i budowanie „mostów” pomiędzy edukacją a środowiskiem biznesowym.
rozwińW Collegium Da Vinci prowadzę doradztwo zawodowe i przedsiębiorczości oraz przedmiot ,,Praktyczne umiejętności i kompetencje zawodowe” w języku polskim i angielskim. Organizuję, facylituję i moderuję warsztaty, szkolenia, spotkania z pracodawcami i konferencje. Tworzę przestrzeń do współpracy z poznańskim otoczeniem społeczno-biznesowym dla studentów_ek i absolwentów_ek CDV”.
rozwińW pracy zorientowana jest na ludzi i ich potencjał, wspiera w budowaniu samoświadomości oraz postawy proaktywnej, wykorzystując różnorodne narzędzia i metody, dopasowane do potrzeb i zasobów podopiecznych.
rozwiń,,Wierzę, że samoświadomość to wewnętrzna mądrość i siła człowieka, która pozwala mu podejmować najlepsze możliwe decyzje i wykorzystywać swój potencjał, dlatego w pracy zorientowana jestem na ludzi i ich potencjał, wspieram budowanie samoświadomości oraz postawy proaktywnej, wykorzystując różnorodne narzędzia i metody, dopasowane do potrzeb i zasobów studentów_ek.