Biblioteka – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Biblioteka

Biblioteka CDV zapewnia dostęp do naukowych źródeł informacji z zakresu dyscyplin reprezentowanych na uczelni. Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym oraz badawczym naszych Czytelników gromadzimy zbiory z zakresu nauk społecznych (psychologia, pedagogika, nauki o polityce, prawo), nauk technicznych (informatyka) oraz sztuki.
Biblioteka CDV jest nowoczesnym, przyjaznym Czytelnikowi miejscem. Tradycyjne zbiory są w całości udostępniane na zasadzie swobodnego dostępu do półek. Oferujemy również dostęp do zasobów elektronicznych takich jak: Ibuk, Ebrary, Lex oraz bazy dostępne w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki (Ebsco, Elsevier i in.). Czytelnicy mogą korzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do drukarki i skanera.
W Bibliotece CDV można skorzystać z Czytelni Stowarzyszenia Kobiet Konsola, która prezentuje niezwykle bogaty zbiór publikacji dotyczących feminizmu, gender, queer i antydyskryminacji.

Zasoby Biblioteki CDV Zasoby Biblioteki CDV

Kontakt

Wypożyczalnia

Bibliotekarz

biblioteka@cdv.pl

pokój R.103

Księgozbiór Biblioteki CDV uporządkowany jest według działów Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.

Zasoby sieciowe

Chcąc przybliżyć naszym Czytelnikom elektroniczne źródła wiedzy prezentujemy odnośniki do zasobów sieciowych, które mogą być szczególnie przydatne w pracy naukowej. Baza będzie stale rozwijana, liczymy na sugestie ze strony Czytelników. Ciekawe strony prosimy zgłaszać mailowo lub w bibliotece.

więcej więcej

Szkolenie biblioteczne

Poniżej znajduje się link do kursu e-learningowego, który pozwala na odbycie wirtualnego szkolenia bibliotecznego. Jest ono przeznaczone dla studentów korzystających z biblioteki Collegium Da Vinci. Dzięki niemu można zapoznać się z zasadami funkcjonowania biblioteki i sposobem wyszukiwania książek.
Studenci I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (pierwszego stopnia) są zobowiązani do ukończenia kursu w ramach Modułu Ogólnego. Aby uzyskać zaliczenie z tego przedmiotu należy pozytywnie rozwiązać test wieńczący kurs. Szczegółowe informacje znajdują się w Wirtualnej Uczelni, w zakładce: Biblioteka.

 

szkolenie biblioteczne szkolenie biblioteczne

Zasady korzystania z Biblioteki CDV znajdziesz w regulaminie.