Studenckie koła naukowe | Collegium Da Vinci Poznań

Studenckie koła naukowe

Studia to nie tylko zajęcia i egzaminy! To czas rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań.

To także okazja do zdobycia nowych doświadczeń i realizacji dodatkowych, interesujących projektów. Przy okazji możesz poznać ludzi, którzy dzielą twoje pasje. Bardzo często takie znajomości owocują w dorosłym życiu – studenckie przyjaźnie towarzyszą nam często przez wiele lat.

W Collegium Da Vinci działają koła naukowe, w których studenci i studentki realizują swoje pasje. Rozwijają swoje zainteresowania, związane niekoniecznie z kierunkiem jaki studiują.

Jeżeli będziesz chciał/chciała założyć nowe koło – pomożemy ci w tym!

Koło skupiające ludzi tworzących gry, lubiących grać w gry, albo po prostu lubiących tematykę gier. W szeregach koła znajdują się wszyscy, od grafików, przez programistów i designerów, po ludzi tworzących audio.

Tworzymy wspólne gry, razem się uczymy, gramy, organizujemy wspólne wyjścia integracyjne. Członkowie koła często sami wychodzą z inicjatywą organizacji konkursów i turniejów w różnorakie gry. Często zapraszamy ludzi z branży gier, żeby prowadzili prelekcje/wykłady, na których nasi członkowie mogą dowiedzieć się o pracy w gamedevie. Raz w miesiącu planujemy większe wydarzenia, jak np. gra terenowa, albo wypad na PGA, na którym można znaleźć nasze stanowisko.

Koło ma spotkania raz w tygodniu, w kwietniu w czwartki o godz. 18:00, w maju w piątki o 18:00 i w czerwcu znowu w czwartki o 18:00, z uwagi na różne plany zajęć naszych członków. Sale podawane są na ogłoszeniach na naszym discordzie i plakatach.

Na naszym discordzie ludzie łączą się w mniejsze społeczności, w zależności od tego w jakie gry grają, i wymieniają spostrzeżenia, oraz dyskutują na temat zmian w danych grach.Koło posiada własną salę, w której członkowie organizują sesje papierowych RPG.

Po każdym spotkaniu koła organizujemy wspólne wyjście integracyjne, na którym gramy w gry planszowe.

Bycie w kole to dobry pomysł na start w gamedevie, ponieważ koło ma wiele kontaktów wśród developerów, oraz jest to dobr okazja do zaprezentowania się przed większą publicznością na wydarzeniach takich jak PGA, oraz zdobycia feedbacku.

Kontakt:

  • Opiekun koła – Dawid Matuszewski – dawid.matuszewski@cdv.pl
  • Przewodniczący koła – Kacper Waszkowiak – kwaszkowiak@edu.cdv.pl
  • Serwer discord (główny komunikator) – https://discord.gg/qZCTqNsq4A

Galeria zdjęć

00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

Zrzesza obecnie ambitnych, energicznych, zaangażowanych i pełnych pasji studentów Zarządzania Kreatywnego, chcących poszerzać swoje horyzonty.  Każdy z członków jest chłonny wiedzy, dąży do rozwoju indywidualnego jak i grupowego. Poprzez realizację swoich projektów chcą przede wszystkim wspólnie osiągać wyznaczone cele, wykraczając poza tok studiów. Uczyć się funkcjonowania w zespole, przygotować się do przyszłych zawodowych wyzwań oraz zwiększyć nasze szanse w przyszłości na rynku pracy.

Przeznaczone jest dla każdego studenta Collegium Da Vinci, który chce brać udział w realizacji ambitnych projektów, zdobyć doświadczenie, a przy tym uwielbia pracę zespołową. Koło jest otwarte dla każdego, kogo cechuje otwartość, chęć do działania i umiejętność współpracy. Stawiają na rozwój osobisty człowieka, ale chcą aby rozwój jednostki przekładał się na rozwój całego naszego zespołu. Uczą się od siebie nawzajem i uciekają od wyścigu szczurów na rzecz wzajemnej pomocy.

Chcą, by każdy wyniósł jak najwięcej z czasu spędzonego w kole naukowym Vinci Square.

Spotkanie
mar
29
29 mar | Godzina 17:00
Spotkanie
paź
28
28 paź | Godzina 11:00

Czym się zajmują?

  • Realizacją projektów naukowych
  • Organizowaniem konferencji naukowych o tematyce związanej z zarządzaniem
  • Prowadzeniem i organizowaniem wykładów oraz warsztatów tematycznych
  • Uczestnictwem w konferencjach oraz warsztatach
  • Prowadzeniem mediów społecznościowych SKN Vinci Square
  • Współpracą z innymi Kołami Naukowymi
  • Realizacją projektów i badań dla firm

Do tej pory współorganizowali takie wydarzenia jak:

  • Poznań Service Jam
  • Zwolnieni z teorii
  • International Days
  • Zbiórka charytatywna „Dinozaury nie pomagały pieskom w schronisku i wyginęły”

Kontakt:

Opiekun koła

  • dr Marcin Chłodnicki – marcin.chlodnicki@cdv.pl

Galeria zdjeć

01
02
03
04
05

Najważniejsi są ludzie

Do tej pory działaliśmy jako sekcja HR koła Ears Vinci. Obecnie tworzymy jedno wspólne koło pod nazwą HR Focus. Dlaczego? Jesteśmy zespołem studentów, absolwentów i wykładowców, którzy mają wspólny cel – pasję do ludzi i pracy z nimi. Dlatego, aby realizować jeszcze ciekawsze i większe projekty połączyliśmy wspólne siły! 

Kim jesteśmy?

HR Focus- to studenckie koło naukowe, które tworzą studenci, absolwenci i wykładowcy Collegium Da Vinci.

HR Focus obecnie to połączenie dwóch kół naukowych działających dotychczas na Uczelni: koła Ears Vinci i HR Focus. Ears Vinci zajmowało się wsparciem coachingowym w biznesie, HR Focus organizacją wydarzeń z obszaru HR oraz aktywnością pomocową. W reakcji na zmiany kierunków w CDV, postanowiliśmy połączyć siły oraz doświadczenie i stworzyć jedno koło pod nazwą HR Focus.

Jednym z największych wyzwań ówczesnego świata jest to, jak w perspektywicznym świecie biznesu ma funkcjonować człowiek, który jest motorem napędowym zmian w niejednej organizacji. Jeżeli jesteś ciekawy jakie są narzędzia tych zmian, procesy zachodzące w organizacji z perspektywy pracownika i pracodawcy. Jeżeli chcesz rozmawiać i poszerzać wiedzę o tym jak funkcjonują ludzie w biznesie i wreszcie sam się rozwijać i nauczyć motywacji i zarządzania to jest właśnie miejsce dla Ciebie.

Ears Vinci zaprasza do doświadczenia coachingu takim jakim jest naprawdę – skoncentrowanym na wartościach, tożsamości, prawdzie i celu. Każde spotkanie wygląda inaczej: na jednych uczą się prowadzić sesję coachingowe, a na innych podnoszą swoje kompetencje trenerskie. Poza murami możesz spotkać przedstawicieli koła w wielu przestrzeniach: szkołach i uczelniach, gdzie realizują warsztaty coachingu kariery, a wkrótce nawet w organizacjach – stawiając pierwsze kroki w coachingu biznesowym.

Co dla Ciebie mamy?

Jeżeli interesują Cię zagadnienia z obszaru HR takie jak:

  • Employee development
  • Zarządzanie ludźmi
  • Procesy rekrutacji
  • Empoloyer brandingu
  • Coaching (zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji zrzeszającej coachów- International Coach Federation)
  • Zarządzanie wiedzą

Jeżeli chciałbyś uczestniczyć i współtworzyć:

  • Konferencje i szkolenia
  • Szkolenia z zakresu HR i coachingu
  • Eventy dla studentów, uczniów szkół i nie tylko
  • Spotykać się z ciekawymi ludźmi ze świata biznesu i nie tylko
  • Akcje pomocowe

A może masz swój projekt, który chciałbyś rozwijać w ramach naszego Koła?  Jesteś w dobrym miejscu!

Co już zrobiliśmy?

Studenci w ramach koła organizują eventy, cykliczne wydarzenie HR Meeting (więcej na temat wydarzenia w linku), współpracują ze szkołami wykorzystując w praktyce wiedzę z zakresu zarządzania. Realizują projekty, w których już na studiach mogą zdobywać doświadczenie w rynku, wzbogacać swoje CV, ale przede wszystkim zdobywać kontakty do swojej przyszłej, samodzielnej pracy.

Oto kilka z naszych wydarzeń i projektów:

  • Największy w Polsce warsztat „coaching kariery”
  • HR Meeting przenieśliśmy do online i nie przypadkowo odbył się pod nazwą „Czy wszyscy wiedzą już o drugiej edycji HR Meeting – Jak zagrożenie przekuć w szansę” –> SPRAWDŹ WIDEO
  • Zorganizowaliśmy wydarzenie z cyklu Scena Ludzi Ciekawych pt. „Jak grać, żeby w życiu wygrać?” z Rafałem Królikowskim.We współpracy z czasopismem HR Business Partner ogłosiliśmy konkurs!
  • Wspólnie z Vox uczestniczymy w projekcie „Digitalizacja wśród pracowników”
  • Występowaliśmy w reklamach Collegium Da Vinci, rozwijaliśmy się, wspieraliśmy się i realizowaliśmy swoje pomysły
  • W grudniu zorganizowaliśmy zbiórkę dla osób z Domu dla Ludzi Bezdomnych Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „MAR-KOT” w Poznaniu

Jak pracujemy?

Działamy wspólnie i jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Spotykamy się raz w tygodniu (on-line lub stacjonarnie). Spotkania są prowadzone w koleżeńskiej,  luźnej atmosferze sprzyjającej kreatywności.

Kontakt

Opiekunowie i mentorzy koła:

  • Kinga Zinkowska,
  • Małgorzata Chełkowska- Dorna,
  • Izabela Cienkus,
  • Izabela Grabowska

Przewodnicząca koła

  • Patrycja Kolasa – pkolasa@edu.cdv.pl

Chcesz do nas dołączyć?

Dołącz do nas. Napisz maila na hrfocus@cdv.pl lub odezwij się na FB w wiadomości prywatnej

Galeria zdjęć

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

Jesteśmy kołem chcącym rozwijać pasje wszystkich zrzeszonych w nim osób, jak i działać w obrębie szeroko pojętej twórczości artystycznej. Wspieramy naszych członków poprzez poszerzanie zainteresowań w zakresie sztuk pięknych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z obszaru grafiki.

Art Jam to osoby, które nie tylko są bardzo wrażliwe na otaczającą ich rzeczywistość, ale przede wszystkim tworzą. Poza spotykaniem się na zajęciach w murach uczelni organizujemy wyjścia na konferencje, wystawy oraz inne wydarzenia, takie jak plenery czy festiwale. Realizujemy spotkania edukacyjne z działaczami kultury, organizatorami wystaw, poszerzamy wiedzę naszych członków poprzez udział w inicjatywach, które wpływają na ich profesjonalny rozwój.

Stworzyliśmy to koło ponieważ pragniemy zdobywać nowe umiejętności, ale przede wszystkim dlatego, że jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. Działamy w bardzo wielu dziedzinach, począwszy od malarstwa a kończąc na tzw. nowych mediach ekspresji artystycznej. Zdobywamy także doświadczenie poprzez uczestnictwo w rozmaitych konkursach krajowych i międzynarodowych.

Art Jam działa jako projekt niezależny, a każdy z członków posiada takie same prawa i obowiązki, możliwości wypowiedzi i uczestnictwa w realizowanych projektach. Wszystkich, którym zależy na samorozwoju oraz działaniu na polu szeroko pojętej sztuki współczesnej, zachęcamy do włączenia się w struktury koła.

Pracujemy w takich technikach jak grafika, fotografia, rysunek, malarstwo, animacja czy film.

Członkowie koła prezentują efekty swojej działalności przed publicznością, zarówno na żywo jak i w przestrzeni wirtualnej, uczą się działać w zespole i współpracować z zewnętrznymi organizacjami.

Jesteśmy studentami z różnych kierunków, których łączy wspólna pasja. Nasze cele to propagowanie działalności artystycznej w murach uczelni oraz nawiązywanie kontaktów z przedstawicielami świata sztuki.

Mimo, że jesteśmy młodą organizacją, to staramy się jak najlepiej pomagać swoim członkom rozwijać swoje zainteresowania.

Kontakt

Opiekunem koła jest

  • mgr Grzegorz Myćka, który nie tylko pomaga w kwestiach organizacyjnych, ale jest też pomysłodawcą rozmaitych inicjatyw.

Chcesz się zapisać

  • cdv.artjam@gmail.com

Galeria zdjęć

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11

Jeśli interesujesz się cyberbezpieczeństwem i administracją systemami – nie mogłeś trafić lepiej!  Zrzeszamy ludzi, którzy nie straszne jest siedzenie godzinami w terminalu i eksploatowaniu każdej  możliwej podatności w sieci. 

Naszą misją jest wykształcić praktyków – osoby, które odnajdą się w świecie cybersec i będą gotowe  pewnie wejść na rynek pracy. Znając aktualną sytuacje rynku IT, powinniśmy skupić się na  bezpieczeństwie, zamiast tworzenia miliona nowych, podatnych rozwiązań.. prawda?  Nie chodzi nam o przystosowanie się do obecnych realiów, zawsze staramy się stawiać dwa kroki do  przodu i działać tak, żeby wyzwania jutra były dla nas dawno rozwiązane.

Zrzeszenie społeczności przyszłych sysadminów daje nam możliwość dzielenia się doświadczeniami,  nauki pracy w grupach przy praktycznych projektach i wzajemnego poszerzania horyzontów na  niestandardowe rozwiązania.

Chcemy, żeby każdy z nas był jak ciecz (albo kot), bez problemu dostosowując się do morza  problemów, które czeka nas w pracy – zależy nam na uniwersalności. Po co zamykać się w bańce bardzo specyficznej wiedzy, skoro poznając całą branżę, możemy ją prawdziwie zrozumieć?

Czym się zajmujemy:  

  • Zgłębianie wiedzy z zakresu sieci, administracji i cyberbezpieczeństwa
  • Współpraca z partnerami w celu nabycia doświadczenia „na żywym organizmie” – Branie udziału w hackatonach i konferencjach branżowych
  • Realizacja praktycznych projektów
  • Edukowanie społeczeństwa o bezpieczeństwie w sieci (i poza nią)

A co oferujemy?:

  • Edukację praktycznie od podstaw
  • Możliwość rozwiązywania praktycznych problemów
  • Spotkania z praktykami liderów branży
  • Pomocną, wyluzowaną społeczność
  • Otwarcie drzwi do współpracy z naszymi partnerami

Jak działamy? 

Spotykamy się, omawiamy problemy i je rozwiązujemy. Serio.

Nie ma tutaj zbędnej biurokracji, określonych ram i ścisłych wymagań. Oczywiście – wiedzę  sprawdzamy, pomagamy ją poszerzać i wymagamy realizacji planu kształcenia, ale nie mamy formuły  „akademickiej” w której każdy jest czarno-biały. Mamy indywidualne podejście do każdego członka,  dzięki temu możemy się bez przeszkód dopełniać.

Co do projektów – jeśli coś znajdzie pozytywny odzew i jest możliwe, to nie stawiamy przeszkód w  zachowaniu dowolności i realizacji pomysłów członków. Wyjazdy na CTFy? Czemu nie! Zabawy w  NASy z terminali? Spoko!

Kontakt

Przewodniczący koła:

  • Łukasz Kanigowski – lkanigowski@edu.cdv.pl) – marketing, współprace, zapisy, sprawy „niemożliwe”
  • Michał Piechowski – mpiechowski@edu.cdv.pl) – współprace, wsparcie merytoryczne, projekty
  • Jakub Oksiejuk – joksiejuk@edu.cdv.pl – wsparcie merytoryczne, projekty

Opiekun:

  • Łukasz Szałankiewicz – lukasz.szalankiewicz@cdv.pl

Chcesz do nas dołączyć? Napisz śmiało do któregoś z naszych przewodniczących!

Galeria zdjęć

Warden Owls
Warden Owls
Warden Owls
Warden Owls