Studenckie koła naukowe | Collegium Da Vinci Poznań

Studenckie koła naukowe.

Studia to nie tylko zajęcia i egzaminy! To czas rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań.

To także okazja do zdobycia nowych doświadczeń i realizacji dodatkowych, interesujących projektów. Przy okazji możesz poznać ludzi, którzy dzielą twoje pasje. Bardzo często takie znajomości owocują w dorosłym życiu – studenckie przyjaźnie towarzyszą nam często przez wiele lat.

W Collegium Da Vinci działają koła naukowe, w których studenci realizują swoje pasje. Rozwijają swoje zainteresowania, niekoniecznie kierunkiem jaki studiują.  Studiując w CDV, będziesz mógł dołączyć do takich kół, jak Creative Vinci, czy Game Wizards.

Jeżeli będziesz chciał założyć nowe koło – pomożemy ci w tym!

Game Wizards

Koło naukowe zrzeszające ludzi zafascynowanych tworzeniem gier jak i całym światem gamedev’u.

Sami mówią o sobie „Nie jesteśmy pro – każdy z nas się uczy, popełniamy czasem błędy, ale spełniamy nasze marzenia”! 

Prowadzą zajęcia praktyczne, nie przynudzają długimi wykładami. Stawiają na naukę i zabawę. Pragną dzielić się zdobytą już wiedzą, uczyć się nowych rzeczy oraz stworzyć masę świetnych tytułów. Pomaga im w tym własny NerdCave (sala warsztatowa + chill/game room), biblioteka gier cyfrowych i analogowych oraz spotkania ze znanymi twórcami czy studiami gamedevowymi z całej Polski.

Czym się zajmują?

Grają, projektują, programują, animują, montują filmy na YouTube, organizują turnieje i game jam’y, rozwijają swoje umiejętności na każdym polu świata gamingu. W Game Wizards  każdy znajdzie coś dla siebie. Pomagają nie tylko osobom dopiero zaczynającym w tym kierunku, ale również tym nieco bardziej zaawansowanym. Każdy rozwinie u nich skrzydła.

Koło działa od stycznia 2018 roku. Do tej pory pojawili się na takich wydarzeniach, jak:

 • Pyrkon,
 • Poznan Game Arena,
 • Pixel Heaven,
 • Students Science Expo.

Zorganizowali swój własny game jam – Mage Jam oraz turniej gier Para Dice.

Kontakt:

Galeria zdjęć

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10

Poznaj Dawida Matuszewskiego, jednego z założycieli Game Wizards

Vinci Square

Zrzesza obecnie ambitnych, energicznych, zaangażowanych i pełnych pasji studentów Zarządzania Kreatywnego, chcących poszerzać swoje horyzonty.  Każdy z członków jest chłonny wiedzy, dąży do rozwoju indywidualnego jak i grupowego. Poprzez realizację swoich projektów chcą przede wszystkim wspólnie osiągać wyznaczone cele, wykraczając poza tok studiów. Uczyć się funkcjonowania w zespole, przygotować się do przyszłych zawodowych wyzwań oraz zwiększyć nasze szanse w przyszłości na rynku pracy.

Przeznaczone jest dla każdego studenta Collegium Da Vinci, który chce brać udział w realizacji ambitnych projektów, zdobyć doświadczenie, a przy tym uwielbia pracę zespołową. Koło jest otwarte dla każdego, kogo cechuje otwartość, chęć do działania i umiejętność współpracy. Stawiają na rozwój osobisty człowieka, ale chcą aby rozwój jednostki przekładał się na rozwój całego naszego zespołu. Uczą się od siebie nawzajem i uciekają od wyścigu szczurów na rzecz wzajemnej pomocy.

Chcą, by każdy wyniósł jak najwięcej z czasu spędzonego w kole naukowym Vinci Square.

Spotkanie
mar
29
29 mar | Godzina 17:00
Spotkanie
paź
28
28 paź | Godzina 11:00

Czym się zajmują?

 • Realizacją projektów naukowych
 • Organizowaniem konferencji naukowych o tematyce związanej z zarządzaniem
 • Prowadzeniem i organizowaniem wykładów oraz warsztatów tematycznych
 • Uczestnictwem w konferencjach oraz warsztatach
 • Prowadzeniem mediów społecznościowych SKN Vinci Square
 • Współpracą z innymi Kołami Naukowymi
 • Realizacją projektów i badań dla firm

SKN Vinci Square jest najmłodszym kołem naukowym na uczelni, bo swoją działalność rozpoczęła na dobre w marcu 2019 roku. Do tej pory współorganizowali takie wydarzenia jak:

 • Poznań Service Jam
 • HR Meeting – Człowiek w organizacji
 • Zwolnieni z teorii
 • International Days
 • Zbiórka charytatywna „Dinozaury nie pomagały pieskom w schronisku i wyginęły”

Kontakt:

Spotkanie
cze
6

Galeria zdjeć

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12

Ears Vinci

Studenckie koło naukowe, które tworzy zespół ludzi pełnych pasji – studentów, absolwentów i wykładowców poznańskiej uczelni Collegium Da Vinci.

Misją Ears Vinci jest pokazywanie prawdy o coachingu, jego ideach, celach. Działają zgodnie ze standardami międzynarodowej organizacji zrzeszającej coachów- International Coach Federation. Realizują projekty, w których studenci już na studiach mogą zdobywać doświadczenie w rynku, wzbogacać swoje CV, ale przede wszystkim zdobywać kontakty do swojej przyszłej, samodzielnej pracy.

Ears Vinci zaprasza do doświadczenia coachingu takim jakim jest naprawdę – skoncentrowanym na wartościach, tożsamości, prawdzie i celu. Każde spotkanie wygląda inaczej: na jednych uczą się prowadzić sesję coachingowe, a na innych podnoszą swoje kompetencje trenerskie. Poza murami możesz spotkać przedstawicieli koła w wielu przestrzeniach: szkołach i uczelniach, gdzie realizują warsztaty coachingu kariery, a wkrótce nawet w organizacjach – stawiając pierwsze kroki w coachingu biznesowym.

Spotkania koła naukowego odbywają się w każdy piątek, o godzinach 17:00-19:00, w sali N205, ale organizują także spotkania projektowe w innych terminach, aby dopasować się czasowo do wszystkich zainteresowanych rozwojem.

Sekcja HR Focus

Sekcja koła naukowego zrzeszająca głównie studentów kierunku zarządzania. Studenci w ramach koła organizują eventy, cykliczne wydarzenie HR Meeting, współpracują ze szkołami wykorzystując w praktyce wiedzę z zakresu zarządzania.

Kontakt:

Galeria zdjęć

01
02
03
04