Kadra naukowa | Collegium Da Vinci Poznań

Rektor Collegium Da Vinci

prof. CDV, dr hab. Marek Zieliński

Rektor Collegium Da Vinci

prof. CDV, dr hab. Marek Zieliński

Rektor Collegium Da Vinci

rozwińO mnie

rozwińAbsolwent Wydziału Zarządzania i Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2008 roku obronił pracę doktorską pt. Kształtowanie procesów komunikacji pomiędzy uczestnikami imprez targowych, a w grudniu 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Od grudnia 2020 do września 2022 pracował w roli profesora uczelni w Instytucie Marketingu, Katedra Strategii Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

rozwińW swojej pracy naukowej koncentruje się na relacjach biznesowych (członek IMP Group), które badał z perspektywy zaufania, dzielenia się wiedzą oraz adaptacji. Aktualne badania dotyczą roli i znaczenia nowych technologii (AI, IoT) w relacjach B2B. Jako kierownik trzech grantów naukowych oraz członek licznych projektów (m.in. NCBiR) zdobywał doświadczenie w zarządzaniu zespołami badawczymi.

rozwińJest promotorem ponad 150 licencjatów i promotorem ponad 170 prac podyplomowych. Prowadził wykłady i ćwiczenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia, na studiach podyplomowych oraz na studiach MBA (kierownik modułu Marketing i Zarządzanie Sprzedażą w programie Executive MBA oraz Marketing Management and Strategy w programie MBA Atlanta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu).

rozwińDoświadczenie międzynarodowe zdobył podczas licznych staży w zagranicznych ośrodkach akademickich w ramach programów Erasmus (m.in. we Francji, Belgii, Włoszech i Niemczech). Jako Visiting Professor odbył staż i prowadził zajęcia w Meiji University (Tokio, Japonia), ESCP (Berlin, Niemcy), ELTE (Budapeszt, Węgry) oraz SRH Hochschule (Heidelberg, Niemcy).

rozwińMarek Zieliński swoją karierę naukową z sukcesem łączy z biznesem. Od ponad 20 lat świadczy usługi doradcze, szkoleniowe oraz prowadzi projekty badawcze dla firm działających na rynku B2B. Zarządzał programami szkoleniowymi oraz konsultingowymi.

rozwińCiekawi mnie

rozwińW wolnym czasie interesuje się backpackingiem, jogą, BJJ, nurkowaniem, jazzem, koszykówką i literaturą SF.

Dziekani Wydziału Nauk Stosowanych

dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka

Dziekan ds. Wsparcia Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka

Dziekan ds. Wsparcia Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

O mnie

rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej kierunku Informatyka. Pracę doktorską z zakresu informatyki stosowanej w naukach rolniczych obroniła z wyróżnieniem. Przez wiele lat pracowała w działach IT jako administrator serwerów, sieci oraz wdrożeniowiec i szkoleniowiec. Prowadzi dydaktykę przede wszystkim z zakresu systemów operacyjnych i systemów informacji przestrzennej. Zainteresowania badawcze koncentruje na stosowaniu technologii informatycznych oraz popularyzacji wiedzy i zdrowego rozsądku. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularno-naukowych z zakresu wykorzystywania technologii informatycznych przede wszystkim w inżynierii rolniczej oraz współautorka monografii nt chowu bydła mięsnego. Kierownik projektu krajowego dotyczącego wykorzystania aerozdjęć w monitorowaniu użytków zielonych, wykonawca w projektach europejskich dotyczących opracowania standardu wymiany danych (agriXchange) oraz zastosowań rozwiązań Internetu Przyszłości (technologii FIware) w tworzeniu aplikacji smart dla sektora rolno-spożywczego. Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, Polskiego Towarzystwa Zastosowań Technologii Informacyjnych w Rolnictwie, Gospodarce Żywnościowej i Leśnej oraz Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej. Odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Inicjatorka i realizatorka różnych akcji społecznych. Współzałożycielka i współredaktorka czasopisma społeczno-kulturalnego ŌKŌ.

rozwińAkredytowany Praktyk Tutoringu.

Ciekawi mnie

rozwińWolny czas wykorzystuje na niekończące się prace w ogrodzie, wyciskające pot sporty (np. karate) oraz poszukiwania wołowiny z ras mięsnych w Polsce.

dr Krzysztof Patkowski

Dziekan ds. Realizacji kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

dr Krzysztof Patkowski

Dziekan ds. Realizacji kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

rozwińPolitolog, manager edukacji z wieloletnim doświadczeniem, akredytowany coach ICF (ACC), certyfikowany tutor Collegium Wratislaviense, facylitator i moderator Design Thinking, trener oraz wykładowca akademicki.

rozwińAbsolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku politologia (specjalizacje: marketing polityczny i dziennikarstwo). Doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce.

rozwińWspółautor stale rozwijanej w CDV koncepcji kształcenia modułowego opartego o ścisłą współpracę z biznesem, prowadzenie zajęć warsztatowych przez praktyków, kształcenie i kształtowanie kompetencji zawodowych i społecznych kluczowych dla studenta i absolwenta wkraczającego na dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Edukacji spersonalizowanej opartej o rozbudowane programy stażowe, tutoringowe i mentoringowe.

rozwińAutor i współautor koncepcji i programów kształcenia kilkunastu nowych, praktycznych i innowacyjnych w skali kraju kierunków studiów, realizowanych w ścisłej współpracy z partnerami biznesowymi, stale modyfikowanych i podążających za zmianami zachodzącymi na rynku pracy, takich jak np.: Doradztwo i coaching, Zarządzanie kreatywne, Mediaworking, Data Science, czy IT Project Management.

rozwińPrywatnie miłośnik gór stara się każdą wolną chwilę spędzać przemierzając szlaki górskie w całej Europie, od niedawna również w towarzystwie syna Mikołaja i córki Michaliny.

dr inż. Alicja Rytelewska

Zastępca Dziekana ds. Realizacji Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

dr inż. Alicja Rytelewska

Zastępca Dziekana ds. Realizacji Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

O mnie

rozwińKierownik Katedry Coachingu i Zarządzania, Absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiowała także zarządzanie i marketing na NHL Hogesschool w Holandii. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorska, napisaną w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej UE w Poznaniu, dotyczącą kompetencji menedżerów oraz ich wpływu na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw IT. Od 2004 roku jest wykładowcą akademickim, prowadząc zajęcia w Polsce i za granicą. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach oraz rozwojem organizacji. W swoich publikacjach i wydanej w 2015 roku monografii porusza zagadnienia dotyczące kompetencji i kwalifikacji pracowników, ich rozwoju oraz wpływu czynnika ludzkiego na wyniki przedsiębiorstw. Prowadzi także badania nad efektywnym zarządzaniem talentami. Była uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.

rozwińOd kilkunastu lat związana z biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywała także prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania, zarządzania ludźmi czy rozwojem talentów.

Ciekawi mnie

rozwińPrywatnie entuzjastka sportu, szczególnie tenisa ziemnego. W wolnej chwili lubi pograć w bridga z rodziną i przyjaciółmi.

dr Tomasz Tyksiński

Zastępca Dziekana ds. Wsparcia Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

dr Tomasz Tyksiński

Zastępca Dziekana ds. Wsparcia Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

O mnie

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UAM, uzyskał doktorat z bezpieczeństwa danych.

rozwińZainteresowania naukowe koncentrują się na bezpieczeństwie systemów komputerowych, szeroko rozumianej kryptologii, jak również na programowaniu, algorytmice i złożoności obliczeniowej.

Ciekawi mnie

rozwińZapalony audiofil i kolekcjoner płyt, maniakalnie ogląda filmy i zaczytuje się starą fantastyką.

Katedra Mediów Kreatywnych

Bartosz Choryan

Kierownik Katedry Mediów Kreatywnych

Bartosz Choryan

Kierownik Katedry Mediów Kreatywnych

rozwińKierownik Katedry Mediów Kreatywnych i wykładowca Collegium Da Vinci w Poznaniu, doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej, grafik freelancer i były listonosz Poczty Polskiej. Laureat konkursów plakatowych – krajowych i zagranicznych, amator znaków graficznych i weekendowy ilustrator. Jego prace zwiedziły cztery kontynenty. On sam nie wychylił nosa poza Europę. Prywatnie amator słodkości i książek z obrazkami – nie tylko dla dzieci.

dr Weronika Bryl-Roman

Wykładowca

dr Weronika Bryl-Roman

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińKulturoznawca, wykładowca i certyfikowany tutor akademicki.

rozwińNa CDV, oprócz tutoriali, prowadzę zajęcia z filozofii i estetyki oraz historii designu i grafiki.

rozwińCiekawi mnie

rozwińKulturowe konteksty sztuki, designu i kształtowania otoczenia, estetyka  środowiskowa i architektura współczesna.

rozwińMeblarstwo i ceramika z okresu PRL; podziwianie krajobrazów, ogrodów i  artystycznych sposobów postrzegania rzeczywistości (zwłaszcza w muzyce i filmie).

dr Bartosz Mamak

Wykładowca

dr Bartosz Mamak

Wykładowca

rozwińDoktor sztuki, wykładowca na kierunku grafika na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Przebywał na półrocznym stypendium w Hongkongu, podczas którego odbywał staż na uczelni Hong Kong Design Institute.

rozwińTworzy plakaty, ilustracje, książki, kroje liter i identyfikacje wizualne. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych doktorantów. Jest laureatem nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych w tym Srebrny Medal na Shenzhen International Poster Festival w Chinach, Srebrny Medal na International Poster Biennale w Lublinie, Brązowy Medal na 8. Virtual Biennale w Pradze, czy laureat Golden Bee Global Biennale of Graphic Design w Moskwie.

rozwińBrał udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce m.in.: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i za granicą m.in.: Ekwadorze, Chinach, Grecji, Szkocji, Rosji, Macedonii, Hiszpanii, Boliwii.

O mnie

rozwińArtystka malarka i muzyk flecistka.
W 2012 r. uzyskała stopień: doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
W 2008 r. ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Instrumentalnym o specjalności flet. Jest też absolwentką studiów licencjackich tej uczelni. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Olsztynie: I stopnia – w klasie fortepianu i II stopnia – w klasie fletu.
W 2004 r. uzyskała dyplom magistra sztuki, specjalność malarstwo, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

rozwińPracuje na stanowisku adiunkta w Collegium Da Vinci w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z Malarstwa. Uczy gry na flecie i fortepianie w Nowowiejski School of Music, a wcześniej w Państwowej Szkole Muzycznej oraz Konserwatorium Muzycznym. Wykładała „Wiedzę z zakresu sztuk plastycznych” na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

rozwińJest autorką 33 wystaw indywidualnych (m.in. w Bristolu w Wielkiej Brytanii, Poznaniu, Sopocie, Olsztynie) oraz brała udział w 23 wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

rozwińKoncertuje m.in. z zespołem Soon, Missio Musica, Ahawa oraz innymi zespołami i muzykami.

Ciekawi mnie

rozwińSztuka i duchowość

dr Andrzej Gosieniecki

Wykładowca

dr Andrzej Gosieniecki

Wykładowca

Grzegorz Myćka

Wykładowca

Grzegorz Myćka

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińUrodzony w 1989 roku, doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi.
Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów z zakresu plakatu, ilustracji i filmu animowanego, zdobył m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii, Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw, m. in. Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Falun.
Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu i wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.
Członek kolektywu ilustratorów z Poznania ILU NAS JEST.

Przemysław Matejko

Wykładowca

Przemysław Matejko

Wykładowca

O mnie

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w poznaniu na wydziale Grafiki. od 2004 roku prowadzi szkolenia z grafiki 3D i animacji dla przedsiębiorstw z branży grafiki, architektury, reklamy, wystawiennictwa. Wykładowca Akademicki w dziedzinie projektowania graficznego, oprogramowania 2D/3D, animacji i postprodukcji.

Ciekawi mnie

rozwińPasjonuje się wszystkim co jest związane z grafiką 3D. Jest kolekcjonerem filmów i literatury związanej z produkcją filmową i tworzeniem efektów specjalnych.

rozwińPoza nauką ciekawi go fizyką teoretyczna, filozofia i religioznawstwo.

prof. dr hab. Izabela Gustowska

Wykładowca

prof. dr hab. Izabela Gustowska

Wykładowca

O mnie

rozwińUrodzona w Poznaniu. Profesor zwyczajny. Wykłada w Poznaniu na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – Pracownia Działań Performatywnych i Multimedialnych oraz w Collegium Da Vinci na kierunku Grafika. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Realizuje prace w obszarze różnych mediów. Bierze udział w znaczących, międzynarodowych i polskich wystawach, a jej prace znajdują się w muzealnych, galeryjnych i prywatnych kolekcjach.

prof. CDV dr hab. Maciej Kurak

Wykładowca

prof. CDV dr hab. Maciej Kurak

Wykładowca

O mnie

rozwińUrodzony 15.04.1972 roku w Poznaniu. Od 2009 roku prowadzi VI Pracownie Grafiki na Uniwersytecie Artystycznym. W 2005 roku zdobył główną nagrodę w konkursie Spojrzenia, Deutsche Banku, organizowanym przez galerię Zachęta w Warszawie. W 2009 roku otrzymał Paszport Polityki – nagrodę tygodnika „Polityka”.

rozwińCzłonek grupy Wunderteam; wraz  z Maxem Skorwiderem od 2008 roku jest współtwórcą projektu „Galeria Niewielka” . Od wiele lat realizuje działania w przestrzeni zarówno prywatnej, jak i publicznej. Prace wykonuje zawsze do konkretnego miejsca, jednak wchodząc w dialog z przestrzenią, porusza różnorodne zagadnienia i problemy społeczne. Jest autorem wielu realizacji artystycznych w kraju, jak i zagranicą.

dr Elżbieta Stachowiak-Dudzik

Wykładowca

dr Elżbieta Stachowiak-Dudzik

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińDoktor nauk humanistycznych w dziedzinie nauk o kulturze i religii, animator kultury. Rozprawę doktorską, obronioną w Instytucie Antropologii i Kulturoznawstwa UAM, poświęciła relacjom zachodzącym pomiędzy literaturą a mitem. Przez wiele lat zajmowała się również zjawiskiem synestezji w malarstwie, muzyce i poezji.

rozwińCiekawi mnie

rozwińMoje zainteresowania badawcze skupiają się wokół zagadnień kultury artystycznej ze szczególnym uwzględnieniem literatury. Uwielbiam pracować na pograniczu różnych dyscyplin humanistycznych, na co pozwala mi właśnie kulturoznawstwo rozumiane jako projekt zintegrowanych badań nad szeroko pojmowaną kulturą. W kręgu moich zainteresowań naukowych znajdują się m.in: filozofia sztuki, estetyka, teorie interpretacji, semiotyka, hermeneutyka, literaturoznawstwo, antropologia.

dr Sylwia Polcyn

Wykładowca

dr Sylwia Polcyn

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Polityka Społeczna, Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz na kierunku Pedagogika specjalność doradztwo zawodowe i personalne. W roku 2016 r. ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ze Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, a w 2021 roku studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą. Od 2013 roku byłam doktorantką w Zakładzie Dydaktyki Ogólnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych, natomiast od 2017 roku nauczycielem-wychowawcą w Bursie Szkolnej nr 1 w Poznaniu oraz asystentem na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Doktoryzowałam się na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2018 roku pracą „Multimedialne gry edukacyjne w nauczaniu wczesnoszkolnym” pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Ćwiklińskiego i dra Mariusza Przybyły. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego o. Poznań oraz członkiem zespołu roboczego pt.: Młodzież i jej problemy w środowisku edukacyjnym pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Ćwiklińskiego Zespołu Pedagogiki Młodzieży przy KNP PAN. Jestem także autorką i współautorką licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych związanych z zastosowaniem nowych mediów w procesie kształcenia na różnych szczeblach edukacji, zagrożeń związanych z nowoczesnymi technologiami i mediami.

Ciekawi mnie

rozwińKonstruktywne i destruktywne konteksty zastosowania nowoczesnych technologii i nowych mediów w procesie kształcenia na różnych szczeblach edukacji, zastosowanie gier komputerowych w toku lekcji, zagrożenia cyfrowego świata.

Ewa Bujak

Wykładowca

Ewa Bujak

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwentka Politologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Były dziennikarz, rzecznik prasowy i Manager Public Relations.

rozwińOd ponad 10 lat pomagam budować reputację firm i marek osobistych, zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Zarządzałam projektami Public Relations dla takich firm, jak: Kompania Piwowarska, Skoda Auto Polska, Volkswagen Group Polska, GlaxoSmithKline, Bank Pocztowy, Hicron, Grupa Nickel, Fibar Group. Obecnie wykładam i prowadzę szkolenia z komunikacji społecznej, wystąpień publicznych, public relations, komunikacji wewnętrznej, Employer Brandingu, CSR i komunikacji kryzysowej.

Ciekawi mnie

rozwińWszystko co związane jest z komunikacją między ludźmi oraz z komunikacją na linii…człowiek – sztuczna inteligencja (AI).

rozwińW wolnej chwili uciekam w góry. Lubię kabaret (ale tylko dobry!)

dr Mateusz Karatysz

Wykładowca

dr Mateusz Karatysz

Wykładowca

O mnie

rozwińDziennikarz, fotograf freelancer, płynnie poruszający się pomiędzy nowymi i tradycyjnymi mediami, popularyzator low-costowego podejścia do fotografii. Absolwent Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (obecnie CDV) oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

rozwińRedaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma branżowego. Jego fotografie znajdziecie na Insta, FB, Pintereście oraz na www.mateuszkaratysz.pl

rozwińNa jego zajęciach posłuchacie dźwięku fotograficznej migawki, wyciśniecie pędzle w Photoshopie, poznacie tajniki dziennikarskiego języka, dzięki którym szpigiel, lead i szpalta staną się oczywistością.

Ciekawi mnie…

rozwińNaukowo zaciekawiony wszelkimi formami perswazyjności w komunikacji wizualnej. Oddany swojej pasji technik fotografii. Miłośnik zdjęć cyfrowych i analogowych oraz autor bloga fotograficznego i kanału YT, na których dzieli się swoimi fotograficznymi doświadczeniami. Zawodowo, od wielu lat redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika branżowego. Miłośnik psów rasy buldog francuski.

dr Beata Zamorska

Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnością

dr Beata Zamorska

Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnością

O mnie

rozwińPedagożka, zaangażowana w projekty związane ze zmianą w edukacji. Prowadzi badania interwencyjne (interwencje formatywne), inspirowane historyczno-kulturową teorią działalności oraz filozofią dialogu.

rozwińW latach 2000-2014 adiunkt w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, we Wrocławiu. Od 2008 r. współpracuje w International Society of Cultural-historical Activity Research (ISCAR), w którym pełni funkcję koordynatorki krajowej. Zainicjowała utworzenie jednej z pierwszych klas integracyjnych w Poznaniu (w SP nr 6), w której pracowała cztery lata jako nauczycielka. Od 2016 r. pracuje w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów CDV. Angażuje studentów w badanie praktyki edukacyjnej w ramach “Latającej Akademii CDV” – wspólnie ze studentami odbywa wizyty studyjne w miejscach innowacji edukacyjnych.

rozwińProwadzi Laboratorium Rozwoju Profesjonalnego przy CDV.

Ciekawi mnie

rozwińJak wspierać w rozwoju osoby, zespoły i społeczności?

prof. CDV dr hab. Urszula Kluczyńska

Wykładowca

prof. CDV dr hab. Urszula Kluczyńska

Wykładowca

O mnie

rozwińJestem socjolożką i pedagożką. W roku 2002 ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki,a w roku 2004 z socjologii. W 2007 roku obroniłam pracę doktorską na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Habilitację uzyskałam w roku 2018 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

rozwińMoje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki krytycznych studiów nad męskościami i mężczyznami ze szczególnym uwzględnieniem społecznych kontekstów zdrowia mężczyzn, starości, sportu, medykalizacji męskości i seksualności mężczyzn, oraz męskości i opieki. Podejmuję również problematykę zawodów opiekuńczych, pracy emocjonalnej, a także zjawiska maskulinizacji i feminizacji profesji. Mój obszar badawczy obejmuje także kulturowo-społeczne analizy zjawisk związanych z przejawami dyskryminacji. Interesuje mnie również zastosowanie jakościowych metod badawczych w badaniach naukowych.

rozwińJestem autorką monografii naukowych: Mężczyźni w pielęgniarstwie. W stronę męskości opiekuńczej, (Wyd. UMP Poznań 2017), Metamorfozy tożsamości mężczyzn w kulturze współczesnej (Wyd. Adam Marszałek 2009), współautorką książki Poza schematem. Społeczny konstrukt płci i seksualności wraz z Wiktorem Dynarskim i Anną M. Kłonkowską (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego 2016). Współredagowałam trzy numery specjalne czasopism naukowych poświęconych tematyce męskości. Opublikowałam ponad czterdzieści artykułów z zakresu krytycznych studiów nad mężczyznami i męskościami w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Genderowego.

Ciekawi mnie…

rozwińInteresują mnie ludzie, relacje, zmiana. Praktykuję Tai Chi oraz Qigong styl Lecący Żuraw. Od piętnastu lat jeżdżę niemal cały rok rowerem (tym samym). Interesuję się zdrowym żywieniem, które wcielam w praktykę. Wybór „góry czy morze” nie jest moim dylematem – zawsze będą to góry. Relaksuję się przy pracach manualnych z użyciem drewna, wikliny, wełny, włóczki czy filcu. Lubię tworzyć coś z niczego. Nie biegam, bo nie lubię.

Łukasz Szałankiewicz

Wykładowca

Łukasz Szałankiewicz

Wykładowca

O mnie

rozwińArtysta dźwiękowy, członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze wizualnej, jak i muzycznej. Jego działalność artystyczna oscyluje także wokół interaktywnych instalacji. Posiada wieloletnie doświadczenie kuratorskie, zarówno jako kurator cyklu audio-wizualnego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk (2007-2015), jak i uczestnik wielu międzynarodowych projektów. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong. W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Twórca modułu kultury cyfrowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej.

Ciekawi mnie

rozwińArcheologia mediów, demoscena, religioznawstwo i geopolityka.

Jarosław Kowalczyk

Wykładowca

Jarosław Kowalczyk

Wykładowca

O mnie

rozwińDyrektor artystyczny z wieloletnim stażem w branży gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Pracował między innymi nad światowymi hitami gier: Medal of Honor i Call of Duty. Wykładał i prowadził wydział Game Art and Design w Art Institute w Los Angeles. Jego najlepsi studenci pracują obecnie w najbardziej renomowanych firmach gier komputerowych takich jak Bilzzard, Infinity Ward, Treyarch oraz Electronic Arts. Obecnie jest wykładowcą i opiekunem specjalizacji gier na wydziale Informatyki w Collegium Da Vinci oraz wykładowcą na wydziale Communication Design w School of Form w Poznaniu.

Ciekawi mnie

rozwińJego doświadczenie i zainteresowania obejmują szeroki zakres produkcji gier, a w szczególności sztuka graficzna do gier, organizacja pracy zespołowej oraz systemy produkcyjne.

Bartosz Rakowski

Wykładowca

Bartosz Rakowski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińCzłowiek wielu zawodów stawiający na wszechstronność z naciskiem na rozwój i kreatywność. Zaczynał od pracy w reklamie, tworzył aplikacje, projektował wzornictwo przemysłowe, interfejsy, strony internetowe, poligrafie, ilustracje, wymyślał hasła reklamowe, kreował efekty specjalne, reklamy telewizyjne, wykonywał modele 3d, wizualizacje architektoniczne, zajmował się animacją i zarządzał zespołami.

rozwińObecnie zajmuje się głównie level designem, kreacją graficzną oraz zarządzaniem projektowym. Prezes i współzałożyciel studia Atomic Jelly zajmującego się tworzeniem gier ambitnych z naciskiem na opowiadanie historii.

rozwińCiekawi mnie

rozwińMiłośnik dobrej kawy, historii, gier rpg, nowych technologii, szeroko pojętej sztuki, zafascynowany zjawiskiem Demosceny na której jest aktywnym twórcą już od lat 90. W wolnych chwilach sportowiec amator, od biegania, przez trójbój siłowy a na strzelectwie sportowym skończywszy. Robi w życiu to co lubi i jeszcze mu za to płacą.

Dawid Matuszewski

Wykładowca

Dawid Matuszewski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińZ zawodu jestem programistą, game developerem oraz leaderem.

rozwińTworzę gry, zarządzam zespołami, prowadzę biznesową warstwę projektów. W większości tworzę: gry mobilne oraz indie gry, jednak nie tylko.

rozwińZ naszą uczelnią jestem związany od 2018 roku i mimo upływu czasu energii do działań mi nie brak.

rozwińCiekawi mnie

rozwińPoza samym tworzeniem gier oraz analizowaniem mechanik interesuje się również relacjami i zjawiskami rozwojowymi – dzięki temu zawsze jestem na bieżąco co najlepiej mobilizuje studentów do działań i jakie podejście do nauki zastosować.

rozwińLubię organizować różnego rodzaju wydarzenia, dzięki czemu co rok organizujemy nasz autorski gamejam – MageJam, turnieje gier, spotkania branżowe oraz szkolenia/warsztaty.

rozwińSpotkamy się na…

rozwińPoza przedmiotami z zakresu tworzenia i programowania gier spotkamy się na kole naukowym Game Wizards oraz na naszych serwerach discordowych. Jestem otwarty na wszelkie kontakty, także zapraszam serdecznie.

Krzysztof Baranowski

Wykładowca

Krzysztof Baranowski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińZawodowo zajmuje się strategią w marketingu ale to moja pasja zaprowadziła mnie na uczelnię. Nie tylko gram w gry planszowe i fabularne ale również tworzę gry, recenzuję i aktywizuje społeczności graczy.

rozwińCiekawi mnie

rozwińTrendy w technologii, futurologia, fantastyka a zwłaszcza teorie spiskowe.

dr hab. Wojciech A. Hoffmann

Wykładowca

 

 

dr hab. Wojciech A. Hoffmann

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińUrodzony w 1977 roku w Poznaniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i studiował na Akademii Minerva w Groningen. Profesor wizytujący w Tecnologico de Monterrey w Queretaro w Meksyku. Od roku 2011 członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu będącego artystycznym żartem. Aktualnie kierownik Pracowni Interfejsu Graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

rozwińTwórca wielu teledysków dla polskich i zagranicznych zespołów, eksperymentalnych filmów animowanych, obiektów interaktywnych i koncertów audiowizualnych, a także VJ. Wynalazca autorskich technik animacji. Zwycięzca w duecie Red Girl Award 48h 3d Jam podczas 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Trikowych i Animowanych w Stuttgarcie. Stypendysta Real Ideas Studio podczas 61. Festiwalu Filmowego w Cannes. Zrealizowane teledyski Skalpel Switch, Baaba Kulka Still Life, Maximum balloon Groove me, Baaba 12 , Paul Wirkus Blask, Grabaż i Strachy na Lachy Bóg to jeden wie, Pidżama Porno Elka, Robert Brylewski i Świat Czarownic Złodziej, Futro Someway, Psychical Love Wide awake, Ścianka Latający Pies, Ścianka Czarne Anioły, Ec8or Six ways to die, Hurt Musisz to mieć, Czan It’s Not For Real.

rozwińCiekawi mnie

rozwińGram we Frisbee Ultimate

Karolina Jacewicz

Wykładowca

Karolina Jacewicz

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwentka dwóch kierunków: Animacji oraz Projektowania Graficznego UAP. Zadebiutowała animacją „a.e.i.o.u” w 2008 na wystawie w Gallery Mittwoch w Berlinie.

rozwińTwórczyni kilkudziesięciu wielkoformatowych projekcji multimedialnych w różnych przestrzeniach miejskich m.in na festiwalu Urban Affairs w Berlinie, Outer Spaces w Poznaniu, Festiwalu Światła i Mappingu Skyway w Toruniu, Lumo Bialistoko, Transatlantyku (Poznań / Łódź), Festiwalu Teatralnym Wuhzen w Chinach i innych.

rozwińPracowała  i pracuje w teatrach w całej Polsce takich jak: Opera Wrocławska, Opera Podlaska, Warszawska Opera Kameralna, Teatr Wielki w Łodzi, Kielecki Teatr Tańca, Basen Artystyczny.

rozwińAutorka i współautorka scenografii multimedialnej kilkudziesięciu sztuk, m.in „Walkirii” Wagnera w operze w Oviedo (Hiszpania), „Fairy Queen” w Chinach, „Idomeneo” Mozarta, w Warszawskiej Operze Kameralnej, musicalu “Przerwana Cisza” w Basenie Artystycznym w Warszawie , tango operity „Maria de Buenos Aires” Piazzoli  – w reżyserii Michała Znanieckiego.

rozwińOdpowiadała za oprawę wizualną wielu koncertów symfonicznych pod batutą takich osobowości jak Krzysztof Penderecki czy Marcin Sompoliński.

rozwińWspółautorka instalacji multimedialnej Drogi Innowacji podczas Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu.

rozwińOdpowiadała za oprawę wizualną trasy koncertowej Doroty Masłowskiej – Mister D, a jej klip do utworu Marcina Zabrockiego “Herbu warkoczyk” został nominowany poza konkursem do nagrody YACHA oraz nagrody głównej na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA.

rozwińJej wielkoformatowa wystawa oparta na nowych mediach 30/30 brała udział w programie 5 Mediations Biennale 2016 w Poznaniu.
Autorka warstwy obrazu spektaklu audiowizualnego muzyka jazzowego Fryderyka Szulgita podczas Mediations Biennale 2018.

rozwińPrelegentka TEDxPoznań.

rozwińWspółzałożycielka autorskiej Pracowni Multimediów i Mappingu MEDIALAB na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

rozwińNa ścieżce zawodowej wykonawczyni wielu komercyjnych realizacji z zakresu projektowania graficznego, animacji, działań multimedialnych, stage designu oraz jako dyrektor artystyczny wszystkich wymienionych obszarów.

rozwińWspółpracowała między innymi z takimi klientami jak: VGP, Mercedes, Audi, Danone, Orska, Franklin Templeton Investments, Allegro, HP, SAP (USA), Studio400 (Norwegia), Polski Instytut Audiowizualny.

prof. Piotr C. Kowalski

Wykładowca

prof. Piotr C. Kowalski

Wykładowca

O mnie

rozwińPiotr C. Kowalski urodzony w 1951 roku w Mieszkowie koło Jarocina. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Teisseyre’a w PWSSP w Poznaniu w 1978 roku. W latach 1993 – 1999 dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej PWSSP w Poznaniu. Od 2000 roku prowadzi studencką galerię „Na Polskiej” w Poznaniu. Kurator I, II i III Kolekcji ASP w Poznaniu w latach 2003 – 2005. Obecnie Kierownik Katedry Malarstwa na  Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.

rozwińOd 2004 roku wspólnie z Joanną Janiak realizuje cykle Megabajty malowania i Obrazy mroźne.

rozwińAutor cykli obrazów realizowanych bezpośrednio w naturze pt. „Żywa Natura” m. in.: obrazów smacznych, bardzo smacznych i niesmacznych, obrazów przejściowych, przejezdnych i przelotnych; obrazów granicznych, przygranicznych i zagranicznych; obrazów grzecznych i grzesznych czyli niegrzecznych; obrazów przerżniętych oraz jeszcze nie przerżniętych; obrazów malowanych w pełnym słońcu, w cieniu, bez cienia i bez cienia wątpliwości; obrazów malowanych w schroniskach, na szlaku i takich które szlag by trafił; obrazów malowanych bez ram, w ramach i w ramach przyjaźni; obrazów malowanych na sztaludze, pod sztalugą i obok sztalugi; obrazów malowanych na wysokim i na niskim poziomie (Giewont i kopalnia miedzi Lubin); obrazów malowanych w pionie, w poziomie i na odpowiednim poziomie; obrazów malowanych na ogniu i obrazów malowanych na gazie; obrazów malowanych szybko oraz bardzo szybko; obrazów malowanych wolno i takich, których zdawać by się mogło że nie wolno ich malować.

dr Wojciech Janicki

Wykładowca

dr Wojciech Janicki

Wykładowca

O mnie

rozwińSpecjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnej firm i produktów. Jest autorem wielu znaków i opracowań corporate / brand identity. Działa w obszarze projektów komercyjnych – kreowania marki, konsultacji wizerunkowej, a także badań na rzecz nowatorskich rozwiązań w dziedzinie komunikacji wizualnej.

rozwińProwadzi zajęcia z zakresu identyfikacji wizualnej obejmujące zasady projektowania znaków, tworzenie systemów CI, service design, a także trendy projektowe i inne.

dr Agata Kulczyk

Wykładowca

dr Agata Kulczyk

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku Grafika – Komunikacja Wizualna. Uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne, realizując pracę pt. Polski System Medycznych Formularzy Zgody Pacjenta, wyróżnioną w konkursie Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską.

rozwińObecnie jest adiunktem w Pracowni Grafiki Informacyjnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W Collegium Da Vinci prowadzi zajęcia z Infografiki. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ze szczególnym uwzględnieniem grafiki objaśniającej.

prof. dr hab. Grzegorz Nowicki

Wykładowca

prof. dr hab. Grzegorz Nowicki

Wykładowca

Martyna Rzepecka

Wykładowca

Martyna Rzepecka

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińArtystka wizualna. Tworzę w tradycyjnych technikach graficznych oraz rysunkowych, łącząc je z nowymi mediami. Oddaję się pasji rycia w linorycie. Tworzę obiekty graficzne i instalacje, skupiając w nich doznania haptyczne.

rozwińW 2017 roku uzyskałam tytuł doktora sztuk plastycznych, na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brałam udział w ponad 80. wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, zarówno na szczeblu narodowym, jak i międzynarodowym m.in. 21th International Print Biennial Varna w Varna City Art Gallery – Bułgaria 2021, Ćwiczenia z ciała (wystawa indywidualna), Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych – Kraków 2021 Hit Festival – Haugesund International Festival of Artistic Relief Printing, Haugesund Billedgalleri – Norwegia 2019, Międzynarodowa wystawa Grafika post-cyfrowa. Redefinicja odbitki graficznej, Galeria Neon – ASP Wrocław 2017, 5th Guanlan International  Print Biennial, China Printmaking Museum – Chiny 2015. Moje grafiki znajdują się w kolekcjach  w kraju i za granicą, m.in. w Tama Art University Museum w Tokio.

rozwińObecnie adiunktka w Katedrze Rysunku, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK Toruń.

rozwińCiekawi mnie

rozwińSzeroko rozumiany kontekst ciała i matrycy. W swojej sztuce ukazuję zainteresowanie ciałem – jego formą, ale i ciałem jako narzędziem twórczym artysty. Ciało, które wielokrotnie przetwarzam, fragmentaryzuję, poddaję transformacji. Interesuje mnie kontekst matrycy – materii oraz bycie w procesie. Z zamiłowania oddaję się pasji fechtunku.

dr inż. Leszek Wanat

Wykładowca

dr inż. Leszek Wanat

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i praktyk zarządzania w zakresie gospodarki elektronicznej i informatyki ekonomicznej.

Ciekawi mnie

rozwińCzłowiek, informatyka i taniec towarzyski

Albert Skowroński

Wykładowca

Albert Skowroński

Wykładowca

O mnie

rozwińStudiowałem grafikę na CDV (WSNHiD) oraz animację na UAP w Poznaniu.

rozwińPracę zawodową rozpoczynałem jako animator 3D w poznańskim studiu gamedevowym, następnie związałem się ze studiem filmowym pracując na stanowisku motion designer.

rozwińPostrzegam siebie jako osobę o szerokich zainteresowaniach. W swojej działalności zawodowej oprócz animacji miałem możliwość tworzyć m.in.: plakaty, loga, strony internetowe, wizualizacje architektoniczne czy efekty specjalne.

Ciekawi mnie

rozwińObok grafiki i animacji pasjonuje się koszykówką oraz od niedawna deskorolką. Byłem członkiem reprezentacji Polski U-20 w koszykówce mężczyzn. Lubię aktywnie spędzać czas grając w squasha, badmintona, pływając czy jeżdżąc na rowerze.

Kamil Krotofil

Wykładowca

Kamil Krotofil

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińOd ponad 10 lat zajmuję się zawodowo produkcją i realizacją animacji oraz filmów reklamowych. Na co dzień łączę filmową działalność komercyjną z kreatywnym kreowaniem kultury na wielu jej płaszczyznach. Realizując animacje współpracowałem z Sony Music Polska (seria piosenek dla dzieci Jarzynki i Przyjaciele); z Teatrem Nowym (animacje do spektakli „Hamlet” oraz „Krzycz! Byle ciszej”) animowałem krótkometrażowy film Jaś Lis. Zrealizowałem ponad 20 teledysków m.in. dla Macieja Maleńczuka, Stanisławy Celińskiej. Ukończyłem kulturoznawstwo dokładnie w tych samych murach, w których mam przyjemność teraz uczyć.

rozwińCiekawi mnie

rozwińWykorzystanie artystycznych technik, narzędzi i sposobów komunikacji w komercyjnych i biznesowych realizacjach.

Monika Pich

Wykładowca

Monika Pich

Wykładowca

O mnie

rozwińUkończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia w zakresie fotografii i rysunku oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowska  w Lublinie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (Grafiki oraz Fotografii).

rozwińArtystka multimedialna, działa na polu wielu kreatywnych dyscyplin. Fotograf, grafik, performer, twórca video, pop-punkowa projektantka streetowych ubrań, akcesoriów modowych, wizerunków i brandów. Twórca lifestylowej wytwórnii Dizzylabel, w tym brandowych edytoriali oraz marek modowych m.in Fashion Victims Front (FVF), Voltage Bang. Współpracuje z artystami wizualnymi, muzykami, stylistami oraz fotografami w ramach artystycznych, muzycznych oraz modowych wydarzeń. Pomysłodawca, twórca i organizator wielu wydarzeń artystycznych, również kurator wystaw w tym marki wydarzenia rewitalizacyjnego „Sztuka w przerwie”. Twórca i redaktor naczelny gazety kulturalno-artystycznej „Wytrzyj obuwie”oraz kanału filmowego Sticky Sweet Station. Pedagog, wykładowca, autorka kreatywnych programów edukacyjnych oraz prowadząca warsztaty dźwiękowe, wizualne oraz projektowe. Producentka muzyczna, wokalistka, gitarzystka basowa, realizator nagrań audialnych, twórca instalacji dźwiękowych, podcastów, słuchowisk, reportaży. Ma na koncie wiele indywidualnych muzycznych projektów, koncertów oraz liczne muzyczne kolaboracje z producentami międzynarodowej sceny elektronicznej.

Magdalena Ignaczak

Wykładowca, Doradca zawodowy

,

 

 

 

Magdalena Ignaczak

Wykładowca, Doradca zawodowy

,

rozwińPsycholog, doradca, szkoleniowiec. Celem pracy we wszystkich obszarach, którymi się zajmuje jest dzielenie się aktualną wiedzą oraz doświadczeniem z osobami i podmiotami koncentrującymi się na rozwoju, dawanie inspiracji do zmian i ulepszeń, umacnianie pozytywnego myślenia a także postawy aktywnej. Kieruje się przekonaniem, że życie z pasją daje największą satysfakcję i spełnienie zarówno w pracy zawodowej jak i sferze osobistej.

rozwińDoświadczenie trenerskie obejmuje ponad 3 000 godzin przeprowadzonych szkoleń realizowanych dla przedsiębiorstw i administracji publicznej. Jest specjalistą w obszarach budowania wizerunku, zarządzania zróżnicowanymi zespołami i komunikacji wewnętrznej, umiejętności menedżerskich i kompetencji interpersonalnych istotnych w pracy zawodowej. Pasjonują ją zagadnienia partnerstwa lokalnego, CSR, etyki w pracy zawodowej.

rozwińJest aktywnym i docenianym wykładowcą akademickim, jej głównym atutem jest szerokie doświadczenie biznesowe i administracyjne, dlatego realizowała zajęcia praktyczne dotyczące zarządzania firmą i zasobami ludzkimi, psychologii, budowania wizerunku, wymogów rynku pracy i przedsiębiorczości – ponad 2 200 godzin.

rozwińPosiadane wykształcenie oraz doświadczenia zawodowe pozwalają jej na realizowanie szeroko pojętego doradztwa psychologicznego, zawodowego oraz związanego z budowaniem ścieżki karier. W tym zakresie zrealizowała 4400 godzin spotkań dla właścicieli i pracowników MSP, nauczycieli i pracowników sektora oświaty, pracowników i wolontariuszy organizacji wspierających niepełnosprawnych, studentów, osób poszukujących pracy, a także młodzieży.

rozwińAktywnie działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, promowania idei równowagi życiowej oraz uczenia się przez całe życie poprzez swoją działalność pro bono – doradztwo dla osób zakładających własną firmę, autorstwo artykułów dotyczących budowania wizerunku, wystąpienia konferencyjne oraz warsztaty dla młodzieży, a także organizację gry miejskiej, konferencji i targów pracy.

Karolina Kulig

Wykładowca

Karolina Kulig

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińSpecjalistka marketingu, PR i komunikacji, eventowiec, managerka kultury z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Zajmuje się budowaniem strategii, produkcją, promocją i komunikacją marek i wydarzeń biznesowych, edukacyjnych i kulturalnych.

rozwińAbsolwentka stosunków międzynarodowych, kulturoznawstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z Przygotowania pedagogicznego w Collegium Da Vinci, licznych kursów i szkoleń.

rozwińCzłonkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

rozwińCiekawi mnie

rozwińProjekty łączące świat biznesu i kultury, działania edukacyjne, a po godzinach – kino dokumentalne, relacje między hollywoodzkim kinem a polityką, amerykańskie społeczne i polityczne reportaże.

rozwińA przede wszystkim – studenci CDV 🙂

Marta Szmyt

Specjalistka ds. Współpracy z Biznesem, Liderka procesu Wsparcie Kształcenia Praktycznego

Marta Szmyt

Specjalistka ds. Współpracy z Biznesem, Liderka procesu Wsparcie Kształcenia Praktycznego

Kamila Bilicka

Koordynator Biura Karier CDV, Doradca zawodowy

Kamila Bilicka

Koordynator Biura Karier CDV, Doradca zawodowy

O mnie

rozwińDoradca zawodowy, coach, przedsiębiorca, edukator. Absolwentka CDV na kierunku Doradztwo i coaching. Swoje doświadczenie czerpie z wielogodzinnych spotkań z ludźmi, którzy przy jej pomocy zdobywają nowe kompetencje i budują własną, ,,uszytą na miarę” ścieżkę rozwoju.

dr hab. Marcin Adamczak

Wykładowca

dr hab. Marcin Adamczak

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińDr hab., współzałożyciel firmy dystrybucyjnej Velvet Spoon, autor książek: Globalne Hollywood, filmowa Europa i polskie kino po 1989 roku (2010), Obok ekranu. Perspektywa badań produkcyjnych a społeczne istnienie filmu (2014), Kapitały przemysłu filmowego: Hollywood, Europa, Chiny (2019). Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

rozwińCiekawi mnie

rozwińrynek filmowy

Ireneusz Bednorz

Wykładowca

Ireneusz Bednorz

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińReżyser i producent, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsze kroki stawiał w telewizji, a od 11 lat prowadzi własną firmę producencką blow-up studio filmowe sp. z o. o. Tworzy głównie reklamy i reportaże dokumentalne.

rozwińCiekawi mnie

rozwińCiekawi mnie Górny Śląsk, dobre kino, NBA, Lego i ptaki drapieżne.

James Behr

Wykładowca

James Behr

Wykładowca

rozwińProwadzi agencję Ad_Father zajmującą się budowaniem wizerunku marki na rozmaitych płaszczyznach marketingowych. Wcześniej zawodowo związany z agencjami: GPD Agency, JUST oraz Sixtyone Yards. Jako członek zespołów tworzących kampanie reklamowe na płaszczyznach ATL i BTL pracował przy tworzeniu projektów dla takich marek jak m.in. Credit Agricole, Lidl, Żywiec, Żabka, Coconaut®, Aviva, PGE, Tubądzin, PSB Mrówka, Purella, Stihl.

Anatolii Bohoriev

Wykładowca

Anatolii Bohoriev

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińKreator oraz strateg komunikacji. Na co dzień odpowiada za dział kreacji oraz zajmuje się tworzeniem nieszablonowych rozwiązań dla klientów agencji z całego świata. Prowadzi szkolenia z zakresu przygotowywania skutecznych ofert oraz prezentacji.

rozwińDuże doświadczenie w przygotowywaniu materiałów, a następnie przeprowadzaniu odpowiednich szkoleń pomaga mu wraz z zespołem utrzymać odpowiedni standard realizacji.

rozwińW swoich działaniach zawsze stawia na efekt WOW.

rozwińWspółpracuje z takimi firmami jak: Skanska, Lamborghini, Porsche, Mazda, BNP Paribas, Forvia i wiele innych.

rozwińCiekawi mnie

rozwińProjektowanie graficzne oraz psychologia społeczna, ze szczególnym uwzględnieniem procesów grupowych oraz wpływu umysłu na zachowania oraz podejmowanie decyzji. Uwielbia uczyć się oraz uważa, że nauka może być ciekawa oraz interaktywna.

rozwińO mnie

  • adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu
  • właścicielka Studia Adwokackiego (www.studioadwokackie.com), będącego autorską, butikową kancelarią, tworzącą ochronę prawną dla twórców biznesu, sztuki i IT
  • wykładowca i prelegentka na konferencjach / meetupach z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii

rozwińOd początku swojej prawnej praktyki (2007 r.) zajmuję się obsługą prawną firm i podmiotów z branży kulturalno-rozrywkowej.

rozwińMoje doświadczenie to kilka tysięcy porad prawnych, umów, opinii i pism, kilkaset rozpraw sądowych i negocjacji, kilkadziesiąt założonych i obsługiwanych spółek…

rozwińZ jednej zatem strony – dotychczasowa praktyka pozwala mi czuć się pewnie w tym co robię, z drugiej natomiast – nadal jestem na tyle młoda (?), że na każdą sprawę patrzę świeżym okiem i rozumiem zmiany zachodzące na rynku (choćby w podejściu do usług prawniczych). Śmiało mogę powiedzieć, że lubię to co robię, choć nawet mnie ten wniosek trochę dziwi, bo przecież bycie prawnikiem wydaje się jednym z nudniejszych zawodów na świecie. Ale bycie prawnikiem przedsiębiorców i artystów to zupełnie inna sprawa, wręcz skrojona pode mnie i pod to czym lubię się zajmować i z kim współpracować (w skrócie: z ludźmi, którym się chce).

rozwińCiekawi mnie

rozwińCiekawi mnie ludzka kreatywność w każdej formie. Doceniam tych, którzy zakładają i prowadzą firmy czy startupy lub wprowadzają na rynek nowe rozwiązania IT. Uwielbiam młodą sztukę (obrazy, grafiki, murale), festiwale i koncerty. Wreszcie, ciekawi mnie i inspiruje życie ludzi szczerze wierzących (nie w formułki, nie w obrzędy, w Boga) i ich odwaga do robienia rzeczy prawdziwych (niekoniecznie popularnych).

Małgorzata Chełkowska-Dorna

Wykładowca

Małgorzata Chełkowska-Dorna

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwentka studiów magisterskich na UAM  i  Collegium Da Vinci oraz podyplomowych na WSHiU. Właścicielka i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions, a także HR Ninja.

rozwińDla największych marek w Poznaniu i Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji obniżając skutecznie rotację pracowników. Projektuje scenariusze szkoleń rozwojowych i wspiera w wyłapywaniu talentów. Prowadzi procesy executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów.  Prowadzi mediacje wewnątrz organizacji.

rozwińProjektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c, wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach zewnętrzny w branżach: hotelarskiej, gastronomicznej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, spożywczej, lotniczej, usługowej i w oświacie, a także płynące z pracy w międzynarodowej korporacji.

rozwińDrugim, poza biznesem obszarem zainteresowań zawodowych jest edukacja. Jest autorką kursów zawodowych przygotowanych dla Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Certyfikowana trener efektywnej nauki i szybkiego czytania; stworzyła własny program efektywnej nauki. Szkoliła nauczycieli i dyrektorów wielkopolskich placówek oświatowych, a obecnie jako główny trener koordynuje projekt zakładający przeszkolenie z zakresu efektywnej nauki kadrę pedagogiczną poznańskich placówek oświatowych.

  • Coach ACC ICF na ścieżce akredytacji PCCMediator VCC
  • Absolwentka Szkoły Coachingu Grupowego i Zespołowego
  • Certyfikowany Trener FRIS
  • Założycielka Spółki HR Ninja s.c. w ramach której aktywnie działa na rynku biznesowym projektując i wydając gry szkoleniowe dla biznesu.

Ciekawi mnie

rozwiń…zmienność ludzkiej natury, każdy kolejny zakręt dróg i rzek, każdy dzień. Ciekawi mnie co myślą i czują moje psy. Ciekawi mnie las, nieustająco…

Michał Chudyszewicz

Wykładowca

Michał Chudyszewicz

Wykładowca

O mnie

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej, na kierunku Marketing. Od 2011 roku współpracuje z kluczowymi Klientami w firmie widzialni.pl, obecnie na stanowisku dyrektora sprzedaży. Poza obowiązkami key account managera oraz zarządzaniem działem sprzedaży w ramach wykonywanych obowiązków, specjalizuje się m.in. w budowaniu strategii pozycjonowania szerokiego, w szkoleniach z zakresu SEO oraz Seo copywritingu.

Marianna Czwojdrak

Wykładowca

Marianna Czwojdrak

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińProjektantka grafiki użytkowej, ze szczególnym uwzględnieniem systemów identyfikacji wizualnej. Badaczka nowych zjawisk w zakresie komunikacji. Obszarem jej zainteresowań jest styk designu i technologii cyfrowych w ujęciu społecznym i geopolitycznym. Swoje działania projektowe rozwija również w formie publikacji naukowych oraz działań kuratorskich. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Haute Ecole de l’art et design (HEAD) w Genewie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze projektowym w Polsce, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Stypendystka fundacji Stiftung Bauhaus Dessau w 2019.

Jadwiga Dabińska

Wykładowca

Jadwiga Dabińska

Wykładowca

rozwińO mnie 

rozwińContent Manager w agencji Empressia

rozwińOd 2013 roku w branży marketingu internetowego. Łączy dziennikarskie wykształcenie z pasją do pisania, starając się wypełniać Internet wartościową treścią. Copywriterka spełniająca się w segmentach SEO i brand managmentu.

rozwińCiekawi mnie

rozwińMarketing behawioralny oraz potencjał mediów społecznościowych i wyszukiwarek internetowych w rozwoju życia społecznego, kulturalnego i biznesowego. Po realizacji zawodowych pasji niewykorzystane zasoby energii przeznacza na fotografowanie, malowanie i śpiewanie.

Agnieszka Deja

Wykładowca

Agnieszka Deja

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAkredytowany coach Międzynarodowej Federacji Coachingu (PCC ICF – Professional Certified Coach International Coach Federation); członek ICF Global, członek Zarządu ICF Polska, przewodnicząca Komisji rewizyjnej ICF Polska w kadencji 2017/2018, dyrektor poznańskiego oddziału ICF Polska, członek Rady Pracodawców przy Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, trener biznesu – certyfikowany trener VCC, certyfikowany trener modelu FRIS.

rozwińZ wykształcenia prawnik – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Trener, mentor oraz asesor w akredytowanych przez ICF programach szkoleniowych ACTP „The Cornerstone Coaching – Filary Coachingu”. Wykładowca akademicki – wspiera wiedzą i doświadczeniem studentów Collegium da Vinci oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współtwórca internetowej platformy dla coachów i ich klientów – Coachspace.com. Przedsiębiorca z pasją – rozwija własną markę MindLand.

dr Mateusz Domagała

Wykładowca

dr Mateusz Domagała

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwent Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Autor pracy doktorskiej poświęconej retorycznym mechanizmom opisu i kreowania politycznej rzeczywistości w exposé. Współpracuje z osobami publicznymi, instytucjami państwowymi, samorządowymi i sektorem prywatnym w zakresie kreowania wizerunku. Tworzy strategie i realizuje działania w obszarze polityki medialnej, zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych.

rozwińW przeszłości związany z poznańskimi agencjami public relations. Autor książki „Spin jako sztuka manipulacji przekazem medialnym” i artykułów naukowych.

rozwińCiekawi mnie

rozwińGłówne zainteresowania naukowe i zawodowe dotyczą komunikacji interpersonalnej oraz retoryki i erystyki. Prywatnie pasjonat dobrych przemówień, dwóch kółek i gry na gitarze.

Weronika Dopierała-Kalińska

Wykładowca

Weronika Dopierała-Kalińska

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, obecnie doktorantka w naukach o komunikacji społecznej i mediach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od marca 2018 do sierpnia 2020 roku specjalistka ds. promocji oraz obsługi mediów społecznościowych w Gabinecie Prezydenta Urzędu Miasta Poznania (Oddział Promocji oraz Biuro Prasowe), członkini redakcji czasopisma naukowego Com.press oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów).

rozwińZawodowo i naukowo zajmuję się mediami, a w szczególności procesami zachodzącymi w sieci, fascynują mnie nowe możliwości komunikacyjne.

rozwińCiekawi mnie

rozwińCiekawią mnie ludzie i sposób, w jaki się komunikują, w szczególności używając nowych technologii. Poza nauką pasjonuję się roślinami, ciągle powiększająca się kolekcja doniczek jest sposobem na oderwanie się od biegu dnia codziennego.

Tomasz F. Grzelak

Wykładowca

Tomasz F. Grzelak

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińPsycholog, trener sprzedaży, mentor, Coach i wykładowca akademicki oraz pisarz. People Helper.

rozwińOd 21 lat moją pasją są rynki finansowe i instrumenty takie jak fundusze inwestycyjne, obligacje, akcje i wyselekcjonowane start up-y. Łącząc tę wiedzę z psychologią biznesu oraz ekonomią zaufania trenuje managerów niższego i wyższego szczebla z zakresu skutecznych technik sprzedaży oraz budowania strategii firm. Współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi klientami, wydobywając równocześnie z jednostek, jak i całych organizacji potencjał sprzedaży, a także daje praktyczne narzędzia, które sprawdzają się w zespołach i kulturach organizacyjnych. Jako wieloletni dyrektor ds sprzedaży w firmie AFPartner pozyskuje i opiekuje się kluczowymi klientami z branży medycznej i prawnej. Oprócz tego prowadzi rekrutacje, zarządza zasobami ludzkimi oraz szkoli przyszłych i obecnych pracowników, wykorzystując narzędzia trenerskie i swoją wiedzę psychologiczną.

rozwińJest również wiodącym partnerem sprzedaży produktów zabezpieczenia od utraty dochodu londyńskiej firmy Lloyd’s.

rozwińFascynacja światem social media zaowocowała założeniem Akademii People Helper, w której prowadzi szkolenia ze skutecznego budowania marki osobistej oraz marki firmy w mediach społecznościowych. Praktyczną wiedzę z tego obszaru przekazuje również studentom jako wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej.

rozwińSpecjalista od zarządzania sobą w czasie. Wierzy w pracę u podstaw, jaką jest edukacja, dlatego nie tylko chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, ale również daje narzędzia do samodzielnego jej zdobywania. Również sam nieustannie rozwija swoje kompetencje zarówno na kursach i szkoleniach, studiach podyplomowych, jak i doktoranckich. Autor książki pt. „W stronę twojego blasku, twój potencjał w mediach społecznościowych”.

rozwińCiekawi mnie

rozwińMiłośnik dobrej lektury, autor i pisarz, uwielbia podróżować oraz sportu- zapalony golfista. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Jakub Haremza

Wykładowca

Jakub Haremza

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińProjektant grafiki użytkowej, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się tworzeniem materiałów komunikacji wizualnej. Finalista międzynarodowych przeglądów i konkursów projektowania graficznego, m.in. Taipei Design Award, International Poster Triennial Toyama czy Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. W pracy z instytucjami kultury pracował m.in. dla: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Historii Żydów Polskich, MCK Kraków.

Piotr Janus

Wykładowca

Piotr Janus

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińBrand Manager – Komputronik Gaming (Komputronik Gaming jest partnerem CDV, współtworzymy specjalizację Zarządzanie w e-sporcie na kierunku Mediaworking).

rozwińOd ponad 7 lat pracuje w branży gamingowej. Pracę zawodową zaczynał jako specjalista ds. mediów społecznościowych, a obecnie Brand Manager w Grupie Komputronik S.A. Główny pomysłodawca marki Komputronik Gaming, koordynował wprowadzenie jej na rynek, a obecnie kompleksowo odpowiada za wszelkie działania Brandu od fazy koncepcji strategicznej aż po wdrożenie i komunikację.

rozwińO mnie

rozwińWłaściciel firmy szkoleniowej (www.contentum.com.pl), HR Business Partner, trener, doradca, coach akredytowany przez International Institut of Coaching & Mentoring oraz IBD Business School. Autor kilkudziesięciu wdrożonych strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz systemów ocen pracowniczych. Jeden z pionierów w Polsce szkoleń z zakresu komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii i ochrony własności intelektualnej. Menedżer ds. inkubacji w parkach naukowo-technologicznych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z umiejętności twardych i miękkich (ponad 9000 godzin spędzonych w salach szkoleniowych).

rozwińCiekawi mnie

rozwińW pracy dydaktycznej najbardziej zależy mi na tym, aby zainspirować studentów. Realizujemy programy zajęć, poznajemy literaturę i jednocześnie cały czas próbujemy poznawane treści przekładać na praktykę. Ponieważ najczęściej można spotkać mnie podczas zajęć z Business Model Canvas, strategii zarządzania, elementów zarządzania projektami czy rozproszonym zespołem projektowym, to w tych obszarach wspólnie zastanawiamy się, w jaki sposób przełamywać status quo, jak projektować usługi, planować działania, aby w istocie zarządzać kreatywnie i stawać się źródłem inspiracji. Jest merytorycznie i zawsze wesoło. Wierzę, że wiedzę można przekazywać w sposób profesjonalny i przystępny.

rozwińZapraszam serdecznie do sal wykładowych.

Jan Józefowski

Wykładowca

Jan Józefowski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińGdy czerwona lampka w radiowym studiu zapaliła się w czasie studenckich praktyk, wiedziałem już czym będę się zajmować. Pracowałem do 2016 roku w TVP w
Poznaniu i Warszawie. Następnie produkowałem serie dokumentalne dla telewizji WP, Crime and Investigation Polsat, ZOOM TV. Byłem dyrektorem programowym Telewizji WTK. Obecnie jestem współwłaścicielem i redaktorem naczelnym portalu wPoznaniu.pl w którym udowadniamy, że najważniejsze jest opisywanie tego, jak barwna i niesamowita jest rzeczywistość.

rozwińCiekawi mnie

rozwińEgsytencjalizm Jean-Paul Sartre’a i Alberta Camus, powieści Michel Houellebecq’a, filmy Paolo Sorrentino. No i bieganie.

O mnie

rozwińakredytowany mediator VCC – mediacje cywilne, rodzinne i gospodarcze; coach Międzynarodowej Federacji Coachingu (PCC ICF – Professional Certified Coach International Coaching Federation); członek komisji rewizyjnej ICF Polska; trener biznesu VCC,  wykładowca akademicki; przedsiębiorca, właściciel Centrum Rozwoju i Mediacji NEW WAYS oraz Vesta Nieruchomości w Poznaniu.

rozwińCoaching i mediacja oraz  prowadzone szkolenia i zajęcia ze studentami stanowią dla mnie sposób ciągłego doskonalenia  zawodowego i osobistego. Szczególną uwagę poświęcam etyce zawodowej, dlatego pracuję również jako mentor dla  coachów i kandydatów na coachów w rozwijaniu ich kompetencji, przygotowaniu do akredytacji i doskonaleniu warsztatu coachingowego.  

rozwińOd ponad 15 lat jestem związana z rynkiem nieruchomości – branżą, dzięki której kontakt z człowiekiem stał się dla mnie wartościowym połączeniem relacji biznesowych i potrzeb osobistych moich klientów, w pracy z którymi stawiam na wypracowanie praktycznych rozwiązań. Lubię prowokować do kreatywnego podejścia do problemów i poszukiwania najbardziej efektywnych rozwiązań.

rozwińPropaguję wprowadzanie kultury coachingowej i mediacyjnej  do codziennego warsztatu pracy managera.

rozwińPraktyka i doświadczenie managerskie oraz współpraca ze środowiskiem biznesowym przełożyła się na czerpanie satysfakcji z pracy mediacyjnej, coachingowej i trenerskiej z przedstawicielami sektora MŚP.

rozwiń 

Ciekawi mnie

rozwińPrywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną matką i żoną. Lubię dobrą książkę i film, nurkuję więc wiem czym jest ryzyko. Porażki mnie nie zniechęcają lecz motywują. Nie boję się nowych wyzwań i pokonywania przeszkód. Mam również marzenia do których dążę, codziennie robiąc jeden krok naprzód.

Ewa Kawiecka

Wykładowca

Ewa Kawiecka

Wykładowca

O mnie

rozwińUkończyłam Kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu. Doświadczenie dydaktyczne zdobyłam prowadząc zajęcia w Instytucie Kulturoznawstwa na WNS UAM z przedmiotów takich jak: Komunikacja międzykulturowa oraz Historia Nauk o Kulturze. Od 2011 roku pracuję w poznańskiej agencji komunikacyjnej Q&A Communications. Zajmuje się media relations i prowadzeniem projektów dla dużych, ogólnopolskich marek.

Ciekawi mnie

rozwińSzeroko pojęta kultura z naciskiem na literaturę i sztukę.

Michał Klimas

Wykładowca

Michał Klimas

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Od kilku lat zawodowo związany wyłącznie z obszarem Data Science (DS) i Software Development. Poza programowaniem w języku Python, zajmuję się również zarządzaniem projektami DS i rekrutacją na stanowiska DS.

rozwińCiekawi mnie

rozwińIndoor cycling (instruktor), żeglarstwo i podróże (też rowerowe).

Piotr Komorowski

Wykładowca

Piotr Komorowski

Wykładowca

O mnie

rozwińSzef Działu Strategii Agencji Q&A Communications. Przez cała dotychczasową karierę zawodową jestem związany z agencjami PR. Wcześniej pracowałem w agencji Edelman Polska w Warszawie i Sport Mega Marketing Poznaniu.

rozwińNa co dzień zajmuję się tworzeniem strategii komunikacji marketingowych dla klientów agencji i uczestniczę w generowaniu kreatywnych rozwiązań komunikacyjnych. Doradzam markom i przedsiębiorstwom  w  zakresie budowania tożsamości marek, wyboru taktyk i kanałów komunikacji oraz w komunikacji kryzysowej

rozwińPracowałem m.in. dla marek: Tyskie, Lech Premium, Redd’s, Seat, Volkswagen, Wrigley, San Leon Energy, Komputronik, PKO BP, Rowenta, Tefal, Lorenz, Echo Investments, Inter Motors i wielu innych.

rozwińGłęboko wierzę w skuteczność metod opartych o design thinking. Często pracuję jako tzw. facylitator – prowadzę warsztaty kreatywne w ramach, których wraz z uczestnikami wypracowujemy rozwiązania kreatywne dla marek i firm.

rozwińOd 5 lat współprowadzę Cannes Lions Creative PR Meeting – coroczny przegląd najciekawszy casów z zakresu komunikacji marketingowej, współorganizowanego z SAR.

rozwińJestem absolwentem Stosunków Międzynarodowych na UAM w Poznaniu. Ukończyłem także studia podyplomowe z dziedziny PR na SHG w Warszawie oraz Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Ciekawi mnie

rozwińW zasadzie wszystko ?

Judyta Kotarba

Kierownik biura ds. Realizacji Kształcenia

Judyta Kotarba

Kierownik biura ds. Realizacji Kształcenia

O mnie

rozwińAbsolwentka Wydziału Nauk Społecznych w Collegium Da Vinci, pedagog, akredytowany praktyk tutoringu,  wykładowca akademicki, trener FRIS.

rozwińTutor z doświadczeniem w obszarze tutoringu rozwojowego.

rozwińWspółtwórca innowacyjnego programu tutoringu zespołowego, opartego na wykorzystaniu uznanych na rynku narzędzi takich jak Top 5 CliftonStrengths – test Gallupa czy kwestionariusz Insightful Profiler™- iP121, realizowanego metodą blended learning, prowadzonego w ramach międzykierunkowych grup studenckich. Praktyk w programie tutoringu indywidualnego.

rozwińPomysłodawca programu dobrych praktyk Akademia Tutora podnoszącego kompetencje tutorskie, zrzeszającego wielkopolskich tutorów-praktyków oraz tutorów-nauczycieli.

Ciekawi mnie

rozwińW swojej pracy koncentruję się na mocnych stronach i celach jakie stawiają przed sobą młodzi ludzie.

rozwińMoje zainteresowania związane są z obszarem specyfiki wykorzystywania talentów oraz rozwoju kompetencji w kontekście różnicy pokoleń jak również wpływu edukacji zindywidualizowanej na samoświadomość i sprawczość w procesie kształcenia.

rozwińBiorę udział w cyklicznych badaniach, których celem jest wskazanie obszarów realnego oddziaływania programu tutoringowego na studentów z równoczesnym wskazaniem jego mocnych stron.

Rafał Kotwis

Wykładowca

Rafał Kotwis

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińUrodził się w Złotowie. Od 2000 do 2005 roku studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. W latach 2002 – 2005 studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na wydziale Nauk Społecznych, kierunek Filozofia. W 2005 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w zakresie Rzeźby. W 2012 roku obronił stopień naukowy doktora sztuk plastycznych. W 2020 uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki. Obecnie pracuje na stanowisku profesora uczelni Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Na macierzystej uczelni jest kierownikiem I Pracowni Rzeźby i Otoczenia – Studyjnej oraz wykładowcą przedmiotu Techniki komputerowe w rzeźbie. w Collegium Da Vinci wykłada na kierunku Grafika.

rozwińZajmuje się szeroko rozumianą rzeźbą oraz grafiką 3D. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą ( Niemcy, Belgia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Litwa, Tajlandia). Bliższe jest mu stanowisko producenta niż artysty.

rozwińCiekawi mnie

rozwińWe wczesnych pracach podejmował problemy estetyzacji codzienności i wyrosłego na jej gruncie mechanizmu anestetyki jako swoistej dysfunkcji kulturowej czasów obecnych. Z premedytacją wykorzystywał predykaty kultury masowej. Obecnie koncentruje się na problemie immersji sztuki. Inspiruje go wszechobecna dehumanizacja wynikająca ze zawłaszczania świata przez elektronikę, która zastępuje nam świat codzienny bądź staje się filtrem przez, który go doświadczamy. Dużą uwagę poświęca nowym technologiom związanych z grafiką i drukiem 3D. Bada nowe medium, testując możliwości jakie daje współczesnemu rzeźbiarzowi.

Marianna Krupa-Woźniak

Wykładowca

Marianna Krupa-Woźniak

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińJestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Historyczką, polonistką, marketerką i psycholożką in spe (to ostatnie za sprawą Uniwersytetu SWPS). Zawodowo związałam się z e-marketingiem i poznańską agencją MaxROY.agency (gdzie manageruje działem Content i SEO) oraz serwisem Sprawny Marketing (gdzie nie tylko się publikuję, ale również prowadzę szkolenie Optimized Content Marketing). Kiedyś tzw. półżartem powiedziałam, że jestem Facetką od Contentu i się przyjęło.

rozwińCiekawi mnie

rozwińBranżowo: odczuwanie. Jestem wielką zwolenniczką przyglądania się współczesnemu marketingowi i badania tego, jakie emocje wywołują poszczególne działania. Jako orędowniczka nieustannego dokarmiania swojej ciekawości horyzontalnej, nakłaniam do tego, by z pozornie dalekich obszarów (czyt. np. mechanika kwantowa) czerpać, tworzyć i wnosić nową jakość. Prywatnie jestem miłośniczką m.in.: designu by PRL, kiczu, sztuki przez duże SZY, seriali, Muminków. Typ raczej fotelowy.

prof. dr hab. Danuta Krzemińska

Wykładowca

prof. dr hab. Danuta Krzemińska

Wykładowca

O mnie

rozwińOd wielu lat związana byłam z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Katedrą Finansów Przedsiębiorstw.

rozwińNa moje wykształcenie składa się: uzyskanie tytułu profesora nauk ekonomicznych za książkę, Wiarygodność kontrahenta w kredycie kupieckim (2007), stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych za książkę, Finansowe znaczenie odpowiedzialności przedsiębiorstwa w stosunkach umownych (1995) oraz stopnia doktora (1980). Zainteresowania naukowe koncentrowałam wokół finansów małych i dużych przedsiębiorstw, funkcjonowania kredytu kupieckiego oraz zarządzania płynnością finansową. Dorobek naukowy liczący ponad 100 pozycji obejmuje książki, rozdziały w książkach i artykuły. Głównie odnosi się do badań przeprowadzonych w przedsiębiorstwach przy pomocy kwestionariuszy ankietowych. Ponadto napisałam kilkanaście recenzji prac doktorskich, kilka prac habilitacyjnych i na tytuł naukowy profesora. Otrzymałam nagrody Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za książkę profesorską (2006), habilitacyjną (1995), Nagrodę Zespołową Ministra Nauki I Szkolnictwa Wyższego (1986). Brałam udział w projektach badawczych. Zarządzanie finansami ( od 2008),  Gospodarowanie majątkiem obrotowym w przedsiębiorstwie (2008), Znaczenie źródeł krótkoterminowego finansowania przedsiębiorstwa (2004) oraz Strategia kapitałowa przedsiębiorstwa (2000). Uczestniczyłam w bardzo wielu konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych.

rozwińZainteresowania i hobby:
Muzyka i sport

Justyna Kuczyniecka (Joniec)

Wykładowca

Justyna Kuczyniecka (Joniec)

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińJestem doktorantką Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz absolwentką kierunku Scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

rozwińWspółtworzę firmę Pracownia JOT- specjalizującą się w scenografii reklamowej i eventowej. Posiadam doświadczenie w pracy na planach reklamowych ale także przy budowaniu większych form scenograficznych: rekwizytów i mockupów.

rozwińCiekawi mnie

rozwińInteresuje się zagadnieniami sztuki współczesnej powstałymi po roku 1969 roku – szczególnie działaniem w przestrzeni oraz site specific.

Krzysztof Kwacz

Wykładowca

Krzysztof Kwacz

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińDigital Director w Agencji VMR

rozwińSpędził pięć lat w strukturach Grupy Allegro, gdzie odpowiedzialny był za strategię i rozwój wszystkich kanałów Social Media. Współtwórca Agencji Get More Social. Organizator Konferencji Internet Trends oraz trzech edycji Konferencji E-nnovation. Wielokrotny Mentor Startup Weekend, DemoCamp i Startup Sprint. Autor bloga o bieganiu – On The Move. Fan alternatywnej muzyki elektronicznej.

Joanna Malicka

Wykładowca

Joanna Malicka

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińJestem historyczką kina, producentką filmową, trenerką pitchingu.

rozwińUkończyłam filmoznawstwo, studiowałam produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi i w Szkole Wajdy. Zajmuję się developmentem, scenariuszem i pracami literackimi, ale przede wszystkim nowoczesnymi narzędziami wykorzystywanymi w rozwijaniu projektu filmowego – głównie pitchingiem. Mam na koncie kilka wyprodukowanych przeze mnie krótkich metraży, wielokrotnie pracowałam przy międzynarodowych produkcjach, jestem laureatką Nagrody Gesellschaft zur Wahrnehmung von Film- und Fernsehrechten (GWFF) dla młodego producenta i studenta produkcji (przyznawane przez FilmFestiwal w Cottbus). Pracuję ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty podczas Polish Days, wykładam w Szkole Wajdy, w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

rozwińCiekawi mnie

rozwińLubię chodzić do teatru. Lubię w nim różnorodność i zaskoczenia, zwracam uwagę na słowo, ale bardzo lubię teatr plastyczny. Lubię mądre książki i odjechane seriale. Lubię, kiedy kino grzebie mi w bebechach albo tak głęboko wciąga mnie historia, że zapominam, że to tylko kino. Lubię jeść, nurkować i pić wino.

Maciej ZUCH Mazurek

Wykładowca

Maciej ZUCH Mazurek

Wykładowca

O mnie

rozwińZ wykształcenia filozof i plastyk, z zawodu grafik i bloger. Od dekady jestem związany z projektowaniem graficznym, reklamą i mediami społecznościowymi. Bloguje od 2009 roku. Projektowałem m.in. okładki dla Luxtorpedy oraz książki czołowych polskich blogerów. Jestem członkiem rady programowej Heroo Mobile.

rozwiń 

Ciekawi mnie

rozwińLubię kawę i Pink Floyd, nie lubię buraczków. Lubię kreatywne rzeczy, nie lubię powtarzalnej pracy. Lubię paintball, nie lubię grzybobrania. Lubię w nocy zasiąść przy PS4, nie lubię w nocy spać.

Wacław Mączyński

Wykładowca

Wacław Mączyński

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTiTv w Łodzi. Założyciel studia animacji SQMStudio i Poznańskiej Wytwórni Filmowej, wypożyczalni sprzętu 2K4K, ekspert Poznan Film Commision.

rozwińZwiązany z branżą filmową od 15 lat, pracował głównie przy produkcjach komercyjnych, ma na koncie kilkadziesiąt reklam, filmów wizerunkowych, explainerów. Chętnie angażuje się w projekty autorskie: teledyski, krótkie metraże, przedsięwzięcia sceniczne.

Barbara Misiur

Wykładowca

Barbara Misiur

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińSpedzilam 15 lat realizujac się zawodowo w Niemczech i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pracuje zdalnie jako Scrum Master dla firmy szkoleniowej – ScrumCenter Ltd.  znajdującej się w Szkocji. Pracuje w metodach zwinnych. Jestem coachem, trenerem i tutorem.

rozwińCiekawi mnie

rozwińCiekawi mnie proces uczenia się, techniki rozwiazywania problemów i dazenie do zwinności biznesowej.  Interesuje się dziennikarstwem i muzyka elektroniczna.

Mateusz Młochowski

Wykładowca

Mateusz Młochowski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińMontażysta i producent. Absolwent Wydziału Montażu Filmowego PWSFTviT w Łodzi. Twórca agencji filmowej Mucha.

Marta Nowakowska

Wykładowca

Marta Nowakowska

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińSpecjalistka ds. praw licencyjnych, absolwentka UW.

rozwińZ branżą filmową związana od czasów studiów, gdy przez 2 lata prowadziła DKF UW. Następnie odpowiadała za zakup filmów w telewizjach płatnych: HBO Polska i HBO Central Europe oraz ogólnodostępnej Puls TV. Później rozpoczęła współpracę z największymi dystrybutorami filmów: Kino Świat i Monolith. Brała czynny rozwój dystrybucji VOD w Polsce.

rozwińObecnie zajmuje się sprzedażą praw do produkcji TFP w firmie Mówi Serwis, a także rozwijaniem projektów filmowych i serialowych. Chętnie dzieli się wiedzą – bierze udział w prelekcjach, wykładach i konferencjach o tematyce filmowej.

rozwińKocha zarówno wysokobudżetowe projekty hollywoodzkie, jak i kino niezależne. Redaguje i pisze scenariusze.

Arkadiusz Nowakowski

Wykładowca

Arkadiusz Nowakowski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińReżyser krótkich form filmowych i teledysków. Absolwent animacji poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swój filmowy warsztat tworzył w pracy dla Warner Music Polska, Coca Coli, Reebok, Netflix, Asfalt Records, Adidas, Off Festival, Roche Musique i wielu innych.

rozwińZdobywca nagród Vimeo Staff Pick, Video of the Day czy Yach Film.

rozwińCiekawi mnie

rozwińNajwiększe fascynacje to połączenie dźwięku i obrazu oparte na ciągłych poszukiwaniach nowych jakości.

Agnieszka Ozimek

Wykładowca

Agnieszka Ozimek

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińMagister psychologii ze specjalizacją Neurokognitywistyka Uniwersytetu SWPS, współautorka trzech publikacji naukowych. Laureatka konkursu „Bilet za horyzont” programu „Jutronauci”, finalistka konkursu zbadaj.to PTBRiO oraz OFBOR.

rozwińKarierę rozpoczęłam jako badaczka, pracując w ponad 15 projektach, w tym finansowanych przez NCN. Pozwoliło mi na to obeznanie w metodologii eksperymentalnej i zgłębianie przenajróżniejszych zagadnień – od wpływu marihuany na zdolności poznawcze po rolę muzyki w nauce czytania. Przez trzy lata pracowałam jako koordynatorka Laboratorium Psychofizjologii Obwodowej w badaniach związanych z mimikrą oraz realizowałam się w roli przewodniczącej Koła Naukowego Badań Okulograficznych.

rozwińPostanowiłam zostać praktykiem, co skierowało mnie w stronę neuromarketingu oraz badań wdrożeniowych reklamy celowanej w cechy osobowości. Obecnie pracuję jako specjalistka E-commerce w SEPHORA, gdzie łączę wiedzę psychologiczną ze światem piękna, zajmując się widocznością animacyjną strony głównej, tworzeniem landing pages, rozwojem digitalowej obecności marki własnej Sephora Collection, SephoraTV oraz platformą b2b e-kart podarunkowych.

rozwińCiekawi mnie

rozwińEye-tracking – a zwłaszcza połączenie uwagi wzrokowej na witrynach internetowych z decyzjami konsumenckimi. Fascynuje mnie mindfulness, a od dwóch lat praktykuję jogę.

Jarosław Piekarski

Wykładowca

Jarosław Piekarski

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińMontażysta filmowy oraz VFX supervisor pracujący w obszarze rozmaitych form filmowych oraz reklamy. Z branżą filmową związany od kilkunastu lat. Filmy, które współtworzył były wyświetlane oraz nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych min. takich jak: Sundance, HotDocs Toronto, Camerimage, Gdynia Film Festiwal, Kraków Film Festiwal, Hollywood Shorts, Papaya Young Directors. Studiował fotografie na ASP w Poznaniu.

rozwińNa co dzień szef działu CGI w GPD Film Studio.

Marianna Piskorz

Wykładowca

Marianna Piskorz

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwentka poznańskiego kulturoznawstwa na UAM, wykształcona również w kierunku muzycznym w klasie fletu poprzecznego. Pracowała m.in.: w poznańskim Radiu Afera jako dziennikarka, redaktorka działu kulturalnego, prezenterka i lektorka; przez dekadę, jako prezeska zarządu prowadziła Fundację Małego Domu Kultury, w ramach działalności tej organizacji realizowała projekty głównie z zakresu animacji i edukacji kulturowej. Współpracuje z teatrami: Usta Usta Republika, Sytuacje Grupa, współtworzy grupę artystyczną AnonyMMous.org i Fundację Render.

rozwińNa co dzień zajmuje się szeroko pojętą animacją i produkcją wydarzeń artystycznych, od 2005 związana z poznańskim Klubem Dragon, gdzie do 2017 roku pełniła funkcję menadżerki artystycznej. Zorganizowała setki koncertów, wydarzeń kulturalnych, kilka spektakli teatralnych i festiwali muzycznych. Współpomysłodawczyni i producentka Jazz Ring Festival. Absolwentka IV edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. W 2017 roku ukończyła kurs mistrzowski Developing Your Film Festival zrealizowany przez ICO przy festiwalu filmowym w Edynburgu. Obecnie jest w trakcie Studiów Podyplomowych z Rozwoju Publiczności. Od 2016 roku pracuje w poznańskiej instytucji kultury współtworząc zespół Estrady Poznańskiej, gdzie kieruje produkcją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.

rozwińCiekawi mnie

rozwińPraca w kulturze jest moją pasją,w której mam szczęście sprawdzać się i spełniać od początku ścieżki zawodowej. Lubię wyzwania, precyzyjną organizację, książki i wszelkie przejawy artystycznej działalności ludzkiej. Raczej się nie nudzę.

rozwiń*Foto: Damian Christidis

Wojciech Popiela

Wykładowca

Wojciech Popiela

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińZe swoim zespołem dostarczam wartość dla biznesu, zwiększając użyteczność i konwersję produktów cyfrowych. Doradzam markom, zarówno tym małym, jak i dużym.

rozwińProwadzę agencję Webmetric, w charakterze CEO i głównego eksperta UX.

rozwińW swoim ponad 13-letnim doświadczeniu poznałem biznes na wielu poziomach. Programowałem, projektowałem produkty cyfrowe, zarządzałem projektami, jak i całymi start-upami technologicznymi. Współpracowałem między innymi z Bauer Media, Komputronik, Neonail, sprawny.marketing i Eurocash.

rozwińPonadto prowadzę kanał edukacyjny oraz webinary i prelekcje o tematyce UX. Stawiam na ludzkie podejście, uśmiech i autentyczność w biznesie, nawet przy największych wyzwaniach.

rozwińCiekawi mnie

rozwińZawodowo: Złożoność ludzkich procesów poznawczych, planet centric design, dark patterns (a dokładniej ich identyfikacja i zwalczanie w przestrzeni biznesu)

rozwińPrywatnie: Tłumaczenia na język polski dzieł popkultury, figurki kolekcjonerskie, kuchnia wegetariańska

Kamil Przełęcki

Wykładowca

Kamil Przełęcki

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińPosiadam bogate doświadczenie w produkcji filmowej i telewizyjnej, zdobyte przy kierowaniu produkcją m.in. takich filmów jak: „Katyń”
(reż. A.Wajda), „Zemsta” (reż. A.Wajda), „Wyrok na Franciszka Kłosa”
(reż. A.Wajda) czy „Statyści” (reż. M.Kwieciński), „Barbórka” (M.Pieprzyca) oraz seriali tv: „Oficerowie” (reż. M.Dejczer), „Stacyjka” (reż. R.Piwowarski) czy w roli producenta filmów „Król życia” (reż. J.Zieliński) „Po prostu przyjaźń” (F.Zylber), „Plan B” (K.Dębska), „Malignum” K.Kądziela (development) i „Rutka” S.Fabicki (development) oraz dokumentu „Efekt motylka” (premiera 2020).

rozwińJestem pomysłodawcą wprowadzenia do Internetu po raz pierwszy
w Polsce już w 2006 roku wraz z premierą kinową filmu pełnometrażowego „Oda do radości” (reż. J.Komasa, A.Kazejak, M.Migas), a także producentem kreatywnym treści dedykowanych dla nowych mediów – np. pierwszego w Polsce serialu do oglądania za pomocą telefonu komórkowego („Winda”)
i oprawy interaktywnej do specjalnego odcinka serialu „Oficerowie”
w itvp.pl z wariantami zakończeń wybieranymi przez odbiorcę (2007).

rozwińByłem producentem wykonawczym formatu LG15 – n1ckola.pl (2009),
a także założycielem pierwszego w Polsce serwisu – wypożyczalni filmów przez Internet (Vod – netino.pl / 2006), a później twórcą i szefem serwisu VOD – kinoplex.pl (2010-2012).

rozwińW zakresie edukacji mam bieżące doświadczenie jako ekspert ekonomiczny ds. produkcji filmowej w PISF (2006 – 2020) i jako wykładowca kierunków związanych z mediami: Akademia Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego
w Warszawie, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Radia i Telewizji.

rozwińByłem Dyrektorem Programowym Studium Producentów Audiowizualnych w Gdyni i współautorem wzoru kosztorysu produkcji i dystrybucji filmu fabularnego funkcjonującego w PISF, a także autorem algorytmu wyliczającego koszty i rentowność produkcji filmu (www.filmfactors.pl).

rozwińJestem jednym z autorów i wydawcą cyklu książek o produkcji filmowej – „KOMPENDIUM PRODUKCJI FILMU FABULARNEGO” (Warszawa, 2020r., www.kpff.com.pl).

rozwińCiekawi mnie

rozwińCiekawi mnie rynek kinowy i VOD, zachowania publiczności, rozwój nowych technologii (produkowałem pierwszy w Europie film z DI w rozdzielności 4K i pierwszy w Polsce film udźwiękowiony w systemie Dolby ATMOS). Interesuję się (niekoniecznie bezkrytycznie) rozwojem technologicznym w tym AI i robotyki. Lubię zmiany, literaturę z pogranicza sci-fi i realizmu i nowe wyzwania.

O mnie

rozwińAbsolwent specjalizacji Komunikacja w Biznesie na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W latach  2011 – 2016 pracował jako Account Manager w poznańskiej agencji marketingu familijnego K&Y (dawniej Kid & Young). Współtworzył i koordynował wielokanałowe kampanie reklamowe dla największych marek FMCG w Polsce, takich jak Ferrero (Tic-Tac, Kinder, Kinder Niespodzianka), Danone (Danonki i Danone Global), Nestle, Hochland, Bobo Frut, Mokate czy Kubuś. Od roku 2016 Product Manager w start up’ie technologicznym Elephant Smart Safety. Odpowiedzialny za działania marketingowe oraz za koordynowanie prac zespołu projektowego, a przede wszystkim za wdrożenie produktu elephant door™ na rynek. W projekcie uczestniczy od fazy wczesnego rozwoju do uruchomienia sprzedaży na rynku Europejskim. Na CDV prowadzi zajęcia od roku akademickiego 2015/2016.

Ciekawi mnie

rozwińPrywatnie interesuje się nowymi technologiami, psychologią, behawioryzmem oraz sztukami walki i motoryzacją.

Artur Ratuszyński

Wykładowca

Artur Ratuszyński

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińPo 25 latach odszedłem z dziennikarstwa i założyłem firmę S-Movens zajmującą się public relations, doradztwem strategicznym, procesami Design Thinking oraz badaniem trendów. Współtworzyłem w 2018 roku program rozwoju
smart city Szczecin. Od 2019 jestem doradcą biura prezydenta Szczecina do spraw strategii i rozwoju. Uczestniczę w procesach ewaluacji i aktualizacji i budowania Strategii Rozwoju Szczecina.

rozwińCiekawi mnie

rozwińHistoria średniowiecza, przyszłość robotów i sztucznej inteligencji, rozwój miast zwłaszcza w obszarze smart city. Jestem fanem Apple i Formuły 1.

Agnieszka Rau

Specjalistka Centrum Praktyczności, Doradczyni zawodowa Coach ICF

Agnieszka Rau

Specjalistka Centrum Praktyczności, Doradczyni zawodowa Coach ICF

rozwińUMÓW SIE NA SPOTKANIE

rozwińAbsolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Doradztwa i coachingu. Posiada akredytację International Coach Federation na poziomie ACC. Wykonuje zawód nauczycielki akademickiej w Collegium Da Vinci w Poznaniu, doradczyni zawodowej, trenerki kompetencji miękkich oraz coacha. Od ponad 10 lat związana z prowadzeniem dodatkowych zajęć dla młodzieży w wieku 13-18 lat mających na celu rozwinięcie kompetencji młodzieży w ramach tworzenia spektaklu teatralnego. Posiada przygotowanie pedagogiczne. Szkoli między innymi z technik autoprezentacji i wystąpień publicznych.

rozwińW swojej codziennej pracy stawia na wsparcie drugiego człowieka i budowanie świadomości mocnych stron. Zgłębia zagadnienia związane z wyrabianiem nawyków. Tworzy materiały edukacyjne dla studentów.

Wojciech Rosik

Wykładowca

Wojciech Rosik

Wykładowca

O mnie

rozwińAnalityk finansowy zajmujący się wsparciem firm w podejmowaniu kluczowych decyzji, pomocy w tworzeniu strategii biznesowych oraz wyceną spółek na potrzeby fuzji i przejęć. Praktyk stawiający wiedzę praktyczną nad wiedzę teoretyczną.

rozwińInwestor na GPW z prawie 10-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w wyszukiwaniu mniejszych podmiotów z wysokim potencjałem wzrostu.

Ciekawi mnie

rozwińFinanse behawioralne oraz psychologia – wpływ umysłu na zachowania oraz podejmowanie racjonalnych ekonomicznie decyzji.

rozwińO mnie

rozwińUkończył Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. Absolwent kierunku Animacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kilku lat współpracuje z poznańskimi artystami i wspiera ich działalność tworząc dla nich formy wideo promocyjne. Tworzy teledyski dla Big Bandu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od 3 lat współtworzy poznańską formację Archipelag, która w 2021 roku zakwalifikowała się do konkursu MY NAME IS POZNAN organizowanego przez miasto Poznań.

rozwińCiekawi mnie

rozwińSzeroko pojęta przestrzeń audiowizualna, łączenie mediów filmowych z muzyką. Interesuję się montażem filmowym oraz jego rolą w postprodukcji filmowej. Uwielbiam Polską Szkołę Plakatu. Bacznie przyglądam się wpływowi mediów masowego przekazu na rzeczywistość.

Anna-Maria Sobczak

Wykładowca

Anna-Maria Sobczak

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińRadca prawny w Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy, wykładowca na uczelni Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, prawnik ds. ochrony konkurencji i konsumenta w Fundacji Pro Publika i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie, prawnik ds. własności intelektualnej w prawoalkoholowe.pl, członek Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy przy Uniwersytecie Śląskim (Law in Styl), członek Stowarzyszenia We&Waste, trener AVENHANSEN Sp. z o.o. Szkolenia i Doradztwo.

rozwińOd początku swojej przygody z prawem nastawiona na szeroko rozumianą własności intelektualną. Zwolenniczka maksymy, że człowiek uczy się całe życie, inwestowania w siebie oraz ciągłego samorozwoju, tak więc poza ukończeniem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest również od 2017 r. absolwentką Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. ukończyła pierwszą edycję Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie. Od 2021 roku uczestniczka CS50 for Lawyers na Harvard University w Cambridge, a także certyfikowanych szkoleń w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

rozwińW Kancelarii Prawnej RPMS jako specjalistka w tej dziedzinie zajmuje się szeroko rozumianym prawem własności intelektualnej oraz prawem mediów i prasowym, w związku z czym stanęła na czele działu IP&IT&TMT. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo nowych technologii, zwalczanie nieuczciwej konkurencji oraz prawo mediów i reklamy. Autorka wielu publikacji i artykułów. Prowadzi szkolenia dla agencji reklamowych i marketingowych, przedsiębiorców, producentów oraz podmiotów indywidualnych. Współpracuje również z Polską Izbą Biznesową we Włoszech (capiplit.eu), gdzie prowadziła szkolenia z prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej.

rozwińNa uczelni Collegium Da Vinci prowadzi takie zajęcia jak: „Prawo w produkcji treści audiowizualnych”, „Prawo autorskie w Internecie a media”, „Podstawy prawa handlowego a media”, a także „Prawo mediów” i „Prawo reklamy”.

rozwińCiekawi mnie

rozwińW czasie wolnym autor profilu w serwisie Instagram (instagram.com/prawnik_mody), który w ciekawy i nieszablonowy sposób przedstawia ciekawe kazusy prawne związane ze światem mody. Miłośniczka kultury winiarskiej, dobrej literatury, muzyki jazzowej oraz szeroko pojętej sztuki.

Adam Sołtysiak

Wykładowca

Adam Sołtysiak

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwent Stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat związany zawodowo w radiem.

rozwińCiekawi mnie

rozwińLubię mówić. Ciekawią mnie wszelkie nowinki technologiczne. Uwielbiam wyścigi Formuły 1, a ciężką muzykę łączę z bieganiem.

Kinga Sroka

Wykładowca

Kinga Sroka

Wykładowca

O mnie

rozwińDoświadczony praktyk marketingu internetowego z kilkuletnią praktyką.

Ciekawi mnie

rozwińReklamy w internecie, social selling, e-commerce, analityka webowa

Daniel Stachuła

Wykładowca

Daniel Stachuła

Wykładowca

O mnie

rozwińJestem menedżerem kultury, pedagogiem teatru, koordynatorem projektów i programów, kuratorem i opiekunem procesów twórczych. Współtworzę Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury (SMAK), które realizuje szereg działań z zakresu kultury, sztuki, edukacji i ekologii (m.in. festiwal sztuk społecznych OFF Opera, Społeczne Centrum Kultury Fyrtel Główna, Kolektyw Aktywne Miasto).

rozwińZajmuję się programowaniem i produkcją wydarzeń społeczno-artystycznych, kulturalnych, edukacyjnych, ekologicznych (fundraising, budżet, harmonogram, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, zarządzanie projektem, ewaluacja). Szczególnie bliskie są dla mnie projekty interdyscyplinarne, łączące różne dziedziny — film, muzykę, teatr, grafikę, storytelling, design.

rozwińWspółpracowałem z wieloma instytucjami kultury, sztuki, nauki oraz biznesem — m.in. Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki, Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Operą Bałtycką, Malta Festival, Teatrem Polskim w Poznaniu, Estradą Poznańską, Uniwersytetem im. A. Mickiewicza, Collegium Da Vinci, Fundacją Veolia Polska, Veolia Energia Poznań S.A. oraz wieloma organizacjami pozarządowymi.

rozwińPrzygotowuję rozprawę doktorską na UAM, gdzie prowadziłem również zajęcia dla studentów i studentek dotyczące m.in. zarządzania projektem, organizacji pracy społeczno-artystycznej, pedagogiki teatru. Moje artykuły naukowe i eseje publikowano w czasopismach specjalistycznych oraz tomach zbiorowych.

rozwińByłem stypendystą miasta Poznania w dziedzinie kultury (2016) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018). Nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kat. debiut roku za realizację opery „Dydona i Eneasz” w poznańskim Teatrze Wielkim (2016) oraz do Medali Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego w kat. animacja kultury (2020). Jako reżyser/pedagog teatru współtworzyłem spektakle oraz działania filmowe i performatywne: „Pomiędzy” (2014), „Dydona i Eneasz” (2016), „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” (2017), „Śpiewy historyczne” (2018), „Onna” (2019), „h.” (2019), „Więcej grzechów nie pamiętam” (2020), „Projekt EKI” (2020), „Ostatni dzwonek” (2021).

Ciekawi mnie

rozwińPasjonuje mnie opowieść — fabuła, bohaterowie, ich cele i pragnienia, sposób prowadzenia narracji, wizualność tekstu. Doświadczenia zdobyte w branży kreatywnej (reżyseria, dramaturgia, koncepty kreatywne) przekuwam na współpracę z biznesem — wykorzystuję różnorodne narzędzia m.in. practise as research, storytelling, story design, creative writing.

Agnieszka Stamm

Wykładowca

Agnieszka Stamm

Wykładowca

O mnie

rozwińJestem absolwentką studium doktoranckiego na Wydziale Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadziłam od roku 2015 zajęcia z metod i technik badań społecznych, metod badań jakościowych, współczesnych teorii socjologicznych, nowoczesnych form marketingu i ćwiczenia terenowe dla studentów socjologii i pracy socjalnej na UAM oraz zajęcia z metodologii badań ilościowych i jakościowych na CDV. Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie badawcze zdobyte w naukowych i komercyjnych projektach badawczych oraz podczas stażu w zespole zajmującym się badaniami ewaluacyjnymi. Jestem uczestniczką międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji naukowych oraz autorką i współautorką raportów badawczych i recenzowanych artykułów w czasopismach naukowych i monografiach.

rozwińOstatni artykuł naukowy mojego współautorstwa „Pandemic rage. Everyday frustrations in times of the COVID-19 crisis” przeczytać można na łamach „Current sociology”.

Ciekawi mnie

rozwińSwoją pracę badawczą, na której zamierzam oprzeć dysertację doktorską poświęciłam socjologii polityki i socjologii młodzieży. Interesują mnie wątki związane z potransformacyjnym, współczesnym społeczeństwem polskim, a także metodologia nauk społecznych i psychologia społeczna.

rozwińPrywatnie jestem fanką książek (szczególnie fantastyki, powieści kryminalnej i historycznej), miłośniczką kotów i stałą bywalczynią escape roomów.

Maciej Stroiński

Wykładowca

Maciej Stroiński

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińMaciej Stroiński rozpoczął swoją karierę dziennikarską w wieku 17 lat od współpracy z redakcją muzyczną Radia Merkury (teraz Radio Poznań). Następnie pracował w poznańskim oddziale TVP gdzie był reporterem, prezenterem i wydawcą Teleskopu, a także pełnił funkcję z-cy szefa newsroomu. Następnie został reporterem regionalny Faktów TVN. Po kilku latach przeszedł do Telewizji WTK, w której był Redaktorem Naczelnym. Jego dziennikarskimi „wychowankami” z tamtego czasu są m.in. Aneta Dawidzińska-Gola(TVN24), Łukasz Wójcik (TVN24), Aleksander Przybylski (TVN24), Karolina Lewicka (TOK FM) i Beata Oryl-Stroińska (TVP Sport).

rozwińPO zakończeniu współpracy z WTK, Stroiński przeszedł do Wydarzeń Polsatu, w których był prezenterem, reporterem i wydawcą.

rozwińOd 2019 roku Maciej Stroiński prowadzi firmę PR – Brainpower, która zajmuje się produkcją telewizyjną, budowaniem strategii i prowadzeniem komunikacji i realizacją wielkoskalowych eventów, m.in. pokazów lotniczych serii LOTOS Gdynia Aerobaltic.

rozwińMaciej Stroiński to sędzia koszykarski i członek zarządu Wielkopolskiego Związku Koszykówki.

rozwińCiekawi mnie

rozwińKoszykówka i lotnictwo

mgr inż. Mirosław Szyper

Wykładowca

mgr inż. Mirosław Szyper

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Informatyka. Praca magisterska z zakresu bezprzewodowego monitoringu IP zasilanego autonomicznym źródłem energii. Prowadzi dydaktykę z zakresu programowania oraz systemów operacyjnych. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów z programowania aplikacji internetowych, administracji pracowni komputerowych oraz platformy e-learningowej. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Współtwórca systemu zarządzania klientami dla czołowej polskiej firmy z branży finansowej.

rozwińCiekawi mnie

rozwińInteresuję się programowaniem, w szczególności fascynuje mnie framework Laravel. Lubię aktywne spędzanie czasu wolnego, przede wszystkim pływanie na długich dystansach oraz street workout.

Małgorzata Tadeusz-Ciesielczyk

Wykładowca

Małgorzata Tadeusz-Ciesielczyk

Wykładowca

rozwińO mnie:

rozwińCertyfikowany profiler behawioralny (certyfikacja w Association of Behaviour Detection & Analysis), szkoleniowiec, ekspert w kształtowaniu wiarygodności wizerunkowej w oparciu o naturalną komunikację niewerbalną.

rozwińDoktor w dyscyplinie komunikacji społecznej i mediów

rozwińCertyfikowany ekspert mowy ciała i mikroekspresji twarzy, szkolący się w m.in. Paul Ekman Group (USA), Instytut Komunikacji Niewerbalnej (Warszawa), Instytut Komunikacji Niewerbalnej (Austria).

rozwińCiekawi mnie:

rozwińLudzkie ciało i głos są nieodgadnione, stres, trema, powodują, że nie możemy komunikować się z innymi w zgodzie i spójności ze sobą.

rozwińPostanowiłam odkryć sposób jak powrócić do naturalności i swobody w wykorzystywaniu swojego oddechu, głosu, ciała – wszystkiego czym komunikujemy poza słowami i czerpać z mówienia do ludzi, prezentowania swojego doświadczenia i niepowtarzalnego zaplecza merytorycznego radości i satysfakcji. A idąc kilka kroków dalej kształtując tym samym wiarygodność wizerunkową w oparciu o naturalność i swobodę w wykorzystywaniu komunikacji niewerbalnej.

rozwińJestem również zafascynowana ludzkimi emocjami, ludzką komunikacją niewerbalną, odkrywaniem swobody i naturalności w sposobie mówienia do innych i przemawiania przed innymi w zgodzie z samym/samą sobą.

Anita Trzyna

Wykładowca

Anita Trzyna

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińProducentka i kierowniczka produkcji. Działająca w branży filmu i reklamy od ponad 10 lat. Absolwentka szkoły filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Salamance.

rozwińCiekawi mnie

rozwińSzeroko pojęta komunikacja wizualna. Zarówno w obrębie sztuki, kinematografii, czy mediów.

Daria Widerowska

CEO oraz redaktorka naczelna portalu BRAND NEW, wykładowczyni uczelni wyższych, konsultantka oraz menadżerka marketingu i PR.

Daria Widerowska

CEO oraz redaktorka naczelna portalu BRAND NEW, wykładowczyni uczelni wyższych, konsultantka oraz menadżerka marketingu i PR.

rozwińO mnie

rozwińCEO oraz redaktorka naczelna portalu BRAND NEW, wykładowczyni uczelni wyższych, konsultantka oraz menadżerka marketingu i PR.

rozwińJestem absolwentką Executive Master of Business Administrations na Collegium da Vinci (ukończone z wyróżnieniem), studiów podyplomowych Product Manager (Uniwersytet Ekonomiczny), Innowacyjny e-marketing (Wyższa Szkoła Bankowa), Design Thinking, Zarządzanie innowacją (Uniwersytet SWPS).

rozwińOd ponad 12 lat zarządzam zespołami marketingowymi. Pomagam budować i wdrażać strategie marketingowe zarówno w małych, jak i dużych organizacjach. 6 lat temu stworzyłam portal marketingowy brandnewportal.pl, na którym dzielę się wiedzą i doświadczeniami jako praktyk. Prowadzę szkolenia i warsztaty z obszaru e-commerce, digital marketingu, neuromarketingu, planowania kampanii reklamowych, strategii marketingowej i komunikacji.

rozwińSpecjalizacje obszarowe:

  • Strategie marketingowe i strategie marki
  • Digital marketing
  • Kampanie reklamowe
  • E-commerce
  • Komunikacja marketingowa

Anna Zalewska

Wykładowca

Anna Zalewska

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińMenadżer marketingu w agencji Widoczni, trener marketingu internetowego w ramach projektu Akademia Widoczni i wykładowca praktyk. Specjalizuje się w budowie wizerunku online i content marketingu. Współautorka bloga o pozycjonowaniu, autorka artykułów do prasy branżowej i prelegentka na konferencjach biznesowych i marketingowych.

rozwińCiekawi mnie

rozwińRosnące znaczenie treści tworzonej amatorsko, ale na wysokim poziomie – rola YouTube’a, Instagrama i blogów w budowaniu naszej opinii i wiedzy o świecie.

Renata Żybura

Wykładowca

Renata Żybura

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińAbsolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale Zarządzania, a następnie francuskojęzycznych studiów podyplomowych Master Administration des Entreprises realizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wraz z Université de Rennes 1. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu projektami. W ramach Mastershot Film Festival odpowiada za fundraising, komunikację, organizację i zarządzanie wydarzeniami.

rozwińCiekawi mnie

rozwińPasjonuje się francuską kulturą, literaturą i filmem, będąc od lat niepoprawną frankofilką. Tańczy flamenco i taniec współczesny. Uwielbia filmy Davida Lyncha, szpiegowskie powieści Johna Le Carré i dobrą muzykę.

Katedra Zarządzania

dr inż. Alicja Rytelewska

Zastępca Dziekana ds. Realizacji Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

dr inż. Alicja Rytelewska

Zastępca Dziekana ds. Realizacji Kształcenia na Wydziale Nauk Stosowanych

O mnie

rozwińKierownik Katedry Coachingu i Zarządzania, Absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiowała także zarządzanie i marketing na NHL Hogesschool w Holandii. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorska, napisaną w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej UE w Poznaniu, dotyczącą kompetencji menedżerów oraz ich wpływu na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw IT. Od 2004 roku jest wykładowcą akademickim, prowadząc zajęcia w Polsce i za granicą. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach oraz rozwojem organizacji. W swoich publikacjach i wydanej w 2015 roku monografii porusza zagadnienia dotyczące kompetencji i kwalifikacji pracowników, ich rozwoju oraz wpływu czynnika ludzkiego na wyniki przedsiębiorstw. Prowadzi także badania nad efektywnym zarządzaniem talentami. Była uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.

rozwińOd kilkunastu lat związana z biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywała także prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania, zarządzania ludźmi czy rozwojem talentów.

Ciekawi mnie

rozwińPrywatnie entuzjastka sportu, szczególnie tenisa ziemnego. W wolnej chwili lubi pograć w bridga z rodziną i przyjaciółmi.

dr Izabela Grabowska

Kierownik Katedry Zarządzania | Wykładowca

dr Izabela Grabowska

Kierownik Katedry Zarządzania | Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińSpecjalista HR, Trener,

rozwińSpecjalista HR z wieloletnim doświadczeniem w realizacji polityki i strategii personalnych organizacji; konsultant, wykładowca. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych systemów motywacyjnych w sektorze małych oraz mikro-przedsiębiorstw. Doradztwo w procesach rekrutacyjnych w firmach branży B2B. Konsulting w zakresie zmian procesowych w obszarze HR w spółce giełdowej. Autorka publikacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym uwzględnieniem kapitału ludzkiego w procesach wprowadzanych zmian organizacyjnych.

Małgorzata Chełkowska-Dorna

Wykładowca

Małgorzata Chełkowska-Dorna

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwentka studiów magisterskich na UAM  i  Collegium Da Vinci oraz podyplomowych na WSHiU. Właścicielka i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions, a także HR Ninja.

rozwińDla największych marek w Poznaniu i Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji obniżając skutecznie rotację pracowników. Projektuje scenariusze szkoleń rozwojowych i wspiera w wyłapywaniu talentów. Prowadzi procesy executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów.  Prowadzi mediacje wewnątrz organizacji.

rozwińProjektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c, wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach zewnętrzny w branżach: hotelarskiej, gastronomicznej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, spożywczej, lotniczej, usługowej i w oświacie, a także płynące z pracy w międzynarodowej korporacji.

rozwińDrugim, poza biznesem obszarem zainteresowań zawodowych jest edukacja. Jest autorką kursów zawodowych przygotowanych dla Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Certyfikowana trener efektywnej nauki i szybkiego czytania; stworzyła własny program efektywnej nauki. Szkoliła nauczycieli i dyrektorów wielkopolskich placówek oświatowych, a obecnie jako główny trener koordynuje projekt zakładający przeszkolenie z zakresu efektywnej nauki kadrę pedagogiczną poznańskich placówek oświatowych.

  • Coach ACC ICF na ścieżce akredytacji PCCMediator VCC
  • Absolwentka Szkoły Coachingu Grupowego i Zespołowego
  • Certyfikowany Trener FRIS
  • Założycielka Spółki HR Ninja s.c. w ramach której aktywnie działa na rynku biznesowym projektując i wydając gry szkoleniowe dla biznesu.

Ciekawi mnie

rozwiń…zmienność ludzkiej natury, każdy kolejny zakręt dróg i rzek, każdy dzień. Ciekawi mnie co myślą i czują moje psy. Ciekawi mnie las, nieustająco…

dr inż. Magdalena Olechnowicz-Czubińska

Wykładowca

dr inż. Magdalena Olechnowicz-Czubińska

Wykładowca

O mnie

rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez dłuższy czas związana z biznesem, gdzie zajmowała stanowiska m.in. Kierownika zespołu sprzedaży, Kierownika ds. marketingu czy Specjalisty ds. rozwoju rynku. Od kilku lat jest wykładowcą akademickim. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem przedsiębiorstwem, zarządzaniem strategicznym, zarządzaniem jakością oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Paweł Jasiński

Wykładowca

Paweł Jasiński

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińakredytowany praktyk tutoringu, trener, facylitator, wykładowca i ekspert ds. jakości kształcenia.

rozwińAbsolwent Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach pedagogika i kulturoznawstwo. Ukończył szereg szkoleń doskonalących z zakresu m. in. facylitacji, action learning, coachingu, mentoringu, umiejętności trenerskich, Design Thinking i tutoringu. Posiada uprawnienia do korzystania z narzędzi wspierających odkrywanie i rozwój potencjału osób, z którymi pracuje (m.in. InsightfulProfiler iP121, Everything DiSC Trainer & Facilitator).

rozwińPrzez 6 lat pełnił także funkcję Pełnomocnika Rektora CDV ds. zapewnienia jakości kształcenia. Do jego obowiązków należało przygotowanie, wdrożenie, ewaluacja i doskonalenie wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia dla całej uczeni. W czasie pełnienia swojej funkcji przygotował również 5 wizytacji PKA, 8 wniosków o nadanie uprawnień do prowadzenia studiów. Wszystkie powyższe działania zakończyły się sukcesami.

rozwińCiekawi mnie

rozwińJego zainteresowania związane są z dyscyplinami: nauki o zarządzaniu i jakości, psychologia i pedagogika w szczególności: budowanie i rozwój zespołów, rozwój talentów
w organizacji, optymalne wykorzystanie potencjału zawodowego pracownika, wewnętrzna motywacja do działania, przywództwo, podejmowanie decyzji, personalizacja edukacji, tutoring jako wsparcie w uczeniu się.

O mnie

rozwińCzołowy polski specjalista w zakresie marketingu usług prawniczych, doradca w zakresie wizerunku, jakości oraz kształtowania relacji z klientem praktyki prawniczej. Członek – założyciel Service Design Polska. Wykładowca Collegium Da Vinci i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członek Service Design Network, European Academy of Marketing i współzałożyciel SDN Polska (Service Design Network Polish Chapter), jeden z pionierów nurtu projektowania usług w Europie. Stworzył metodologię wzornictwa usług (service design management) dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Zasiadał w jury konkursu Dobry Wzór. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, poradnikowych i kilku książek, w tym książki pt. „Service Design po polsku. Jak przyciągnąć, zadowolić i zatrzymać klientów”.

rozwiń„Skończyłem szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a teraz gram na klawiszach w zespole rockowym, od czasu do czasu. Jestem też zawodnikiem drużyny hokejowej (na lodzie), która bierze udział w rozgrywkach ligowych, na szczęście bez większych sukcesów. 😉 Siłownia męczy mnie bardziej, niż wykłady na uczelni.”

Ciekawi mnie

rozwińCiekawi mnie każdy kolejny dzień, spotkani ludzie, nowe miejsca, absurdalne (na pozór) pomysły, no i na końcu, niektóre rzeczy. Inspiruje mnie muzyka, wysokie góry i mądrzy ludzie. Bez wątpienia, to ludzie – rozmowa z nimi, wymiana myśli, spotkania – są źródłem moich najlepszych pomysłów i przedsięwzięć.

rozwińZawodową higienę utrzymuję dzięki wyprawom do innych światów, takich jak Chile, Ekwador, Kolumbia, Boliwia, Tanzania, Kenia, ZEA czy Indie, albo w miejsca jak z innego świata – jak np. Grossglockner w Austrii, Wysokie Tatry, rafting na Ottawa River w Kanadzie itp.