Rektorzy Collegium Da Vinci
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu kierunku: technika rolnicza i leśna specjalności: informatyka w inżynierii. Doktorat na temat „Neuronowa identyfikacja wybranych mechanicznych uszkodzeń ziarniaków” obronił w 2007 roku z wyróżnieniem.
rozwińZainteresowania naukowe skupione wokół zagadnień: sztucznej inteligencji, sztucznych sieci neuronowych, analizy obrazu, inżynierii systemów oraz programowania obiektowego. Dodatkowo jest specjalistą w dziedzinie ochrony danych osobowych i ochrony informacji niejawnej. Z uczelnią związany od 2003 roku. Prowadzi zajęcia z Sztucznej Inteligencji, Inżynierii oprogramowania, Algorytmów i struktur danych oraz Technologii Informacyjnych.
rozwińW wolnym czasie realizuje dwie pasje: fotografię i wędrówki po górach.
dr Łukasz Fojutowski
Prorektor
dr Łukasz Fojutowski
Prorektor
O mnie
rozwińAbsolwent ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiował na specjalnościach „Polityka gospodarcza i strategie przedsiębiorstw” na uczelni macierzystej oraz „Economie et Gestion des Entreprises” na Université de Rennes I. Rozprawa doktorska, napisana w Katedrze Polityki Gospodarczej i Planowania Rozwoju UE w Poznaniu, dotyczyła strategii przedsiębiorstw krajowych wobec ekspansji korporacji transnarodowych.
rozwińZainteresowania badawcze obejmują problematykę polityki handlu zagranicznego, międzynarodowych stosunków gospodarczych, działalności korporacji transnarodowych i jej wpływu na gospodarkę światową, a także oddziaływania otoczenia regionalnego i lokalnego na strategie przedsiębiorstw. Badania z tego zakresu realizował w ramach stypendium badawczego Rządu Francuskiego na Université Aix-Marseille, a także w ramach projektów badawczych Centrum Badania Gospodarki Regionalnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Dziekani Wydziałów
dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka
Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka
Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
O mnie
rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej kierunku Informatyka. Pracę doktorską z zakresu informatyki stosowanej w naukach rolniczych obroniła z wyróżnieniem. Przez wiele lat pracowała w działach IT jako administrator serwerów, sieci oraz wdrożeniowiec i szkoleniowiec. Prowadzi dydaktykę przede wszystkim z zakresu systemów operacyjnych i systemów informacji przestrzennej. Zainteresowania badawcze koncentruje na stosowaniu technologii informatycznych oraz popularyzacji wiedzy i zdrowego rozsądku. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularno-naukowych z zakresu wykorzystywania technologii informatycznych przede wszystkim w inżynierii rolniczej oraz współautorka monografii nt chowu bydła mięsnego. Kierownik projektu krajowego dotyczącego wykorzystania aerozdjęć w monitorowaniu użytków zielonych, wykonawca w projektach europejskich dotyczących opracowania standardu wymiany danych (agriXchange) oraz zastosowań rozwiązań Internetu Przyszłości (technologii FIware) w tworzeniu aplikacji smart dla sektora rolno-spożywczego. Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, Polskiego Towarzystwa Zastosowań Technologii Informacyjnych w Rolnictwie, Gospodarce Żywnościowej i Leśnej oraz Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej.Odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Inicjatorka i realizatorka różnych akcji społecznych. Współzałożycielka i współredaktorka czasopisma społeczno-kulturalnego ŌKŌ.
Ciekawi mnie
rozwińWolny czas wykorzystuje na niekończące się prace w ogrodzie, wyciskające pot sporty (np. karate) oraz poszukiwania wołowiny z ras mięsnych w Polsce.
dr Krzysztof Patkowski
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
dr Krzysztof Patkowski
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych
rozwińAbsolwent studiów magisterskich w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, specjalizacje: marketing polityczny i dziennikarstwo i studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Autor pracy doktorskiej napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Józefa Orczyka, poświęconej problemom prywatyzacji w krajach Grupy Wyszehradzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem politycznych i ideologicznych aspektów tego procesu.
rozwińZainteresowania naukowe dr Patkowskiego koncentrują się wokół problemów transformacji systemowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 roku, kształtowania systemu partyjnego w tych państwach i odrodzenia społeczeństwa obywatelskiego. W kręgu jego zainteresowań naukowych pozostają również zagadnienia związane z public relations i marketingiem politycznym.
rozwińPrywatnie miłośnik gór stara się każdą wolną chwilę spędzać przemierzając szlaki górskie w całej Europie, od niedawna również w towarzystwie syna Mikołaja.
dr inż. Alicja Rytelewska
Zastępca Dziekana Wydziału Nauk Społecznych
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Zarządzanie Kreatywne
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Alicja Rytelewska
Zastępca Dziekana Wydziału Nauk Społecznych
O mnie
rozwińKierownik Katedry Coachingu i Zarządzania, Absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiowała także zarządzanie i marketing na NHL Hogesschool w Holandii. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorska, napisaną w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej UE w Poznaniu, dotyczącą kompetencji menedżerów oraz ich wpływu na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw IT. Od 2004 roku jest wykładowcą akademickim, prowadząc zajęcia w Polsce i za granicą. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach oraz rozwojem organizacji. W swoich publikacjach i wydanej w 2015 roku monografii porusza zagadnienia dotyczące kompetencji i kwalifikacji pracowników, ich rozwoju oraz wpływu czynnika ludzkiego na wyniki przedsiębiorstw. Prowadzi także badania nad efektywnym zarządzaniem talentami. Była uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.
rozwińOd kilkunastu lat związana z biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywała także prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania, zarządzania ludźmi czy rozwojem talentów.
Ciekawi mnie
rozwińPrywatnie entuzjastka sportu, szczególnie tenisa ziemnego. W wolnej chwili lubi pograć w bridga z rodziną i przyjaciółmi.
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
Spotkajmy się na:
Informatyka
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
O mnie
Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UAM, uzyskał doktorat z bezpieczeństwa danych.
rozwińZainteresowania naukowe koncentrują się na bezpieczeństwie systemów komputerowych, szeroko rozumianej kryptologii, jak również na programowaniu, algorytmice i złożoności obliczeniowej.
Ciekawi mnie
rozwińZapalony audiofil i kolekcjoner płyt, maniakalnie ogląda filmy i zaczytuje się starą fantastyką.
Katedra Edukacji i Nowych Mediów - wykładowcy
O mnie
rozwińKierownik Katedry Edukacji i Nowych Mediów w Collegium Da Vinci w Poznaniu, członek Rady Sektorowej ds. Kompetencji sektora Komunikacji Marketingowej, ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ds. oceny merytorycznej wniosków dot. Szybkiej ścieżki, członek grupy roboczej ds. kompetencji cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji, ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej Komet@, metodyk w projekcie NCBiR „Podróż w przyszłość”.
rozwińWspółtwórca w Collegium Da Vinci praktycznych kierunków studiów:
- Mediaworking II stopnia (studia magisterskie z marketingu internetowego) o specjalizacji e-commerce manager oraz dziennikarstwo internetowe:
- Data Science I stopnia (studia licencjackie z analizy danych);
- Kreatywna Produkcja Wideo (studia licencjackie związane z przygotowywaniem marketingowych materiałów wideo):
- Zarządzanie w e-sporcie (specjalizacja na kierunku studiów Mediaworking I stopnia we współpracy z Komputronik oraz Komputronik Gaming).
rozwińOraz projektów:
- modułu fakultatywnego Wybrane narzędzia marketingu internetowego – wdrażanego z sukcesem w Collegium Da Vinci na zasadzie modułu międzykierunkowego;
- III misji Uczelni rozwijających kompetencje behawioralne i cyfrowe licealistów „Zawody przyszłości” finansowanego ze środków NCBiR.
- III misji Uczelni rozwijających kompetencje cyfrowe dzieci w wieku przedszkolnym „Podróż w przyszłość” finansowanego ze środków NCBiR.
rozwińWcześniej zajmował się, zarówno jako pracownik etatowy oraz freelancer, różnymi działaniami z zakresu marketingu i kształcenia w zakresie kompetencji cyfrowych:
- był członkiem redakcji internetowego wydania czasopisma Telewizji N (później NC+),
- zajmował się współtworzeniem sklepów internetowych dla Multikina z zabawkami oraz materiałami okołofilmowymi,
- przez kilka lat był członkiem zespołu wprowadzającego innowacyjny system reklamy natywnej smart55.com w serwisach Fakt, polki.pl, wizaz.pl, gazeta.pl , se.pl, mamadu.pl, autocentrum.pl, i innych.
- pracę zawodową rozpoczął w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Poznaniu, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenie dziennika elektronicznego, strony www oraz profilu w social mediach – uczył również informatyki i fizyki.
Ciekawi mnie
rozwińCiekawią mnie technologie i ich możliwości – wszystkie, od nowych smartfonów poprzez komputery, okulary VR, tablety, aż do lodówek i mikrofalówek….
rozwińZarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym ciekawi mnie także, dlaczego ludziom się „nie chce”?! Może dlatego, że nigdy nie byłem w takiej sytuacji …
rozwińMoje ulubione słowa to DEDLAJN i ASAP 🙂
mgr Agnieszka Walczak
Zastępca Kierownika Katedry Edukacji i Nowych Mediów
mgr Agnieszka Walczak
Zastępca Kierownika Katedry Edukacji i Nowych Mediów
O mnie
rozwińJęzykoznawca, wykładowca, nauczyciel, specjalista ds. zarządzania projektami i budowania zespołu.
rozwińMagister Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz absolwentka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami, zarządzania w oświacie oraz nowych technologii w edukacji i kształceniu. Certyfikowany moderator Design Thinking. Członek IATEFL Poland. Wiedzę i umiejętności pogłębiała poprzez udział w szkoleniach i kursach obejmujących m.in. zwinne metodyki zarządzania projektami, coaching, tutoring i content marketing.
rozwińDoświadczeniem dzieliła się projektując i prowadząc szkolenia oraz pisząc artykuły popularnonaukowe m.in. z zakresu wykorzystania nowych technologii oraz zwinnych metodyk zarządzania projektami w edukacji. Kierowała zespołami projektowymi w instytucjach państwowych i obsługowo-sprzedażowymi w sektorze prywatnym.
rozwińCiekawi mnie
rozwiń…jak wyglądałby świat, gdyby obecnie obowiązujące zasady szkolnictwa przewrócić do góry nogami. Pasjonuje mnie nowoczesna edukacja oraz budowanie relacji w zespołach.
rozwińPrywatnie poświęcam się odkrywaniu świata poprzez podróże i literaturę, kontaktowi z drugim człowiekiem bez pośrednictwa Internetu oraz ogrodnictwu i architekturze wnętrz w wersjach mini.
Spotkajmy się na:
Edukacja prorozwojowa
studia podyplomowe
O mnie
rozwińPedagożka, zaangażowana w projekty związane ze zmianą w edukacji. Prowadzi badania interwencyjne (interwencje formatywne), inspirowane historyczno-kulturową teorią działalności oraz filozofią dialogu.
rozwińW latach 2000-2014 adiunkt w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, we Wrocławiu. Od 2008 r. współpracuje w International Society of Cultural-historical Activity Research (ISCAR), w którym pełni funkcję koordynatorki krajowej. Zainicjowała utworzenie jednej z pierwszych klas integracyjnych w Poznaniu (w SP nr 6), w której pracowała cztery lata jako nauczycielka. Od 2016 r. pracuje w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów CDV. Angażuje studentów w badanie praktyki edukacyjnej w ramach “Latającej Akademii CDV” – wspólnie ze studentami odbywa wizyty studyjne w miejscach innowacji edukacyjnych.
rozwińProwadzi Laboratorium Rozwoju Profesjonalnego przy CDV.
Ciekawi mnie
rozwińJak wspierać w rozwoju osoby, zespoły i społeczności?
O mnie
rozwińAbsolwentka Politologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Były dziennikarz, rzecznik prasowy i Manager Public Relations.
rozwińOd ponad 10 lat pomagam budować reputację firm i marek osobistych, zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Zarządzałam projektami Public Relations dla takich firm, jak: Kompania Piwowarska, Skoda Auto Polska, Volkswagen Group Polska, GlaxoSmithKline, Bank Pocztowy, Hicron, Grupa Nickel, Fibar Group. Obecnie wykładam i prowadzę szkolenia z komunikacji społecznej, wystąpień publicznych, public relations, komunikacji wewnętrznej, Employer Brandingu, CSR i komunikacji kryzysowej.
Spotkajmy się na:
Edukacja Prorozwojowa
Mediaworking
O mnie
rozwińDziennikarz, fotograf freelancer, płynnie poruszający się pomiędzy nowymi i tradycyjnymi mediami, popularyzator low-costowego podejścia do fotografii. Absolwent Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (obecnie CDV) oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
rozwińRedaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma branżowego. Jego fotografie znajdziecie na Insta, FB, Pintereście oraz na www.mateuszkaratysz.pl
rozwińNa jego zajęciach posłuchacie dźwięku fotograficznej migawki, wyciśniecie pędzle w Photoshopie, poznacie tajniki dziennikarskiego języka, dzięki którym szpigiel, lead i szpalta staną się oczywistością.
Ciekawi mnie…
rozwińNaukowo zaciekawiony wszelkimi formami perswazyjności w komunikacji wizualnej. Oddany swojej pasji technik fotografii. Miłośnik zdjęć cyfrowych i analogowych oraz autor bloga fotograficznego i kanału YT, na których dzieli się swoimi fotograficznymi doświadczeniami. Zawodowo, od wielu lat redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika branżowego. Miłośnik psów rasy buldog francuski.
Spotkajmy się na:
Edukacja Prorozwojowa
Mediaworking
O mnie
rozwińAbsolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Polityka Społeczna, Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz na kierunku Pedagogika specjalność doradztwo zawodowe i personalne. W roku 2016 r. ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ze Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Od 2013 roku byłam doktorantką w Zakładzie Dydaktyki Ogólnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych, natomiast od 2017 roku nauczycielem-wychowawcą w Bursie Szkolnej nr 1 w Poznaniu oraz asystentem na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Doktoryzowałam się na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2018 roku pracą „Multimedialne gry edukacyjne w nauczaniu wczesnoszkolnym” pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Ćwiklińskiego i dra Mariusza Przybyły. Jestem członkiem Wydziałowej Grupy Badawczej: Grupa Badawcza – Gamifikacji w edukacji na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkiem zespołu roboczego pt.: Młodzież i jej problemy w środowisku edukacyjnym pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Ćwiklińskiego Zespołu Pedagogiki Młodzieży przy KNP PAN. Jestem także autorką i współautorką licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych związanych z zastosowaniem nowych mediów w procesie kształcenia na różnych szczeblach edukacji, zagrożeń związanych z nowoczesnymi technologiami i mediami.
Ciekawi mnie
rozwińKonstruktywne i destruktywne konteksty zastosowania nowoczesnych technologii i nowych mediów w procesie kształcenia na różnych szczeblach edukacji, zastosowanie gier komputerowych w toku lekcji, zagrożenia cyfrowego świata.
Spotkajmy się na:
Edukacja Prorozwojowa
Mediaworking
O mnie
rozwińDoktor nauk humanistycznych, filmoznawca, kulturoznawca, nauczycielka języka polskiego jako obcego.
rozwińAbsolwentka filmoznawstwa i filologii polskiej UAM w Poznaniu.
rozwińPracowała na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunkach: komunikacja medialna i wizerunkowa, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia pisarskie i kulturoznawstwo.
rozwińAutorka i redaktorka książek Marek Hłasko na ekranie. Scenariusze – adaptacje – filmowe portrety pisarza (Poznań 2015) i Władcy torrentów. Wokół angażującego modelu telewizji (Gdańsk 2014) oraz artykułów naukowych.
rozwińProwadzi Szkołę Języka Polskiego dla obcokrajowców.
Spotkajmy się na:
Edukacja Prorozwojowa
Mediaworking
O mnie
rozwińJestem asystentem w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, badaczem, historykiem, copywriterem i specjalistą ds. mediów społecznościowych. Doktoryzuję się w Instytucie Wschodnim Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Badania do pracy doktorskiej poświęcam polityce historycznej współczesnej Rosji z naciskiem na sposób interpretowania drugiej wojny światowej w rosyjskich podręcznikach do historii dla szkół szczebla średniego. Moje zainteresowania naukowe oscylują wokół memory studies, historii i nauk politycznych ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji polityczno-społecznej Federacji Rosyjskiej. Współpracuję z Instytutem Rosyjska Szkoła Antropologiczna Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Moskwie. Posiadam dyplom magistra wschodoznawstwa (Wydział Historyczny UAM) oraz stosunków międzynarodowych o specjalności dyplomacja i stosunki konsularne (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM).
rozwińWspółtworzę dwa czasopisma naukowe. Jestem redaktorem naczelnym rocznika „Kavkaz-Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość” (Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego) oraz członkiem redakcji rocznika „Forum Wschodnie. Rocznik interdyscyplinarny” (Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód).
rozwińNapisałam ponad dwadzieścia artykułów naukowych i kilka popularnonaukowych. Wzięłam udział w ponad dwudziestu konferencjach naukowych, organizowałam debaty i spotkania autorskie. Pracowałam również jako wykonawca grantu Narodowego Centrum Nauki (2012/06/M/HS3/00284) pt.: Stosunki między władzą sowiecką a polskim państwem podziemnym 1943-1945 (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia).
rozwińPosiadam także doświadczenie dziennikarskie (współpracowałam z Portalem Spraw Zagranicznych) i w marketingu internetowym. Obecnie pracuję w agencji marketingowej Lorens Design na stanowisku Copywriter/Social Media Manager, gdzie odpowiedzialna jestem za tworzenie nowatorskich tekstów, prowadzenie bloga oraz mediów społecznościowych. Współpracowałam również z agencją marketingową Nuntius Sp. Z o.o., dla której realizowałam projekty m.in. dla takich marek jak Allegro.pl. Bakoma, Almette, Netto, czy Empik School (content marketing). Działam także jako copywriter-freelancer (content marketing, SEO, język korzyści) pisząc teksty dla Multikina czy teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Ciekawi mnie…
rozwińCiekawią mnie ludzie, ich mentalność, nawyki i spojrzenie na świat. Zastanawiam się też nad tym, dokąd doprowadzi nas rozwój technologii oraz zanik umiejętności szczerej rozmowy? Jestem zakochana we „wschodzie”, tym postsowieckim – ludziach, kulturze i krajobrazach.
rozwińRelaksuję się trenując Muay Thai, biegając, tańcząc i gotując. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrej muzyki, wciągającej książki oraz dalekich i bliskich podróży. Czasem też coś narysuję.
dr Klaudia Bączyk-Lesiuk
Pełnomocnik Dziekana ds. studentów z zagranicy, wykładowca
Spotkajmy się na:
Mediaworking
dr Klaudia Bączyk-Lesiuk
Pełnomocnik Dziekana ds. studentów z zagranicy, wykładowca
O mnie
rozwińDoktor nauk humanistycznych, literaturoznawca, dziennikarka, nauczycielka języka polskiego jako obcego.
rozwińAbsolwentka filologii polskiej (specjalności: dziennikarska i nauczycielska) UAM w Poznaniu, w 2014 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Wrocławskim.
rozwińAutorka książki Kreacje Judasza w prozie polskiej XX i początku XXI wieku oraz artykułów naukowych z zakresu komparatystyki i glottodydaktyki.
rozwińProwadziła zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim i Przykarpackim Uniwersytecie Narodowym im. W. Stefanyka, a także lektoraty języka polskiego w placówkach oświatowych w Iwano-Frankiwsku i Odessie. Od kilkunastu lat związana z edukacją na różnych jej szczeblach.
Ciekawi mnie…
rozwińJej zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim: komunikacji międzynarodowej i międzykulturowej, glottodydaktyki polonistycznej, bilingwizmu w środowisku polsko-ukraińskim, a także współczesnej literatury apokryficznej. Prywatnie miłośniczka: podróży (najlepiej z plecakiem), filmów Marvela i gier planszowych.
Spotkajmy się na:
Edukacja Prorozwojowa
Mediaworking
O mnie
rozwińJestem socjolożką i pedagożką. W roku 2002 ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki,a w roku 2004 z socjologii. W 2007 roku obroniłam pracę doktorską na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Habilitację uzyskałam w roku 2018 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
rozwińMoje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki krytycznych studiów nad męskościami i mężczyznami ze szczególnym uwzględnieniem społecznych kontekstów zdrowia mężczyzn, starości, sportu, medykalizacji męskości i seksualności mężczyzn, oraz męskości i opieki. Podejmuję również problematykę zawodów opiekuńczych, pracy emocjonalnej, a także zjawiska maskulinizacji i feminizacji profesji. Mój obszar badawczy obejmuje także kulturowo-społeczne analizy zjawisk związanych z przejawami dyskryminacji. Interesuje mnie również zastosowanie jakościowych metod badawczych w badaniach naukowych.
rozwińJestem autorką monografii naukowych: Mężczyźni w pielęgniarstwie. W stronę męskości opiekuńczej, (Wyd. UMP Poznań 2017), Metamorfozy tożsamości mężczyzn w kulturze współczesnej (Wyd. Adam Marszałek 2009), współautorką książki Poza schematem. Społeczny konstrukt płci i seksualności wraz z Wiktorem Dynarskim i Anną M. Kłonkowską (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego 2016). Współredagowałam trzy numery specjalne czasopism naukowych poświęconych tematyce męskości. Opublikowałam ponad czterdzieści artykułów z zakresu krytycznych studiów nad mężczyznami i męskościami w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Genderowego.
Ciekawi mnie…
rozwińInteresują mnie ludzie, relacje, zmiana. Praktykuję Tai Chi oraz Qigong styl Lecący Żuraw. Od piętnastu lat jeżdżę niemal cały rok rowerem (tym samym). Interesuję się zdrowym żywieniem, które wcielam w praktykę. Wybór „góry czy morze” nie jest moim dylematem – zawsze będą to góry. Relaksuję się przy pracach manualnych z użyciem drewna, wikliny, wełny, włóczki czy filcu. Lubię tworzyć coś z niczego. Nie biegam, bo nie lubię.
dr Agata Karaśkiewicz
wykładowca
dr Agata Karaśkiewicz
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińJęzykoznawczyni z zacięciem medialnym. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Filologia, specjalność: etnolingwistyka. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół tzw. nowych mediów, w szczególności telewizji. Interesuje ją analiza dyskursu medialnego, problematyka rozumienia przekazów audiowizualnych oraz komunikacja za pośrednictwem mediów audiowizualnych. Dysertacja doktorska poświęcona zagadnieniu spójności telewizyjnych relacji na żywo.
rozwińŁączy wiedzę naukową z praktyką. Przez wiele lat współpracowała z lokalną telewizją, jako autorka, prowadząca i producentka programów. W 2013 roku założyła własną firmę producencką – medioteka.biz, nastawioną na realizację nieszablonowych projektów wizualnych. Jej klientami są m.in Allegro All For Planet, Aquanet S.A. oraz Urząd Miasta Poznania.
dr Szymon Maćkowiak
wykładowca
dr Szymon Maćkowiak
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej. Doktor fizyki, inżynier i programista. Do tej pory pracował jako nauczyciel szkolny i akademicki, inżynier oprogramowania oraz prywatny przedsiębiorca. Jego naukowe zainteresowania wiążą się głównie z fizyką obliczeniową i komputerami. Ma doświadczenie w zakresie tworzenia symulacji komputerowych układów wielu ciał, przetwarzania danych za pomocą technik uczenia maszynowego oraz w zakresie komputerowego przetwarzania obrazów. Dodatkowo prowadzi warsztaty z programowania dla dzieci.
rozwińCiekawi mnie
rozwińPoza fizyką i komputerami lubi historię, w szczególności biografie uczonych oraz poznawanie okoliczności, w których dochodzili do ważnych odkryć. W czasie jazdy samochodem, w trakcie spacerów lub po prostu w wolnych chwilach, lubi słuchać podcastów i audiobooków w klimatach powieści płaszcza i szpady.
mgr James Behr
wykładowca
mgr James Behr
wykładowca
rozwińProwadzi agencję Ad_Father zajmującą się budowaniem wizerunku marki na rozmaitych płaszczyznach marketingowych. Wcześniej zawodowo związany z agencjami: GPD Agency, JUST oraz Sixtyone Yards. Jako członek zespołów tworzących kampanie reklamowe na płaszczyznach ATL i BTL pracował przy tworzeniu projektów dla takich marek jak m.in. Credit Agricole, Lidl, Żywiec, Żabka, Coconaut®, Aviva, PGE, Tubądzin, PSB Mrówka, Purella, Stihl.
mgr Jolanta Piątkowska
wykładowca - praktyk
Spotkajmy się na:
Mediaworking
mgr Jolanta Piątkowska
wykładowca - praktyk
O mnie
rozwińCertyfikowany coach w pracy indywidualnej i grupowej, coach Action Learning, trener rozwoju osobistego, menadżer z wieloletnim doświadczeniem w biznesie.
rozwińJestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku nauki polityczne, specjalizacja marketing polityczny. Ukończyłam również Szkołę Coachingu Indywidualnego i Grupowego akredytowaną przez ICF. Posiadam certyfikat trenera uzyskany w firmie szkoleniowej Gamma oraz certyfikat coacha Action Learning WIAL Poland.
rozwińPrzez 10 lat pełniłam rolę menedżera zarządzającego zespołami obsługi klienta, sprzedażowymi, projektowymi i technologicznymi, realizując cele dla czołowych agencji reklamowych w Polsce dla klientów międzynarodowych. Wielokrotnie tworzyłam i wdrażałam nowe struktury obsługi klienta, budowałam zespoły projektowe i technologiczne, procesy oraz procedury wspierające i rozwijające biznes w zakresie sprzedaży usług agencji reklamowych. Zarządzałam zespołami lokalnymi i zdalnymi.
rozwińW pracy trenera i coacha wykorzystuję praktyczne doświadczenia, które zdobyłam pracując na stanowisku menadżerskim, zarówno w obszarze zarządzania zespołem, jak i realizowania celów biznesowych.
Ciekawi mnie
rozwińSzczególnie bliskie są mi tematy takie jak: rozwój organizacji w kierunku turkusu, coaching transformacyjny oraz Action Learning. W wolnym czasie piszę artykuły o różnorodnych aspektach coachingu i rozwoju osobistego na moim blogu: Umysł na detoksie.
Katedra Edukacji i Nowych Mediów - praktycy
Przemysław Starosta
Opiekun kierunku IT Project Management – informatyczne techniki zarządzania
Przemysław Starosta
Opiekun kierunku IT Project Management – informatyczne techniki zarządzania
rozwińO mnie
rozwińJestem specjalistą z zakresu baz danych, trenerem programowania i analizy danych oraz kierownikiem projektów informatycznych. Współpracowałem z takimi firmami jak GSK, T-Mobile, Lidl, Volvo czy Santander Bank. Możesz mnie poznać również poprzez kursy i publikacje na stronach helionu czy udemy.
rozwińW kwestii zawodowej interesuje się każdym tematem związanym z danymi – od prostych raportów poprzez ETL i BigData, kończąc na modelowaniu procesów z wykorzystaniem machine learning.
rozwińNa styku życia zawodowego i pasji jest edukacja. Lubię się uczyć, szukam nowych sposobów uczenia się i uczenia innych. Edukacja mnie uwodzi.
rozwińO mnie
rozwińCzłowiek wielu zawodów stawiający na wszechstronność z naciskiem na rozwój i kreatywność. Zaczynał od pracy w reklamie, tworzył aplikacje, projektował wzornictwo przemysłowe, interfejsy, strony internetowe, poligrafie, ilustracje, wymyślał hasła reklamowe, kreował efekty specjalne, reklamy telewizyjne, wykonywał modele 3d, wizualizacje architektoniczne, zajmował się animacją i zarządzał zespołami.
rozwińObecnie zajmuje się głównie level designem, kreacją graficzną oraz zarządzaniem projektowym. Prezes i współzałożyciel studia Atomic Jelly zajmującego się tworzeniem gier ambitnych z naciskiem na opowiadanie historii.
rozwińCiekawi mnie
rozwińMiłośnik dobrej kawy, historii, gier rpg, nowych technologii, szeroko pojętej sztuki, zafascynowany zjawiskiem Demosceny na której jest aktywnym twórcą już od lat 90. W wolnych chwilach sportowiec amator, od biegania, przez trójbój siłowy a na strzelectwie sportowym skończywszy. Robi w życiu to co lubi i jeszcze mu za to płacą.
Marcin Szczupak
Kierownik Działu Raportów Medialnych w PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
Marcin Szczupak
Kierownik Działu Raportów Medialnych w PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
rozwińO mnie
rozwińSpecjalizacje obszarowe
- Badania mediów i komunikacji
- Marketing i public relations
Michał Chudyszewicz
wykładowca
Spotkajmy się na:
Mediaworking
Michał Chudyszewicz
wykładowca
O mnie
Spotkajmy się na:
Mediaworking
Employer Branding Manager
O mnie
rozwińKierownik merytoryczny kierunku Employer Branding Manager. Założyciel, ekspert CSR, employer i personal brandingu w firmie doradczej White Leaf.
rozwińPo pierwsze: lubi ludzi i szanuję ich różnorodność. Po drugie: odważnie stawia na dialog i efektywność działań. Po trzecie: manager, coach i mentor. Po czwarte: właśnie dlatego od 12 lat kreuje strategie CSR, Employer & Personal Brandingu oraz komunikacji marek. Słucha i wspiera zarządy, liderów, start-upy i firmy rodzinne. Współpracuje z ponad 20 markami, m.in. z Volkswagen Poznań, Grupą Raben, ERGO Hestia czy OTOMOTO. Doświadczenie zdobywał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwie, Ukrainie, Rumuni i Mołdawii.
rozwińJestem pomysłodawcą i kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych „CSR Management” oraz „Employer Branding” w CDV w Poznaniu. Piszę doktorat, dzielę się wiedzą ze studentami, organizuję i prowadzę warsztaty, zarządzam zmianą i kreuję projekty w myśl podejścia design thinking.
Ciekawi mnie
rozwińRóżnorodność ludzi, świata, pasji, kultur, kuchni i obyczajów.
Spotkajmy się na
Mediaworking
O mnie
rozwińAbsolwent specjalizacji Komunikacja w Biznesie na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W latach 2011 – 2016 pracował jako Account Manager w poznańskiej agencji marketingu familijnego K&Y (dawniej Kid & Young). Współtworzył i koordynował wielokanałowe kampanie reklamowe dla największych marek FMCG w Polsce, takich jak Ferrero (Tic-Tac, Kinder, Kinder Niespodzianka), Danone (Danonki i Danone Global), Nestle, Hochland, Bobo Frut, Mokate czy Kubuś. Od roku 2016 Product Manager w start up’ie technologicznym Elephant Smart Safety. Odpowiedzialny za działania marketingowe oraz za koordynowanie prac zespołu projektowego, a przede wszystkim za wdrożenie produktu elephant door™ na rynek. W projekcie uczestniczy od fazy wczesnego rozwoju do uruchomienia sprzedaży na rynku Europejskim. Na CDV prowadzi zajęcia od roku akademickiego 2015/2016.
Ciekawi mnie
rozwińPrywatnie interesuje się nowymi technologiami, psychologią, behawioryzmem oraz sztukami walki i motoryzacją.
Marta Przewoźna
wykładowca
Spotkajmy się na:
Mediaworking
Marta Przewoźna
wykładowca
O mnie
rozwińRedaktor Naczelna Magazynu Social Media Manager. Jako Head of Marketing & Communications kieruje wizerunkiem i promocją produktów Magazynu Online Marketing, Social Media Manager, Nowa Sprzedaż oraz Magazynu Event Management Polska. Organizatorka kilkunastu konferencji branżowych rocznie m.in. Kongresu Online Marketing.
Ciekawi mnie
rozwińW trybie offline uwielbia książki historyczne, a także tajemnicze budowle powojenne.
Spotkajmy się na:
Mediaworking
O mnie
rozwińSzef Działu Strategii Agencji Q&A Communications. Przez cała dotychczasową karierę zawodową jestem związany z agencjami PR. Wcześniej pracowałem w agencji Edelman Polska w Warszawie i Sport Mega Marketing Poznaniu.
rozwińNa co dzień zajmuję się tworzeniem strategii komunikacji marketingowych dla klientów agencji i uczestniczę w generowaniu kreatywnych rozwiązań komunikacyjnych. Doradzam markom i przedsiębiorstwom w zakresie budowania tożsamości marek, wyboru taktyk i kanałów komunikacji oraz w komunikacji kryzysowej
rozwińPracowałem m.in. dla marek: Tyskie, Lech Premium, Redd’s, Seat, Volkswagen, Wrigley, San Leon Energy, Komputronik, PKO BP, Rowenta, Tefal, Lorenz, Echo Investments, Inter Motors i wielu innych.
rozwińGłęboko wierzę w skuteczność metod opartych o design thinking. Często pracuję jako tzw. facylitator – prowadzę warsztaty kreatywne w ramach, których wraz z uczestnikami wypracowujemy rozwiązania kreatywne dla marek i firm.
rozwińOd 5 lat współprowadzę Cannes Lions Creative PR Meeting – coroczny przegląd najciekawszy casów z zakresu komunikacji marketingowej, współorganizowanego z SAR.
rozwińJestem absolwentem Stosunków Międzynarodowych na UAM w Poznaniu. Ukończyłem także studia podyplomowe z dziedziny PR na SHG w Warszawie oraz Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Ciekawi mnie
rozwińW zasadzie wszystko ?
Spotkajmy się na:
O mnie
rozwińZ wykształcenia filozof i plastyk, z zawodu grafik i bloger. Od dekady jestem związany z projektowaniem graficznym, reklamą i mediami społecznościowymi. Bloguje od 2009 roku. Projektowałem m.in. okładki dla Luxtorpedy oraz książki czołowych polskich blogerów. Jestem członkiem rady programowej Heroo Mobile.
Ciekawi mnie
rozwińLubię kawę i Pink Floyd, nie lubię buraczków. Lubię kreatywne rzeczy, nie lubię powtarzalnej pracy. Lubię paintball, nie lubię grzybobrania. Lubię w nocy zasiąść przy PS4, nie lubię w nocy spać.
Michał Mycka
wykładowca
Michał Mycka
wykładowca
O mnie
rozwińGame user researcher z wykształceniem w zakresie psychologii, ekonomii i zarządzania z ponad 6-letnim doświadczeniem w branży gier wideo i IT. Prowadzi agencję Clockworks-Lab, specjalizującą się w badaniach i analizach player experience oraz game usability. W codziennej praktyce wykorzystuje klasyczne techniki badań UX, które wspiera narzędziami do pomiarów psychofizjologicznych, takich jak m. in. eyetracking, EEG i analiza ekspresji mimicznych.
rozwińJest absolwentem Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych UAM, a obecnie doktorantem na Wydziale Zarządzania UEP, gdzie zajmuje się badaniem nowatorskich narzędzi do testowania doświadczeń i zachowań użytkowników gier wideo. W chwilach, gdy nie odczytuje informacji z różnych czujników, pisze artykuły popularnonaukowe o psychologii gier wideo i prowadzi zajęcia akademickie dotyczące badania potrzeb i trudności użytkowników produktów cyfrowych.
Ciekawi mnie
rozwińWszystko to, co związane z podejmowaniem wyboru, a zwłaszcza poszukiwanie racjonalnych wyjaśnień dla (na pozór) nieracjonalnych decyzji i zachowań użytkowników gier wideo.
Wojciech Rosik
wykładowca - praktyk
Spotkajmy się na:
Mediaworking
Wojciech Rosik
wykładowca - praktyk
O mnie
rozwińAnalityk finansowy zajmujący się wsparciem firm w podejmowaniu kluczowych decyzji, pomocy w tworzeniu strategii biznesowych oraz wyceną spółek na potrzeby fuzji i przejęć. Praktyk stawiający wiedzę praktyczną nad wiedzę teoretyczną.
rozwińInwestor na GPW z prawie 10-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w wyszukiwaniu mniejszych podmiotów z wysokim potencjałem wzrostu.
Ciekawi mnie
rozwińFinanse behawioralne oraz psychologia – wpływ umysłu na zachowania oraz podejmowanie racjonalnych ekonomicznie decyzji.
Natalia Szymczak
wykładowca - praktyk
Spotkajmy się na:
Mediaworking
Natalia Szymczak
wykładowca - praktyk
O mnie
rozwińW branży od niemal 10 lat, obecnie w Ostecx Créative jako Web Designer, wcześniej w dotPR i Allegro, jako graphic designer. Miłośniczka form i projektów użytecznych, przez co od kilku lat mocno ukierunkowana na działania digitalowe i web design, a po pracy – front end development. Na projekt patrzy z szerszej perspektywy: podpowiada hasła copywriterom i wnioski strategom.Współpracowała z takimi markami jak: Allegro, Inea, Cartoon Network, Volkswagen, Müller, PKO BP i BZ WBK.
Ciekawi mnie
rozwińPrywatnie pasjonatka tatrzańskich szlaków, dwóch kółek, wiedźmińskich przygód, planszowych gier i superbohaterów.
Tomasz Kaczmarek
wykładowca - praktyk
Spotkajmy się na:
Mediaworking
Tomasz Kaczmarek
wykładowca - praktyk
O mnie
rozwińFotograf, filmowiec – w tych dziedzinach realizuję się „po godzinach”, nie kryjąc jednak, że jest to moja największa pasja.
rozwińSpecjalista ds. e-commerce w Caspar Asset Management – odpowiedzialny za obsługę serwisów internetowych, pozycjonowanie witryn, strategię tworzenia treści, marketing wyszukiwarek oraz social media.
rozwińWykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Również absolwent tego kierunku na specjalności Nowe media. Prowadzę zajęcia z zakresu produkcji filmowej oraz wprowadzenie do pracy z dźwiękiem i obrazem.
Ciekawi mnie
rozwiń…wszystko to, czym zajmuję się zawodowo. Nie wyobrażam sobie innego połączenia!
Wojciech Wencel
wykładowca - praktyk
Wojciech Wencel
wykładowca - praktyk
rozwińO mnie
rozwińPrzewodzi summ-it sp. z o.o. – firmie świadczącej usługi utrzymania systemów baz danych dla klientów z sektorów bankowości, retail, produkcji oraz publicznego.
rozwińAbsolwent studiów Executive MBA Aalto w Helsinkach, studiów z zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i technicznych na Politechnice Poznańskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach międzynarodowych, pełniąc m.in. funkcje service i project managera. Zarządzał zmianą i implementacją innowacyjnych rozwiązań w obszarze IT oraz serwisem 9500 baz danych rozproszonych po całym świecie.
Paweł Chmielowski
wykładowca - praktyk
Paweł Chmielowski
wykładowca - praktyk
O mnie
rozwińSocjolog, przedsiębiorca, analityk sportowy, specjalista z zakresu badań ilościowych i statystyki. Właściciel Agencji Analityki Sportowej Sport Analytics oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych TriC. Realizował usługi badawcze dla placówek dyplomatycznych. Współpracował z jednostkami naukowymi, pracownikami uczelni wyższych i władzami samorządów. Obecnie pracuje dla Lecha Poznań – jako wsparcie działu analiz i działu scoutingu. W obszarze badania kibiców pracuje także z wieloma innymi klubami (takimi jak Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Anwil Włocławek, Trefl Gdańsk i in.), sponsorami klubów sportowych (m.in. STS, Millenium) oraz ze sportowcami indywidualnymi.
Witold Janiszewski
wykładowca
Witold Janiszewski
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińSenior UX Specialist w Symetrii
rozwińZwiązany z UX i e-commerce od 11 lat. W swojej pracy zajmuje się zarówno projektowaniem serwisów internetowych jak i badaniami UX. Wykształcenie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: Psychologia oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, specjalność: Zarządzanie projektami. Wybrani klienci: Credit Agricole, BLIK, ING Bank Śląski, PWN, Santander Bank Polska.
Karolina Kulig
wykładowca
Karolina Kulig
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińPR-owiec, eventowiec, managerka kultury z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem. Zajmuje się fundraisingiem, produkcją, promocją i komunikacją wydarzeń biznesowych, edukacyjnych i kulturalnych: festiwali filmowych, teatralnych i sztuki oraz filmów dokumentalnych. Absolwentka stosunków międzynarodowych, kulturoznawstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Magdalena Gajek
wykładowca
Magdalena Gajek
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińSpecjalizuje się w działaniach dotyczących komunikacji oraz budowania wizerunku marki. Kluczowe dla niej obszary to public relations oraz zintegrowana komunikacja marketingowa.
rozwińW mediach i przy promocji pracuje od 10 lat. Jest założycielką i właścicielką agencji Blend PR.
rozwińZ wykształcenia polonistka, doktorantka UAM w Poznaniu. Stypendystka zagranicznych uniwersytetów. Wykłada na uczelniach wyższych i prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji.
Piotr Michalak
wykładowca
Piotr Michalak
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent studiów magisterskich na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka. Ukończył studia inżynierskie na WSNHiD (obecnie CDV), gdzie studiował również Informatykę. Od 2014 roku zawodowo związany z branżą marketingu internetowego, a dokładniej pozycjonowaniem. Jako Specjalista SEO zajmuje się zwiększaniem widoczności serwisów internetowych poprzez działania on-site i off-site. Prowadzi projekty SEO dla kilku dużych marek e-commerce w Polsce osiągających milionowy ruch w wynikach organicznych każdego miesiąca. W trakcie zdobywania praktycznych umiejętności poszerzał swoją wiedzę na studiach podyplomowych z e-marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym.
rozwińPełni funkcję Doradcy Zarządu w Grupie TENSE, dzięki czemu wpływa na rozwój firmy, a także świadczonych przez nią usług.
rozwińZajmuje się wdrażaniem i szkoleniem pracowników wewnątrz organizacji. Prowadzi również szkolenia dla zewnętrznych działów marketingu, młodych przedsiębiorców i studentów.
rozwińMożna go spotkać na eventach poświęconych zarówno SEM, jak i biznesom internetowym. Jako prelegent występował między innymi na: semKRK, Festiwalu SEO, Targach E-handlu.
rozwińWspółautor książki poświęconej tematyce SEO (SEO Playbook Sławomira Czajkowskiego), w której opowiada o technicznej stronie optymalizacji. Jego artykuł ukazał się również w Pulsie Biznesu.
rozwińCiekawi mnie
rozwińGłównie motoryzacja, o której sporo czyta w sieci. W wolnych chwilach ogląda na żywo samochody różnych epok. Docelowo chciałby posiadać youngtimera.
rozwińOd niedawna regularnie gra w squasha. Chętnie zmierzy się na uczelnianym korcie ze studentami, zdobywając przy tym kolejne doświadczenia w grze.
Stanisław Trzciński
wykładowca
Stanisław Trzciński
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińKulturoznawca, doktorant i wykładowca Uniwersytetu SWPS, a także Collegium Civitas w Warszawie. Prezes zarządu STX Music Solutions, współwłaściciel STX Jamboree, wieloletni dyrektor A&R wytwórni Universal Music Polska, wydawca serii płytowych m. in. Pozytywne Wibracje i Sygnowano Fabryka Trzciny. Organizator wydarzeń artystycznych, w tym festiwali muzycznych, gal wręczenia Fryderyków i koncertów gwiazd zagranicznych. Współautor programu Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Wieloletni prowadzący audycje w warszawskim Radiu PiN.
rozwińEkspert w dziedzinach music branding i marketingu muzycznego.
rozwińCiekawi mnie
rozwińNa co dzień współpracuje z wieloma artystami, twórcami czy podmiotami rynku muzycznego a jednocześnie z agencjami reklamowymi, mediami i zarządami największych spółek w Polsce. Ekspert w dziedzinach music branding i marketingu muzycznego. Aktywny obserwator sojuszu marek na styku świata biznesu i kultury, w szczególności muzyki. W ramach doktoratu bada typologię odbiorców muzyki w dobie cyfryzacji. Od wielu lat prowadzi zajęcia z funkcjonowania szeroko rozumianego rynku muzycznego i audio-marketingu.
Joanna Malicka
wykładowca
Joanna Malicka
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińJestem historyczką kina, producentką filmową, trenerką pitchingu.
rozwińUkończyłam filmoznawstwo, studiowałam produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi i w Szkole Wajdy. Zajmuję się developmentem, scenariuszem i pracami literackimi, ale przede wszystkim nowoczesnymi narzędziami wykorzystywanymi w rozwijaniu projektu filmowego – głównie pitchingiem. Mam na koncie kilka wyprodukowanych przeze mnie krótkich metraży, wielokrotnie pracowałam przy międzynarodowych produkcjach, jestem laureatką Nagrody Gesellschaft zur Wahrnehmung von Film- und Fernsehrechten (GWFF) dla młodego producenta i studenta produkcji (przyznawane przez FilmFestiwal w Cottbus). Pracuję ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty podczas Polish Days, wykładam w Szkole Wajdy, w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej.
rozwińCiekawi mnie
rozwińLubię chodzić do teatru. Lubię w nim różnorodność i zaskoczenia, zwracam uwagę na słowo, ale bardzo lubię teatr plastyczny. Lubię mądre książki i odjechane seriale. Lubię, kiedy kino grzebie mi w bebechach albo tak głęboko wciąga mnie historia, że zapominam, że to tylko kino. Lubię jeść, nurkować i pić wino.
Kamil Przełęcki
wykładowca
Kamil Przełęcki
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińPosiadam bogate doświadczenie w produkcji filmowej i telewizyjnej, zdobyte przy kierowaniu produkcją m.in. takich filmów jak: „Katyń”
(reż. A.Wajda), „Zemsta” (reż. A.Wajda), „Wyrok na Franciszka Kłosa”
(reż. A.Wajda) czy „Statyści” (reż. M.Kwieciński), „Barbórka” (M.Pieprzyca) oraz seriali tv: „Oficerowie” (reż. M.Dejczer), „Stacyjka” (reż. R.Piwowarski) czy w roli producenta filmów „Król życia” (reż. J.Zieliński) „Po prostu przyjaźń” (F.Zylber), „Plan B” (K.Dębska), „Malignum” K.Kądziela (development) i „Rutka” S.Fabicki (development) oraz dokumentu „Efekt motylka” (premiera 2020).
rozwińJestem pomysłodawcą wprowadzenia do Internetu po raz pierwszy
w Polsce już w 2006 roku wraz z premierą kinową filmu pełnometrażowego „Oda do radości” (reż. J.Komasa, A.Kazejak, M.Migas), a także producentem kreatywnym treści dedykowanych dla nowych mediów – np. pierwszego w Polsce serialu do oglądania za pomocą telefonu komórkowego („Winda”)
i oprawy interaktywnej do specjalnego odcinka serialu „Oficerowie”
w itvp.pl z wariantami zakończeń wybieranymi przez odbiorcę (2007).
rozwińByłem producentem wykonawczym formatu LG15 – n1ckola.pl (2009),
a także założycielem pierwszego w Polsce serwisu – wypożyczalni filmów przez Internet (Vod – netino.pl / 2006), a później twórcą i szefem serwisu VOD – kinoplex.pl (2010-2012).
rozwińW zakresie edukacji mam bieżące doświadczenie jako ekspert ekonomiczny ds. produkcji filmowej w PISF (2006 – 2020) i jako wykładowca kierunków związanych z mediami: Akademia Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego
w Warszawie, Warszawska Szkoła Filmowa, Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Radia i Telewizji.
rozwińByłem Dyrektorem Programowym Studium Producentów Audiowizualnych w Gdyni i współautorem wzoru kosztorysu produkcji i dystrybucji filmu fabularnego funkcjonującego w PISF, a także autorem algorytmu wyliczającego koszty i rentowność produkcji filmu (www.filmfactors.pl).
rozwińJestem jednym z autorów i wydawcą cyklu książek o produkcji filmowej – „KOMPENDIUM PRODUKCJI FILMU FABULARNEGO” (Warszawa, 2020r., www.kpff.com.pl).
rozwińCiekawi mnie
rozwińCiekawi mnie rynek kinowy i VOD, zachowania publiczności, rozwój nowych technologii (produkowałem pierwszy w Europie film z DI w rozdzielności 4K i pierwszy w Polsce film udźwiękowiony w systemie Dolby ATMOS). Interesuję się (niekoniecznie bezkrytycznie) rozwojem technologicznym w tym AI i robotyki. Lubię zmiany, literaturę z pogranicza sci-fi i realizmu i nowe wyzwania.
Justyna Kuczyniecka ( Joniec)
wykładowca
Justyna Kuczyniecka ( Joniec)
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińJestem doktorantką Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz absolwentką kierunku Scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
rozwińWspółtworzę firmę Pracownia JOT- specjalizującą się w scenografii reklamowej i eventowej. Posiadam doświadczenie w pracy na planach reklamowych ale także przy budowaniu większych form scenograficznych: rekwizytów i mockupów.
Emilia Mazik
wykładowca
Emilia Mazik
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwentka filozofii i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2014 roku związana z Fundacją Ad Arte w Poznaniu, w której jest odpowiedzialna za koordynację projektów i współpracę międzynarodową. Zrealizowała kilkadziesiąt interdycysplinarnych projektów w obszarze kultury audiowizualnej, działań edukacyjnych oraz projektów promujących polskie kino za granicą. Od 2015 roku jest programmerką i koordynatorką programu Short Waves Festival – międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych, którego dyrektorką została w roku 2019. Jurorka festiwali filmowych w Polsce i zagranicą.
Jan Mukułowski
wykładowca
Arkadiusz Nowakowski
wykładowca
Arkadiusz Nowakowski
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińReżyser krótkich form filmowych i teledysków. Absolwent animacji poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swój filmowy warsztat tworzył w pracy dla Warner Music Polska, Coca Coli, Reebok, Netflix, Asfalt Records, Adidas, Off Festival, Roche Musique i wielu innych.
rozwińZdobywca nagród Vimeo Staff Pick, Video of the Day czy Yach Film.
Wojciech Hołysz
wykładowca
Wojciech Hołysz
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińUkończyłem studia na CDV (WSNHiD) i od 2009 roku pracuję w marketingu. Od 2010 roku prowadzę Filmpoint – kreatywną agencję wideo, której jestem współzałożycielem. W ciągu tych 10 lat tworzyłem koncepcje, reżyserowałem, zarządzałem produkcją, prowadziłem klientów, montowałem, komponowałem … a dodatkowo zajmowałem się biznesem, czyli wszystkim od księgowości, przez sprzedaż po marketing.
rozwińJak większość ludzi w marketingu jestem samoukiem i jak każdy w tej pozycji czuję, że gdybym na początku wiedział to co wiem teraz byłoby mi x1000 łatwiej. Dlatego, żeby Tobie było łatwiej chcę przekazać na moich zajęciach jak najwięcej z tego co te lata mnie nauczyły.
Jarosław Piekarski
wykładowca
Jarosław Piekarski
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińMontażysta filmowy oraz VFX supervisor pracujący w obszarze rozmaitych form filmowych oraz reklamy. Z branżą filmową związany od kilkunastu lat. Filmy, które współtworzył były wyświetlane oraz nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych min. takich jak: Sundance, HotDocs Toronto, Camerimage, Gdynia Film Festiwal, Kraków Film Festiwal, Hollywood Shorts, Papaya Young Directors. Studiował fotografie na ASP w Poznaniu.
rozwińNa co dzień szef działu CGI w GPD Film Studio.
Marianna Piskorz
wykładowca
Marianna Piskorz
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwentka poznańskiego kulturoznawstwa na UAM, wykształcona również w kierunku muzycznym w klasie fletu poprzecznego. Pracowała m.in.: w poznańskim Radiu Afera jako dziennikarka, redaktorka działu kulturalnego, prezenterka i lektorka; przez dekadę, jako prezeska zarządu prowadziła Fundację Małego Domu Kultury, w ramach działalności tej organizacji realizowała projekty głównie z zakresu animacji i edukacji kulturowej. Współpracuje z teatrami: Usta Usta Republika, Sytuacje Grupa, współtworzy grupę artystyczną AnonyMMous.org i Fundację Render.
rozwińNa co dzień zajmuje się szeroko pojętą animacją i produkcją wydarzeń artystycznych, od 2005 związana z poznańskim Klubem Dragon, gdzie do 2017 roku pełniła funkcję menadżerki artystycznej. Zorganizowała setki koncertów, wydarzeń kulturalnych, kilka spektakli teatralnych i festiwali muzycznych. Współpomysłodawczyni i producentka Jazz Ring Festival. Absolwentka IV edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. W 2017 roku ukończyła kurs mistrzowski Developing Your Film Festival zrealizowany przez ICO przy festiwalu filmowym w Edynburgu. Obecnie jest w trakcie Studiów Podyplomowych z Rozwoju Publiczności. Od 2016 roku pracuje w poznańskiej instytucji kultury współtworząc zespół Estrady Poznańskiej, gdzie kieruje produkcją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.
rozwińO mnie
rozwińKierownik produkcji, producent wykonawczy, scenarzysta filmów fab., dydaktyk i publicysta. Absolwent WSE Wrocław. Dorobek filmowy znajduje się na stronie www.filmpolski.pl (ok.40 filmów fabularnych i dokumentalnych w tym koprodukcje z USA, Rosją, Wietnamem, Mongolia, Francją, Wlk.Brytanią). Organizator festiwali filmowych i koncertów plenerowych. Kierował wieloma instytucjami, m.in. Wytwórnią Filmów Fabularnych we Wrocławiu (1989-91), Agencją Producentów Filmowych (2004-06), sp. z o.o. SF Montevideo (1991-2011). Był szefem produkcji w OTVP Wrocław oraz z-cą dyr. ds. progr. w IF „Silesia-Film”. Kształcił studentów w UŚl.WRTV (1989 – 2009), oraz w ROE, WSR, a obecnie (2020) w WSF i Akademii Koźmińskiego. Członek SFP (Koło Scenarzystów) i Polskiej Akademii Filmowej. Współpracuje jako ekspert z PISF oraz z MKiDN w programie „Film”. Kierownik „Wytwórni scenariuszy” w WFDiF (od 2015 do dziś). Autor leksykonów, poradników i słowników: Filmujemy na wideo, Produkcja filmowa w Polsce (7 wyd.) Angielsko-polski słownik terminów filmowych (2 wyd.), Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce (4 wyd.), Scenariusz filmu Trick i jego geneza. Ponadto:; Prawo autorskie- zagadnienia praktyczne; Słownik filmowy; Obowiązki w ekipie filmowej (łącznie 3 tomy w ramach kompendium producenta, plan.wyd.2020-21). Autor wielu publikacji w magazynach Film&TVKamera oraz FilmPRO oraz współprowadzący warsztaty na tematy związane m.in. ze stosowaniem prawa autorskiego i innych przepisów w produkcji filmowej.
Renata Żybura
wykładowca
Renata Żybura
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale Zarządzania, a następnie francuskojęzycznych studiów podyplomowych Master Administration des Entreprises realizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wraz z Université de Rennes 1. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu projektami. W ramach Mastershot Film Festival odpowiada za fundraising, komunikację, organizację i zarządzanie wydarzeniami.
Stanislaw Wryk
wykładowca
Stanislaw Wryk
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińZ wykształcenia europeista i historyk, z zawodu reporter.
rozwińOd 2007 roku reporter Telewizji Polsat „Wydarzeń” i Polsat News. Relacjonował najważniejsze wydarzenia w Polsce i za granica ostatnich lat (ataki terrorystyczne w Paryżu, Brukseli, Berlinie, Tunezji, Nowym Jorku) Wysłannik Polsatu do Singapuru, Libanu, Kalifornii. Relacjonował politykę europejską ze Strasburga i Brukseli, z Paryża: wybory prezydenckie, parlamentarne we Francji.
rozwińWykładowca akademicki.
Mateusz Kokot
wykładowca
Mateusz Kokot
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińZajmuję się projektowaniem graficznym w obszarze nowych mediów. Fascynuje mnie ruch w grafice, tworzę animowane ilustracje, plakaty oraz scenografie do sztuk teatralnych. Projektuję oprawy graficzne programów telewizyjnych oraz publikacje na potrzeby internetu. Prowadzę badania nad ewolucją współczesnego języka projektowania graficznego na przestrzeni animacji oraz interakcji.
Ewa Kujawińska
wykładowca
Ewa Kujawińska
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwentka Filmoznawstwa, Telewizji i Kultury Medialnej na Uniwersytecie im A. Mickiewicza; kierowniczka Działu Filmu w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, gdzie odpowiada za program i działanie Kina Pałacowego oraz za koordynację wielu wydarzeń filmowych; producentka Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA (od 2008 roku); jurorka na wielu festiwalach filmowych, m.in. zasiadała w jury CICAE – The International Confederation of Art Cinemas – w sekcji Panorama na Berlinale 2016; absolwentka szkoleń „Audience Development Innovation Lab” organizowanych przez Europa Cinemas w Bolonii (2015) i Sofii (2019) oraz przez CICAE „Art Cinema. Action and Management” w Wenecji (2014 i 2017). Na
Anita Trzyna
wykładowca
Anita Trzyna
wykładowca
Marcin Mikulski
wykładowca
Marcin Mikulski
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwentem Szkoły Wajdy i rzymskiej Scuola Internazionale di Cinema e Televisione. Od kilku lat tworzy reklamy, teledyski i filmy krótkometrażowe. Jego najnowszy film „Marcel” wygrał Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Grand Prix na WAMA Film Festiwal i Lecie z Muzami. Obecnie pracuje nad debiutem pełnometrażowym.
Krzysztof Rusinek
wykładowca
Krzysztof Rusinek
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent poznańskiego ASP na kierunku animacja. Związany z branżą graficzną od 18 lat. Wieloletni moderator polskiego forum Max3d.pl (animacja). Współzałożyciel Alchemiq studio.
rozwińKrzysztof jest osobą rozpoznawalną w polskim świecie grafiki 3d, obdarzony ogromną sympatią do świata. Zdolny rysownik, animator, modeler, rzeźbiarz, kompozytor.
rozwińW studio sprawuje funkcje Art Directora oraz leada animacji.
Łukasz Gdaniec
wykładowca
Łukasz Gdaniec
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent WSUS kierunku architektura wnętrz i grafika. Ponad 14 lat w branży graficznej. Znany specjalista w zakresie technikaliów i wizualizacji. Wieloletni trener wykształcił kilkudziesięciu grafików w Poznaniu.
rozwińŁukasz ma ogromną wiedzę z zakresu optyki, barwy, fizyki świat i umiejętności przełożenia tego na cyfrowe narzędzia do tworzenia grafiki.
rozwińWspółzałożyciel Alchemiq Studio, w studiu prowadzi funkcje leada 3d.
Łukasz Świerczyński
wykładowca
Łukasz Świerczyński
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińGrafik 3d, kompozytor z 14 letnim doświadczeniem w branży. Zamiłowanie do nauk społecznych, wiedza interdyscyplinarna i umiejętności interpersonalne pchnęły mnie w kierunku zarządzania produkcją i studiem.
rozwińWspółzałożyciel Alchemiq Studio, w firmie zajmuję się managmentem oraz prowadzeniem projektów.
Wacław Mączyński
wykładowca
Wacław Mączyński
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTiTv w Łodzi. Założyciel studia animacji SQMStudio i Poznańskiej Wytwórni Filmowej, wypożyczalni sprzętu 2K4K, ekspert Poznan Film Commision.
rozwińZwiązany z branżą filmową od 15 lat, pracował głównie przy produkcjach komercyjnych, ma na koncie kilkadziesiąt reklam, filmów wizerunkowych, explainerów. Chętnie angażuje się w projekty autorskie: teledyski, krótkie metraże, przedsięwzięcia sceniczne.
Spotkajmy się na:
rozwińO mnie
rozwińMenadżer marketingu w agencji Widoczni, trener marketingu internetowego w ramach projektu Akademia Widoczni i wykładowca praktyk. Specjalizuje się w budowie wizerunku online i content marketingu. Współautorka bloga o pozycjonowaniu, autorka artykułów do prasy branżowej i prelegentka na konferencjach biznesowych i marketingowych.
rozwińO mnie
rozwińOd 2004 roku prowadzę szczęśliwy związek z marketingiem i grafiką, obsługując klientów na rynku międzynarodowym. W branży, w której jedyną stałą rzeczą jest zmiana, wciąż odkrywam nowe wyzwania. Miłość do analityki i projektowania zaowocowała działaniami dla takich brandów jak PKO, Tesco, POLOmarket, mBank, VOX, Nokia, neoBANK, the Kusnacht Practice, grupa MTP i wiele innych. Obecnie dzielę się wiedzą na konferencjach, szkoleniach, programach mentorskich oraz uczelniach, głównie z zakresu SEO, PPC, UX i digital marketingu.
rozwińCiekawi mnie
rozwińBędąc członkinią stowarzyszenia MENSA, jestem fanką myślenia analitycznego. Najlepiej to się udaje w… grach planszowych. Komputerowymi także nie gardzę, szczególnie, że przez lata pracowałam jako concept artist w game devie oraz organizowałam Poznań Game Arena.
rozwińDziałam społecznie w wielu organizacjach, m.in. jako Radna Osiedla Naramowice. Hobbystycznie zajmuję się teatrem ognia, rekonstrukcją historyczną, ilustratorstwem, behawioryzmem zwierząt, psychofizjologią widzenia i pochłanianiem wszystkich tworów fantastyki.
rozwińO mnie
rozwińPrawnik ds. własności intelektualnej w Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy oraz aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie oraz pierwszej edycji Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie.
rozwińOd początku swojej kariery zawodowej związana z prawem własności intelektualnej. Obecnie, w kancelarii prawnej RPMS, kieruje działem IP&IT&TMT, jak również zajmuje się obsługą klientów z zakresu prawa autorskiego, znaków towarowych, ochrony dóbr osobistych, ochrony danych osobowych oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji.
rozwińDotychczasowa edukacja i dotychczasowe doświadczenie zawodowe, to dla niej nie tylko kariera, ale również obszar jej zainteresowań i pasja. Jest przede wszystkim praktykiem i swoje bogate doświadczenie wykorzystuje jako wykładowca Collegium Da Vinci w Poznaniu w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów, prowadząc zajęcia z przedmiotów takich jak: Prawo Mediów, Prawo w Produkcji Treści Audiowizualnych oraz Prawo Handlowe, a Nowe Media.
rozwińCiekawi mnie
rozwińW czasie wolnym autor profilu w serwisie Instagram (instagram.com/prawnik_mody), który w ciekawy i nieszablonowy sposób przedstawia ciekawe kazusy prawne związane ze światem mody. Miłośniczka kultury winiarskiej, dobrej literatury, muzyki jazzowej oraz szeroko pojętej sztuki.
Weronika Dopierała
wykładowca
Weronika Dopierała
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińAbsolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, obecnie doktorantka w naukach o komunikacji społecznej i mediach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od marca 2018 do sierpnia 2020 roku specjalistka ds. promocji oraz obsługi mediów społecznościowych w Gabinecie Prezydenta Urzędu Miasta Poznania (Oddział Promocji oraz Biuro Prasowe), członkini redakcji czasopisma naukowego Com.press oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów).
rozwińZawodowo i naukowo zajmuję się mediami, a w szczególności procesami zachodzącymi w sieci, fascynują mnie nowe możliwości komunikacyjne.
Spotkajmy się na:
rozwińO mnie
rozwińWłaściciel firmy szkoleniowej (www.contentum.com.pl), HR Business Partner, trener, doradca, coach akredytowany przez International Institut of Coaching & Mentoring oraz IBD Business School. Autor kilkudziesięciu wdrożonych strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz systemów ocen pracowniczych. Jeden z pionierów w Polsce szkoleń z zakresu komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii i ochrony własności intelektualnej. Menedżer ds. inkubacji w parkach naukowo-technologicznych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z umiejętności twardych i miękkich (ponad 9000 godzin spędzonych w salach szkoleniowych).
rozwińCiekawi mnie
rozwińW pracy dydaktycznej najbardziej zależy mi na tym, aby zainspirować studentów. Realizujemy programy zajęć, poznajemy literaturę i jednocześnie cały czas próbujemy poznawane treści przekładać na praktykę. Ponieważ najczęściej można spotkać mnie podczas zajęć z Business Model Canvas, strategii zarządzania, elementów zarządzania projektami czy rozproszonym zespołem projektowym, to w tych obszarach wspólnie zastanawiamy się, w jaki sposób przełamywać status quo, jak projektować usługi, planować działania, aby w istocie zarządzać kreatywnie i stawać się źródłem inspiracji. Jest merytorycznie i zawsze wesoło. Wierzę, że wiedzę można przekazywać w sposób profesjonalny i przystępny.
rozwińZapraszam serdecznie do sal wykładowych.
rozwińO mnie
- adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu
- właścicielka Studia Adwokackiego (www.studioadwokackie.com), będącego autorską, butikową kancelarią, tworzącą ochronę prawną dla twórców biznesu, sztuki i IT
- wykładowca i prelegentka na konferencjach / meetupach z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii
rozwińOd początku swojej prawnej praktyki (2007 r.) zajmuję się obsługą prawną firm i podmiotów z branży kulturalno-rozrywkowej.
rozwińMoje doświadczenie to kilka tysięcy porad prawnych, umów, opinii i pism, kilkaset rozpraw sądowych i negocjacji, kilkadziesiąt założonych i obsługiwanych spółek…
rozwińZ jednej zatem strony – dotychczasowa praktyka pozwala mi czuć się pewnie w tym co robię, z drugiej natomiast – nadal jestem na tyle młoda (😉), że na każdą sprawę patrzę świeżym okiem i rozumiem zmiany zachodzące na rynku (choćby w podejściu do usług prawniczych). Śmiało mogę powiedzieć, że lubię to co robię, choć nawet mnie ten wniosek trochę dziwi, bo przecież bycie prawnikiem wydaje się jednym z nudniejszych zawodów na świecie. Ale bycie prawnikiem przedsiębiorców i artystów to zupełnie inna sprawa, wręcz skrojona pode mnie i pod to czym lubię się zajmować i z kim współpracować (w skrócie: z ludźmi, którym się chce).
rozwińCiekawi mnie
rozwińCiekawi mnie ludzka kreatywność w każdej formie. Doceniam tych, którzy zakładają i prowadzą firmy czy startupy lub wprowadzają na rynek nowe rozwiązania IT. Uwielbiam młodą sztukę (obrazy, grafiki, murale), festiwale i koncerty. Wreszcie, ciekawi mnie i inspiruje życie ludzi szczerze wierzących (nie w formułki, nie w obrzędy, w Boga) i ich odwaga do robienia rzeczy prawdziwych (niekoniecznie popularnych).
rozwińO mnie
rozwińSenior Project Manager z ośmioletnim doświadczeniem pracy w marketingu, które zdobywałam w kilku poznańskich agencjach reklamowych. Pracowałam przy realizacji projektów dla takich marek jak m.in. Allegro, Amica, Loreal, Otomoto, Aviva, Expander, Coconaut.
rozwińJestem absolwentką Filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam specjalności Komunikacja kulturowa oraz Kultura mediów cyfrowych.
Marcin Adamczak
wykładowca
Spotkajmy się na:
Marcin Adamczak
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińDr hab., współzałożyciel firmy dystrybucyjnej Velvet Spoon, autor książek: Globalne Hollywood, filmowa Europa i polskie kino po 1989 roku (2010), Obok ekranu. Perspektywa badań produkcyjnych a społeczne istnienie filmu (2014), Kapitały przemysłu filmowego: Hollywood, Europa, Chiny (2019). Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Katedra Coachingu i Zarządzania
dr inż. Alicja Rytelewska
Zastępca Dziekana Wydziału Nauk Społecznych
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Zarządzanie Kreatywne
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Alicja Rytelewska
Zastępca Dziekana Wydziału Nauk Społecznych
O mnie
rozwińKierownik Katedry Coachingu i Zarządzania, Absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiowała także zarządzanie i marketing na NHL Hogesschool w Holandii. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorska, napisaną w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej UE w Poznaniu, dotyczącą kompetencji menedżerów oraz ich wpływu na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw IT. Od 2004 roku jest wykładowcą akademickim, prowadząc zajęcia w Polsce i za granicą. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach oraz rozwojem organizacji. W swoich publikacjach i wydanej w 2015 roku monografii porusza zagadnienia dotyczące kompetencji i kwalifikacji pracowników, ich rozwoju oraz wpływu czynnika ludzkiego na wyniki przedsiębiorstw. Prowadzi także badania nad efektywnym zarządzaniem talentami. Była uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.
rozwińOd kilkunastu lat związana z biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywała także prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania, zarządzania ludźmi czy rozwojem talentów.
Ciekawi mnie
rozwińPrywatnie entuzjastka sportu, szczególnie tenisa ziemnego. W wolnej chwili lubi pograć w bridga z rodziną i przyjaciółmi.
Izabela Grabowska
Kierownik Katedry Coachingu i Zarządzania
Izabela Grabowska
Kierownik Katedry Coachingu i Zarządzania
rozwińO mnie
rozwińSpecjalista HR, Trener,
Spotkajmy się na:
Zarządzanie Kreatywne
Doradztwo i Coaching
O mnie
rozwińAbsolwentka studiów magisterskich na UAM i Collegium Da Vinci oraz podyplomowych na WSHiU. Właścicielka i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions, a także HR Ninja.
rozwińDla największych marek w Poznaniu i Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji obniżając skutecznie rotację pracowników. Projektuje scenariusze szkoleń rozwojowych i wspiera w wyłapywaniu talentów. Prowadzi procesy executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów. Prowadzi mediacje wewnątrz organizacji.
rozwińProjektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c, wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach zewnętrzny w branżach: hotelarskiej, gastronomicznej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, spożywczej, lotniczej, usługowej i w oświacie, a także płynące z pracy w międzynarodowej korporacji.
rozwińDrugim, poza biznesem obszarem zainteresowań zawodowych jest edukacja. Jest autorką kursów zawodowych przygotowanych dla Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Certyfikowana trener efektywnej nauki i szybkiego czytania; stworzyła własny program efektywnej nauki. Szkoliła nauczycieli i dyrektorów wielkopolskich placówek oświatowych, a obecnie jako główny trener koordynuje projekt zakładający przeszkolenie z zakresu efektywnej nauki kadrę pedagogiczną poznańskich placówek oświatowych.
- Coach ACC ICF na ścieżce akredytacji PCCMediator VCC
- Absolwentka Szkoły Coachingu Grupowego i Zespołowego
- Certyfikowany Trener FRIS
- Założycielka Spółki HR Ninja s.c. w ramach której aktywnie działa na rynku biznesowym projektując i wydając gry szkoleniowe dla biznesu.
Ciekawi mnie
rozwiń…zmienność ludzkiej natury, każdy kolejny zakręt dróg i rzek, każdy dzień. Ciekawi mnie co myślą i czują moje psy. Ciekawi mnie las, nieustająco…
dr inż. Magdalena Olechnowicz-Czubińska
Zastępca Kierownika Katedry Coachingu i Zarządzania
dr inż. Magdalena Olechnowicz-Czubińska
Zastępca Kierownika Katedry Coachingu i Zarządzania
O mnie
rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez dłuższy czas związana z biznesem, gdzie zajmowała stanowiska m.in. Kierownika zespołu sprzedaży, Kierownika ds. marketingu czy Specjalisty ds. rozwoju rynku. Od kilku lat jest wykładowcą akademickim. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem przedsiębiorstwem, zarządzaniem strategicznym, zarządzaniem jakością oraz społeczną odpowiedzialnością biznesu.
dr Marcin Chłodnicki
wykładowca
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Zarządzanie kreatywne
dr Marcin Chłodnicki
wykładowca
O mnie
rozwińCzołowy polski specjalista w zakresie marketingu usług prawniczych, doradca w zakresie wizerunku, jakości oraz kształtowania relacji z klientem praktyki prawniczej. Członek – założyciel Service Design Polska. Wykładowca Collegium Da Vinci i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członek Service Design Network, European Academy of Marketing i współzałożyciel SDN Polska (Service Design Network Polish Chapter), jeden z pionierów nurtu projektowania usług w Europie. Stworzył metodologię wzornictwa usług (service design management) dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Zasiadał w jury konkursu Dobry Wzór. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, poradnikowych i kilku książek, w tym książki pt. „Service Design po polsku. Jak przyciągnąć, zadowolić i zatrzymać klientów”.
rozwiń„Skończyłem szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a teraz gram na klawiszach w zespole rockowym, od czasu do czasu. Jestem też zawodnikiem drużyny hokejowej (na lodzie), która bierze udział w rozgrywkach ligowych, na szczęście bez większych sukcesów. 😉 Siłownia męczy mnie bardziej, niż wykłady na uczelni.”
Ciekawi mnie
rozwińCiekawi mnie każdy kolejny dzień, spotkani ludzie, nowe miejsca, absurdalne (na pozór) pomysły, no i na końcu, niektóre rzeczy. Inspiruje mnie muzyka, wysokie góry i mądrzy ludzie. Bez wątpienia, to ludzie – rozmowa z nimi, wymiana myśli, spotkania – są źródłem moich najlepszych pomysłów i przedsięwzięć.
rozwińZawodową higienę utrzymuję dzięki wyprawom do innych światów, takich jak Chile, Ekwador, Kolumbia, Boliwia, Tanzania, Kenia, ZEA czy Indie, albo w miejsca jak z innego świata – jak np. Grossglockner w Austrii, Wysokie Tatry, rafting na Ottawa River w Kanadzie itp.
Spotkajmy się na:
Zarządzanie Kreatywne
Doradztwo i Coaching
rozwińO mnie
rozwińEkspert w zakresie strategii reklamowej i zarządzania marką. Od wielu lat przygotowuje autorskie szkolenia i warsztaty strategiczne dla biznesu. Przez wiele lat współpracowała z agencjami reklamowymi m.in. agencją Just, tworząc strategie i koncepcje wielu reklam. Przygotowywała koncepcje strategii komunikacyjnych oraz strategii zarządzania markami zarówno dla biznesu, jak i marek terytorialnych.
rozwińWspółautorka książek „Strategia reklamowa”, „Wiedza o reklamie”, „Zarządzanie marką” oraz licznych publikacji polsko i anglojęzycznych poświęconych zagadnieniom związanym z komunikacją i zarządzaniem marką. Łączy wiedzę naukową z praktyką. Absolwentka marketingu i doktor ekonomii od 2004 roku.
Ciekawi mnie
rozwińLubię ciekawe wyzwania. Inspirują mnie marki, które potrafią przejść przemianę i rozwijać się w zgodzie z obowiązującymi trendami. Podpisuję się pod zdaniem Alberta Einsteina „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Do każdego problemu podchodzę z zaangażowaniem, optymizmem i kreatywnością, szukając niebanalnych rozwiązań, które są istotne z punktu widzenia projektowania przekazów reklamowych i koncepcji tożsamości marki.
dr Jolanta Jaworska
wykładowca
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
dr Jolanta Jaworska
wykładowca
O mnie
rozwińPsycholog, coach, trener, konsultant.
rozwińOd 20 lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń, a od 15 lat jako trener biznesu. Specjalizuje się w zagadnieniach praktyki menedżerskiej, zarządzania ludźmi, psychologicznych aspektów relacji interpersonalnych, wspierania procesu sprzedaży i obsługi klienta. (CX – Customer Experience).
rozwińPosiada bogate i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i konsultacji również z zakresu: komunikacji interpersonalnej i usprawniania współpracy i komunikacji wewnątrz zespołów, wykorzystywania perswazyjnej komunikacji dla osiągania obustronnych korzyści, negocjacji w biznesie oraz negocjacji handlowych, a także radzenia sobie ze stresem, rozwijaniem asertywności oraz organizacji siebie w czasie.
rozwińInteresują ją zachowania ludzi w kontekście organizacji oraz usługowym z perspektywy nurtu poznawczo – behawioralnego w psychologii. Dla ich zrozumienia konieczna jest znajomość reguł odbioru i przetwarzania informacji, działania pamięci, czy powstawania emocji.
rozwińW obrębie jej zainteresowań jest także rozwijanie osobistych umiejętności pracowników wszystkich szczebli poprzez coaching, w tym budowanie adekwatnej samooceny oraz rozwijanie sposobów motywowania klienta do osiągania celów zawodowych i osobistych.
rozwińJej dużym atutem jest łatwość nawiązywania kontaktu i skuteczność w komunikacji, a także indywidualne podejście do każdego klienta.
rozwińPosiada liczne certyfikaty: Certyfikat Coacha i Certyfikat Trenera Biznesu (Polska Szkoła Trenerów KONTRAKT OSH), Europejski Certyfikat 101 z Analizy Transakcyjnej, tytuł Mistrza Praktyka w Neurolingwistycznym Programowaniu.
Jest akredytowanym konsultantem w zakresie Success Insights, także ukończyła Akademię Teorii Ograniczeń – wykorzytywaną w edukacji i terapii, jako narzędzie poprawy organizacji i planowania, nadaną przez TOC Consulting i Goldratt school, USA.
rozwińW pracy wykorzystuje także metody Miltona Eriksona, oraz Non- Violent Communication (Marshall’a Rosenberg’a).
rozwińAktualnie w trakcie szkoleń Analiza Transakcyjna w organizacji. Członek Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej.
dr Joanna Krajewska
wykładowca
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
dr Joanna Krajewska
wykładowca
O mnie
Doktor nauk humanistycznych, coach, trenerka umiejętności psychospołecznych, entuzjastka Analizy Transakcyjnej i Non-Violent Communication.
Łączy przygotowanie akademickie z licznymi kursami i szkołami z zakresu psychologii, dzięki czemu prowadzi z powodzeniem różnorodne formy uczenia – od wykładów, poprzez konwersatoria i seminaria do warsztatów i treningów umiejętności interpersonalnych. Ukończyła Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w Szkole Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, Studium Trenerskie w Pracowni Psychologicznej Spotkanie, kurs Trener Zmian przygotowujący do przeprowadzania klientów indywidualnych i instytucjonalnych przez zmiany kompetencyjne i rozwojowe, Szkołę Analizy Transakcyjnej (zdała test 101), kurs Akredytowany Coach International Coach Federation, kurs Mindfulness Based Stress Reduction, jest certyfikowaną trenerką i facylitatorką DiSC. Uczestniczka zaawansowanego programu szkoleniowego Praktyk Analizy Transakcyjnej dla osób pracujących z organizacjami.
Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu rozwijania kompetencji psychospołecznych (specjalizuje się w komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu stresem i asertywności) oraz sesje Assessment Center i Development Center. Szkoliła między innymi kadrę menadżerską Poczty Polskiej S.A., Ministerstwa Finansów, pracowników Urzędów Marszałkowskich w Kielcach i Katowicach, kadrę naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz European University Viadrina Frankfurt, pracowników przedsiębiorstw oraz studentów. W ramach projektu Wielkopolska Akademia HR zrealizowała ponad 600 godzin doradczych w wielkopolskich małych i średnich przedsiębiorstwach, badając potrzeby rozwojowe tych organizacji oraz projektując działania szkoleniowe (badania fokusowe, badania kultury organizacyjnej, sesje DC, przegląd/przygotowanie opisów stanowisk i siatek kompetencji).
Na co dzień związana z Centrum Psychologiczno-Coachingowym inspeerio, gdzie prowadzi coachingi oraz warsztaty rozwoju kompetencji interpersonalnych, koordynuje projekty psychoedukacyjne, a także – na portalu inspeerio – publikuje artykuły popularyzujące psychologię, coaching i rozwój osobisty.
Skupia się na szukaniu zasobów. Wierzy, że zmiana przekonań zmienia rzeczywistość.
O mnie:
rozwińDoktor nauk społecznych w zakresie psychologii.
rozwińAbsolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2007 – magister pedagogiki: doradztwo zawodowe i personalne, 2010 – magister psychologii: psychologia pracy i organizacji). W 2012 roku ukończył podyplomowe studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi na UAM. Obronił doktorat z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim w 2017 roku. Interesuje się zagadnieniami związanymi z doradztwem zawodowym, planowaniem i zarządzaniem karierą, dynamiką małej grupy, a także psychologią ekonomiczną. Prowadzi szkolenia z zakresu rozwijania kompetencji diagnostycznych w doradztwie zawodowym i personalnym oraz kompetencji społecznych.
rozwińPrywatnie opiekun dwóch adoptowanych ze schroniska w Korabiewicach psów: Hugo & Boss’a, z którymi spędza każdą wolną chwilę.
Ciekawi mnie:
rozwińPoza psychologią pieniądza i konsumenta, czyli pasją naukową, lubi biegać i jeździć na rowerze. Uwielbia operę i musicale.
Spotkajmy się na:
Doradztwo i coaching
Zarządzanie kreatywne
O mnie
rozwińPolitolog, medioznawca. W latach 1993-1998 studia na kierunku Politologia w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Następnie doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UAM, w 2002 r. obrona dysertacji doktorskiej poświęconej relacjom polsko-niemieckim w latach 1945-1989. W latach 2002-2007 adiunkt w Instytucie Politologii i Europeistyki (Zakład Badań Niemcoznawczych oraz Ruchów Społecznych i Politycznych) na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2009-2015 wykładowca na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Od października 2007 r. adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych WSNHiD – obecnie CDV w Poznaniu. Od wielu lat koordynator praktyk studenckich na kierunkach – najpierw Politologia i Stosunki międzynarodowe, a obecnie Doradztwo i coaching oraz Zarządzanie kreatywne.
rozwińZainteresowania badawcze: analiza dyskursu medialnego – zwłaszcza publicystycznego, polska scena polityczna, samorządność i rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wyzwania współczesnego bezpieczeństwa oraz rola religii i Kościoła w warunkach sekularyzacji. Autor kilkudziesięciu publikacji – w tym trzech monografii: Stosunki polsko-niemieckie w polskiej publicystyce katolickiej 1945-1989, Toruń 2004; Polityka zagraniczna i strategie bezpieczeństwa w międzynarodowych stosunkach politycznych, Gorzów Wielkopolski 2012 (wraz z J.J. Piątkiem i R. Podgórzańską) i Polska prasowa publicystyka polityczna wobec Kościoła rzymskokatolickiego w pierwszej dekadzie XXI wieku. Studium politologiczno-prasoznawcze, Poznań 2016.) oraz wielu innych publikacji, a także wystąpień na międzynarodowych i krajowych kongresach, konferencjach i seminariach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych.
Ciekawi mnie
rozwińInteresuje mnie analiza procesów związanych z przemianami życia społecznego zarówno w układzie makro – jak i mikrostruktur. Stale jest mi bliska także problematyka regionalistyczna dotycząca Wielkopolski, a zwłaszcza Ziemi Krotoszyńskiej. Lubię angażować się w przedsięwzięcia, w których łączyć można zapał i entuzjazm związany z współdziałaniem oraz realizację interesującego przedsięwzięcia.
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Zarządzanie kreatywne
O mnie
rozwińDoktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie Nauki Organizacji i Zarządzania (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Wieloletni trener i moderator w polsko-szwajcarskim programie dla poparcia wolnej przedsiębiorczości. Doświadczenie w zakresie prowadzenia warsztatów z pracownikami administracji publicznej oraz organizacjami biznesowymi w zakresie zarządzania zespołami, przywództwa, procesów decyzyjnych w organizacjach i rozwoju osobistego. Wykładowca podyplomowych studiów MBA w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z zakresu skutecznego zarządzania organizacją i zarządzania operacjami. Trener w programie Train and Education In Strategically Significant Areas (Uniwersytet Ekonomiczny). Autorka wielu artykułów naukowych na podstawie prowadzonych badań i analiz poświęconych zarządzaniu, ostatnio wielopokoleniowości w zespołach oraz wykorzystaniu coachingu w organizacjach.
O mnie
rozwińDr nauk humanistycznych z zakresu filozofii, Wiceprezes Stowarzyszenia Psyche Soma Polis, współpracownik Akademii Walki z Rakiem, autor książek i artykułów naukowych. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z filozofią egzystencji, fenomenologią egzystencjalną, historią filozofii. Wolne chwile poświęca fotografii, literaturze, poezji, muzyce.
Kinga Zinkowska
wykładowca
Spotkajmy się na:
Doradztwo i Coaching
Kinga Zinkowska
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończyła również Studium Marketingowego Zarządzania Przedsiębiorstwem, Studia Podyplomowe z zakresu Pedagogiki i Akademię Trenera. Certyfikowany trener efektywnej nauki i szybkiego czytania oraz integracji sensorycznej. Słuchaczka wielu kursów i szkoleń z zakresu elementów zarządzania i coachingu.
rozwińWykładowca akademicki z ponad 12 letnim doświadczeniem. Obszar zainteresowań to motywacja i coaching w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz andragogika.
rozwińDoświadczenie zdobywała jako właścicielka firmy edukacyjnej i kontraktor firm szkoleniowych. Autorka wielu programów szkoleniowych dla zróżnicowanych grup odbiorców.
rozwińDziałaczka społeczna w lokalnej społeczności, inicjatorka i organizatorka akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
rozwińPasjonatka gier planszowych i karcianych niekolekcjonerskich, do których zachęca rodzinę i przyjaciół.
dr Katarzyna Walkowiak - Markiewicz
wykładowca
dr Katarzyna Walkowiak - Markiewicz
wykładowca
O mnie
rozwińDoświadczony manager, trener, konsultant oraz wykładowca akademicki. Posiada ponad 20-letni staż w biznesie. Doświadczenie zdobywała na stanowiskach managerskich w korporacjach finansowych i w konsultingu oraz pracując jako wykładowca akademicki (praca doktorska z zakresu jakości usług. Specjalizacja: strategie marketingowe, voice of customers, badania marketingowe, procesy obsługi klienta, planowanie marketingowe, strategie w handlu.
rozwińSpecjalizuje się w doradztwie strategicznym, procesowym: zarządzanie jakością i doświadczeniem klienta (voice of cutomers) oraz w badaniach marketingowych: ilościowych i jakościowych i ich zastosowaniu m.in. w mierzeniu efektów skuteczności strategii marketingowej w przedsiębiorstwach.
rozwińOd wielu lat prowadzi projekty strategiczne oraz warsztaty dla biznesu i szkolenia. Współautorka książek (Podstawy marketingu – ćwiczenia dla studentów kierunków ekonomicznych, Perspektywy rozwoju branży meblarskiej w Wielkopolsce) oraz licznych publikacji polsko i anglojęzycznych poświęconych zagadnieniom związanym z doświadczeniami klientów, voice of customers, badaniami marketingowymi, zarządzaniem jakością.
rozwińŁączy wszechstronną wiedzę naukową w zakresie marketingu, badań marketingowych, zarządzania strategicznego, zarządzania projektami i jakością z praktyką. Absolwentka marketingu i doktor ekonomii od 2004 roku.
rozwińJej wielką pasją są podróże, literatura, polityka i sport – tenis, narty, bieganie, wycieczki górskie.
prof. dr hab. Danuta Krzemińska
wykładowca
Spotkajmy się na :
Zarządzanie kreatywne
Doradztwo i coaching
Informatyczne techniki zarządzania
prof. dr hab. Danuta Krzemińska
wykładowca
O mnie
rozwińOd wielu lat związana byłam z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Katedrą Finansów Przedsiębiorstw.
rozwińNa moje wykształcenie składa się: uzyskanie tytułu profesora nauk ekonomicznych za książkę, Wiarygodność kontrahenta w kredycie kupieckim (2007), stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych za książkę, Finansowe znaczenie odpowiedzialności przedsiębiorstwa w stosunkach umownych (1995) oraz stopnia doktora (1980). Zainteresowania naukowe koncentrowałam wokół finansów małych i dużych przedsiębiorstw, funkcjonowania kredytu kupieckiego oraz zarządzania płynnością finansową. Dorobek naukowy liczący ponad 100 pozycji obejmuje książki, rozdziały w książkach i artykuły. Głównie odnosi się do badań przeprowadzonych w przedsiębiorstwach przy pomocy kwestionariuszy ankietowych. Ponadto napisałam kilkanaście recenzji prac doktorskich, kilka prac habilitacyjnych i na tytuł naukowy profesora. Otrzymałam nagrody Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za książkę profesorską (2006), habilitacyjną (1995), Nagrodę Zespołową Ministra Nauki I Szkolnictwa Wyższego (1986). Brałam udział w projektach badawczych. Zarządzanie finansami ( od 2008), Gospodarowanie majątkiem obrotowym w przedsiębiorstwie (2008), Znaczenie źródeł krótkoterminowego finansowania przedsiębiorstwa (2004) oraz Strategia kapitałowa przedsiębiorstwa (2000). Uczestniczyłam w bardzo wielu konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych.
rozwińZainteresowania i hobby:
Muzyka i sport
Przemysław Starosta
Opiekun kierunku IT Project Management – informatyczne techniki zarządzania
Przemysław Starosta
Opiekun kierunku IT Project Management – informatyczne techniki zarządzania
rozwińO mnie
rozwińJestem specjalistą z zakresu baz danych, trenerem programowania i analizy danych oraz kierownikiem projektów informatycznych. Współpracowałem z takimi firmami jak GSK, T-Mobile, Lidl, Volvo czy Santander Bank. Możesz mnie poznać również poprzez kursy i publikacje na stronach helionu czy udemy.
rozwińW kwestii zawodowej interesuje się każdym tematem związanym z danymi – od prostych raportów poprzez ETL i BigData, kończąc na modelowaniu procesów z wykorzystaniem machine learning.
rozwińNa styku życia zawodowego i pasji jest edukacja. Lubię się uczyć, szukam nowych sposobów uczenia się i uczenia innych. Edukacja mnie uwodzi.
Krzysztof Miotk
wykładowca
Krzysztof Miotk
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińKierownik Merytoryczny Badania UX
rozwińUX Researcher, współtwórca podcastu branżowego „UX po Godzinach”. W swojej pracy wykorzystuję doświadczenie biznesowe zdobyte m.in. jako strateg marki szkoleniowej i koordynator projektów. Jako Badacz UX prowadziłem badania dla takich marek jak: BLIK, Booste, OLX, Asseco, Santander BP, Alior Bank, Tubądzin i T-Mobile
rozwińCiekawi mnie
rozwiń…każdy projekt, bo uważam, że ciekawość to cecha nie do zaspokojenia. Z tego powodu zawsze podchodzę do nowego projektu z otwartą głową.
rozwińPrywatnie interesuję się technologią, ratownictwem, survivalem i sportami wodnymi. Uwielbiam spędzać czas zarówno przy ognisku, jak i przerzucając cyfrowe karteczki na Miro.
Katarzyna Andrzejczyk-Briks
wykładowca
Katarzyna Andrzejczyk-Briks
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińZ wykształcenia jestem pedagogiem i historykiem sztuki, który pokochał historię designu. Uczę historii sztuki i designu w szkole wzornictwa School of Form, prowadzę zajęcia dotyczące architektury i wnętrz na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS i w Collegium da Vinci.
rozwińKiedyś fascynowała mnie przeszłość, ale od kilku lat moją uwagę pochłania nasza przyszłość. Obserwuję, analizuję i tłumaczę trendy w designie – od technologii i materiałów po zmiany społeczne.
rozwińWspieram swoją wiedzą projektantów, managerów firm produkcyjnych i usługowych oraz przedstawicieli jednostek samorządowych. Prowadzę wykłady, szkolenia, warsztaty oraz relacje z targów branżowych. Opracowuję raporty dotyczące rendów konsumenckich i wzorniczych.
rozwińJestem konsultantem i trenerem creativity thinking w Concordia Design w Poznaniu. Piszę o designie, architekturze i trendach dla magazynu Design Alive.
rozwińJestem współwłaścicielką pracowni Briks Architekci.
Rafał Szenrok
wykładowca
Rafał Szenrok
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińWspółzałożyciel Morski Studio Graficzne. Absolwent UAM. Specjalista od komunikacji i organizacji prac kreatywnych. Z branżą reklamową związany od 1995 roku. Strateg w agencji about ad. Zajmuje się tworzeniem strategii marek, wydawnictwami specjalnymi, czasopismami, wydarzeniami oraz promocją sprzedaży.
rozwińInicjator i współtwórca Art & Fashion Festival (AFF). Odpowiedzialny m.in. za program pierwszej edycji obejmujący prezentacje projektantów mody, warsztaty krawieckie oraz imprezy towarzyszące. Dyrektor wydawniczy magazynu „Br&” (Brand) poświęconego modzie i kulturze oraz magazynu shopingowego „Faboo” przygotowywanych na zlecenie Starego Browaru. Brał udział w tworzeniu komunikacji dla marek Carry, Quiosque oraz rebrandingu marki Argos. Ponadto twórca tożsamości marek, m.in. (Fawor, Stomil Poznań, Grecos, Politechnika Poznańska, PUMS, York, ADS, Terlan, Simet, Akademia Muzyczna, Argos, Teccon, Hannex), wydarzeń (polska premiera Skody Superb, obchody 750-lecia lokacji Poznania, Jarocin Festiwal), zaangażowany w promocję sprzedaży (Skoda, Vox) oraz marketing polityczny.
rozwińCiekawi mnie
rozwińPraca nad wyzwaniami, które wymagają zejścia z przetartego szlaku. Wiedza i dobre wzory są ważne, ale kluczowa jest elastyczność. Zmienność okoliczności i oczekiwań wymuszają kreatywność polegająca na ciągłym dostosowywaniu komunikacji do aktualnych potrzeb. Dlatego najciekawsze są świeże pomysły — te, na które wpadniemy razem podczas pracy nad nowym projektem.
Walery Lach
wykładowca
Walery Lach
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińEkspert – praktyk w zakresie strategii marketingowych oraz strategii marek. Pracował dla międzynarodowych oraz krajowych marek takich jak Knorr, Hellmann’s, Nestle – Winiary, Morliny, Animex, Almarai – Arabia Saudyjska, Laufer Group – Ukraina. Wdrażał wprowadzenie nowych kategorii oraz marek na wymienionych rynkach. Zarządzał zespołami marketingu i sprzedaży. Prowadzi szkolenia i warsztaty z dziedziny zarządzania marketingowego oraz zarządzania marką.
rozwińCiekawi mnie
rozwińCiekawi mnie sposób podejmowania decyzji zakupowych przez konsumentów. Ale również ciekawi mnie sposób podejmowania decyzji przez managerów. Jak te dwa procesy prowadzą do satysfakcji obu sfer. Ciekawi mnie świat: kraje, ludzie, zwyczaje, różnice kulturowe także te w obrębie biznesu. Dobra książka, film oraz muzyka rockowa dopełniają zaspokajanie mojej ciekawości.
Michał Mycka
wykładowca
Michał Mycka
wykładowca
O mnie
rozwińGame user researcher z wykształceniem w zakresie psychologii, ekonomii i zarządzania z ponad 6-letnim doświadczeniem w branży gier wideo i IT. Prowadzi agencję Clockworks-Lab, specjalizującą się w badaniach i analizach player experience oraz game usability. W codziennej praktyce wykorzystuje klasyczne techniki badań UX, które wspiera narzędziami do pomiarów psychofizjologicznych, takich jak m. in. eyetracking, EEG i analiza ekspresji mimicznych.
rozwińJest absolwentem Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych UAM, a obecnie doktorantem na Wydziale Zarządzania UEP, gdzie zajmuje się badaniem nowatorskich narzędzi do testowania doświadczeń i zachowań użytkowników gier wideo. W chwilach, gdy nie odczytuje informacji z różnych czujników, pisze artykuły popularnonaukowe o psychologii gier wideo i prowadzi zajęcia akademickie dotyczące badania potrzeb i trudności użytkowników produktów cyfrowych.
Ciekawi mnie
rozwińWszystko to, co związane z podejmowaniem wyboru, a zwłaszcza poszukiwanie racjonalnych wyjaśnień dla (na pozór) nieracjonalnych decyzji i zachowań użytkowników gier wideo.
Witold Janiszewski
wykładowca
Witold Janiszewski
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińSenior UX Specialist w Symetrii
rozwińZwiązany z UX i e-commerce od 11 lat. W swojej pracy zajmuje się zarówno projektowaniem serwisów internetowych jak i badaniami UX. Wykształcenie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: Psychologia oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, specjalność: Zarządzanie projektami. Wybrani klienci: Credit Agricole, BLIK, ING Bank Śląski, PWN, Santander Bank Polska.
Spotkajmy się na:
rozwińO mnie
rozwińWłaściciel firmy szkoleniowej (www.contentum.com.pl), HR Business Partner, trener, doradca, coach akredytowany przez International Institut of Coaching & Mentoring oraz IBD Business School. Autor kilkudziesięciu wdrożonych strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz systemów ocen pracowniczych. Jeden z pionierów w Polsce szkoleń z zakresu komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii i ochrony własności intelektualnej. Menedżer ds. inkubacji w parkach naukowo-technologicznych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z umiejętności twardych i miękkich (ponad 9000 godzin spędzonych w salach szkoleniowych).
rozwińCiekawi mnie
rozwińW pracy dydaktycznej najbardziej zależy mi na tym, aby zainspirować studentów. Realizujemy programy zajęć, poznajemy literaturę i jednocześnie cały czas próbujemy poznawane treści przekładać na praktykę. Ponieważ najczęściej można spotkać mnie podczas zajęć z Business Model Canvas, strategii zarządzania, elementów zarządzania projektami czy rozproszonym zespołem projektowym, to w tych obszarach wspólnie zastanawiamy się, w jaki sposób przełamywać status quo, jak projektować usługi, planować działania, aby w istocie zarządzać kreatywnie i stawać się źródłem inspiracji. Jest merytorycznie i zawsze wesoło. Wierzę, że wiedzę można przekazywać w sposób profesjonalny i przystępny.
rozwińZapraszam serdecznie do sal wykładowych.
Piotr Ruszkiewicz
wykładowca
Piotr Ruszkiewicz
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińPrawnik, adwokat, mediator, patron aplikantów, a prywatnie mąż i ojciec. Pasjonat prawa i praktyk, który za cel przyjął sobie mówić prosto o prawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji. Wiceprezes Centrum Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu, jak i Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Uczestnik wielu kursów i szkoleń z zakresu mediacji, coachingu, a także prelegent ogólnopolskich konferencji o tematyce mediacyjnej. Pasjonat tematyki prawa rodzinnego, alienacji rodzicielskiej, postaw psychologicznych rodziców w relacjach z dziećmi.
rozwińCiekawi mnie
rozwińCiekawią mnie ludzie. Ciekawią mnie ludzkie zachowania i ich motywacja. W życiu kieruje się mottem przeczytanym gdzieś i kiedyś w trakcie jednej z młodzieńczych wycieczek „Wy byście wszystko mogli mieć, gdybyście tylko chcieli chcieć” i to staram się przekazać moim studentom, współpracownikom, aplikantom i wszystkim rozpoczynającym nowe etapy w życiu. Jako wykładowca przedmiotów prawniczych dla osób, które jednak prawa nie studiują, staram się robić wszystko, aby pokazać, że prawo takie straszne nie jest. Wykładowca pasjonat, którego celem jest dzielenie się wiedzą teoretyczną i praktyką, aby innym było łatwiej dojść do obranego celu.
mgr inż. Maciej Markiewicz
wykładowca
mgr inż. Maciej Markiewicz
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińJestem absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Informatyka ze specjalizacją Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych. Posiadam wieloletnie doświadcznie przy projektowaniu i wytwarzania oprogramowania dla klientów komercyjnych. Obecnie pracuje jako szef zespołu Cyberbezpieczeństwa w Netguru. W ramach mojej pracy zajmuje się bezpieczeństwem danych, konsultingiem, wsparciem zespołów projektowych w obszarze bezpieczeństwa, projektowaniem i analizą systemów informatycznych oraz szeroko pojętą inżynierią oprogramowania.
mgr inż. Piotr Sałata
wykładowca
mgr inż. Piotr Sałata
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińZwiązany z branżą internetową od 2008 roku. Poza współtworzeniem działu R&D Symetrii zajmuje się projektowaniem serwisów WWW oraz aplikacji mobilnych. Specjalizuje się w projektowaniu złożonych interfejsów oraz procesów za nimi stojących.
rozwińKoordynator i moderator badań aplikacji o dużym stopniu skomplikowania. Łączy wykształcenie i wiedzę techniczną z obszarem User Experience oraz Product Managementu.
rozwińO mnie
rozwińWłaścicielka firmy szkoleniowo-coachingowej Leader Business Institute i akredytowany coach International Coach Federation na poziomie MCC (Master Certified Coach), specjalizujący się w coachingu biznesowym i w obszarze edukacji. Prezes ICF Polska w latach 2012-2014. Coach koordynujący i prowadzący indywidualne i grupowe procesy coachingowe dla liderów biznesowych w języku polskim, angielskim. W pracy z klientami wykorzystuje autorską, akredytowaną przez ICF szkołę coachingu ACTP „Filary Coachingu – Cornerstone Coaching”.
rozwińTworzy partnerstwa strategiczne z firmami coachingowo-consultingowymi w Polsce, Rumunii, Skandynawii i na Ukrainie. Uczestniczyła w trzech światowych konferencjach coachingowych ICF: Las Vegas, USA, Londyn, UK oraz Malmo, Szwecja. Dzięki międzynarodowemu spojrzeniu na rozwój coachingu przyczynia się do tworzenia świadomego i profesjonalnego środowiska coachingowego w Polsce. Prowadziła projekt „Wzrost konkurencyjności coachów Polskich na rynkach międzynarodowych” w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka” nawiązując współpracę ze środowiskiem coachingowym w Kanadzie. Prowadziła akredytowaną szkołę z coachingu „Cornerstone Coaching” na studiach magisterskich i licencjackich w Poznaniu – Collegium Da Vinci, i na studiach podyplomowych w Warszawie . Była koordynatorem merytorycznym w projektach „Akredytowany Coach” w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i górnośląskim skutecznie przygotowując studentów do międzynarodowej akredytacji ICF na poziomie ACC.
rozwińUkończyła magisterskie studia Turystyki i Rekreacji na Wydziale Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W 1994 skończyła Business College w Vancouver, w Kanadzie, a w 2007 studia podyplomowe MBA dla kadry HR w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie.
rozwińO mnie
rozwińJestem psychologiem i trenerem rozwoju osobistego. Absolwentką psychologii na UAM w Poznaniu, a także Akademii Trenera oraz rocznego szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży.
rozwińMoją pasją jest psychoedukacja i praca z grupami. Od 10 lat prowadzę szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych dla firm, szkół, uczelni, fundacji oraz szkolenia otwarte. Od 5 lat mam przyjemność wykładać przedmioty psychologiczne i związane z komunikacją interpersonalną w murach Collegium Da Vinci. Praca ze studentami jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji i satysfakcji.
rozwińW 2015 roku założyłam własną Pracownię Psychologii i Rozwoju. Od 5 lat jestem psychologiem w Akademii Dobrej Edukacji, gdzie prowadzę indywidualne konsultacje psychologiczne i warsztaty psychoedukacyjne. Współpracuję z portalem opsychologii.pl. Publikuję na łamach czasopism Benefit HR i Charaktery.
rozwińO mnie
rozwińDoktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, specjalność polityka społeczna. Profesor UAM w Poznaniu w Zakładzie Polityki Społecznej i Ekonomicznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
rozwińZainteresowania badawcze: bezrobocie i rynek pracy, finanse publiczne, polityka społeczna, przemysł 4.0. Autor licznych artykułów naukowych, ekspertyz, a także organizator wielu akcji i przedsięwzięć społecznych i charytatywnych.
rozwińCiekawi mnie
- Kryminały w szczególności skandynawskie.
- Podróże
mgr inż. Sławomir Popow
wykładowca
Spotkajmy się na :
mgr inż. Sławomir Popow
wykładowca
rozwińO mnie
rozwińHobbysta pedagog, absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Mechanicznym o specjalności systemy i urządzenia energetyczne. Właściciel oraz prezes zarządu spółek prawa handlowego w Polsce i zagranicą. Instruktor prowadzący szkolenia bezpiecznej jazdy samochodem oraz szkoły rajdowej.
rozwińCiekawi mnie
rozwińOd zawsze związany z biznesem międzynarodowym, tworzę start-upy, nowe marki marketingowe w Polsce i zagranicą. Dużą wagę przywiązuje do właściwych relacji z klientami oraz współpracownikami. Co dziennie wykorzystuję szeroko rozumianą psychologię człowieka w relacjach międzyludzkich, związanych z życiem prywatnym oraz kontaktach biznesowych.
rozwińPrywatnie miłośnik dobrego europejskiego kina, chętnie wypoczywający w gronie przyjaciół i rodziny.
rozwińO mnie
rozwińInspirujący lider sprzedaży, praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołem Doradców Klienta, Analityków Biznesowych oraz Specjalistów ds. Obsługi Posprzedażowej w międzynarodowej instytucji finansowej. Poparte sukcesami kwalifikacje z zakresu przywództwa, coachingu prowadzenia szkoleń i wykładów, negocjacji handlowych oraz analizy finansowej przedsiębiorstw.
mgr Hanna Caplewska
wykładowca
Spotkajmy się na:
mgr Hanna Caplewska
wykładowca
O mnie
rozwińWspółtwórczyni i współwłaścicielka akredytowanego programu praktycznej nauki coachingu w CDV. Prowadziła warsztaty coachingowe również w UAM, WSB.
rozwińPosiada wieloletnie doświadczenie jako mentor coach w pracy indywidualnej i grupowej. Jest również doradcą biznesowym dla osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych wykluczeniem, menedżerów. W ramach projektu przywraca ich na rynek pracy, pisze biznesplany, wdraża plany rozwoju firm, zajmuje się planowaniem strategicznym, analizą efektywności gospodarczej firm, mentoringiem.
rozwińCoach akredytowany ICF, menedżerski, executive, doradca zawodowy. Rozwija kompetencje pracowników, pomaga swoim klientom przygotować się do wejścia na rynek pracy, do zmiany zawodu, awansu, definiować i wykorzystywać talenty, wspiera ich w pracy nad ich efektywnością.
rozwińTrener kompetencji miękkich. Najbardziej lubi pracować w obszarze przywództwa, zarządzania, komunikacji, asertywności, motywacji, rozwiązywania konfliktów, budowania relacji. W roli Marketing Menedżera budowała i zarządzała zespołami marketingowymi.
Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu kierunku: technika rolnicza i leśna specjalności: informatyka w inżynierii. Doktorat na temat „Neuronowa identyfikacja wybranych mechanicznych uszkodzeń ziarniaków” obronił w 2007 roku z wyróżnieniem.
rozwińZainteresowania naukowe skupione wokół zagadnień: sztucznej inteligencji, sztucznych sieci neuronowych, analizy obrazu, inżynierii systemów oraz programowania obiektowego. Dodatkowo jest specjalistą w dziedzinie ochrony danych osobowych i ochrony informacji niejawnej. Z uczelnią związany od 2003 roku. Prowadzi zajęcia z Sztucznej Inteligencji, Inżynierii oprogramowania, Algorytmów i struktur danych oraz Technologii Informacyjnych.
rozwińW wolnym czasie realizuje dwie pasje: fotografię i wędrówki po górach.
dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka
Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka
Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
O mnie
rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej kierunku Informatyka. Pracę doktorską z zakresu informatyki stosowanej w naukach rolniczych obroniła z wyróżnieniem. Przez wiele lat pracowała w działach IT jako administrator serwerów, sieci oraz wdrożeniowiec i szkoleniowiec. Prowadzi dydaktykę przede wszystkim z zakresu systemów operacyjnych i systemów informacji przestrzennej. Zainteresowania badawcze koncentruje na stosowaniu technologii informatycznych oraz popularyzacji wiedzy i zdrowego rozsądku. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularno-naukowych z zakresu wykorzystywania technologii informatycznych przede wszystkim w inżynierii rolniczej oraz współautorka monografii nt chowu bydła mięsnego. Kierownik projektu krajowego dotyczącego wykorzystania aerozdjęć w monitorowaniu użytków zielonych, wykonawca w projektach europejskich dotyczących opracowania standardu wymiany danych (agriXchange) oraz zastosowań rozwiązań Internetu Przyszłości (technologii FIware) w tworzeniu aplikacji smart dla sektora rolno-spożywczego. Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, Polskiego Towarzystwa Zastosowań Technologii Informacyjnych w Rolnictwie, Gospodarce Żywnościowej i Leśnej oraz Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej.Odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Inicjatorka i realizatorka różnych akcji społecznych. Współzałożycielka i współredaktorka czasopisma społeczno-kulturalnego ŌKŌ.
Ciekawi mnie
rozwińWolny czas wykorzystuje na niekończące się prace w ogrodzie, wyciskające pot sporty (np. karate) oraz poszukiwania wołowiny z ras mięsnych w Polsce.
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
Spotkajmy się na:
Informatyka
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
O mnie
Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UAM, uzyskał doktorat z bezpieczeństwa danych.
rozwińZainteresowania naukowe koncentrują się na bezpieczeństwie systemów komputerowych, szeroko rozumianej kryptologii, jak również na programowaniu, algorytmice i złożoności obliczeniowej.
Ciekawi mnie
rozwińZapalony audiofil i kolekcjoner płyt, maniakalnie ogląda filmy i zaczytuje się starą fantastyką.
dr Wojciech Janicki
Kierownik Katedry Komunikacji Wizualnej
dr Wojciech Janicki
Kierownik Katedry Komunikacji Wizualnej
O mnie
rozwińSpecjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnej firm i produktów. Jest autorem wielu znaków i opracowań corporate / brand identity. Działa w obszarze projektów komercyjnych – kreowania marki, konsultacji wizerunkowej, a także badań na rzecz nowatorskich rozwiązań w dziedzinie komunikacji wizualnej.
rozwińProwadzi zajęcia z zakresu identyfikacji wizualnej obejmujące zasady projektowania znaków, tworzenie systemów CI, service design, a także trendy projektowe i inne.
Spotkajmy się na:
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Informatyka. Praca magisterska z zakresu bezprzewodowego monitoringu IP zasilanego autonomicznym źródłem energii. Prowadzi dydaktykę z zakresu programowania oraz systemów operacyjnych. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów z programowania aplikacji internetowych, administracji pracowni komputerowych oraz platformy e-learningowej. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Współtwórca systemu zarządzania klientami dla czołowej polskiej firmy z branży finansowej.
rozwińO mnie
rozwińDoktor nauk humanistycznych, kulturoznawca; zainteresowania badawcze: kulturowe konteksty sztuki, designu i kształtowania otoczenia, estetyka środowiskowa i architektura współczesna.
rozwińAutorka książek Madrycka movida jako ruch kulturowy (2008) oraz Krajobrazy socmodernizacji (2017).
Jarosław Kowalczyk
Zastępca Kierownika Katedry Technologii Informacyjnych ds. gier komputerowych
Spotkajmy się na:
Informatyka
Jarosław Kowalczyk
Zastępca Kierownika Katedry Technologii Informacyjnych ds. gier komputerowych
O mnie
rozwińDyrektor artystyczny z wieloletnim stażem w branży gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Pracował między innymi nad światowymi hitami gier: Medal of Honor i Call of Duty. Wykładał i prowadził wydział Game Art and Design w Art Institute w Los Angeles. Jego najlepsi studenci pracują obecnie w najbardziej renomowanych firmach gier komputerowych takich jak Bilzzard, Infinity Ward, Treyarch oraz Electronic Arts. Obecnie jest wykładowcą i opiekunem specjalizacji gier na wydziale Informatyki w Collegium Da Vinci oraz wykładowcą na wydziale Communication Design w School of Form w Poznaniu.
Ciekawi mnie
rozwińJego doświadczenie i zainteresowania obejmują szeroki zakres produkcji gier, a w szczególności sztuka graficzna do gier, organizacja pracy zespołowej oraz systemy produkcyjne.
Sylwia Mikołajczak
Pełnomocnik Dziekana ds. kierunku Urban Management
Spotkajmy się na:
Urban Management
Sylwia Mikołajczak
Pełnomocnik Dziekana ds. kierunku Urban Management
O mnie
rozwińDoświadczenie zawodowe od 16 lat koncentruje na tematach związanych z funkcjonowaniem samorządów lokalnych i regionalnych. Wsparte międzynarodowymi doświadczeniami, konkretne obszary zainteresowań i praktyki zawodowej obejmują planowanie przestrzenne, zarządzanie miastem, współpracę lokalną, rozwój strategiczny i gospodarczy. Od ponad 12 lat współpracuje z holenderskimi partnerami przy projektach z zakresu zintegrowanego rozwoju i gospodarki wodnej. Bierze udział w realizacji holenderskich programów rządowych i aktywnie współpracuje z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce. Ostatnio angażuje się w projekty na Litwie.
About
rozwińSylwia Mikołajczak professional experience of sixteen years focuses on topics related to the functioning of cites, local and regional governments. Backed by international experience, specific areas of interest and professional practice include spatial planning, urban management, local cooperation, strategic and economic development. For over twelve years she has been working with Dutch partners in projects in the field of integrated development and water management. She participates in the implementation of Dutch government programs and actively cooperates with The Embassy of The Kingdom of the Netherlands in Poland. Recently involved in projects in Lithuania.
dr inż. Adam Czajka
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
dr inż. Adam Czajka
wykładowca
rozwińAbsolwent kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej, który ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku. Doktorat z dziedziny „Systemy Czasu Rzeczywistego” obronił w roku 2000. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz amerykańskiego ACM (Association for Computer Machinery, USA). Jest entuzjastą metodologii Business Model Canvas. Pełnił rolę mentora dla startup’ów podczas “IBM SmartCamp 2014” – IBM Global Entrepreneur program (Warszawa, Polska). Obszar jego zainteresowań jest szeroki i obejmuje przede wszystkim: Docker microservices, Microsoft.NET, C#, przetwarzanie obrazów oraz nowoczesne aplikacje Internetowe i mobilne (włączając w to aplikacje IoT oraz Cloud). Brał udział w tworzeniu systemu rejestracji ruchu oka człowieka szwedzkiej firmy Permobil Meditech AB (Sundsvall, Szwecja) oraz systemu badania oglądalności wytworzonego przez niemiecką firmę MediaScore GmbH (Kolonia, Niemcy). Aktualnie pełni funkcję CTO (Chief Technology Officer) w niemieckiej firmie di Support GmbH (Frankfurt, Niemcy) oraz Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale software’owym tejże firmy. W Collegium da Vinci pracuje od 2003 roku. Prowadzi wykłady dla studentów z zakresu Programowania Obiektowego. W wolnym czasie uwielbia grać ze swoimi synami w planszowe gry przygodowe
prof. dr hab. Izabela Gustowska
wykładowca
prof. dr hab. Izabela Gustowska
wykładowca
O mnie
rozwińUrodzona w Poznaniu. Profesor zwyczajny. Wykłada w Poznaniu na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – Pracownia Działań Performatywnych i Multimedialnych oraz w Collegium Da Vinci na kierunku Grafika. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Realizuje prace w obszarze różnych mediów. Bierze udział w znaczących, międzynarodowych i polskich wystawach, a jej prace znajdują się w muzealnych, galeryjnych i prywatnych kolekcjach.
Piotr Jaszczak
Konsultant | Trener | Pełnomocnik ds. jakości usług w Fundacji Edukacji Prawnej, członek Prezydium Rady Pracodawców Collegium Da Vinci
Piotr Jaszczak
Konsultant | Trener | Pełnomocnik ds. jakości usług w Fundacji Edukacji Prawnej, członek Prezydium Rady Pracodawców Collegium Da Vinci
rozwińO mnie
rozwińJestem absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie, specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwami.
rozwińPrzez blisko 30 lat byłem związany z firmą IT, w której pracowałem na stanowiskach menadżerskich – Kierownik Serwisu, Dyrektor Działu Serwisu, Dyrektor ds. Usług i Wsparcia IT. Stworzyłem sieć 14. oddziałów firmy i zarządzałem zespołem 130. pracowników na terenie całego kraju. Jestem autorem wielu procesów i procedur wykonawczych, wynikających m. in. z wytycznych norm ISO 9001 i ISO 20000 oraz zarządzanych projektów. Przeprowadziłem wiele zmian w zarządzanym przez siebie dziale oraz zmapowałem najważniejsze procesy stanowiące podstawę działania firmy w zakresie usługowym. Jako kierownik projektu zarządzałem ponad 40. projektami o zasięgu ogólnopolskim, związanymi z technologią informacyjną. Wdrażałem również systemy zarządzania jakością usług, oparte na założeniach norm ISO 9001 i ISO 20000.
rozwińOd ponad 15. lat prowadzę szkolenia, wykłady, ćwiczenia i warsztaty. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielę się ze wszystkimi, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania usługami, jakością, projektami, zmianą czy procesami.
rozwińCiekawi mnie
rozwińPrywatnie jestem miłośnikiem fotografowania, podróży i zwiedzania ciekawych miejsc, lubię grać na gitarze, słuchać dobrej muzyki, zwłaszcza ze starego, dobrego czarnego krążka.
rozwińSpecjalizacje obszarowe
- Zarządzanie Projektami
- Zarządzanie Zmianą
- Zarządzanie Procesami
- Zarządzanie Jakością Usług
- Technologia Informacyjna
- MS Office
- Norma ISO 9000, ISO 20000
O mnie
rozwińPiotr C. Kowalski urodzony w 1951 roku w Mieszkowie koło Jarocina. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Teisseyre’a w PWSSP w Poznaniu w 1978 roku. W latach 1993 – 1999 dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej PWSSP w Poznaniu. Od 2000 roku prowadzi studencką galerię „Na Polskiej” w Poznaniu. Kurator I, II i III Kolekcji ASP w Poznaniu w latach 2003 – 2005. Obecnie Kierownik Katedry Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.
rozwińOd 2004 roku wspólnie z Joanną Janiak realizuje cykle Megabajty malowania i Obrazy mroźne.
rozwińAutor cykli obrazów realizowanych bezpośrednio w naturze pt. „Żywa Natura” m. in.: obrazów smacznych, bardzo smacznych i niesmacznych, obrazów przejściowych, przejezdnych i przelotnych; obrazów granicznych, przygranicznych i zagranicznych; obrazów grzecznych i grzesznych czyli niegrzecznych; obrazów przerżniętych oraz jeszcze nie przerżniętych; obrazów malowanych w pełnym słońcu, w cieniu, bez cienia i bez cienia wątpliwości; obrazów malowanych w schroniskach, na szlaku i takich które szlag by trafił; obrazów malowanych bez ram, w ramach i w ramach przyjaźni; obrazów malowanych na sztaludze, pod sztalugą i obok sztalugi; obrazów malowanych na wysokim i na niskim poziomie (Giewont i kopalnia miedzi Lubin); obrazów malowanych w pionie, w poziomie i na odpowiednim poziomie; obrazów malowanych na ogniu i obrazów malowanych na gazie; obrazów malowanych szybko oraz bardzo szybko; obrazów malowanych wolno i takich, których zdawać by się mogło że nie wolno ich malować.
dr Agata Kulczyk
wykładowca
dr Agata Kulczyk
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku Grafika – Komunikacja Wizualna. Uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne, realizując pracę pt. Polski System Medycznych Formularzy Zgody Pacjenta, wyróżnioną w konkursie Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską.
rozwińObecnie jest adiunktem w Pracowni Grafiki Informacyjnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W Collegium Da Vinci prowadzi zajęcia z Infografiki. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ze szczególnym uwzględnieniem grafiki objaśniającej.
prof. CDV dr hab. Maciej Kurak
wykładowca
prof. CDV dr hab. Maciej Kurak
wykładowca
O mnie
rozwińUrodzony 15.04.1972 roku w Poznaniu. Od 2009 roku prowadzi VI Pracownie Grafiki na Uniwersytecie Artystycznym. W 2005 roku zdobył główną nagrodę w konkursie Spojrzenia, Deutsche Banku, organizowanym przez galerię Zachęta w Warszawie. W 2009 roku otrzymał Paszport Polityki – nagrodę tygodnika „Polityka”.
rozwińCzłonek grupy Wunderteam; wraz z Maxem Skorwiderem od 2008 roku jest współtwórcą projektu „Galeria Niewielka” . Od wiele lat realizuje działania w przestrzeni zarówno prywatnej, jak i publicznej. Prace wykonuje zawsze do konkretnego miejsca, jednak wchodząc w dialog z przestrzenią, porusza różnorodne zagadnienia i problemy społeczne. Jest autorem wielu realizacji artystycznych w kraju, jak i zagranicą.
mgr Przemysław Matejko
wykładowca
mgr Przemysław Matejko
wykładowca
O mnie
Monika Pich
wykładowca
Monika Pich
wykładowca
O mnie
rozwińUkończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na kierunku Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia w zakresie fotografii i rysunku oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowska w Lublinie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (Grafiki oraz Fotografii).
rozwińArtystka multimedialna, działa na polu wielu kreatywnych dyscyplin. Fotograf, grafik, performer, twórca video, pop-punkowa projektantka streetowych ubrań, akcesoriów modowych, wizerunków i brandów. Twórca lifestylowej wytwórnii Dizzylabel, w tym brandowych edytoriali oraz marek modowych m.in Fashion Victims Front (FVF), Voltage Bang. Współpracuje z artystami wizualnymi, muzykami, stylistami oraz fotografami w ramach artystycznych, muzycznych oraz modowych wydarzeń. Pomysłodawca, twórca i organizator wielu wydarzeń artystycznych, również kurator wystaw w tym marki wydarzenia rewitalizacyjnego „Sztuka w przerwie”. Twórca i redaktor naczelny gazety kulturalno-artystycznej „Wytrzyj obuwie”oraz kanału filmowego Sticky Sweet Station. Pedagog, wykładowca, autorka kreatywnych programów edukacyjnych oraz prowadząca warsztaty dźwiękowe, wizualne oraz projektowe. Producentka muzyczna, wokalistka, gitarzystka basowa, realizator nagrań audialnych, twórca instalacji dźwiękowych, podcastów, słuchowisk, reportaży. Ma na koncie wiele indywidualnych muzycznych projektów, koncertów oraz liczne muzyczne kolaboracje z producentami międzynarodowej sceny elektronicznej.
Michał Grycz
wykładowca - praktyk
Michał Grycz
wykładowca - praktyk
rozwińO mnie:
rozwińOd 10 lat związany z branżą IT. Specjalizujący się w nauczaniu na odległość z wykorzystaniem platform LMS. Współpracujący na stałe z CDV ale także z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS oraz PAN.
rozwińW CDV prowadzę między innymi zajęcia z Technologii Informacyjnych, gdzie pokazuje studentom na I i II roku jak można używać nowych technologii w nauce i życiu.
rozwińOd 3 lat dodatkowo pełnię funkcję Managera w dziale IT CDV. Co pozwala mi na rozwijaniu kompetencji lidera w młodym i dynamicznym zespole.
rozwińO mnie
rozwińCzłowiek wielu zawodów stawiający na wszechstronność z naciskiem na rozwój i kreatywność. Zaczynał od pracy w reklamie, tworzył aplikacje, projektował wzornictwo przemysłowe, interfejsy, strony internetowe, poligrafie, ilustracje, wymyślał hasła reklamowe, kreował efekty specjalne, reklamy telewizyjne, wykonywał modele 3d, wizualizacje architektoniczne, zajmował się animacją i zarządzał zespołami.
rozwińObecnie zajmuje się głównie level designem, kreacją graficzną oraz zarządzaniem projektowym. Prezes i współzałożyciel studia Atomic Jelly zajmującego się tworzeniem gier ambitnych z naciskiem na opowiadanie historii.
rozwińCiekawi mnie
rozwińMiłośnik dobrej kawy, historii, gier rpg, nowych technologii, szeroko pojętej sztuki, zafascynowany zjawiskiem Demosceny na której jest aktywnym twórcą już od lat 90. W wolnych chwilach sportowiec amator, od biegania, przez trójbój siłowy a na strzelectwie sportowym skończywszy. Robi w życiu to co lubi i jeszcze mu za to płacą.
dr inż. Michał Sajkowski
wykładowca
dr inż. Michał Sajkowski
wykładowca
O mnie
rozwińDr inż. Michał Sajkowski posiada stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie naukowej informatyka, w specjalności sieci komputerowe.
rozwińJest adiunktem na Wydziale Informatyki. Prowadzi wykłady i laboratoria z sieci komputerowych.
rozwińZainteresowania badawcze doktora Sajkowskiego dotyczą inżynierii protokołów sieci komputerowych.
Łukasz Szałankiewicz
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Łukasz Szałankiewicz
wykładowca
O mnie
rozwińArtysta dźwiękowy, członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze wizualnej, jak i muzycznej. Jego działalność artystyczna oscyluje także wokół interaktywnych instalacji. Posiada wieloletnie doświadczenie kuratorskie, zarówno jako kurator cyklu audio-wizualnego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk (2007-2015), jak i uczestnik wielu międzynarodowych projektów. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong. W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Twórca modułu kultury cyfrowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej. Jest pełnomocnikiem dziekana do spraw relacji z partnerami.
Ciekawi mnie
rozwińArcheologia mediów, demoscena, religioznawstwo i geopolityka.
dr inż. Robert Tomczak
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Robert Tomczak
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunku: Technika Rolnicza i Leśna, w specjalności: Informatyka w Inżynierii Rolniczej.
rozwińDoktorat poświęcony analizie złożonego sygnału akustycznego z wykorzystaniem sieci neuronowych obronił z wyróżnieniem w 2008 r. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, sieciami neuronowymi i ich praktycznym wykorzystaniem oraz efektywnym wykorzystaniem nowoczesnych technik informacyjnych. W latach 2001-2013 administrator sieci i systemów informatycznych, koordynator ds. bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych (z ramienia Rektora) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, zajmował się m.in. projektowaniem rozwiązań i administracją systemami serwerowymi, sieciowymi i dostępowymi dla uczelni.
Ciekawi mnie
rozwińPoza nauką zajmuje się wdrażaniem systemów bezpieczeństwa oraz zarządzaniem systemami i sieciami komputerowymi. Pasjonat Wolnego Oprogramowania i twórczości na otwartych licencjach. Wolne chwile poświęca fotografii, mechanice pojazdowej i analizom bezpieczeństwa sieci i systemów sieciowych.
prof. dr hab. Józef Walczak
wykładowca
prof. dr hab. Józef Walczak
wykładowca
O mnie
rozwińDyplom z malarstwa uzyskał w 1977 roku; od 1991, przez ponad 25 lat, kierował pracownią malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dawniej ASP). Profesor zwyczajny od 2000 roku, obecnie prowadzi pracownię malarstwa w Collegium Da Vinci. W 2003 roku został laureatem Award of Excellence podczas 46th Annual International Awards Exhibition w San Diego w Kalifornii. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2010 r.) i Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2013 r.). Inspiracje czerpie m.in. z wypraw, w których bierze udział. Był w górach Hindukuszu w Afganistanie i w Himalajach, zwiedził Indie, Tybet, Hawaje, Alaskę, Kanadę, Amerykę Północną i wiele innych miejsc. Jego prace podziwiać można w muzeach narodowych i w zbiorach prywatnych na całym świecie.
dr inż. Leszek Wanat
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
Zarządzanie Kreatywne
Doradztwo i Coaching
dr inż. Leszek Wanat
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i praktyk zarządzania w zakresie gospodarki elektronicznej i informatyki ekonomicznej.
Ciekawi mnie
rozwińCzłowiek, informatyka i taniec towarzyski
dr hab. inż. Maciej Zakrzewicz
wykładowca
dr hab. inż. Maciej Zakrzewicz
wykładowca
O mnie
rozwińProwadzi badania naukowe, projektuje i realizuje szkolenia IT, opracowuje strategie informatyzacji, kieruje projektami IT, organizuje konferencje IT.
rozwińJest autorem ok. 100 publikacji, m.in. z zakresu odkrywania zbiorów częstych, przetwarzania zapytań eksploracyjnych, adaptatywnych serwerów WWW, technik indeksowania baz danych, strojenia systemów baz danych, standardów Java dla baz danych i dla aplikacji wielowarstwowych.