Centrum Praktyczności / Biuro karier – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Centrum Praktyczności

Łączymy biznes, studentów i absolwentów. Naszą misją jest wsparcie w starcie i rozwoju zawodowym.

Już od pierwszego dnia na Uczelni możesz skorzystać ze spotkania z doradcą zawodowym lub coachem kariery. Wspieramy w:

 • szukaniu praktyk studenckich
 • podjęciu pracy
 • wyborze najlepszej ścieżki zawodowej i edukacyjnej

Oferujemy dodatkowe certyfikowane szkolenia, które rozwiną Twoje umiejętności oraz organizujemy warsztaty, webinary i spotkania z przedstawicielami różnych firm! Z nami stworzysz też swoje PORTFOLIO! Spotkasz nas również na przedmiocie praktyczne umiejętności i kompetencje zawodowe.

Teraz Biuro Karier CDV jest częścią Centrum Praktyczności

Dowiesz się:

 • Gdzie szukać praktyk studenckich, pracy lub stażu
 • Jakie dokumenty aplikacyjne są konieczne i jak je przygotować
 • Jak się przygotować i dobrze wypaść na rozmowie o pracę
 • Jak założyć firmę i przygotować biznesplan
 • Dlaczego portfolio jest tak ważnym elementem
 • O wielu ciekawostkach na temat rynku pracy

Newsletter z ofertami

Zapisz się, aby otrzymywać newsletter z aktualnymi i ciekawymi ofertami pracy dla Twojego kierunku!

Portal praca.cdv.pl

Praca.cdv.pl to portal łączący studentów Collegium Da Vinci z pracodawcami i rekruterami. Na portalu znajdują się ogłoszenia o pracę, praktyki oraz staże. Wgraj swoje CV i aplikuj bezpośrednio przez praca.cdv.pl..

Weź udział w:

Podczas dodatkowego szkolenia nabędziesz lub rozwiniesz swoje kompetencje, poznasz Studentów i Studentki z innych kierunków,  a na koniec otrzymasz certyfikat. Taki dokument z pewnością wzbogaci Twoje CV.

Od przedstawicieli biznesu dowiesz się ciekawostek z branży oraz uzyskasz konkretne wskazówki, które mogą Ci pomóc znaleźć wymarzoną pracę.

Na spotkaniu z pracodawcą masz szansę poznać bliżej firmę, która Cię interesuje, zadać pytania, które Cię nurtują oraz zaprezentować się pracodawcy. Może szuka właśnie Ciebie!

Dzięki udziałowi w konkursie możesz zdobyć atrakcyjne nagrody, poszerzyć swoje portfolio projektem konkursowym, a nawet wygrać staż w firmie!

Umów się na:

 • Spotkania z doradcą zawodowym  (CV, list motywacyjny, portfolio, rozmowa kwalifikacyjna, plan kariery zawodowej)
 • Spotkania z doradcą przedsiębiorczości  (biznesplan, zakładanie firmy, dofinansowania)
 • Spotkania z coachem (plan rozwoju edukacyjnego i zawodowego w oparciu o cele)

Opinie o Biurze Karier CDV i Centrum Praktyczności

25-lecie uczelni, które obchodziliśmy w 2021 roku skłoniło nas do zainicjowania ciekawych form współpracy z Absolwentami!

Możliwości współpracy:

 • Program mentoringowy dla studentów
 • Dydaktyka, prowadzenie zajęć
 • Prowadzenie warsztatów lub szkoleń
 • Partnerstwo CDV dla firm

Jeżeli masz pomysł na ciekawą współpracę jesteśmy otwarci na Twoją inicjatywę.
Skontaktuj się z nami przez LinkedIn lub mailowo absolwenci@cdv.pl

Społeczność Absolwentów Collegium Da Vinci
grupa LinkedIN grupa LinkedIN

Społeczność absolwentów CDV

to więcej niż grupa na LinkedIn...

Networking i możliwość znalezienia chętnych do współpracy

Wymiana wiedzy i dobrych praktyk, miejsce poleceń

Budowanie swojego profesjonalnego wizerunku w sieci

Spotkania w Collegium Da Vinci

Społeczność, którą łączą wartości CDV – ciekawość, szacunek, zaufanie, odpowiedzialność

Dla partnerów biznesowych

Podstawowym zadaniem Centrum Praktyczności jest to, aby programy kierunków studiów były jak najbardziej atrakcyjne z biznesowego punktu widzenia. Główną zasadą tych działań jest transfer wiedzy, pomysłów i doświadczeń. Do współpracy zapraszamy przedsiębiorców, doświadczonych praktyków oraz trenerów.

Korzyści dla partnerów

WIZERUNEK

Współpraca z jedną z najstarszych niepublicznych uczelni wyższych o profilu zawodowym w Wielkopolsce to nie tylko prestiż, ale również szansa na zbudowanie wizerunku marki w środowisku biznesowym, akademickim oraz wśród studentów i absolwentów.

ROZWÓJ

Współpraca z Collegium Da Vinci to możliwość współpracy z pracownikami uczelni, studentami, absolwentami oraz innymi firmami. Współpraca ta umożliwi nie tylko transfer wiedzy, ale również pomysłów i doświadczenia.

WSPÓŁPRACA

Dzięki realizacji działań wspólnie z CDV każdy pracodawca ma możliwość nawiązania stałych relacji biznesowych zarówno ze środowiskiem akademickim, studentami – czyli potencjalnymi pracownikami oraz innymi partnerami uczelni poprzez rozbudowany system projektów i spotkań networkingowych.

Formy współpracy

Centrum Praktyczności proponuje przedsiębiorcom wiele form współpracy, które przekładają się na realne korzyści dla obu stron.

Partner kierunku – każdy z kierunków studiów, które znajdują się w ofercie CDV posiada partnera w postaci firmy, która ściśle współpracuje z dydaktykami, konsultuje zmiany w programach studiów, organizuje warsztaty, praktyki i staże dla studentów, angażuje się w rozwój kierunków studiów, czyli w kształcenie swoich przyszłych pracowników.

Warsztaty – eksperci i specjaliści z firm partnerskich są zapraszani do prowadzenia warsztatów dla studentów i absolwentów, dzięki którym mają możliwość realnego wpływu na rozwój kompetencji swoich przyszłych pracowników.

Zajęcia i mentoring – praktycy z firm są zapraszani do prowadzenia zajęć dydaktycznych jako trenerzy i wykładowcy oraz do realizowania programów monitoringowych. Jako mentorzy i wykładowcy dzielą się ze studentami swoim doświadczeniem i mają możliwość wzięcia udziału w projektach mających na celu transfer wiedzy, pomysłów i doświadczeń.

Projekty case study i prace dyplomowe – każdy partner kierunku ma możliwość udostępniania case study związanego z swoja firmą, które będą rozwiązywane przez studentów w ramach zajęć dydaktycznych lub prac dyplomowych pod opieką doświadczonego nauczyciela akademickiego, we współpracy z przedstawicielem firmy.

Nasze wartości to ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ZAUFANIE, SZACUNEK.

Praktyki i staże – firmy oferujące program praktyk lub staży mogą zweryfikować umiejętności, wiedzę i kompetencje naszych studentów podczas wykonywania realnych zadań w swoich firmach, natomiast studenci mają okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Rada Pracodawców – przedstawiciele najbardziej aktywnych partnerów są zapraszani do zasiadania w Radzie Pracodawców, która pełni rolę doradczą w procesie projektowania oraz modyfikowania kierunków studiów dla potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku pracy.

Studia dualne – to projekt, w którym część zajęć na kierunku realizowana jest na uczelni, a część w ramach projektów u pracodawcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu studia są jeszcze bardziej praktyczne.

Networking – partnerzy kierunków są zapraszani na tematyczne spotkania networkingowe, podczas których mają możliwość nawiązania współpracy zarówno ze studentami, absolwentami, nauczycielami akademickimi, jak i innymi firmami.

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm i organizacji pozarządowych.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, napisz

Magdalena Ignaczak

Kierownik Centrum Praktyczności

Pokój A410