O kierunku
STUDIUJ INACZEJ W CDV
Najważniejsze obszary w programie kierunku
Przykładowe ścieżki kształcenia
Opinie o kierunku
Dlaczego warto
Program studiów
Kadra
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci
O mnie
rozwińManager z wieloletnim doświadczeniem w sektorze edukacji od początku swojej kariery zawodowej związany z biznesem i edukacją. Z wykształcenia informatyk, który pracę naukową realizował w obszarze sztucznej inteligencji i komputerowej analizy obrazu. Promotor wielu prac inżynierskich, magisterskich i pracy doktorskiej. Autor i wykonawca wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczych krajowych i zagranicznych.
rozwińPracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2007-2016. Od 2004 roku związany z niepublicznym szkolnictwem wyższym. Najpierw jako wykładowca, później Prodziekan i Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej. Od 2012 jest Rektorem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, która w 2014 roku zmieniła nazwę na Collegium Da Vinci. Z powodzeniem przeprowadził transformację uczelni, która zakończyła się wdrożeniem modelu edukacji praktycznej oraz wielopoziomową współpracą z otoczeniem społeczno-gospodarczym
rozwińW wolnym czasie realizuje dwie pasje: fotografię i wędrówki po górach.
dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka
Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Janina Rudowicz-Nawrocka
Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
O mnie
rozwińAbsolwentka Politechniki Poznańskiej kierunku Informatyka. Pracę doktorską z zakresu informatyki stosowanej w naukach rolniczych obroniła z wyróżnieniem. Przez wiele lat pracowała w działach IT jako administrator serwerów, sieci oraz wdrożeniowiec i szkoleniowiec. Prowadzi dydaktykę przede wszystkim z zakresu systemów operacyjnych i systemów informacji przestrzennej. Zainteresowania badawcze koncentruje na stosowaniu technologii informatycznych oraz popularyzacji wiedzy i zdrowego rozsądku. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularno-naukowych z zakresu wykorzystywania technologii informatycznych przede wszystkim w inżynierii rolniczej oraz współautorka monografii nt chowu bydła mięsnego. Kierownik projektu krajowego dotyczącego wykorzystania aerozdjęć w monitorowaniu użytków zielonych, wykonawca w projektach europejskich dotyczących opracowania standardu wymiany danych (agriXchange) oraz zastosowań rozwiązań Internetu Przyszłości (technologii FIware) w tworzeniu aplikacji smart dla sektora rolno-spożywczego. Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, Polskiego Towarzystwa Zastosowań Technologii Informacyjnych w Rolnictwie, Gospodarce Żywnościowej i Leśnej oraz Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej. Odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę. Inicjatorka i realizatorka różnych akcji społecznych. Współzałożycielka i współredaktorka czasopisma społeczno-kulturalnego ŌKŌ.
rozwińAkredytowany Praktyk Tutoringu.
Ciekawi mnie
rozwińWolny czas wykorzystuje na niekończące się prace w ogrodzie, wyciskające pot sporty (np. karate) oraz poszukiwania wołowiny z ras mięsnych w Polsce.
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
Spotkajmy się na:
Informatyka
dr Tomasz Tyksiński
Zastępca Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
O mnie
Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UAM, uzyskał doktorat z bezpieczeństwa danych.
rozwińZainteresowania naukowe koncentrują się na bezpieczeństwie systemów komputerowych, szeroko rozumianej kryptologii, jak również na programowaniu, algorytmice i złożoności obliczeniowej.
Ciekawi mnie
rozwińZapalony audiofil i kolekcjoner płyt, maniakalnie ogląda filmy i zaczytuje się starą fantastyką.
Spotkajmy się na:
rozwińO mnie
rozwińAbsolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Informatyka. Praca magisterska z zakresu bezprzewodowego monitoringu IP zasilanego autonomicznym źródłem energii. Prowadzi dydaktykę z zakresu programowania oraz systemów operacyjnych. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów z programowania aplikacji internetowych, administracji pracowni komputerowych oraz platformy e-learningowej. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Współtwórca systemu zarządzania klientami dla czołowej polskiej firmy z branży finansowej.
Jarosław Kowalczyk
Zastępca Kierownika Katedry Technologii Informacyjnych ds. gier komputerowych
Spotkajmy się na:
Informatyka
Jarosław Kowalczyk
Zastępca Kierownika Katedry Technologii Informacyjnych ds. gier komputerowych
O mnie
rozwińDyrektor artystyczny z wieloletnim stażem w branży gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Pracował między innymi nad światowymi hitami gier: Medal of Honor i Call of Duty. Wykładał i prowadził wydział Game Art and Design w Art Institute w Los Angeles. Jego najlepsi studenci pracują obecnie w najbardziej renomowanych firmach gier komputerowych takich jak Bilzzard, Infinity Ward, Treyarch oraz Electronic Arts. Obecnie jest wykładowcą i opiekunem specjalizacji gier na wydziale Informatyki w Collegium Da Vinci oraz wykładowcą na wydziale Communication Design w School of Form w Poznaniu.
Ciekawi mnie
rozwińJego doświadczenie i zainteresowania obejmują szeroki zakres produkcji gier, a w szczególności sztuka graficzna do gier, organizacja pracy zespołowej oraz systemy produkcyjne.
dr inż. Adam Czajka
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
dr inż. Adam Czajka
wykładowca
rozwińAbsolwent kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej, który ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku. Doktorat z dziedziny „Systemy Czasu Rzeczywistego” obronił w roku 2000. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz amerykańskiego ACM (Association for Computer Machinery, USA). Jest entuzjastą metodologii Business Model Canvas. Pełnił rolę mentora dla startup’ów podczas “IBM SmartCamp 2014” – IBM Global Entrepreneur program (Warszawa, Polska). Obszar jego zainteresowań jest szeroki i obejmuje przede wszystkim: Docker microservices, Microsoft.NET, C#, przetwarzanie obrazów oraz nowoczesne aplikacje Internetowe i mobilne (włączając w to aplikacje IoT oraz Cloud). Brał udział w tworzeniu systemu rejestracji ruchu oka człowieka szwedzkiej firmy Permobil Meditech AB (Sundsvall, Szwecja) oraz systemu badania oglądalności wytworzonego przez niemiecką firmę MediaScore GmbH (Kolonia, Niemcy). Aktualnie pełni funkcję CTO (Chief Technology Officer) w niemieckiej firmie di Support GmbH (Frankfurt, Niemcy) oraz Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale software’owym tejże firmy. W Collegium da Vinci pracuje od 2003 roku. Prowadzi wykłady dla studentów z zakresu Programowania Obiektowego. W wolnym czasie uwielbia grać ze swoimi synami w planszowe gry przygodowe
Piotr Jaszczak
Konsultant | Trener | Pełnomocnik ds. jakości usług w Fundacji Edukacji Prawnej, członek Prezydium Rady Pracodawców Collegium Da Vinci
Piotr Jaszczak
Konsultant | Trener | Pełnomocnik ds. jakości usług w Fundacji Edukacji Prawnej, członek Prezydium Rady Pracodawców Collegium Da Vinci
rozwińO mnie
rozwińJestem absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie, specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwami.
rozwińPrzez blisko 30 lat byłem związany z firmą IT, w której pracowałem na stanowiskach menadżerskich – Kierownik Serwisu, Dyrektor Działu Serwisu, Dyrektor ds. Usług i Wsparcia IT. Stworzyłem sieć 14. oddziałów firmy i zarządzałem zespołem 130. pracowników na terenie całego kraju. Jestem autorem wielu procesów i procedur wykonawczych, wynikających m. in. z wytycznych norm ISO 9001 i ISO 20000 oraz zarządzanych projektów. Przeprowadziłem wiele zmian w zarządzanym przez siebie dziale oraz zmapowałem najważniejsze procesy stanowiące podstawę działania firmy w zakresie usługowym. Jako kierownik projektu zarządzałem ponad 40. projektami o zasięgu ogólnopolskim, związanymi z technologią informacyjną. Wdrażałem również systemy zarządzania jakością usług, oparte na założeniach norm ISO 9001 i ISO 20000.
rozwińOd ponad 15. lat prowadzę szkolenia, wykłady, ćwiczenia i warsztaty. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielę się ze wszystkimi, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania usługami, jakością, projektami, zmianą czy procesami.
rozwińCiekawi mnie
rozwińPrywatnie jestem miłośnikiem fotografowania, podróży i zwiedzania ciekawych miejsc, lubię grać na gitarze, słuchać dobrej muzyki, zwłaszcza ze starego, dobrego czarnego krążka.
rozwińSpecjalizacje obszarowe
- Zarządzanie Projektami
- Zarządzanie Zmianą
- Zarządzanie Procesami
- Zarządzanie Jakością Usług
- Technologia Informacyjna
- MS Office
- Norma ISO 9000, ISO 20000
rozwińO mnie
rozwińCzłowiek wielu zawodów stawiający na wszechstronność z naciskiem na rozwój i kreatywność. Zaczynał od pracy w reklamie, tworzył aplikacje, projektował wzornictwo przemysłowe, interfejsy, strony internetowe, poligrafie, ilustracje, wymyślał hasła reklamowe, kreował efekty specjalne, reklamy telewizyjne, wykonywał modele 3d, wizualizacje architektoniczne, zajmował się animacją i zarządzał zespołami.
rozwińObecnie zajmuje się głównie level designem, kreacją graficzną oraz zarządzaniem projektowym. Prezes i współzałożyciel studia Atomic Jelly zajmującego się tworzeniem gier ambitnych z naciskiem na opowiadanie historii.
rozwińCiekawi mnie
rozwińMiłośnik dobrej kawy, historii, gier rpg, nowych technologii, szeroko pojętej sztuki, zafascynowany zjawiskiem Demosceny na której jest aktywnym twórcą już od lat 90. W wolnych chwilach sportowiec amator, od biegania, przez trójbój siłowy a na strzelectwie sportowym skończywszy. Robi w życiu to co lubi i jeszcze mu za to płacą.
dr inż. Michał Sajkowski
wykładowca
dr inż. Michał Sajkowski
wykładowca
O mnie
rozwińDr inż. Michał Sajkowski posiada stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie naukowej informatyka, w specjalności sieci komputerowe.
rozwińJest adiunktem na Wydziale Informatyki. Prowadzi wykłady i laboratoria z sieci komputerowych.
rozwińZainteresowania badawcze doktora Sajkowskiego dotyczą inżynierii protokołów sieci komputerowych.
Łukasz Szałankiewicz
Wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Łukasz Szałankiewicz
Wykładowca
O mnie
rozwińArtysta dźwiękowy, członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze wizualnej, jak i muzycznej. Jego działalność artystyczna oscyluje także wokół interaktywnych instalacji. Posiada wieloletnie doświadczenie kuratorskie, zarówno jako kurator cyklu audio-wizualnego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk (2007-2015), jak i uczestnik wielu międzynarodowych projektów. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong. W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Twórca modułu kultury cyfrowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej.
Ciekawi mnie
rozwińArcheologia mediów, demoscena, religioznawstwo i geopolityka.
dr inż. Robert Tomczak
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
dr inż. Robert Tomczak
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunku: Technika Rolnicza i Leśna, w specjalności: Informatyka w Inżynierii Rolniczej.
rozwińDoktorat poświęcony analizie złożonego sygnału akustycznego z wykorzystaniem sieci neuronowych obronił z wyróżnieniem w 2008 r. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, sieciami neuronowymi i ich praktycznym wykorzystaniem oraz efektywnym wykorzystaniem nowoczesnych technik informacyjnych. W latach 2001-2013 administrator sieci i systemów informatycznych, koordynator ds. bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych (z ramienia Rektora) na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, zajmował się m.in. projektowaniem rozwiązań i administracją systemami serwerowymi, sieciowymi i dostępowymi dla uczelni.
Ciekawi mnie
rozwińPoza nauką zajmuje się wdrażaniem systemów bezpieczeństwa oraz zarządzaniem systemami i sieciami komputerowymi. Pasjonat Wolnego Oprogramowania i twórczości na otwartych licencjach. Wolne chwile poświęca fotografii, mechanice pojazdowej i analizom bezpieczeństwa sieci i systemów sieciowych.
dr inż. Leszek Wanat
wykładowca
Spotkajmy się na:
Informatyka
Informatyczne Techniki Zarządzania
Zarządzanie Kreatywne
Doradztwo i Coaching
dr inż. Leszek Wanat
wykładowca
O mnie
rozwińAbsolwent Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i praktyk zarządzania w zakresie gospodarki elektronicznej i informatyki ekonomicznej.
Ciekawi mnie
rozwińCzłowiek, informatyka i taniec towarzyski
dr hab. inż. Maciej Zakrzewicz
wykładowca
dr hab. inż. Maciej Zakrzewicz
wykładowca
O mnie
rozwińProwadzi badania naukowe, projektuje i realizuje szkolenia IT, opracowuje strategie informatyzacji, kieruje projektami IT, organizuje konferencje IT.
rozwińJest autorem ok. 100 publikacji, m.in. z zakresu odkrywania zbiorów częstych, przetwarzania zapytań eksploracyjnych, adaptatywnych serwerów WWW, technik indeksowania baz danych, strojenia systemów baz danych, standardów Java dla baz danych i dla aplikacji wielowarstwowych.