Infrastruktura
Poznaj Collegium Da Vinci
Baza sportowa
Nowoczesny budynek to sport bez ograniczeń!
CDV dba nie tylko o umysł, lecz równie o ciało swoich studentów. Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez aktywności sportowej, w naszej uczelni otrzymasz pakiet sportowy bez ograniczeń. W budynku przy ul. Kutrzeby znajdziesz:
- 4 nowoczesne korty do squasha
- dobrze wyposażoną salę fitness ze sprzętem do spinningu
- siłownię
Dla studentów CDV zaplecze sportowe jest dostępne za darmo! W trakcie studiów możesz wybierać spośród kilkunastu sekcji sportowych, m.in.: karate, koszykówka, piłka nożna, siatkówka, siłownia, fitness, squash, sekcja pływacka, narciarska oraz tenisa stołowego. Jeśli sport to Twój żywioł możesz również zapisać się do klubu AZS.
CDV to druga najlepsza uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce pod względem wyników sportowych studentów. Studenci i absolwenci Collegium Da Vinci są oragnizatorami i uczestnikami krajowych oraz międzynarodowych imprez sportowych.
Baza informatyczna
CDV jest uczelnią nowoczesną, kładącą duży nacisk na komfort nauki i wykorzystanie w jak największym stopniu możliwości, które stwarzają nowe technologie i informatyzacja. Studenci korzystają na co dzień z wysokiej klasy sprzętu i najnowocześniejszego oprogramowania, zdobywają niezbędne umiejętności praktyczne.
Nowoczesne pracownie komputerowe
W Collegium Da Vinci posiadamy 14 sal komputerowych, każda z 25 stanowiskami dla studentów.
Naszą dumą jest SALA SPECJALIZACJI PROJEKTOWANIE GIER I MEDIÓW INTERAKTYWNYCH (N301A). Na wyposażeniu sali znajdują się między innymi:
- konsole do gier: Nintendo Switch, Sony Playstation 4 PRO, Xbox One X
- drukarka 3D i skaner 3D
- tablety graficzne Wacom Intuos i Cintiq
- Apple Iphones
- Apple tablets
- systemy VR OCULUS VIVE HTC, OCUKUS QUEST, OCULUS RIFT S
Zintegrowana sieć informatyczna
Uczelnia posiada zintegrowaną infrastrukturę informatyczną składającą się z 360 komputerów połączonych w sieć o przepustowości do 1Gbps. Szerokopasmowe łącze pozwala na szybki, nieograniczony dostęp do Internetu z dowolnego komputera na Uczelni.
Pracownia sieciowa (N108)
Studenci informatyki korzystają podczas zajęć z pracowni sieci komputerowych, które umożliwiają m.in.: adresację IPv4, konfigurowanie sieci WLAN w przełącznikach Ethernet, konfigurowanie systemu Linux do pracy w sieci IP, programowanie usług sieciowych w interfejsie gniazd BSD czy konfigurowanie zapory sieciowej oraz translację adresów sieciowych (NAT) w systemie Linux.
Dobór sprzętu i oprogramowania sieciowego dostosowany jest do przyjętego programu zajęć laboratoryjnych. Pracownia wyposażona jest m.in. w: przełączniki (ang. switch) sieci Fast Ethernet, routery sprzętowe z interfejsami szeregowymi i Fast Ethernet, dodatkowe karty sieciowe (sieci przewodowej i bezprzewodowej) dla komputerów w laboratorium, punkty dostępowe dla sieci bezprzewodowej oraz w zaciskarki złącz RJ-45, złącza RJ-45 i testery połączeń. Pracownia sieciowa umożliwiać studentom informatyki wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu stanowiącego podstawę realizacji współczesnych sieci komputerowych, z uwzględnieniem zarówno technologii sieci przewodowych, jak i bezprzewodowych.
Nowoczesne pracownie komputerowe
Na terenie uczelni jest 14 pracowni komputerowych (łącznie ponad 360 stacji roboczych). Wszystkie komputery posiadają procesory klasy i5 (lub lepsze), szybkie dyski SSD, od 8 do 24 GB RAM oraz 1BG lub lepsze karty graficzne. Monitory mają rozdzielczość min HD+. W każdej sali jest przełącznik 1GB/s dający dostęp do Internetu stacjonarnego oraz Access Point z dostępem do uczelnianego Wi-Fi. Dodatkowo 4 najlepsze sale (i5, 16GB RAM, 1TB SSD, 2GB grafika) są to pracowanie multimedialne do zajęć z grafiki 2/3D i animacji oraz programowania gier.
Oprogramowanie
Każdy komputer w CDV posiada pakiet podstawowy: pakiet Office 2019, 7zip, Adobe Reader, Arduino, Google Chrome.
Dodatkowo komputery stacjonarne posiadają:
7Zip / Acrobat Reader / Anaconda / Arduino IDE / Audacity / AxureRP / Bibliotekarz.NET / Blackmagic Fusion / Blender / Brackets / Corona / DevC++ / Fontlab Studio / GIMP / Git / Inkscape / JDK / jGRASP / JRE / Magiczne bloczki / Microsoft Silverlight SDK / MongoDB / Mozilla Firefox / NetBeans IDE / Notepad++ / Oracle SQL developer / pgAdmin 4 / Putty / PyCharm / Python 3.2 i 3.6.5 / Robo3t / Scratch2 / SketchUp 2015 / Visual Paradigm CE / Visual Studio Code / VLC / XAMPP
Oprogramowanie graficzne
Pracownie graficzne posiadają pełen pakiet oprogramowanie Adobe CC 2020 EN*
Katalog biblioteczny on-line
Nowy system informatyczny ułatwił także korzystanie z księgozbioru biblioteki CDV. Za pomocą dowolnego komputera z dostępem do Internetu można sprawdzić zawartość księgozbioru, wyszukać potrzebną pozycję, sprawdzić, jakie książki są obecnie wypożyczone.
Konto uczelniane i poczta studencka
System kont uczelnianych opartyj jest o domenę Microsoft (Active Directory – AD). Dzięki temu każdy student, wykładowca i pracownik CDV uzyskał komfort posiadania jednego hasła i jednego loginu do wielu usług świadczonych przez CDV, tj:
- Wirtualna Uczelnia
- Google Apps CDV / Poczta Uczelniana
- WiFi
- E-learning
- Centralny Wydruk
- Aplikacja mobilna CDV
- Komputery w pracowniach
Dużym udogodnieniem jest także poczta studencka. Każdemu ze studentów Uczelnia zakładane własne konto e-mail. Na jego adres przesyłane są m.in. informacje od wykładowców, materiały, listy lektur, a także informacje o imprezach i spotkaniach organizowanych na terenie Uczelni.
Konto Uczelniane CDV to także konto Google. Przez to poczta uczelniana to GMail, a uczelniany dysk to GDrive.
Adres e-mail jest taki sam jak login do konta uczelnianego.
Wystarczy na stronie GMAIL.COM zalogować się danymi konta uczelnianego aby mieć dostęp do swojej poczty uczelnianej. Konto to będzie aktywne tak długo jak długo aktywne będzie konto uczelniane.
Korzyści z takiego rozwiązania to min.:
- GOOGLE DRIVE bez limitu danych.
- Dostęp z każdego urządzenia.
- Każdy dokument można udostępnić innym użytkownikom, pracować nad nim zdalnie w grupie.
- Możliwość stworzenia na swoim komputerze folderu z plikami z dysku Google.
- Zmiana w jednym miejscu spowoduje zmianę w całym systemie, czyli wszędzie będzie dostęp do takiego samego zestawu plików.
- Nielimitowane miejsce na pliki tworzone w narzędziach Google.
- Tworzenie dokumentów on-line.
- Możliwość tworzenia dokumentów z pomocą narzędzi Google oraz pobierania dokumentów Microsoft Office oraz Open Office.
- Podstawowe typy plików: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, aplikacje do tworzenia prezentacji, badań, ankiet czy też rysowania.
- Udostępnianie i współdzielenie dokumentów (nawet z tymi, którzy nie posiadają kont w Google).
- Współtworzenie dokumentów w jednym czasie, wiele osób jednocześnie może pracować na jednym dokumencie, obserwować zmiany jakie są nanoszone na bieżąco.
Sieć bezprzewodowa
Na terenie Uczelni dostępne są 2 sieci WiFi obejmujące swym zasięgiem 100% powierzchni użytkowej budynku (54 urządzenia nadawcze)
- CDV (dla posiadaczy konta CDV)
- CDV Free WiFi (dla naszych gości)
Każdy student dysponujący odpowiednim urządzeniem może nie tylko korzystać z szybkiego Internetu, ale również uzyskać dostęp do wirtualnej uczelni, a nawet sprawdzić w jakiej sali wykładowca prowadzi zajęcia.
Centralny wydruk
Każdy komputer na terenie CDV jest podłączony do Centralnego Wydruku (CW). Oznacza to, że po wysłaniu druku na drukarki CDV wylądują one w systemie druku centralnego i będą oczekiwać na zwolnienie w dowolnej drukarce. Wydruk czeka na właściciela 24 godziny.
Sam system składa się z serwera druku oraz urządzeń wielofunkcyjnych (druk / kopia / skan). Każdy student oraz pracownik wraz z założeniem konta uczelnianego CDV otrzymuje konto druk. Studenci zasilają swoje konto własnymi środkami.
Elektroniczna legitymacja
Funkcję dokumentu identyfikacyjnego studenta, karty bibliotecznej i karty dostępowej spełnia w CDV elektroniczna legitymacja.