Jakub Fiebig – Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Jakuba Fiebiga – ambasadora kierunku Zarządzanie w IT!

Dlaczego wybrałeś Zarządzanie w IT w Collegium Da Vinci?

W obecnej pracy uczestniczyłem w kilku projektach IT. Zafascynował mnie proces, dzięki któremu czyjaś kreatywna wizja staje się imponującym produktem. Zainspirowało mnie to do działania – pomyślałem, że sam chciałbym takie projekty poprowadzić.

Szukałem uczelni, która pomoże mi jak najlepiej rozwinąć umiejętności zarządzania projektem i zrozumieć proces jego realizacji.

Wybrałem Collegium Da Vinci głównie ze względu na zdecydowaną przewagę zajęć praktycznych.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałeś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Spotkałem wielu ciekawych ludzi z różnymi doświadczeniami i pasjami, którymi możemy dzielić się podczas i po zajęciach. Uwielbiam współpracować z moją stałą grupą projektową, ponieważ posiadamy wiedzę z różnych dziedzin, co pomaga nam w szybkiej realizacji projektu przy świetnej atmosferze. Uzupełniamy się i wzajemnie inspirujemy.

Do tej pory najbardziej ciekawymi zajęciami były zajęcia z Rafałem Gajewskim, w ramach których mogliśmy poprowadzić projekt własnej aplikacji od wstępnej specyfikacji po budżet i wdrożenie. Dzięki temu mogliśmy przejść przez cały proces tworzenia aplikacji.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

Najbardziej cenię zajęcia praktyczne na różnych „use case”, przypadkach użycia pomagających w zarządzaniu projektami. Lubię również zajęcia skupiające się na naszych indywidualnych talentach, mocnych stronach i predyspozycjach. Pomagają nam lepiej zrozumieć i rozwijać nasze umiejętności, które możemy wykorzystać w przyszłości, stając się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałeś? 

Pozytywnie zaskoczyły mnie zajęcia praktyczne, w których pracujemy w grupie nad projektem. Możemy się wymieniać swoimi doświadczeniami z różnych tematów oraz rozwinąć naszą pracę zespołową. Zdobyte umiejętności pomogą nam w prowadzeniu projektów w przyszłości w różnych przedsiębiorstwach.

Komu poleciłbyś studia na Twoim kierunku?

Studia na kierunku Zarządzanie w IT poleciłbym każdemu, kto chce rozwinąć się w kierunku zarządzania projektem oraz zespołem. Pomogą mu w tym setki godzin praktycznych zajęć, warsztatów i laboratoriów. Wszystkim przyda się też umiejętność tworzenia budżetu lub harmonogramu, wdrożenia rozwiązań czy tego, jak usprawnić komunikację w zespole. Wiedza z dziedziny IT nie jest konieczna, a kierunek rozwinie umiejętności miękkie oraz podstawy techniczne pomocne w pracy Project Managera.

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Po studiach chciałbym dalej rozwijać swoją wiedzę z zarządzaniu projektami IT. Chciałbym przewodniczyć w projektach innowacyjnych oraz takich, które wspomogą działanie przedsiębiorstwa. Marzę o tym, żeby kiedyś otworzyć swoją własną firmę, najlepiej łącząca branże IT z moim hobby – auto detailingiem. Marzę, by w przyszłości posiadać amerykańskiego klasyka 🙂

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Jednym z największych moich osiągnięć w minionym roku jest wdrożenie systemu helpdesk w firmie, w której pracuję. Zdecydowanie usprawniło to komunikację z użytkownikami, którzy mają teraz pełny podgląd na status zgłoszenia oraz do kogo jest ono przypisane. Dodatkowo cieszę się z mojej ciągłej motywacji do osiągania założonych celów, jak kontynuowanie od dwóch lat mojej przygody z siłownią. Nie odpuszczam żadnego treningu i trzymam się określonego planu. Wielkim wyróżnieniem jest dla mnie możliwość reprezentowania kierunku Zarządzanie w IT jako ambasador.

Obserwuj Jakuba na Facebooku, Instagramie i LinkedIn!