CDV Biznes – Collegium Da Vinci Poznań

O nas

Biznes z ludzką twarzą.

Jako CDV Biznes łączymy obszar kompetencji biznesowych z holistycznym podejściem nauki. Wiemy, że za fasadą każdej firmy znajdują się ludzie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pomóc im w swobodnym rozwoju ich koncepcji i talentów. Obszary naszych specjalizacji napędzają nas w codziennym działaniu – chcemy, aby biznes zyskał ludzką twarz i był przy tym efektywny. Czerpiąc z własnych doświadczeń, zmieniamy charakter współpracujących z nami przedsiębiorstw.

Nowy wymiar usług doradczych.

Pokonując drogę od pierwszego uściśnięcia ręki z klientem przez ewaluację potrzeb jego firmy po finalne wdrożenie, korzystamy z wiedzy, doświadczenia i nowoczesnej infrastruktury Collegium Da Vinci. Stawiamy czoła problemom w sposób kreatywny i z otwartymi głowami – nie boimy się sięgać po nowoczesne rozwiązania. Każdego dnia zmieniamy obraz usług doradczych, budując mocne partnerstwa i zagłębiając się w problematykę przedstawianych nam zagadnień. Nasze zaangażowanie wybiega poza utarte ramy  – klientów i partnerów stawiamy na pierwszym miejscu.

Dlaczego świadczymy usługi dla biznesu?

Aby pomagać biznesom aktywnie planować przyszłość.

Od 1996 r. doskonale wiemy jedno, że liczy się przyszłość. Lata starannego planowania i wdrażania rozwiązań pomogły nam, Collegium Da Vinci, znaleźć się w punkcie, w którym jesteśmy obecnie. Rozumiemy, jak ważne jest wybieganie w przyszłość i opracowywanie rozwiązań skrojonych na miarę nadchodzących wyzwań. Analityczne podejście do obszarów aktywności klientów pozwala nam kreować trendy w wymagających branżach — czerpiemy to, co najwartościowsze z przeszłości, aby kształtować przyszłość już nie tylko CDV, ale także naszych klientów.

Aby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

W rozwoju biznesowym jesteśmy praktykami, mającymi dokładny obraz sytuacji po obu stronach barykady – dostarczyciela usługi i klienta. Jako CDV niejednokrotnie byliśmy na miejscu, w którym znajdują się nasi klienci. Do dziś nieustannie się rozwijamy, o czym świadczy podejmowanie nowych projektów pogłębiających naszą fachowość i wzmacniających wiarygodność Collegium Da Vinci. Patrząc w przyszłość, aktywnie wdrażamy rozwiązania odpowiadające na konkretne potrzeby naszych klientów, czego przykładem jest uruchomienie CDV Biznes. Lata obecności w sektorze edukacji i biznesu nauczyły nas, że droga do zdobycia zaufania i osiągnięcia pozycji lidera jest kręta oraz wyboista – warto jednak wyruszyć w tę podróż.

Aby tworzyć synergię nauki z biznesem.

Na rozpoznawalność i wizerunek CDV pracujemy od 25 lat, dlatego w naszej codziennej pracy niezwykle istotną rolę odgrywają wypracowane przez nas wartości i zasady. Działając w obszarze biznesowym, nigdy nie zapominamy o fundamencie naszej aktywności, jakim jest wiedza czerpana z Collegium Da Vinci. Od badań po raporty, od wdrożeń przez ewaluacje – wartością nadrzędną CDV Biznes jest łączenie obszaru teoretycznego z praktyką i czynnikiem ludzkim. Na nasz zespół konsultantów i ekspertów składają się doświadczone osoby, z wieloma sukcesami w biznesie oraz doskonali naukowcy, którzy uczą kolejne zastępy studentów, jak przygotowywać przedsiębiorstwa na wyzwania współczesnego rynku. Nasze aktywność i doświadczenie wychodzą poza uczelniane mury, dzięki czemu od lat pomagamy firmom w zakresie doradczym i strategicznym.

Aby napędzać zdrowy rozwój na rynku.

Jedyną stałą jest zmiana, rozumiemy to nad wyraz dobrze. Firmy, które nie posiadają umiejętności adaptacji do zmiennych warunków rynkowych są często skazane na niepowodzenia. Doświadczenie w zarządzaniu biznesem daje nam możliwość nie tylko przewidywania trendów czy długofalowego planowania, lecz również uposaża nas w narzędzia, dzięki którym możemy szybko reagować na nieprzewidywalne sytuacje. Te „czarne łabędzie”, potrafiące zachwiać teoretycznie stałym porządkiem rzeczy, często decydują o być albo nie być znacznej części firm – naszym celem jest przekuć niespodziewane zmiany w obszarze społeczno – gospodarczym w twórczy impuls rozwojowy.

Jak działamy?

Wszystko zaczyna się od słowa i rozmowy…

Monitoring i mierzalność efektów

 

Monitorujemy wdrożenia także po zakończeniu cyklu życia projektu. Kładziemy nacisk na informacje zwrotne od klientów i mierzalność uzyskanych efektów. Na bieżąco weryfikujemy i modyfikujemy założenia.

Metodologia pracy zapewniająca sukces

 

Podchodzimy indywidualnie do każdego projektu, mając na uwadze wyzwania stojące przed konkretnymi branżami. Nasi eksperci sięgają po innowacyjne metody pracy i narzędzia, m.in. Design Thinking, Service Design, Insights Discovery.

Partnerstwo, otwartość i zaufanie

 

Realizując usługi, stawiamy na komfort naszych klientów oraz szybkość działań, transparentne traktowanie naszych klientów i partnerstwo przekłada się na zaufanie, a w szczególności lepsze efekty współpracy.

Innowacyjny styl pracy

 

Cechują nas nieszablonowe i kreatywne podejście do danego problemu.  Nieustannie doskonalimy się, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie formy nowoczesnej komunikacji.

Podążamy za trendami

 

Jesteśmy ciekawi świata i nowych rozwiązań. Badamy trendy i kładziemy nacisk na rozwój nastawiony na przyszłość. Wykorzystujemy potencjał tworząc raporty i webinaria, badając rynek oraz ewaluując projekty.

Holistyczne podejście

 

Dzięki współpracy z ekspertami z różnych obszarów, żadne zagadnienie nie stanowi dla nas problemu. Zawarte liczne i wartościowe partnerstwa z firmami nauczyły nas rozumieć biznes i odpowiadać na jego potrzeby.

 

Projektujemy i wdrażamy zmiany rzutujące na całą organizację. Jeśli należy podejść do problemu holistycznie, interdyscyplinarnie czy transparentnie, to właśnie CDV Biznes — tworzony przez ludzi, dla których połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką, wsłuchiwanie się w potrzeby klienta i stawianie go na pierwszym miejscu liczą się najbardziej — będzie optymalną marką do opracowania pełnych scenariuszy rozwoju.

Kto

Lidia Radziszewska

Dyrektor CDV Biznes

Anna Szymankiewicz

Manager CDV Biznes

Kinga Dziedziczak

Specjalista ds. Szkoleń i Usług Biznesowych

Weronika Napierała

Specjalista ds. Obsługi Klienta Biznesowego

Z kim?

W Collegium Da Vinci służymy bogatym doświadczeniem biznesowym i wiedzą naukową, pomagając osiągnąć zamierzone cele. Nasz zespół praktyków biznesu doradza i szkoli, wpływając jednocześnie na poprawę działań wszystkich pracowników lub aspektów danej organizacji, aby zwiększyć jej konkurencyjność i zapewnić sukces.

JULITA POPIOŁEK

Konsultant, trener, coach, facylitator

doradztwo operacyjne | doradztwo strategiczne

Specjalizuje się w transformacji kultury organizacyjnej, a także w zakresie zmiany obsługi klienta, zwinności i efektywności organizacji. Wprowadza metody Agile jako narzędzie wspierające rozwój zwinności behawioralnej ludzi, zespołów i organizacji. Praktyk sprzedaży i zarządzania zespołami oraz projektami. Konsultant, trener, coach, facylitator, mentor biznesu z ponad 20 letnim doświadczeniem.

PIOTR STRZYŻEWSKI

Trener, doradca biznesowy

doradztwo strategiczne | szkolenia

Specjalizuje się w rozwijaniu efektywności i potencjału firm oraz zespołów, w zwiększeniu sprzedaży i wartości firmy poprzez podniesienie efektywności zarządzania, nowe strategie sprzedaży, a także komunikacji wewnętrznej. Jego główna specjalizacja to budowanie i motywowanie zespołów sprzedażowych oraz wdrożenie modelu Zdrowia Organizacji. Budował i skutecznie motywował zespoły sprzedażowe liczące ponad 3000 osób.

KAROLINA JANISZEWSKA

Trener, strateg marketingowy

doradztwo strategiczne | szkolenia

Specjalizuje się w zakresie strategii reklamowej i zarządzania marką. Przygotowuje autorskie szkolenia i warsztaty strategiczne dla biznesu. Przez wiele lat współpracowała z agencjami reklamowymi m.in. agencją Just, tworząc strategie i koncepcje wielu reklam. Przygotowywała koncepcje strategii komunikacyjnych oraz strategii zarządzania markami zarówno dla biznesu, jak i marek terytorialnych. Współautorka książek „Strategia reklamowa”, „Wiedza o reklamie” oraz „Zarządzanie marką”.

MARTA POCZTA

Trener, konsultant biznesowy

szkolenia

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania sprzedaży bezpośredniej i call center, a także z zakresu wystąpień publicznych, zarządzania wirtualnym/rozproszonym zespołem, radzenia sobie ze stresem i obsługą reklamacji. Jest Koordynatorem Wielkopolskiego Klubu Trenerów Zarządzania MATRIK oraz członkiem klubu biznesowego Toastmasters Business Club w Poznaniu. Posiada szeroką wiedzę na temat rynku produktów i usług szkoleniowych, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym (Włochy, Rosja, Białoruś, Ukraina).

KATARZYNA WALKOWIAK-MARKIEWICZ

Trener, konsultant

doradztwo strategiczne | szkolenia

Specjalizuje się w doradztwie strategicznym, procesowym: zarządzaniu jakością i doświadczeniem klienta (voice of cutomers) oraz w badaniach marketingowych: ilościowych, jakościowych i ich zastosowaniu m.in. w mierzeniu efektów skuteczności strategii marketingowej w przedsiębiorstwach. Moderator Design Thinking. Łączy wszechstronną wiedzę naukową w zakresie marketingu, badań marketingowych, zarządzania strategicznego, zarządzania projektami i jakością z praktyką.

MARTA DYDA

Trener, doradca

doradztwo strategiczne | doradztwo personalne

Specjalizuje się w zagadnieniach sprzedażowych i z zakresu organizacji pracy, zarządzaniu budżetem, tworzeniu planów sprzedażowych
i standardów pracy. Certyfikowany trener i  partner FRIS®. Doświadczenie w obszarze szkoleniowym zdobywała podczas praktyki zawodowej, pracując w różnych strukturach i środowiskach od prężnie działających firm szkoleniowo-doradczych przez wydawnictwo prawnicze, dzięki czemu ma szeroki ogląd na procesy zachodzące w firmach, zna potrzeby i oczekiwania każdej ze stron, przyjmuje różne perspektywy w projektowaniu szkoleń.

ANETA WABIŃSKA

Doradca, coach, stylista wizerunku

doradztwo personalne

Specjalizuje się w kreowaniu i stylizowaniu wizerunku prywatnego oraz biznesowego klientów. Zajmuje się całością wizerunku, stąd wachlarz działań obejmujących pracę nie tylko nad wyglądem i stylem, doradztwem zakupowym, ale także w zakresie rozwoju osobistego, autoprezentacji, wystąpień publicznych i wzmacniania kompetencji w różnych obszarach życia. Z fascynacją obserwuje, jak przemiana wizerunkowa może stać się impulsem do dalszych zmian, bądź też jest jej ukoronowaniem i dopełnieniem.

PIOTR JASZCZAK

Konsultant, doradca, trener

doradztwo operacyjne | doradztwo strategiczne

Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, zarządzaniu zmianą, jakością, procesami i ich mapowaniem. Przygotowuje organizacje do wdrożenia systemów zarządzania jakością na bazie norm IS0 9001 i ISO 20000 (opracowanie dokumentacji systemowej, mapowanie procesów, przygotowanie do audytu). Zajmuje się diagnozą przedsiębiorstw, analizą ryzyka i budżetowaniem. Przez blisko 30 lat związany z firmą IT. Stworzył sieć 14. oddziałów firmy i zarządzał zespołem 130. pracowników na terenie całego kraju.

JOANNA JANOWICZ

Ekspert rezyliencji, doradca

doradztwo personalne | szkolenia

Specjalizuje się w prowadzeniu programów mentoringowych, inspiracyjnych i warsztatów z zakresu autoprezentacji.  Koncentruje się na zwiększaniu motywacji liderów i pracowników w organizacjach, z którymi współpracuje. Ekspert rezyliencji (budowania odporności i  elastyczności psychicznej) i komunikacji interpersonalnej. Wspiera zarządy i kadrę zarządzającą w podwyższaniu jakości życia i realizowaniu planów.

WOJCIECH ROSIK

Doradca, strateg

doradztwo strategiczne

Specjalizuje się w tworzeniu i modyfikowaniu struktur organizacyjnych oraz systemów motywacyjnych. Skupia się na kwestiach budżetowania a w tym: wprowadzaniem systemów, restrukturyzacją finansowania, planami naprawczymi oraz oceną rentowności poszczególnych obszarów. Tworzy strategie biznesowe, biznesplany oraz modele finansowe. Dla swoich klientów bada „wrażliwości” projektów inwestycyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku analityka finansowego.

MONIKA CHAJEC

Adwokat, trener

szkolenia

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu prawa, ustaw, regulaminów systemów/ aplikacji/ stron oraz wykorzystywania wizerunku. Prowadzi autorskie szkolenia dla działów IT (głównie w zakresie umów Agile) oraz artystów. Prowadzi doradztwo w zakresie umów z zakresu praw autorskich i ochrony konkurencji. Adwokatka i właścicielka Studia Adwokackiego – butikowej kancelarii, w której jest tworzona ochrona prawna dla twórców biznesu, sztuki i IT.

PIOTR WIŚNIEWSKI

Trener, konsultant

doradztwo personalne

Specjalizuje się w tematyce komunikacji w organizacjach i zarządzania nimi. Prowadzi  projekty dotyczące standardów kierowania zespołami, obsługi i pracy z klientem. HR BP w wielu organizacjach produkcyjnych i handlowych. Autor koncepcji i metodologii zarządzania projektem upowszechniania „zwinnych i szczupłych” zmian rozwojowych w handlu i przemyśle wraz z narzędziami dydaktycznymi i scenariuszem kierowania tym procesem. Praktyk biznesu specjalizujący się w tematyce zarządzania oraz skutecznej organizacji pracy i uzyskiwaniu synergii w zespołach pracowniczych.

MAGDALENA IGNACZAK

Psycholog, doradca, trener

doradztwo personalne | szkolenia

Specjalizuje się w szkoleniach dla firm i administracji publicznych z zakresu zarządzania zróżnicowanymi zespołami, komunikacji i współpracy zespołów, budowania wizerunku (employer branding), a także rozwiązywania konfliktów i wprowadzania zmian w organizacji. Realizuje projekty związane z Outplacementem. Celem jej pracy jest dzielenie się aktualną wiedzą i doświadczeniem z osobami koncentrującymi się na rozwoju oraz dawanie inspiracji do zmian i ulepszeń.

KRZYSZTOF MIOTK

Trener, UX Resercher

szkolenia

Specjalizuje się w badaniach UX. Prowadzi badania i warsztaty UX, Audyty UX w roli np. pracownika, zdalny test użyteczności – błędy małe, duże
i krytyczne. Współtwórca podcastu branżowego „UX po Godzinach”. W swojej pracy wykorzystuję doświadczenie biznesowe zdobyte m.in. jako strateg i koordynator projektów.

HANNA CAPLEWSKA

Doradca, coach, trener

doradztwo personalne | szkolenia

Specjalizuje się w szkoleniach i doradztwie z zakresu kompetencji miękkich, leadership, zarządzania przez cele, rozwiązywania konfliktów, budowania relacji i komunikacji w firmach. Specjalistka w zakresie executive coaching i job shadowing. Doradca biznesowy dla niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem oraz menedżerów. Zajmuje się też rozwijaniem kompetencji pracowników, przygotowywaniem do wejścia na rynek pracy, zmianą zawodu, awansu, definiowaniem i wykorzystywaniem talentów.

MAŁGORZATA CHEŁKOWSKA-DORNA

Trenerka, coach

doradztwo personalne | szkolenia

Specjalizuje się w prowadzeniu procesów executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów. Prowadzi mediacje wewnątrz organizacji. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji w organizacjach. Projektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach stworzonej przez siebie marki HR Ninja s.c. wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach zewnętrzny w branżach. Twórczyni cyklu spotkań coachingowych dla kobiet „Babki w proszku”.

AGNIESZKA DEJA

Coach, trener, doradca

doradztwo personalne | szkolenia

Specjalizuje się w warsztatach i sesjach z pozytywnej komunikacji, leadershipie, oferując odkrywanie, poznawanie i rozwijanie własnych potencjałów. Promuje coachingowy styl życia, pracując z menadżerami, kandydatami na menadżerów, coachami i kandydatami na coachów nad rozwojem ich kompetencji oraz doskonaleniem coachingowego ducha. Entuzjastka pracy z metaforą, szczególnie metodą Clean Coachingu. Jedna z pierwszych praktyczek metody Points Of You.

JOANNA MESJASZ 

Trenerka, coach, doradczyni biznesu

doradztwo operacyjne | doradztwo strategiczne

Specjalizuje się w projektach strategicznych i wdrożeniach zarządzania procesowego oraz zarządzaniu zmianą i diagnozach organizacyjnych. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu przywództwa, kultury organizacji oraz zarządzania zmianą. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii zarządzania i zarządzania kapitałem ludzkim w organizacji. Doradczyni i trener w projektach dla administracji publicznej.

MATEUSZ DOMAGAŁA

MATEUSZ DOMAGAŁA

Doradca, strateg

doradztwo personalne | szkolenia

Specjalizuje się w zakresie kreowania wizerunku. Analizuje i szkoli w zakresie wystąpień publicznych, zarówno w kontekście mowy ciała, jak i słowa mówionego. Tworzy strategie i realizuje działania w obszarze polityki medialnej czy zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Współpracuje z osobami publicznymi, instytucjami państwowymi i samorządowymi w zakresie kreowania wizerunku.

PIOTR MICHALAK

Doradca SEO, trener

doradztwo strategiczne

Specjalizuje się w projektach SEO, a w tym: analizie i przygotowaniu audytów SEO (on page i off page), opracowaniem strategii, przygotowaniem raportów, koordynowaniem migracji serwisów, przygotowaniem rekomendacji zmian, pozyskiwaniem odnośników, doradztwem i konsultacjami.

MONIKA SIENAWSKA

Konsultant, trener biznesu

doradztwo operacyjne | doradztwo strategiczne

Specjalizuje się w doradztwie procesowym, organizacyjnym i zarządczym: optymalizacja procesów biznesowych (Lean Management, Six Sigma, Operational Excellence), zarządzanie procesowe, zarządzanie jakością i doświadczeniem Klienta (CEM), przeglądy strategiczne, zarządzanie zmianą, budowa kultury optymalizacji. Jej dodatkową domeną jest zarządzanie projektami transformacji procesowej organizacji. Prowadzi audyty komunikacji do określenia koniecznych zmian w firmach.

WŁODZIMIERZ WOŹNIAK

Ekspert w dziedzinie informatyki

doradztwo operacyjne | szkolenia

Specjalizuje się w analizie i projektowaniu ARIS (Architektura Zintegrowanych Systemów Informacyjnych), PRINCE2. Projektuje, opracowuje oraz wdraża wielopłaszczyznowe, złożone funkcjonalnie systemy informatyczne. Buduje i wprowadza do firm systemy zarządzania produkcją, których zadaniem jest przede wszystkim ujednolicanie pracy wielu działów. Posiada umiejętność modelowania procesów biznesowych, struktur baz danych oraz aplikacji. Zna około 20 języków programowania i notyfikacji.

Obszary rozwojowo-szkoleniowe

Doradztwo biznesowe

Wspieramy organizacje biznesowe w procesie zmian i rozwoju, tworzymy dedykowane programy rozwojowe: projekty szkoleniowe, coachingowe i doradcze. Konsekwentna realizacja strategii pozwoliła nam wypracować najlepsze standardy świadczenia usług oraz stać się zaufanym partnerem biznesowym.
 • Doradztwo strategiczne
  • opracowujemy strategie rozwoju, marketingowe, employer brandingowe, sprzedaży czy komunikacyjne
  • tworzymy i wdrażamy kompleksowe plany rozwojowe
  • przeprowadzamy analizy strategiczne zasobów, branż, konkurencji
  • doradzamy jak zarządzać marką
 • Doradztwo operacyjne
  • pozwala na optymalizację firmy poprzez odpowiednie zarządzanie procesami i projektami
  • umożliwia optymalizację finansową
 • Doradztwo personalne
  • projektujemy i wdrażamy efektywne rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi
  • prowadzimy analizy potrzeb szkoleniowych
  • realizujemy badania satysfakcji pracowników
  • projektujemy i wdrażamy systemy motywacyjne
  • doradzamy i uczymy jak budować zaangażowanie pracowników (employer branding)

Dedykowane programy

 • Spersonalizowane szkolenia/ warsztaty
  • poprzedzone wnikliwą analizą
  • szyte na miarę potrzeb klienta z dostosowaniem metodologii i form współpracy, takich jak. coaching, mentoring
  • zakończone ewaluacją działań rozwojowych
  • ugruntowane dzięki odroczonemu w czasie wzmocnieniu efektu szkoleń i doradztwa poprzez follow-up, pracę on the job
 • Dedykowane studia podyplomowe
  • Standardowe zamknięte programy realizowane na zamówienie firm i instytucji w ramach aktualnej oferty studiów
  • Dedykowane programy studiów opracowane lub dopasowane do firm i instytucji w oparciu o analizę potrzeb i celów

Szkolenia

 • Szkolenia

  Szkolenia / warsztaty doskonalące kompetencje niezbędne do efektywnego realizowania zadań w obszarach takich jak: zarządzanie, sprzedaż i obsługa klienta, cyberbezpieczeństwo, rozwój osobisty oraz nowoczesny marketing. Prowadzone metodą treningową, aktywizującą uczestników poprzez ćwiczenia indywidualne, gry decyzyjne, zespołowe rozwiązywanie problemów oraz dyskusje grupowe wraz z sesjami informacji zwrotnych modyfikującymi poszczególne kompetencje.

Potrzebujesz indywidualnej oferty?

Każdy klient jest inny i oczekuje dedykowanego podejścia! Przygotujemy dla Ciebie usługę odpowiadającą na Twoje potrzeby. Zostaw wiadomość – skontaktujemy się z Tobą.

  Administratorem danych jest Collegium Da Vinci z siedzibą przy ul. gen. Kutrzeby 10, 61-719 Poznań. Pełny dokument Polityki Prywatności znajdziesz tutaj

  Strona wykorzystuje pliki cookies

  Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.