Warsztaty przybliżające kierunki II stopnia w CDV – Collegium Da Vinci Poznań

Warsztaty przybliżające kierunki II stopnia w CDV

Pomożemy Ci świadomie wybrać właściwy kierunek.

Warsztaty przybliżające kierunki II stopnia w CDV

Data

23.06.2018

Godzina

15:00 - 20:00

Miejsce

Collegium Da Vinci

Bilety

wydarzenie bezpłatne

Podziel się

O wydarzeniu

Collegium Da Vinci zaprasza na warsztaty przybliżające kierunki II stopnia w CDV już 23 czerwca!
Przed Tobą koniec studiów I stopnia? Bez paniki! Pomożemy Ci świadomie wybrać właściwy kierunek studiów II stopnia.

W sobotnie popołudnie, wykładowcy Collegium Da Vinci, przy wsparciu studentów II stopnia, przeprowadzą warsztaty ukazujące w sposób praktyczny to, czego możesz się spodziewać na danym kierunku studiów magisterskich.

Dla kogo?

Studenci 3 roku studiów licencjackich i absolwenci, chcący kontynuować naukę w Collegium Da Vinci.

Tematyka warsztatów

Sprawdź interesujący Ciebie kierunek na studiach II stopnia.
  • Kierunek: Edukacja prorozwojowa  
    • A może zostanę nauczycielem dziecka młodszego? Czyli jak uczyć programowania bez komputera?

      godz. 15.00 – 16.30

    • Korzyści dla uczestnika:

      Po warsztacie uczestnik będzie posiadać wiedzę na temat wykorzystania metod programowania w rozwijaniu myślenia logicznego i algorytmicznego, nabędzie umiejętności metodyczne przydatne do prowadzenia zajęć z programowania w edukacji wczesnoszkolnej bez wykorzystania komputera.

    • Dlaczego warto?

      Jak twierdził prof. Jerzy Vetulani: „wyzwania i trudności formatują nasz mózg”. Tym stwierdzeniem kierowaliśmy się podczas projektowania naszego autorskiego warsztatu, którego program odpowiada na potrzeby środowiska nauczycielskiego – związane z wprowadzeniem nauki programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Koncepcję „programowania” rozumiemy, w kontekście dydaktycznym, jako czwartą kompetencję współczesnego człowieka – obok czytania, pisania i liczenia, a jej rozwijania nie wiążemy bezpośrednio z obsługą komputera. Najogólniej, programowanie definiujemy jako budowanie drogi od sytuacji wyjściowej do sytuacji pożądanej, opierające się na kształceniu zintegrowanym, przy jasno określonych warunkach. Dlatego do udziału w warsztacie zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, otwartych na nowe metody pracy, chcących uczyć swoich uczniów myślenia, przy jednoczesnym odchodzeniu od tradycyjnych sposobów nauczania zajęć komputerowych w edukacji wczesnoszkolnej.

    • Prowadzący:

      Wykładowcy z Katedry Edukacji i Nowych Mediów: dr Anna Michniuk i Marek Banaszak

  • Kierunek: Doradztwo i Coaching
    • Praktyczne zastosowanie coachingu; fakty i mity.

      godz. 16.45 – 18.15

    • Korzyści dla uczestnika:

      Po warsztacie uczestnik będzie posiadać wiedzę na temat wykorzystania narzędzi coachingowych w pracy menagera, trenera i nauczyciela.

    • Dlaczego warto?

      Warsztat jest bardzo dynamiczny – zakłada, że dopiero doświadczając, rozumiemy w pełni dane zagadnienie, zatem nie tylko będziemy pracować na case study, ale sami się w nim zanurzymy, analizując własne zachowania w konkretnych sytuacjach. Nauka wynikająca z doświadczenia pomoże z większym zrozumieniem pracować z zespołem.
      Coaching jako narzędzie wspierające rozwój jest niezwykle skuteczne, a skuteczność ta wynika z budowania świadomości; będziemy odwoływać się zatem do świadomości i wyciągania wniosków z własnych reakcji.

    • Prowadząca:

      Wykładowca z Katedry Doradztwa i Coachingu: Małgorzata Chełkowska-Dorna

  • Kierunek: Zarządzanie Kreatywne
    • Design Thinking

      godz. 18.30 – 20.00

    • Korzyści dla uczestnika:

      Możliwość uczestniczenia w procesie szybkiego projektowania i prototypowania, w połączeniu z prowadzeniem zespołu projektowego, dające możliwość sprawdzenia własnych predyspozycji do pracy w obszarze zarządzania kreatywnego. 

    • Dlaczego warto?

      Jak mawiał Linus Pauling, dwukrotny laureat Nagrody Nobla: „Jeśli chcesz mieć dobre pomysły, musisz wpaść na wiele pomysłów”. W trakcie warsztatów zespoły, wykorzystując niestandardowe techniki kreatywne, „produkują” dziesiątki pomysłów, z których wiele może mieć charakter przełomowy. Integracja w zespołach przyspiesza procesy kreacji, a szybkie prototypowanie i testowanie ułatwia sprawdzanie zasadności rozwiązań w realnym środowisku. 

    • Prowadzący:

      Wykładowcy z Katedry Doradztwa i Coachingu: dr Karolina Janiszewska i dr Marcin Chłodnicki

Prowadzący

dr Anna Michniuk

lecturer

dr Anna Michniuk

lecturer

O mnie

rozwińPedagog, psycholog. Członkini Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych. Studia doktoranckie ukończyła na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do niedawna nauczyciel języka angielskiego w klasach 0-3 SP w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu. W latach 2008-2014 współpracowała z mediami. Najpierw pracowała w Radiu Eska, później w Telewizji Polskiej. Autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych dotyczących edukacyjnych kontekstów nowych mediów.

Ciekawi mnie

rozwiń…dokąd zabrnie człowiek kontynuując ewolucję technologiczną; co na tym zyska, a co straci?

dr Karolina Janiszewska

Wykładowca

dr Karolina Janiszewska

Wykładowca

rozwińO mnie

rozwińEkspert w zakresie strategii reklamowej i zarządzania marką. Od wielu lat przygotowuje autorskie szkolenia i warsztaty strategiczne dla biznesu. Przez wiele lat współpracowała z agencjami reklamowymi m.in. agencją Just, tworząc strategie i koncepcje wielu reklam. Przygotowywała koncepcje strategii komunikacyjnych oraz strategii zarządzania markami zarówno dla biznesu, jak i marek terytorialnych.

rozwińWspółautorka książek „Strategia reklamowa”, „Wiedza o reklamie”, „Zarządzanie marką” oraz licznych publikacji polsko i anglojęzycznych poświęconych zagadnieniom związanym z komunikacją i zarządzaniem marką. Łączy wiedzę naukową z praktyką. Absolwentka marketingu i doktor ekonomii od 2004 roku.

Ciekawi mnie

rozwińLubię ciekawe wyzwania. Inspirują mnie marki, które potrafią przejść przemianę i rozwijać się w zgodzie z obowiązującymi trendami. Podpisuję się pod zdaniem Alberta Einsteina „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Do każdego problemu podchodzę z zaangażowaniem, optymizmem i kreatywnością, szukając niebanalnych rozwiązań, które są istotne z punktu widzenia projektowania przekazów reklamowych i koncepcji tożsamości marki.

O mnie

rozwińPrzeprowadził kilka tysięcy godzin szkoleń z zakresu Design Thinking oraz Service Design. Główny autor popularnej książki pt. “Service Design po polsku”, wydanej przez PWN.

rozwińWykładowca Collegium Da Vinci, Szkoły Głównej Handlowej,  Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i innych wiodących uczelni w Polsce. Członek Service Design Network, European Academy of Marketing i współzałożyciel Service Design Polska. Od jesieni 2023 ambasador European Customer Experience Organization (ECXO) na Polskę i Europę wschodnią.

rozwińJeden z pionierów nurtu projektowania usług w Europie, stworzył metodologię wzornictwa usług (service design management) dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Zasiadał w jury konkursu Dobry Wzór. Jest  i autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, poradnikowych i kilku książek.

rozwińWspółpracuje z projektantami na całym świecie, przy tworzeniu innowacyjnych usług banków, ubezpieczeń, sieci handlowych, salonów dla telekomów oraz kancelarii prawnych i podatkowych, poradni lekarskich. Inicjator projektu Global Service Jam w Polsce.

rozwińW swoich projektach zajmował się analizą marek, wprowadzaniem nowych marek na rynek oraz ich repozycjonowaniem. Jego realizacje dotyczyły marek regionalnych, usługowych jak i komercyjnych.

rozwińPracował dla BMW, AIB, Dominet Bank, Bank Zachodni  WBK, Invest-Bank, Hefra, Infoscope, Sasol, Krajowa Rada Radców Prawnych, KKS Lech, Warta Poznań, Dialog, MiniMAL/ REWE, Reemtsma, Miasto Poznań, MTP, Sfinks, Volkswagen, Jeronimo Martins, UM Województwa Łódzkiego, UM Torunia, Ambasady Kanady w Polsce  i wielu innych.

Ciekawi mnie

rozwińCiekawi mnie każdy kolejny dzień, spotkani ludzie, nowe miejsca, absurdalne (na pozór) pomysły, no i na końcu, niektóre rzeczy. Inspiruje mnie muzyka, wysokie góry i mądrzy ludzie. Bez wątpienia, to ludzie – rozmowa z nimi, wymiana myśli, spotkania – są źródłem moich najlepszych pomysłów i przedsięwzięć. Gram w zespole Dziady na instrumentach klawiszowych.

Kontakt

Masz pytania? Odezwij się do nas!
Biuro Sprzedaży Usług Edukacyjnych