Konferencja: Bezpieczeństwo danych w cyfrowym świecie – Collegium Da Vinci Poznań

Konferencja: Bezpieczeństwo danych w cyfrowym świecie

Już 21 marca w Collegium Da Vinci zapraszamy na konferencję poświęconą bezpieczeństwu danych w cyfrowym świecie!

Konferencja: Bezpieczeństwo danych w cyfrowym świecie

Data

21.03.2024

Godzina

09:30 - 14:00

Miejsce

Collegium Da Vinci, sala R.312

Bilety

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. Liczba uczestników konferencji jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Podziel się

Zapraszamy na konferencję „Bezpieczeństwo danych w cyfrowym świecie”, która odbędzie się 21 marca w Collegium Da Vinci w sali R.312

Harmonogram konferencji:

  • 9:30-9:40 – powitanie: Rektor CDV, dr hab. Marek Zieliński, prof. CDV
  • 9:45-10:25 – Kamil Kaczyński (Wojskowa Akademia Techniczna) – Stosowanie Blockchain w cyberprzestrzeni.
  • 10:30-11:10 – Jacek Raubo (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) – Cyberterroryzm
  • 11:15-11:35 – przerwa kawowa
  • 11:35-12:15 – Damian Stachyra (Inspektorzy ODO Warszawa) – Szacowanie ryzyka przetwarzanych danych.
  • 12:20-13:00 – Robert Sepeta (Kingston Technology) – Sprzętowe narzędzia zabezpieczeń.
  • 13:00-13:30 – lunch
  • 13:30-14:00 – zakończenie konferencji

Konferencję poprowadzi Tomasz Surdyk, ekspert bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa.

Poznaj prelegentów

Kamil Kaczyński

Wojskowa Akademia Techniczna

Doświadczony i wykwalifikowany badacz z bogatym doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, kryptografii i steganografii. Magistra inżynier kierunku Informatyka, specjalizacja kryptologia z ponad trzynastoletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Oprócz bycia współautorem 4 wniosków patentowych w dziedzinie bezpieczeństwa komunikacji, jest również autorem 30+ prac naukowych w dziedzinach kryptografii, steganografii i bezpieczeństwa ICT, opublikowanych w międzynarodowych czasopismach recenzowanych. Ekspert ds. praktycznego zastosowania zasad bezpieczeństwa w rozwoju oprogramowania, ze szczególnym akcentem na praktyki DevSecOps. Odpowiedzialny za wdrażanie i zarządzanie bezpiecznym cyklem życia rozwoju oprogramowania, integrację bezpieczeństwa na każdym etapie rozwoju produktu oraz zapewnienie ciągłej integracji produktu.

dr Jacek Raubo

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Szef działu analiz Grupy Defence24, analityk oraz wykładowca akademicki, pracujący na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Zajmuje się kwestiami stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego oraz rozwoju nowoczesnych technologii z zakresu bezpieczeństwa i obronności.

Robert Sepeta

Kingston Technology – Business Development Manager – Polska

Od 17 lat w Kingstonie odpowiada za współpracę z klientami B2B, korporacjami i centrami danych. Zajmuje się szeroko rozumianym bezpieczeństwem IT w ramach Kingstona – produktami szyfrowanymi, pamięciami RAM i dyskami SSD dedykowanymi do serwerów i profesjonalnych zastosowań. W ramach produktów szyfrowanych współpracuje z wieloma ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego i ochrony danych osobowych.

Z branżą IT związany od 28 lat. Przed Kingstonem pracował w dystrybucji IT.

Znajdziesz mnie na

Damian Stachyra

Inspektor ochrony danych, Compliance Officer, a także specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

Swoją przygodę z tematyką ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwem informacji rozpoczął w 2015 roku. W 2016 roku ukończył certyfikowane szkolenie Administratora Bezpieczeństwa Informacji, w 2019 roku uzyskał certyfikat audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO 27001, w tym samym roku ukończył również szkolenie nadające mu tytuł Approved Compliance Officer. W roku 2022 ukończył studia podyplomowe z zakresu ochrony danych osobowych. W codziennej pracy wspiera przeszło 30 organizacji na gruncie ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa informacji, a także wspomaga zespół ekspertów w tych dziedzinach.

Tomasz Surdyk

Prowadzący konferencję ekspert bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa.

Swoje doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych
i cyberbezpieczeństwa nabył między innymi pracując 24 lata w administracji rządowej,
a później prowadząc swoją firmę.

Posiada liczne certyfikaty oraz zaświadczenia potwierdzające odbycie specjalistycznych szkoleń.  Pracując w Policji współtworzył ochronę danych osobowych w Polsce. W okresie od 2002 roku do 2012 roku reprezentował kilku Komendantów Wojewódzkich Policji w Poznaniu pełniąc funkcje administratora bezpieczeństwa informacji oraz inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego. Posiada różne uprawnienia kontrolne systemów i sieci teleinformatycznych przetwarzających informacje niejawne oraz danych osobowych
w administracji rządowej.

Od ponad 12 lat jest właścicielem firmy specjalizującej się wprowadzaniem bezpiecznych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo informacji, ochrony danych osobowych czy cyberbezpieczeństwa. Pełni funkcje inspektora ochrony danych osobowych oraz koordynatora ds. cyberbezpieczeństwa w kilku podmiotach publicznych i komercyjnych. Przeprowadza specjalistyczne szkolenia oraz realizuje czynności audytowe w rożnych organizacjach na terenie RP, a także na terenie niektórych państw UE.

Jest wiodącym ekspertem z dziedziny cyberbezpieczeństwa w Kingston Technology. Współpracuje ze wskazaną organizacją od ponad 17 lat. Organizował wiele konferencji
w Polsce dotyczących cyberbezpieczeństwa i GDPR.

Partnerzy konferencji