Nur für Polen – wystawa w Galerii Rotunda CDV – Collegium Da Vinci Poznań

Nur für Polen – wystawa w Galerii Rotunda CDV

Druga odsłona wystawy towarzyszącej pierwszej monograficznej książce o tym samym tytule, poświęconej twórczości Szymona Szymankiewicza.

Nur für Polen – wystawa w Galerii Rotunda CDV

Data

22.03.2024 - 21.04.2024

Godzina

17:00 - 18:00

Miejsce

Galeria Rotunda

Bilety

Bilety nie obowiązują.

Podziel się

“Nur für Polen” to druga odsłona wystawy towarzyszącej pierwszej monograficznej książce o tym samym tytule, poświęconej twórczości Szymona Szymankiewicza. Poza pracami, które zostały przedstawione w publikacji Wydawnictwa Miejskiego Posnania, ekspozycja w Galerii Rotunda w Collegium da Vinci zawierać będzie również nowe plakaty, tworząc przez to rozwinięcie poprzedniej prezentacji. Kuratorem wystawy jest Grzegorz Myćka.

Podczas wernisażu możliwe będzie zakupienie egzemplarza książki z dedykowanym podpisem autora.

Szymon Szymankiewicz (ur. 1985 w Łodzi) jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich plakacistów młodego pokolenia. Jego wielokrotnie nagradzane i pokazywane na całym świecie prace wyróżniają się prostą formą graficzną i oszczędną kolorystyką, a przede wszystkim odwagą w poruszaniu trudnych czy wręcz kontrowersyjnych społecznie tematów. Artysta ten celnie i bezkompromisowo komentuje otaczającą go rzeczywistość, uwypuklając przywary grup uprzywilejowanych i broniąc praw tych, którzy w dzisiejszym świecie stają się wykluczani. W plakatach Szymankiewicza znajdziemy donośny głos sprzeciwu wobec rasizmu, homofobii i ogólno pojętej dyskryminacji wszelkich mniejszości, podany w formie, która nie pozwala przejść obok jego projektów obojętnie.

O wydawnictwie

W albumie znajdziemy wybór najrozmaitszych prac artysty poprzedzony wstępem autorstwa Mike Urbaniaka, w którym dziennikarz prezentuje zawodową i życiową ścieżkę Szymankiewicza.

Całość podano w niebanalnej typograficznie formie, zaprojektowanej przez wybitnego grafika Marcina Markowskiego.