Biuro Karier – Collegium Da Vinci Poznań

Naszą misją jest wspieranie Was – studentów i absolwentów CDV w starcie i rozwoju zawodowym!

W Biurze Karier:

 • Znajdziesz wsparcie i narzędzia pomocne w poszukiwaniu pracy, stażu lub praktyki,
 • Przeanalizujesz swoje predyspozycje zawodowe,
 • Dokonasz wyboru dalszej ścieżki rozwoju,
 • Przygotujesz profesjonalne dokumenty aplikacyjne m.in. CV oraz list motywacyjny,
 • Przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dla studenta

Głównym zadaniem Biura Karier jest przygotowanie studenta i absolwenta do podjęcia pracy oraz pomoc w znalezieniu najbardziej odpowiedniego zatrudnienia. Poprzez organizację szkoleń, warsztatów oraz indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym chcemy pomagać w przejściu przez wszystkie etapy procesu poszukiwania pracy.Oferujemy pomoc studentom i absolwentom w zakresie:
 • Doradztwo zawodowe

  Studenci, przy wsparciu doradcy zawodowego, pracują nad określeniem własnych predyspozycji i preferencji zawodowych. Pomocą w tym służą nowoczesne testy predyspozycji zawodowych. Pozyskana dzięki nim wiedza, jest wykorzystywana przy budowaniu planu rozwoju osobistego i zawodowego. Spotkania doradcze są także poświęcone przygotowaniu zindywidualizowanych i profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Doradca zawodowy wspiera także studenta w wyborze ścieżki kształcenia i rozwoju, w docieraniu do najlepszych ofert pracy, praktyk i stażu oraz przygotowaniu się do udziału w procesach rekrutacyjnych.

 • Coaching kariery

  Ważnym rezultatem tej formy wsparcia jest wypracowanie ze studentem ram dla budowania wizerunku osobistego (personal branding) oraz wykorzystania narzędzi kreowania marki osobistej. Spotkania z coachem skupiają się na przygotowaniu do udziału w procesach rekrutacyjnych – profesjonalnej autoprezentacji, zapoznaniu z najczęściej pojawiającymi się pytaniami i zadaniami, prezentowaniu osobistych przewag i zasobów.
  Zapewniamy indywidualny coaching zawodowy wspierający rozwój kompetencji istotnych w pracy oraz wsparcie w adaptacji w miejscu pracy.

 • Doradztwo w zakresie przedsiębiorczości

  Studenci, w ramach tej formy wsparcia, przygotowywani są do zakładania oraz prowadzenia własnej firmy. Doradca ds. przedsiębiorczości pracuje z nimi nad wzmocnieniem osobistych kompetencji przedsiębiorczych. Najważniejszym celem spotkań jest opracowanie pomysłu na biznes, przygotowanie zarówno modelu biznesowego jak i biznesplanu dla planowanej działalności gospodarczej. Doradca dostarcza studentowi informacji dotyczących realiów rynku, instytucji wspierających przedsiębiorczość, procedur związanych z zakładaniem firmy. Studenci otrzymują także wskazówki dotyczące ubiegania się o fundusze na podjęcie działalności gospodarczej.

 • Praktyka - staż - praca

  Studencie, skorzystaj z naszego portalu praca.cdv.pl!
  Zarejestruj się, aby aplikować na oferty pracy, staży i praktyk! Znajdziesz oferty dopasowane do kompetencji studentów i absolwentów kierunków na naszej uczelni. Istnieje możliwość aplikowania bezpośrednio poprzez stronę.

Spotkania z pracodawcami

Praktyka/staż/praca

Zarejestruj się na praca.cdv.pl, aby aplikować na oferty pracy, staży i praktyk! 

 • Oferty dopasowane do kompetencji studentów i absolwentów kierunków na naszej uczelni.
 • Istnieje możliwość aplikowania bezpośrednio poprzez stronę.
 • W ABC kandydata znajdziesz praktyczne informacje związane z poszukiwaniem pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programach stażowych i praktykach, przyjdź do Biura Karier.

Działania Biura Karier

 • Centrum Kompetencji: realizujemy szereg bezpłatnych szkoleń, zwieńczonych certyfikatem z zakresu mentoringu, doradztwa MMŚP, prowadzenia szkoleń, innowacyjnego zarządzania czy edukowania w obszarze przedsiębiorczości
 • Przedmiot „Praktyczne Umiejętności i Kompetencje Zawodowe”: prowadzimy zajęcia przedmiotowe, na których uczymy, jak odnaleźć się na rynku pracy, zbudować swoją markę osobistą czy przygotować profesjonale CV!
 • Kierunek Dobra Praca: zrealizowaliśmy projekt, którego celem było kompleksowe przygotowanie naszych studentów do wejścia na rynek pracy i funkcjonowania w biznesie poprzez testy predyspozycji zawodowych, udział w certyfikowanych szkoleniach czy coaching kariery.
 • Noc Szkoleń: Raz na semestr organizujemy kilkugodzinny wieczór, w ramach którego, zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych przez praktyków biznesu czy naszych absolwentów, którzy osiągają sukcesy na rynku pracy.
 • Dzień Biznesu CDV: Dzień, w którym zapraszamy do przeprowadzenia szkoleń i warsztatów osoby, które na co dzień prowadzą swoje firmy, a także szereg instytucji, które współpracują z biznesem. Poruszane zagadnienia to m.in.: relacje w biznesie, zakładanie pierwszej firmy czy budowaniu marki osobistej.
 • Webinary tematyczne: Kilka razy do roku zapraszamy naszych studentów do wzięcia udziału w tematycznych webinarach, które pomogą im rozwinąć kluczowe kompetencje na rynku pracy, ale również spotkać się z ekspertami z różnych dziedzin. Wśród nich m.in. webinar o tym, jak stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn.
Zobacz webinar Zobacz webinar

Spotkania z pracodawcą: Organizujemy cykliczne spotkania z pracodawcami, którzy zatrudniają studentów naszych kierunków – jest to sposób na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych! W trakcie spotkania, studenci zdobywają nie tylko wiedzę merytoryczną ale również mogą zostawić swoje CV czy podpytać o ścieżkę kariery w danej branży.

Studenci o Biurze Karier

Biuro Karier online

Polub nas na Facebook’u i śledź ciekawe oferty pracy i wydarzenia.

Lubię to Lubię to

BIURO KARIER DZIAŁA W TRYBIE ONLINE DO ODWOŁANIA –  PROSIMY O KONTAKT MAILOWY LUB TELEFONICZNY!

Zespół Biura Karier

Skontaktuj się z nami
Magdalena Ignaczak

umów spotkanie w kalendarzu

Pokój A410

Kamila Bilicka

umów spotkanie w kalendarzu

Pokój A410

Agnieszka Rau

umów spotkanie w kalendarzu

Pokój A410