O(d)czaruj siebie i swoją codzienność! – Collegium Da Vinci Poznań

O(d)czaruj siebie i swoją codzienność!

Bezpłatne warsztaty w CDV w ramach Ogólnopolskiej Nocy Szkoleń

O(d)czaruj siebie i swoją codzienność!

Data

09.10.2019

Godzina

16:30 - 20:50

Miejsce

CDV

Bilety

Dostępne od 1 października

Podziel się

Spotkajmy się i razem o(d)czarujmy siebie i swoją codzienność.

Jesień to czas, w którym wszyscy zmieniają tryb życia i przygotowują się do zimy. Nierzadko jej aura wzbudza w nas refleksyjność, która podsycana w odpowiedni sposób, może zaprowadzić nas do wielkich odkryć i zmian w sobie i swoim życiu.

Przed nami kolejna już edycja Nocy Szkoleń, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”.

Organizacja Nocy Szkoleń w murach Collegium Da Vinci to już tradycja, w ramach której współpracujemy z Pracodawcami oraz naszymi Absolwentami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne warsztaty!

Noc szkoleń w CDV odbędzie się 9 października 2019 roku w godz. 16:30 – 20:50.

Wybierz szkolenie dla siebie

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

16:30 – 17:30

„Well-being, work-life balance, corporate wellness, happiness at work – o co w tym wszystkim chodzi i czy w pracy można być szczęśliwym?”

Idee związane z tak zwanym dobrostanem, zadowoleniem czy szczęściem w pracy wciąż zyskują na popularności – z różnych stron napływają do nas nowe trendy i pomysły na wdrażanie ich do Organizacji. Wspólnie przyjrzymy się kluczowym pojęciom i trendom, zastanowimy się, czym różni się zadowolenie od szczęścia i czy w pracy można być w ogóle szczęśliwym? Który kraj jest najbliżej znalezienia „złotej recepty na szczęście”?

Spojrzymy na to, co wpływa na odczuwanie szczęścia i co mogą zrobić firmy, a co możemy zrobić my. Kto wie – może wyjdziemy z tej podróży nieco bardziej szczęśliwi?

Prowadząca: Aneta Wojciechowska (Circinus Training Center) 

17:35 – 18:35

„Patologie work-life balance – czyli jak polubić poniedziałki”

Celem spotkania jest przedstawienie istoty work-life balance, ale także jej ważności w kontekście projektowania własnej codzienności. Uczestnicy poznają znaczenie pojęć związanych z równowagą między pracą, a życiem osobistym. Ponadto będą mieli możliwość zweryfikowania swoich własnych przekonań i wartości w tym aspekcie, a także rozszerzą swoją wiedzę o poznanie przykładów zjawisk, które mogą tę homeostazę zaburzyć. Warsztat pozwala również na poznanie szans i zagrożeń, związanych z odnalezieniem się na rynku pracy, który to może wspierać lub zaburzać obszar życia pozazawodowego, czasem pomaga odkryć swoje własne zasoby dla potrzeb samorealizacji. Dzięki tradycyjnym narzędziom  coachingowym, rozpracujemy ‘poniedziałek’ na czynniki pierwsze

Prowadzący: Piotr Przybysz (Grupa Life+) 

18:45-19:45

„W moim ogrodzie…czyli o rzeczach ważnych”

Byłeś kiedyś w sytuacji gdzie nadmiar obowiązków Cię przytłoczył? Co wybrać: spędzić czas z rodziną, znajomymi, nadrobić zaległą pracę, a może zrobię coś dla siebie, wybiorę się do SPA i odpocznę? Znasz to? Ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Będziesz mieć możliwość przyjrzenia się obszarom swojego życia i nadania im stopnia ważności. Jak ogrodnik dbający o swój ogród, Ty zadbasz o swoje życie. Zdecydujesz, które rośliny potrzebują wody, ile jej potrzebują i kiedy je podlejesz. Stań się ekspertem swojego ogrodu.

Prowadząca: Joanna Gawrońska 

19:50-20:50

„Rozwój świadomości swojego Ja w komunikacji”

Chcesz doskonalić się w relacjach i kontaktach z innymi? Interesuje Cię rozwój samoświadomości i poznanie zasobów własnego Ja?

Zanim zapiszesz się na warsztat, jest jednak jedna rzecz, o której musisz wiedzieć:przez swoje życie na bazie własnych doświadczeń nabywasz pewne określone sposoby komunikacji i reagowania. W porównaniu do tych lat, na warsztacie będziemy mieli niecałą godzinę. Ten czas pozwoli na to, aby przyjrzeć się sobie i swoim reakcjom, na które świadomie bądź nieświadomie decydujesz się w komunikacji z innymi. To, co mogę Ci zaproponować, aby efektywnie spędzić ten czas, to stworzenie dla Ciebie bezpiecznej, indywidualnej przestrzeni warsztatowej, dzięki której rozwiniesz świadomość na temat siebie.

W oparciu o koncepcję analizy transakcyjnej będziesz mieć możliwość do refleksji nad sobą w komunikacji z innymi i przyjrzenia się swoim zachowaniom w komfortowy i bezpieczny dla Ciebie sposób, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć swoje „Ja w komunikacji” i zrobić krok ku doskonaleniu siebie

Prowadzący: Dominik Marczewski (Circinus Training Center) 

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prelegenci

Piotr Przybysz

Humanista – odkąd sięga pamięcią, ciekawy świata i drugiego człowieka, zwłaszcza takiego z „liściem na głowie”. Obserwator ludzi w przestrzeni społecznej, w „autobusie, kinie, windzie”. Co sprawia, że się tak zachowaliśmy, z jakiego powodu dokonaliśmy takiego wyboru, jakie cele czy marzenia buszują nam w głowie? W ostatnich 16 latach tworzył i zarządzał działami obsługi klienta, rozwoju i jakości. Z coachingiem związany od roku 2014, obecnie w trakcie akredytacji ACC ICF.

Zwolennik konstruktywnego feedbacku zamiast procesu oceny pracowniczej. Posiada kilkunastoletnie zaplecze biznesowe, jednak obiekt jego zainteresowań, to przede wszystkim edukacja, szkolenia, rozwój i jakoś tak wyszło, iż coaching pozwolił doskonale połączyć te elementy.

Joanna Gawrońska

Absolwentka Doradztwa i coachingu w Collegium Da Vinci, właścicielka Daleko idąc.

Lubi o sobie mówić trener akceptacji i zaangażowania. Należy do zarządu stowarzyszenia Association for Contextual Behavioral Science – ACBS. Od kilku lat szkoli się właśnie w terapii akceptacji i zaangażowania ACT . Jest również coachem w procesie akredytacji International Coach Federation. 13 lat działania w biznesie na różnych stanowiskach, dostarczyło jej spore doświadczenie w kontakcie z ludźmi. W swojej pracy pomaga iść w kierunku wartości, co przyczynia się do bardziej szczęśliwego życia. Bycie tu i teraz, akceptowanie tego, czego nie możemy zmienić i pełne zaangażowanie w relacje, pracę, rozrywkę itd. to składowe elastyczności psychologicznej. Taka elastyczność, nie tylko pomaga nam podchodzić do świata z dystansem, ale jak badania dowodzą osiągać dużo lepsze efekty w pracy i w życiu prywatnym. Uwielbia ludzi i uważa, że na każdego należy patrzeć jak na wschód słońca; nie oceniająco. Ta myśl przyświeca jej w codziennej pracy z klientami, przeprowadzając ich przez zmianę.

Daleko Idąc w realizowaniu swoich wartości szuka kolejnych drzwi, które może otworzyć. A Ty, jakie drzwi chcesz otworzyć?

Dominik Marczewski

Absolwent Doradztwa i coachingu na I stopniu, a także Zarządzania kreatywnego na II stopniu studiów w Collegium Da Vinci.

Na co dzień pracuje w firmie doradczo-szkoleniowej Circinus Training Center w rolach Doradcy, Konsultanta i Trenera. Interesuje się dziedzinami nauki kładącymi nacisk na pozytywne aspekty funkcjonowania człowieka. Bliski jest mu coaching, psychologia pozytywna, a także analiza transakcyjna. Prywatnie pasjonat gitary.

Aneta Wojciechowska

Doradca ds. szkoleń, dyplomowany coach Z branżą szkoleniową związana od 2015 roku. Spędzając kolejne godziny jako uczestnik warsztatów, postanowiła poznać ten proces także od drugiej strony. Z własnego doświadczenia wie, jak ogromny potencjał niesie za sobą inwestycja w rozwój. Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Doradztwo i coaching. Ukończyła akredytowany kurs ICF „Kluczowe kompetencje w praktyce profesjonalnego coacha” (73h, ACTSH)TM.

Na co dzień pracuje jako Doradca ds. szkoleń w firmie szkoleniowo-doradczej Circinus Training Center, zajmując się m.in. aktywną sprzedażą usług rozwojowych oraz organizacją wydarzeń biznesowo- szkoleniowych. Ceni sobie współpracę w zespole i długofalowe kontakty z Klientami. W pracy cechuje ją dbałość o relacje i uważność na szczegóły. Z zapałem zgłębia zagadnienia dotyczące rozwoju osobistego i psychologii. Entuzjastka metafor oraz zatrzymywania momentów w obrazie i słowie – innymi słowy wielbicielka książek i fotografii.