„Spojrzenia”: wystawa grafiki artystycznej – Collegium Da Vinci Poznań

„Spojrzenia”: wystawa grafiki artystycznej

Wystawa „Spojrzenia” to autonomiczny zbiór prac artystycznych, których fundamentem jest grafika warsztatowa.

„Spojrzenia”: wystawa grafiki artystycznej

Data

09.07.2021 - 09.10.2021

Godzina

19:00 - 18:00

Miejsce

Galeria Rotunda

Bilety

Bilety nie obowiązują

Podziel się

Zapraszamy na finisaż wystawy „Spojrzenia”, który odbędzie się 9 października o godzinie 18:00 w galerii Rotunda w Collegium Da Vinci.

Pretekstem do wystawy stały się wizualne efekty, graficzne zapisy procesu twórczego na zajęciach z Podstaw Grafiki Warsztatowej, podczas których studentki i studenci podejmowali próby
w technikach monotypii, kolografii oraz linorytu.

“Celem zajęć było nie tylko wprowadzenie do tradycyjnej grafiki warsztatowej, ale również zaproszenie do eksperymentu i „graficznej uczty”, łączącej formy analogowe z językiem projektowania graficznego. Na wystawie pojawiają się tradycyjne grafiki, książki artystyczne wykorzystujące graficzną matrycę, czy obiekty graficzne. „Spojrzenia” tłumaczą i analizują rzeczywistość poprzez techniki graficzne. Autorki i autorzy prac w grafice monotypii, kolografii oraz w linorycie, znaleźli indywidualny język wizualny, reprezentujący własne postrzeganie otaczającego ich świata. „Spojrzenia” to graficzne manifesty, prywatne makrokosmosy i ślady.”
dr Martyna Rzepecka
Wykładowczyni

To również artystyczne skóry w postaci matryc, będących nośnikiem nie tylko zapisu wizualnego, ale i intymnych odcisków pracy grafika czy graficzki. Te prywatne odbicia, zapisane za pomocą indywidualnego kodu pozwalają na notowanie rzeczywistości za pomocą graficznego gestu, który wynika z jednostkowej potrzeby ciągłej eksploracji oraz twórczego procesowania emocji.

Patrzące/y i kreujące/y:

Anais Zielińska, Anna Witkowska, Arkadiusz Kaczor, Julia Bardziejewska, Kaja Dudek, Katarzyna Hetmann, Krzysztof Biegun, Natalia Wieczorek, Oleksandra Kuznetsova, Rafał Bilicki, Stanislau Ivaniuchenko, Weronika Urbaniak, Wiktoria Fatyga, Yurii Levshyn

Kuratorka i grafiką zarażająca:

dr Martyna Rzepecka

Projekt plakatu:

Yurii Levshyn