Praktyczne zajęcia z BPC – dlaczego warto w nich uczestniczyć
28 września 2022
Zuzanna Malinowska - Student

Praktyczne zajęcia z BPC – dlaczego warto w nich uczestniczyć

Przychodzi taki czas na studiach, gdy każdy z nas wybiera moduł, który będzie realizował przez cały kolejny semestr. Czego możemy się spodziewać? Co wybrać?

Jeśli po przeczytaniu krótkich opisów modułów zainteresował Cię Business Practice Case – jestem i z chęcią przedstawię ten projekt od Twojej strony, czyli strony studenta.

Dla kogo projekt będzie najlepszy?

Zdecydowanie odnajdą się tu osoby, które cenią sobie pracę w zespole, myślenie kreatywne i rozwój. Moduł oferuje przygotowanie do tworzenia profesjonalnych prezentacji, które na ostatnich zajęciach są przedstawiane przez wszystkie grupy nie tylko przed profesorami, ale także pracownikami przedsiębiorstw, dla których będziecie realizowali praktyczne rozwiązania. Przy okazji dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o sobie, a także o innych członkach modułu. To szansa na poznanie ludzi z innych kierunków, o różnych charakterach i stylach pracy.

Panie Profesor chętnie podzielą się z Wami wieloletnią wiedzą i zachęcą do kreatywnej burzy mózgów, która w połączeniu z zaangażowaniem, zaowocuje prezentacją godną wystąpienia na prawdziwych przetargach. Ilość pracy może na początku przerażać, ale spokojnie – rozłożenie zajęć i zadań do wykonania umożliwi Wam realizację projektu krok po kroku, bez pośpiechu. Oczywiście nie można zapomnieć o certyfikacie, który pewnie wielu z Was zaciekawił najbardziej! Zdecydowanie wzbogaci Wasze przyszłe CV i wyróżni na tle innych aplikantów.

Kto może się nie odnaleźć?

BPC to głównie praca z zespołem, dlatego jeśli jesteś indywidualistą i introwertykiem – ten projekt może nie być do końca dla Ciebie. Wielogodzinna praca wśród ludzi może okazać się przytłaczająca, przez co nie wykorzystacie w pełni wachlarza możliwości, jakie oferuje moduł.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany i zmotywowany na tworzenie czegoś nowego w grupie, ale przemówienia końcowe panicznie Cię przerażają – nic straconego! Zawsze możesz pomóc kolegom i koleżankom w inny sposób, np. robiąc potrzebny research, tworząc persony lub dbając o estetyczną, przejrzystą prezentację. Z pewnością w Twoim zespole znajdzie się ktoś, kto w przedstawieniach publicznych czuje się jak ryba w wodzie. Pamiętaj, że projekt tworzycie jako zespół, a nie pojedyncza jednostka.

W pigułce…

Podsumowując, Business Practice Case pomoże Wam w zdobyciu wiedzy praktycznej z realizacji projektów biznesowych, rozwijaniu umiejętności pracy w grupie, nawiązaniu kontaktów z organizacjami i poszerzeniu dotychczasowo zdobytej wiedzy w zakresie biznesu.

Wszystkim przyszłym uczestnikom tego modułu i nie tylko – zdecydowanie polecam i życzę powodzenia!