Anielskie misje – Collegium Da Vinci Poznań
27 sierpnia 2019
Karolina Bobko - Pracownik CDV

Anielskie misje

Opowieść w ramach projektu „Ciekawych ludzi historie”

Karolina Bobko

Kiedyś studentka politologii w WSNHiD. Dzisiaj pracownik Działu Marketingu oraz Anioł CDV. Związana z uczelnią od ponad 14 lat.

W życiu i w pracy kieruje się zasadą, że „po każdej burzy ostatecznie pojawia się tęcza”.

Jestem Aniołem.
Choć moja mama ma na ten temat czasami inne zdanie 🙂

Co robi Anioł w Collegium Da Vinci?
Na przykład: ubiera się w koszulkę z napisem Collegium Da Vinci i z grupą współpracowników jedzie kibicować na mistrzostwa skoków na trampolinie. Dlaczego tam? Bo tam właśnie startuje Artur – NASZ STUDENT – zawodnik tej niezwykłej dyscypliny i reprezentant kadry narodowej.

Bo Collegium Da Vinci to uczelnia, która lubi wiedzieć, czym zajmują się studenci poza studiowaniem. Pytamy ich o to. Śledzimy osiągnięcia, wspieramy w sukcesach. Staramy się im towarzyszyć w pozauczelnianym życiu.

Każdy kierunek ma też swojego ambasadora, wybieranego spośród studentów. W ten sposób angażujemy studentów we wszystkie wydarzenia, zarówno te organizowane w gmachu uczelni, jak również na zewnątrz: m.in. Targi Edukacyjne czy warsztaty organizowane dla licealistów. Niektórzy ambasadorzy przygotowują się do tej roli latami. Tak było w przypadku Bartka.

„Bo Collegium Da Vinci to uczelnia, która lubi wiedzieć, czym zajmują się studenci poza studiowaniem. Pytamy ich o to. Śledzimy osiągnięcia, wspieramy w sukcesach. Staramy się im towarzyszyć w pozauczelnianym życiu.”

Odwiedził mnie ponad 3 lata temu. Uczył się w Zabrzu, w drugiej klasie liceum. Już wtedy interesował się uczelnią. Pytał o ofertę i perspektywy. Miał mnóstwo pomysłów i energii. Pomyślałam, że idealnie pasuje do uczelni ludzi ciekawych. Przez kolejne 2 lata utrzymywałam z nim kontakt. Informowałam go o różnych wydarzeniach na uczelni, o projektach i zmianach. Nie zdziwiłam się, gdy po zdaniu matury został studentem doradztwa i coachingu, a wkrótce ambasadorem swojego kierunku.

Najbardziej jednak utkwiła mi w pamięci historia sprzed kilku lat.Zbliża się przerwa świąteczna. Pochodzę z innego miasta, więc na święta zawsze wyjeżdżam z Poznania. Na uczelni już pustki, cisza zalega na korytarzach, ostatni pracownicy powoli kończą swoje dyżury. Patrzę na zegarek, odliczam godziny do wyjazdu do domu, w myślach siadam do lepienia uszek, rozwieszam światełka na choince. Dla spokoju sumienia postanawiam sprawdzić jeszcze służbową pocztę. A tu e-mail od jednej ze studentek. Nazwijmy ją Anią. Ma problem. Musi napisać pracę na zaliczenie, a literaturę do tego ma tylko w bibliotece w Collegium Da Vinci. Biblioteka w święta, jak i cała uczelnia zresztą, jest zamknięta. Na dodatek jest studentką niestacjonarną, mieszka poza Poznaniem. Pisze, że jak tego nie zrobi, nie zaliczy przedmiotu. A jak nie zaliczy przedmiotu, będzie powtarzać rok. A jest już na trzecim, ostatnim roku studiów.

„No do licha” – myślę sobie. Śpiąca królewna! I co teraz? Jestem lekko zirytowana. Jak mogła przegapić tak ważną sprawę? I teraz jeszcze podrzuca mi problem jak kukułcze jajo? No ale widać, że jest zmartwiona. A może ma jakiś ważny powód? Nie ma co. Trzeba się zastanowić jak pomóc. Przecież jej tak nie zostawię…
Z drugiej strony, jest już naprawdę późno. Pole manewru niewielkie. W mojej głowie myśli galopują jak konie na Wielkiej Pardubickiej.
Już wiem! Szczęśliwym trafem Ania także mieszka w moim rodzinnym mieście. Wypożyczę książki w bibliotece na swoje konto. Jeszcze zdążę. Tyle tego! Pakuję wszystko w dodatkową torbę i wyruszam nie tylko w świąteczną podróż, ale i z misją ratunkową.

No w końcu jestem Aniołem…

Projekt „Ciekawych ludzi historie”

Historia Collegium Da Vinci to przede wszystkim historie ludzi, którzy ją tworzą – historie ludzi ciekawych, na co dzień pracujących w CDV. Wielu z nich zdecydowało się opowiedzieć o uczelni spisując swoje wspomnienia… oddając w ręce czytelników kawałek siebie. Opowieści prorektora i dziekanów, kierowników katedr i pełnomocników, a także dyrektorów i specjalistów w pionie administracji, najlepiej powiedzą Wam kim jesteśmy i jakie wspólnie tworzymy miejsce.

Publikację „Ciekawych ludzi historie” zrealizowaliśmy we współpracy z dr Moniką Górską – reżyserem, wykładowcą, autorem, mentorem, twórcą Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego online i jej Fabryką Opowieści.

Pobierz całą publikację w pliku PDF: Ciekawych ludzi historie