Konkurs „Przywracamy oddech”. Zapraszamy na debriefing! – Collegium Da Vinci Poznań

Konkurs „Przywracamy oddech”. Zapraszamy na debriefing!

Wydłużamy termin trwania konkursu do 31.01.! Agencja NEKK zaprasza na debriefing dotyczący konkursu na stworzenie plakatu zwiększającego świadomość choroby PoCHP.

Konkurs „Przywracamy oddech”. Zapraszamy na debriefing!

Data

14.11.2022

Godzina

15:00 - 16:30

Miejsce

Spotkanie online

Bilety

Bilety nie obowiązują.

Podziel się

14 listopada o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie z agencją pharmamarketingową NEKK z Poznania, współorganizatorem konkursu „Przywracamy oddech”.

Dla kogo?

Interesujesz się grafiką, masz za sobą pierwsze projekty graficzne, dodatkowo chcesz tworzyć kampanie społeczne?

Spróbuj swoich sił i przekonaj organizatorów, że właśnie Twój projekt powinien budować w społeczeństwie świadomość choroby, jaką jest PoCHP. Do wygrania jest aż 2 000 zł i 9 voucherów do sieci Empik. Poznajcie szczegóły!

PoCHP – o znaczy ten skrót?

Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest groźna, komplikująca życie, a przy tym szalenie powszechna – większość z nas nawet nie ma pojęcia, jak bardzo! Głównymi objawami choroby są: przewlekły kaszel, duszności, krótki oddech i ucisk w klatce piersiowej. Wielu chorym towarzyszy lęk i depresja, co pogarsza przebieg POChP. Bardzo ważne jest więc wsparcie zarówno bliskich jak i lekarzy, którzy odpowiednią farmakoterapią i edukacją mogą poprawić komfort życia swoich pacjentów.

Oto kilka faktów: 

  1. POChP jest 4. główną przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie*. WHO szacuje, że do 2030 r. POChP „awansuje” na miejsce nr 3.
  2. W Polsce mamy 2 mln osób chorujących na POChP. Ale to tylko osoby zdiagnozowane! Tych z objawami jest o wiele, wiele więcej. Zwlekają z udaniem się do lekarza, bo nie są świadomi zagrożenia. Albo nie mają dostępu do lekarza i badań profilaktycznych. Sami wiecie, jak to u nas bywa.
  3. Do głównych czynników ryzyka POChP należą: palenie bierne i czynne, substancje drażniące płuca (np. opary chemiczne), uwarunkowania genetyczne, infekcje dróg oddechowych przebyte w dzieciństwie, nawracające infekcje płuc i oskrzeli czy astma i nadreaktywność oskrzeli.
  4. Jeśli chodzi o palenie – rzucenie to absolutny must dla pacjentów. Ryzyko śmiertelności z powodu POChP 13-krotnie wyższe u palaczy niż u osób niepalących! Niestety tylko co 4. pacjent daje rasę skutecznie rzucić fajki. To jest trudne, to wymaga wsparcia – Państwo go (póki co) niestety nie zapewnia.
  5. Drugim kluczowym czynnikiem zachorowań na POChP jest SMOG.

Zadanie konkursowe

  • Zadaniem jest zaprojektowanie plakatu będącego interpretacją hasła „Przywracamy oddech”.
  • Autorzy mogą nawiązywać do różnych wątków związanych z chorobą wykazanych w briefie, tj. świadomości choroby, rozumienia skrótu, czynników ryzyka itp.
  • Wymagania techniczne: format 70 x 90 cm + 3mm spad z każdej strony, 300 DPI, CMYK, PDF;  plik poglądowy 1000px, dłuższy bok 72 ppi, RGB, jpg
  • Nazwa konkursu jest tylko hasłem marketingowym, nie musi się znaleźć na żadnej z prac. Można ją potraktować jako źródło inspiracji.

Szczegóły dotyczące wymagań technicznych znajdziecie w regulaminie:

Jak wziąć udział?

Prace spełniające powyższe założenia należy wysłać na adres przywracamyoddech@nekk.pl podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu komórkowego do 30.01.2023 r.

W konkursie mogą wziąć udział tylko studenci Collegium Da Vinci.

Chcesz lepiej zrozumieć istotę zadania konkursowego?
Debriefing będzie idealnym momentem na zadanie pytań, zrobienie notatek i jeszcze lepsze zrozumienie idei konkursu!

Debrief poprowadzą

Bronisław Małecki - motion designer, graphic designer, art designer w NEKK

Pracował m.in. dla takich marek jak Reserved, Kompania Piwowarska, Łomża, Hestia, Tullamore Dew, Żabka, Milko

W agencji reklamowej NEKK pracuje jako starszy grafik przy projektach i kampaniach pharmarketingowych i zajmuje się szeroko pojętymi multimediami. Doświadczenie zdobywał pracując jako freelancer grafik, art. Director i fotograf oraz jako kurator w Nadbałtyckim Centrum Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. W 2006 roku był nominowany do Pomorskiej Nagrody Sztorm Roku w dziecinie sztuk plastycznych jako jeden z pomysłodawców Galerii Zewnętrznej CSW Łaźnia w Gdańsku.

Ukończył studia na kierunku Historia sztuki na UAM w Poznaniu

Agnieszka Lewandowska - account manager w NEKK

Pracowała m.in. dla takich marek jak Żabka, Bioderma, JTI, Koło, Merck, Angelini Pharma

W NEKKu pracuje w dziale Client Service i odpowiada za współpracę z kluczowymi klientami firmy. Tworzy strategie, planuje i koordynuje kampanie omnichannelowe dla producentów farmaceutycznych. Zajmuje się również rozwojem nowych biznesów i narzędzi w NEKK. Obszary, w których czuje się najlepiej to organizacja eventów i kampanie ATL.

Ukończyła studia na kierunkach Stosunki międzynarodowe oraz Dziennikarstwo i komunikacja w bizesie.