Światowy Dzień Wartości - ABSL - Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Światowy Dzień Wartości – ABSL

W jaki sposób nasza tożsamość wpływa na poczucie przynależności w życiu codziennym, społecznym, a także w biznesie!
Światowy Dzień Wartości – ABSL
Data

19.10.2023

Godzina

10:00 - 13:30

Miejsce

Collegium Da Vinci, Aula A.005

Bilety

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Podziel się

Co łączy 435 tysięcy osób pracujących w międzynarodowym środowisku, mówiących kilkunastoma językami i reprezentujących tyle samo narodowości? Wartości! To właśnie one stanowią wspólny mianownik w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, jednej z bardziej zróżnicowanych – pod kątem wieku, pochodzenia czy płci – branż w Polsce, której firmy zrzesza ABSL Poland.

Już 19 października spotkamy się w murach Collegium Da Vinci,  żeby w gronie lokalnych aktywistów_ek, naukowców i naukowczyń i lokalnych liderów_ek opinii celebrować Światowy Dzień Wartości i rozmawiać o tym, w jaki sposób nasza tożsamość wpływa na poczucie przynależności w życiu codziennym, społecznym, a także w biznesie! To wyjątkowe wydarzenie odbywa się na całym świecie, a w Polsce aż w 8 miastach!

Serdecznie zapraszamy:

  • pracowników_ce, wykładowców_czynie, studentów_ki i słuchaczy_ki Collegium Da Vinci
  • otoczenie społeczno-gospodarcze
  • uczelnie wyższe
  • każdego, dla którego wartości są ważnym elementem życia zawodowego i prywatnego!

W dyskusjach tego dnia:

🔵 Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie. Jak odnaleźć się w czasie przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej?

🔴 Wiele odcieni przynależności i zaangażowania

wezmą udział:

➡️ Jacek Jaśkowiak Prezydent Miasta Poznania

➡️ prof. CDV, dr hab. Marek Zieliński Rektor Collegium Da Vinci

➡️ Ewa Voelkel Krokowicz Owner and CEO of Concordia Design

moderować rozmowę będzie językoznawczyni, twórczyni internetowa CEO Pani od Feminatywów, autorka książki „Żeńska końcówka języka” Martyna F. Zachorska oraz przedstawiciele i przedstawicielki otoczenia społeczno–gospodarczego!

Poznaj gości wydarzenia

Jacek Jaśkowiak

Prezydent Poznania

Od 2014 roku pełni funkcję Prezydenta Miasta Poznania. Jako Prezydent Miasta jest odpowiedzialny za kierowanie bieżącymi sprawami miasta oraz jego reprezentacje na zewnątrz. Sprawuje nadzór nad przygotowaniem i realizacją wieloletnich planów rozwoju Miasta a także prowadzeniem polityki informacyjnej miasta.

Jako pierwszy Prezydent w Polsce wziął udział w lokalnym Marszu Równości. Prywatnie ceni sobie teatr oraz twórczość Jacka Kaczmarskiego.

Jego pasją jest sport, w szczególności boks, kolarstwo, a także biegi narciarskie, z którymi również pozostaje związany jako członek Komisji Światowej Federacji Narciarskiej.

Ewa Voelkel-Krokowicz

Właścicielka i CEO Concordia Design

Właścicielka i CEO Concordia Design – pierwszego w Polsce prywatnego centrum kreatywności i biznesu. Działa ono w Poznaniu (od 2011) oraz we Wrocławiu (od lipca 2020) – we własnych, zabytkowych budynkach. Concordia Design łączy działalność biznesową i edukacyjną. Tworzy niezwykłe przestrzenie do rozwoju firm – biura serwisowane oraz coworkingi – buduje “community” przedsiębiorców, organizuje niezwykłe eventy oraz oferuje usługi doradcze, również poprzez prowadzenie akceleratorów. Poprzez wydarzenia otwarte inspiruje, edukuje i pobudza do rozwoju lokalną społeczność.

Ewa Voelkel-Krokowicz prowadzi również restaurację Concordia Taste w Poznaniu oraz we Wrocławiu, a także realizuje projekty z zakresu kultury i sztuki we współpracy z rodzinną Fundacją Vox-Artis.

W 2020 roku otworzyła Lab150 –  centrum projektowania, prototypowania i badania produktów oraz usług, a w 2022 roku eN Studios- nowoczesne studio do produkcji gier, filmów, dźwięku, powstałe z myślą o branży kreatywnej.

Działa w kilku stowarzyszeniach i organizacjach m.in.:  Rada Programowa Teatru Polskiego i Teatru Animacji w Poznaniu, FBN Polska, Enterpreneurs Organization, Ashoka Poland.

Prywatnie mama trójki synów.

Martyna F. Zachorska

Lingwistka, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Doktorantka na kierunku językoznawstwo w Szkole Doktorskiej Nauk o Jezyku i Literaturze UAM w Poznaniu. Autorka książki “Żeńska końcówka języka” oraz twórczyni instagramowego profilu Pani od Feminatywów. Tłumaczka konferencyjna szkolona w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Ustnych Komisji Europejskiej w Brukseli. Uwielbia literaturę faktu, pizzę i spanie do późna.

dr hab. Marek Zieliński

Rektor Collegium Da Vinci

Przez ponad 20 lat związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. W swojej pracy naukowej zajmuje się rolą nowych technologii (AI, IoT) w relacjach biznesowych. Ceniony wykładowca w programach MBA oraz na licznych studiach podyplomowych. Obok działalności akademickiej działał aktywnie jako badacz, trener i konsultant w biznesie.

Aktualnie, jako rektor Collegium Da Vinci, stawia na otwartość uczelni, jej umiędzynarodowienie oraz digitalizację.

Prywatnie miłośnik jazzu i fan literatury science-fiction.

 

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, obowiązują jednak zapisy.

Do zobaczenia w Collegium Da Vinci!