Sara Raczak | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Sarę Raczak – pasjonatkę gier, studentkę informatyki na specjalizacji projektowanie gier i mediów interaktywnych w Collegium Da Vinci

Dlaczego wybrałaś projektowanie gier?

Głównie ze względu na moje zamiłowanie do gier. Gry to nie tylko rozrywka – to ważny element naszej kultury. Ludzie błędnie uważają gry za pustą i odmóżdżającą aktywność. Gry są ze mną odkąd pamiętam. Od najmłodszych lat kuzynostwo angażowało mnie w gry fabularne, planszowe i wideo; to właśnie gry pomogły mi rozwinąć moją kreatywność.

Czego najbardziej lubisz się uczyć, jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Program dydaktyczny jest tak zbudowany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Moimi ulubionymi przedmiotami są: projektowanie poziomów, projektowanie gier interaktywnych i grafika 3D.

Czy studia pomagają Ci realizować Twoje pasje?

Jak najbardziej! Interesuje mnie przede wszystkim artystyczny aspekt gier, a dzięki zajęciom na uczelni widzę u siebie postępy, nad którymi czuwają wspaniali mentorzy. Miałam też szansę wziąć udział w Mage Jamie, tj. w 24-godzinnym maratonie tworzenia gier w CDV, co było naprawdę niesamowitym doświadczeniem. Ponadto, jestem członkinią koła naukowego Game Wizards, w którym zawsze znajduję wsparcie przy tworzeniu własnych projektów.

Co dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

To ktoś, kto nie odpuszcza i kto czerpie z życia jak najwięcej; ktoś, kto zawsze widzi i chce więcej. Wyróżnia się na tle innych, inspiruje, a często też stanowi wzór do naśladowania.

Dlaczego wybrałaś CDV?

Oprócz bardzo dobrych opinii znajomych i w internecie, zachęciły mnie zajęcia z praktykami. Zależało mi na tym, bym już jako studentka miała kontakt z ludźmi z branży, którzy wiedzą na co zwracać szczególną uwagę. Dziś już wiem, że podjęłam najlepszą decyzję.

Co chciałabyś robić w przyszłości?

Chcę być twórcą gier, o którym można powiedzieć, że jego praca oddziałuje na ludzkie emocje.

Co Cię kręci?

Mam silną potrzebę spełniać się artystycznie. Cosplay, którym zajmuję się już od kilku lat, pozwalał mi się spełniać, ale na jakiś czas musiał pójść w odstawkę. Teraz jestem silnie skupiona na tworzeniu i projektowaniu gier. Wspólnie ze znajomymi tworzymy teraz niekonwencjonalną grę, o której mam nadzieję wkrótce usłyszycie.

Z jakich swoich osiągnięć jesteś dumna?

Sukcesem było zajęcie II miejsca mojej drużyny Pink Bork na pierwszym Mage Jamie w CDV. Jednak największym osiągnięciem będzie dla mnie praca w Blizzard. Trzymajcie kciuki!