Daryna Shafeta | Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałaś zarządzanie kreatywne w Collegium Da Vinci?

Zainteresował mnie niekonwencjonalny wygląd budynku i nietypowe metody nauczania. Zdałam sobie sprawę, że w CDV mogę odkrywać swoje ukryte talenty i robić to, co lubię, mając możliwość zarabiania na tym, co mi się podoba. Zarządzanie kreatywne to idealny kierunek do realizacji moich małych celów.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Jestem zachwycona filozofią. Pan Profesor zawsze mówi wszystko jasno i ciekawie. Zajęcia są dialogiem między wykładowcą a studentem. Dzięki tym wykładom można nauczyć się dostrzegać szczegóły w rzeczach
i rozmowach.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje, cele życiowe?

Dzięki niektórym zajęciom dowiedziałam się o sobie wiele nowego. Studia w CDV pokazały mi, że mam w sobie coś kreatywnego i awangardowego. Pomaga mi to zrozumieć, kim chcę być i rozwijać się w różnych kierunkach.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Każda osoba, która ma własny punkt widzenia, jest dla mnie ciekawa. Uwielbiam wyjątkowość ludzi, ich działania, słowa i przyzwyczajenie. U ciekawych ludzi wszystko jest ukryte, komunikuje się poprzez swoje  hobby i pasje.

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Chciałabym się realizować. Kręci mnie poznawanie nowych ludzi.

Są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Nie boję się samotności i zawsze znajdę wyjście z trudnej sytuacji. Podczas kwarantanny odnalazłam się
w muzyce i nauczyłam się grać na ukulele, uczę się również gry na gitarze basowej.

Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dotyczące studiowania zdalnego?

Zdalne uczenie się jest dziwne. Siedzimy w domu w naszych przytulnych ubraniach i jesteśmy trochę zrelaksowani, ale musimy się uczyć. Ten rodzaj studiów ma swoje wady i zalety, ale lubię to. Zawsze mogę zaparzyć herbatę albo szybko znaleźć w internecie potrzebny materiał, bo zawsze jestem przed monitorem. Jednak internet nie zastąpi komunikacji na żywo.

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat?

Wydaje mi się, że sama forma nauki niewiele się zmieni, ale będzie dużo nowych  tematów, materiałów do analizowania, uczenia i zdobywania innych doświadczeń. Uczelnia się powiększy, odziały CDV będą w innych miastach i krajach.