Bartosz Kulisz – Collegium Da Vinci Poznań
BARTOSZ KULISZ – student kierunku doradztwo i coaching, amourdevie.pl

Dlaczego wybrałeś doradztwo i coaching?

Chcę zostać coachem i rzetelnie się do tego zawodu przygoto­wać, zdobywając także wiedzę z obszarów powiązanych ściśle z coachingiem m.in. z psy­chologii. Moja uczelnia stawia na praktykę oraz organizuje wiele szkoleń dodatkowych. Po ukończeniu studiów wyjdę nie tylko z dyplomem, ale także z uznawaną na całym świecie i cenioną na rynku certyfikacją coachingową ICF. .

Czego najbardziej lubisz się uczyć, jaki przedmiot na stu­diach najbardziej Cię ciekawi?

Najbardziej lubię uczyć się psy­chologii, która jest fundamen­tem, jeżeli ktoś myśli poważnie o coachingu. Nie wyobrażam sobie wykonywania zawodu coacha bez ugruntowanej wiedzy na temat praw i mechanizmów rządzących psychiką i zachowa­niami człowieka.

Czy studia pomagają Ci realizować Twoje pasje?

Dzięki studiom mogę rozwijać swoje zainteresowania związane z coachingiem, psychologią czy samorozwojem. Potrafię zrozu­mieć, dlaczego dany człowiek zachowuje się tak, a nie inaczej, co się zadziało z naukowego punktu widzenia. Wiedza to potęga, która znacznie ułatwia życie.

Co dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Osoba ciekawa widzi kilka per­spektyw, zauważa coś innego, nieoczywistego dla wszystkich. Szuka, analizuje, ciągle pyta „dlaczego?” i jest ponadprze­ciętna. Sam staram się żyć ponadprzeciętnie.

Dlaczego wybrałeś CDV?

CDV wybrałem ze względu na prostudenckie podejście i większe możliwości w porów­naniu do standardowej uczelni. CDV to kreatywna przestrzeń, otwarta na pomysły studentów. Uczelniane Biuro Karier poma­ga w tym, by studenci zdobywali doświadczenie już w trakcie studiów, na co pozwala rozkład zajęć w systemie 3 + 2 (3 dni nauki, dwa dni praktyki).

Co byś chciał robić w przyszłości?

Chciałbym zajmować się indy­widualną pracą z klientem nad jego celami, a także pracować jako trener biznesu. Myślę o swojej własnej firmie.

Co Cię kręci?

Ludzie. Przebywanie z nimi i wspólne działanie. Udzielam się społecznie i staram się kreować rzeczywistość. Moim drugim domem jest teatr, który nauczył mnie więcej niż niejedna lekcja w szkole. Zaraz po teatrze jest język francuski. W wolnych chwilach lubię także pojechać na lotnisko i obserwo­wać samoloty – taka odskocznia od rzeczywistości.

Z jakich swoich osiągnięć jesteś dumny?

Najbardziej jestem dumny z tego, że potrafię połączyć stu­dia, pracę i wolontariat. Myślę, że warto nauczyć się dobrej organizacji pracy i konsekwent­nie realizować zaplanowa­ne działania.