20.09.2022
Godzina09:00 - 14:30
MiejscePoznań, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
BiletyWydarzenie bezpłatne | Obowiązują zapisy
Zapraszamy przedstawicieli biznesu na konferencję Zwinne przedsiębiorstwa w rzeczywistości VUCA. Trzy aspekty: ludzie, dane i narzędzia.
Już 20 września w godzinach 9:00 – 14:30 będziemy przyglądać się dobrym praktykom, które wdrożone w nowoczesnych przedsiębiorstwach wspierają ich funkcjonowanie w dynamicznych i zmiennych czasach.
Konferencja została podzielona na trzy uzupełniające się części. Każda część dostarczy nam inspiracji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania:
- Jak uzyskać efekt synergii w zarządzaniu ludźmi?
- Jak maksymalizować potencjał danych?
- Jakie narzędzia wspierają nowoczesny biznes?
Wydarzenie jest doskonałą okazją, aby nawiązać kontakty biznesowe oraz poznać się bliżej, a to wszystko w miejscu, które łączy biznes z edukacją, czyli w Uczelni ludzi ciekawych – Collegium Da Vinci.
Poznaj prelegentów konferencji:
Paweł Świderski
Head of Jobs OLX PRACA
W serwisie OLX odpowiada za rozwój kategorii Praca oraz operacyjne wsparcie użytkowników i klientów biznesowych. Absolwent studiów MBA oraz podyplomowych studiów z zakresu ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przed dołączeniem do OLX, przez ponad dwa lata Dyrektor Zarządzający jednej z największych wielkopolskich agencji pracy tymczasowej. Wcześniej menedżer sprzedaży i telesprzedaży w wiodącym serwisie wyszukiwania lokalnego w Polsce.
Artur Pajkert
Head of Marketing cyber_Folks
Od 20 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.
Kinga Matysiak
Prezes firmy szkoleniowej MINDSTREAM, pomagającej specjalistom poszerzać wiedzę w zakresie zwinnego zarządzania projektami.
Autorka felietonów, materiałów edukacyjnych i szkoleń poświęconych dobrym praktykom zarządzania projektami i zmianą. Wykładowca akademicki EMBA i opiekun merytoryczny kierunków realizowanych w Collegium Da Vinci. Jest ważną postacią na polskiej sceny Agile. Certyfikowany trener PRINCE2®, AgilePM®, Change ManagementTM, Management Value oraz Management 3.0.
Krzysztof Patkowski
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Collegium Da Vinci
Politolog, manager edukacji z wieloletnim doświadczeniem, akredytowany coach ICF (ACC), certyfikowany tutor Collegium Wratislaviense, facylitator i moderator Design Thinking, trener oraz wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Współautor stale rozwijanej w CDV koncepcji kształcenia modułowego opartego o ścisłą współpracę z biznesem, prowadzenie zajęć warsztatowych przez praktyków, kształcenie i kształtowanie kompetencji zawodowych i społecznych kluczowych dla studenta i absolwenta wkraczającego na dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Autor i współautor koncepcji i programów kształcenia kilkunastu nowych, praktycznych i innowacyjnych w skali kraju kierunków studiów, realizowanych w ścisłej współpracy z partnerami biznesowymi.
Anna Mindykowska
Ekspert ds. Personalnych Collegium Da Vinci
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu działami HR w firmach międzynarodowych. Od 2015 jest związana z firmą Amazon, gdzie zarządza projektami w obszarze HR. Prowadzi programy mentoringowe dla menedżerów oraz popularyzuje wiedzę w obszarze HR współtworząc na Youtube kanał Panie od HR. Prowadzi szkolenia i projekty w obszarach usprawniania procesów, kształtowania kultury organizacyjnej oraz diversity, equity & inclusion. Współpracuje w charakterze wykładowcy z wielkopolskimi uczelniami. Prowadzi praktykę psychoterapeutyczną w nurcie analizy transakcyjnej oraz zajmuje się psychoedukacją, prowadząc blog www.pomyslodwrotnie.pl
Łukasz Gmys
Director of Growth w STX Next
Od 15 lat zajmuje się zawodowo marketingiem w branży nowych technologii. Posiada bogate doświadczenie korporacyjne jak i startupowe. Głęboko wierzy w empatię jako klucz do zarządzania relacjami – zarówno z klientami, jak i budowanymi przez siebie zespołami. Obecnie odpowiedzialny za strategię rozwojową STX Next – największego w Europie pythonowego software house’u.
Małgorzata Chełkowska-Dorna
Trenerka, coach CDV Biznes
Wykładowca Collegium Da Vinci, ekspert CDV Biznes, Akredytowany Coach ACC International Coach Federation, Certyfikowany Mediator VCC, Certyfikowany trener FRIS, Certyfikowany Coach Grupowy i Zespołowy. Dla największych marek w Poznaniu i w Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji obniżając skutecznie rotację pracowników. Projektuje scenariusze szkoleń rozwojowych i wspiera w wyłapywaniu talentów. Prowadzi procesy executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów. Projektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c. wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach.
Anita Deja
Business Intelligence & Project Managment Office Manager w LIDL
Od dwóch lat jest wykładowcą przedmiotu „Wizualizacja danych” na studiach podyplomowych Big Data – Analytics & Society w Collegium Da Vinci. Pracowała dla dużych amerykańskich korporacji takich jak Ciber czy Franklin Templeton Investment oraz firmy Roche. Wierzy w moc wizualizacji danych oraz wyznaje zasadę, że ludzie zapamiętują to, co jest wizualnie atrakcyjne i przyciąga ich uwagę. Posiada doświadczenie w zakresie budowania hurtowni danych, modelowania i eksploracji danych oraz wdrażania w organizacjach narzędzi do wizualizacji danych takich jak Tableau, Microsoft Power BI oraz Microstrategy.
Artur Owczarkowski
Kierownik Działu Analiz w Wielkopolskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Poznaniu.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W latach 2001-2010 pracownik naukowy w Katedrze Badań Operacyjnych na Wydziale Zarządzania UEP. Od 2008 r. pracownik Urzędu Statystycznego w Poznaniu. Autor i współautor publikacji naukowych i wybranych publikacji Urzędu Statystycznego w Poznaniu, opracowań analitycznych realizowanych na zlecenie m.in. Rządowej Rady Ludnościowej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, samorządów terytorialnych, Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Członek zespołów badawczych w projektach z udziałem środków UE (m.in. ENTER Partnerstwo na rzecz telepracy, przedsiębiorczości i równouprawnienia, ESSnet on Data Integration, Cudzoziemcy na krajowym rynku pracy, COSME Badanie firm rodzinnych w Polsce) oraz zleconych przez firmy i instytucje (m.in. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, Polską Izbę Przemysłu Targowego, Aquanet S.A., Lafarge Sp. z o.o., Stowarzyszenie Metropolia Poznań).
Maciej Czerniawski
CEO E-lea
Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, przedsiębiorca, twórca, wizjoner. Prowadzi szkolenia w zakresie stosowania narzędzi oraz sposobów edukacji cyfrowej dla kadry naukowej uczelni wyższych oraz menedżerów przedsiębiorstw. Właściciel marki IT – ekosystemu – profesjonalnych, docenianych w Polsce i za granicą platform edukacyjnych e-LEA. Prowadzi również sieć studiów filmowych, w których od 2004 roku doświadczone zespoły wykonawcze realizują produkcję najwyższej jakości kursów video. Wierzy, że stworzony przez niego system e-LEA zapewni dostęp do wiedzy dla każdego chcącego się uczyć – bez względu na pochodzenie, status społeczny czy finansowy.
Krzysztof Miotk
CEO Quale, Mentor Design Mentorship
Konsultant i badacz UX, właściciel agencji UX „Quale”, współtwórca podcastu branżowego „UX po Godzinach”, mentor w programie „Design Mentorship” i kierownik studiów podyplomowych z Badań UX w CDV. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie biznesowe zdobyte m.in. jako strateg marki szkoleniowej i koordynator projektów. Jako Badacz UX prowadził badania dla takich marek jak: BLIK, OLX, Booste, Asseco, Santander BP, Alior Bank, Tubądzin i T-Mobile.
Adam Bernaś
Chief Product officer w SPOC
Zaangażowany w funkcje PreSales, Trainings i Customer Success. Swoje doświadczenie w zarządzaniu usługami buduje od 15 lat, w budowaniu SPOC i podróży ServiceNow w naszym regionie od dnia nr 1.
Program wydarzenia
-
WSTĘP
Otwarcie konferencji przez władze uczelni
9:00 – 9:15
Krzysztof Patkowski | COLLEGIUM DA VINCI | Przyszłość edukacji
9:15 – 9:35
Paweł Świderski | OLX PRACA | OLX Know How – Nowe spojrzenie na rynek pracy
9:35 – 9:55
-
ASPEKT #1 LUDZIE
Anna Mindykowska | COLLEGIUM DA VINCI | Po co w organizacjach zarządzać różnorodnością?
9:55 – 10:15
Łukasz Gmys | STX NEXT | Relacje i empatia jako strategia na nieustannie zmieniającą się rzeczywistość
10:15 – 10:35
Małgorzata Chełkowska-Dorna | CDV BIZNES | Niedyrektywne formy zdecydowanego zarządzania
10:35 – 10:55
Przerwa - networking przy Kawie
10:55 – 11:15
-
ASPEKT #2 DANE
Artur Pajkert | CYBER_FOLKS | Sklep i strona odporne na wybuch nuklearny? I na co jeszcze?
11:15 – 11:35
Anita Deja | LIDL | „The power of Data Viz”, czyli wizualizacja danych w pigułce
11:35 – 11:55
Artur Owczarkowski | URZĄD STATYSTYCZNY W POZNANIU | Czy możemy przewidzieć recesję? Wskaźnik klimatu koniunktury
11:55 – 12:15
Przerwa - networking przy Kawie
12:15 – 12:35
-
ASPEKT #3: NARZĘDZIA
Maciej Czerniawski | E-LEA | E-learning jako narzędzie rozwoju pracowników organizacji
12:35 – 12:55
Kinga Matysiak | MINDSTREAM | Agile agnostyczny w zwinnych metodach zarządzania projektami
12:55 – 13:15
Krzysztof Miotk | QUALE | DESIGN MENTORSHIP | Design mentorship Filterdrop w biznesie, czyli mentoring jako narzędzie rozświetlające rynek
13:15 – 13:35
Adam Bernaś | SPOC | Przepływ pracy w zwinnym przedsiębiorstwie z wykorzystaniem narzędzi low code/no code
13:55 – 14:15
Podsumowanie oraz zakończenie konferencji
13:55 – 14:15