Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 - Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025

JM Rektor Collegium Da Vinci dr hab. Marek Zieliński, prof. CDV ma zaszczyt zaprosić na Inaugurację Roku Akademickiego 2024/2025, która odbędzie się w dniu 8 października 2024 roku o godzinie 11:00 w Auli Artis przy ul. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu.
Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025
Data

08.10.2024

Godzina

11:00 - 13:00

Miejsce

Aula Artis

Bilety

Wstęp wolny

Podziel się

JM Rektor Collegium Da Vinci dr hab. Marek Zieliński, prof. CDV ma zaszczyt zaprosić na Inaugurację Roku Akademickiego 2024/2025, która odbędzie się w dniu 8 października 2024 roku o godzinie 11:00 w Auli Artis przy ul. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Podczas inauguracji studenci, studentki i osoby studenckie pierwszego roku uroczyście złożą ślubowanie, odbiorą indeksy w trakcie immatrykulacji i wspólnie odśpiewają tradycyjne Gaudeamus. To wyjątkowy moment dla społeczności akademickiej CDV, aby wspólnie rozpocząć nowy rok pełen wyzwań i sukcesów.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Kreatywność w dobie sztucznej inteligencji” wygłosi Gość Specjalny – Edwin Bendyk. Prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Zawodowo dziennikarz, publicysta i pisarz, publicysta tygodnika „Polityka”. Członek Polskiego PEN-Clubu i European Council on Foreign Relations. Prowadzi blog „Antymatrix” oraz podcast „Rozumieć Ukrainę”. Ostatnio wydał książkę „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”.

Gość Specjalny Inauguracji

Edwin Bendyk

(ur. 1965) – Prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Zawodowo dziennikarz, publicysta i pisarz, publicysta tygodnika „Polityka”. Członek Polskiego PEN-Clubu i European Council on Foreign Relations. Prowadzi blog „Antymatrix” oraz podcast „Rozumieć Ukrainę”. Ostatnio wydał książkę „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”.

Uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego będzie towarzyszyć projekcja filmu „Kobieta z marmuru” w reżyserii Mateusza Biziorka — absolwenta kierunku Kreatywna produkcja filmowa.

Tak o produkcji mówi sam autor, Mateusz Biziorek: „Jest to historia studenta kierunku filmowego, Mateusza, który pracuje również w lokalnej telewizji i próbuje przekonać swoją przełożoną, dyrektor programową, że w jego filmie dyplomowym zagra Krystyna Janda. Oczywiście, programowa zbywa go, tłumacząc, że pomysł jest niedorzeczny i żeby zajął się „normalnymi” historiami „zwykłych” ludzi. Bohater jednak wyrusza do Warszawy. Po drodze spotyka kustosza w Muzeum Narodowym, poznaje także zapomnianą diwę teatru. W końcu dociera do Teatru Polonia i spotyka Krystynę Jandę. Ale jak mu poszła rozmowa z Jandą, tego nie wiem”.