Największy w Polsce „coaching kariery” dla młodzieży, zrealizowany jednocześnie dla 90 uczniów 4 szkół średnich, odbył się w CDV – dzięki skutecznie działającym młodym profesjonalistom – studentom CDV, zrzeszonym w kole naukowym EARS Vinci, pod opieką wykładowcy CDV na kierunku doradztwo i coaching, mgr Małgorzaty Chełkowskiej-Dorna. Warsztat „coaching kariery” zbudował przestrzeń, dzięki której każdy z uczestników mógł zajrzeć w głąb siebie, skupić się na tym, co dla niego najważniejsze oraz poddać pod refleksję swoją przyszłość. Paradoksalnie obecność grupy jest dla uczestników wsparciem i pomocą, bo w grupie zmniejsza się poczucie odosobnienia w niepewności, co do słuszności własnych wyborów.
Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w tym procesie. Warsztat miał charakter coachingu grupowego, jednak każdy uczestnik bez problemu odnalazł się w nim sam ze sobą, z własnymi myślami i refleksjami. Pracowaliśmy indywidualnie, w parach i w grupie, co dało szansę na zabranie głosu każdemu uczestnikowi. Po zakończeniu, jeszcze przez godzinę, uczniowie dzielili się pomiędzy sobą i z trenerami, własnymi wnioskami i przeżyciami – mówi Marta Nowicka, studentka doradztwa i coachingu II stopnia w CDV, głównodowodząca przedsięwzięcia „coaching kariery”.
Warsztat, w 5 grupach jednocześnie, przeprowadziło 12 trenerów: Marta Nowicka, Anna Żabińska, Natalia Kryle, Nikola Bukowska, Aleksandra Borowska, Jagoda Pacocha, Martyna Dopierała, Agnieszka Autechre, Marek Cukras, Maciej Banach, Maciej Kramm i Gosia Chełkowska-Dorna. W ramach pakietu trenerskiego, wszyscy otrzymali ten sam program warsztatu, jednak kluczowym zadaniem było odpowiadać na realne potrzeby procesu, a więc dostosowywać się do dynamiki każdej z grup i z uwzględnieniem preferencji indywidualnych uczestników.
Warsztaty poprzedziła prezentacja naszej uczelni, którą poprowadził Paweł Klockiewicz, student zarządzania kreatywnego II stopnia w CDV.
Koło naukowe Ears Vinci zrzesza głównie studentów kierunku doradztwo i coaching. Podczas regularnych spotkań koła studenci przeprowadzają sesje coachingowe z wykorzystaniem profesjonalnej sali fokusowej z lustrem weneckim, umożliwiającej oglądanie i analizę sesji „na żywo”. Poznają też i ćwiczą narzędzia coachingowe wykraczające poza program studiów.
Misją Ears Vinci jest szerzenie idei coachingu takim, jakim jest on naprawdę – skupionym na celach, rozwiązaniach, teraźniejszości i przyszłości. Opiekunem koła naukowego jest mgr Małgorzata Chełkowska-Dorna, absolwentka tego kierunku w CDV, obecnie wykładowca, laureatka Nagrody Rektora CDV za pracę dydaktyczną na rzecz uczelni. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale Gosia jest wyjątkiem, który potwierdza regułę – zgodnie przyznają studenci z koła Ears Vinci. Oddała nam ogrom swojego wolnego czasu i zaangażowania, i zawsze jest w pełnej gotowości, by nas wspierać. Przed realizacją „coachingu kariery” razem z nią współtworzyliśmy warsztat i wprowadzaliśmy modyfikacje. Mądrze pozwalała nam uczyć się, dbając o najwyższe standardy pracy i naszą przy tym dobrą zabawę! To również dzięki jej wysiłkom, podczas „coachingu kariery” zadebiutowało dwóch trenerów – Marek Cukrus i Natalia Kryle, studenci I roku studiów II stopnia DiC. Gosia jest osobą, której uwadze nie umknie żaden talent!