Eksperci zwrócili uwagę m.in. na dostosowanie treści programu studiów do realiów rynku pracy, zróżnicowaną formę zajęć, precyzyjną weryfikację i ocenę osiągnięć uczniów, bogate tematyczne zasoby biblioteczne oraz przygotowanie zajęć w formie online w czasie pandemii.
Dodatkowo zwrócono uwagę na powstanie Centrum Praktyczności, które wspiera dydaktykę pod kątem praktyczności i pracuje nad usystematyzowaniem współpracy z otoczeniem biznesowym.
Gratulujemy!
Zgodnie z założeniami Ministerstwa Edukacji i Nauki Polska Komisja Akredytacyjna to gremium ekspertów, których zadaniem jest dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.
Nadrzędną wartością, którą Polska Komisja Akredytacyjna kieruje się w swoich pracach, jest dobro społeczne, gdyż jakość i efektywność kształcenia w istotny sposób przyczyniają się do rozwijania kapitału intelektualnego i budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Zarządzanie kreatywne to innowacyjny kierunek, uwzględniający szybkość zachodzących zmian we współczesnym świecie, łączący wiedzę z zakresu zarządzania, nowych technologii i rozwoju osobistego. Program studiów, kadra oraz proces uczenia zostały przygotowane we współpracy ze światowymi liderami w zakresie innowacji w biznesie zgodnie ze standardami obowiązującymi na najlepszych uczelniach.
Zarządzanie kreatywne zostało nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacyjnym „Studia z Przyszłością” za najwyższe standardy jakościowe obowiązujące w szkolnictwie wyższym.