Unreal Engine partnerem Collegium Da Vinci - Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Unreal Engine partnerem Collegium Da Vinci

Jedyna taka współpraca w Polsce!

Collegium Da Vinci rozpoczęło współpracę z Unreal Engine –  produkowanym przez Epic Games silnikiem gier komputerowych. To najbardziej zaawansowane na świecie narzędzie do tworzenia 3D w czasie rzeczywistym, używane do tworzenia gier, wizualizacji architektonicznych czy doświadczeń VR, zapewniające fotorealistyczne wizualizacje i wciągające wrażenia.

Collegium Da Vinci to jedyna polska uczelnia, z którą producent nawiązał współpracę!

Unreal Engine to wiodący globalnie silnik do gier – na jego bazie powstały m.in. gry: Dragon Ball: FighterZ, Gears 5, Borderlands 3, Tales of Arise, Valorant, Final Fantasy VII Remake, Dragon Quest XI, Star Wars Jedi: Fallen Order czy też Days Gone.

Niedawno twórcy gry Mass Effect 5 ogłosili, że i ta gra stworzona zostanie w Unreal Engine.

“Od dwóch lat jestem jednym z kuratorów festiwalu ANIMATOR, gdzie zajmuję się treściami związanymi z kulturą gier komputerowych i video. Śledząc trendy zauważam rosnący wpływ silnika Unreal Engine do tworzenia nie tylko gier, ale wszelkich animacji, wkrótce seriali TV. Granica tworzenia została zminimalizowana i Unreal wkracza świadomie na filmowe salony. Zrozumiałem, że warto związać się z tą marką naszą specjalizację gier, a poprzez szereg starań udało się zainicjować proces współpracy, który z sukcesem dokończył Jarek Kowalczyk. Jeśli spojrzymy na mapę akademickiego partnerstwa tej firmy to CDV jest jedyną uczelnią w Polsce i właściwe jedyną w Europie Środkowo-Wschodniej - samo to robi spore wrażenie!”
Łukasz Szałankiewicz
Wykładowca
“Z silnikiem Unreal Engine mam stałą styczność od blisko 8 lat, zarówno w codziennej pracy w studiu Atomic Jelly, jak również przy projektach artystycznych oraz ucząc jego wykorzystania studentów Collegium Da Vinci. To obecnie najbardziej zaawansowany silnik graficzny na świecie, dostarczający najbardziej wyrafinowanych technologii do powszechnego wykorzystywania. Epic Games dba o mocną współpracę z producentami najmocniejszych kart graficznych, aby równolegle wprowadzać nowatorskie technologie na rynek zarówno od strony oprogramowania, jak i sprzętu, wyznaczając tym samym nowe standardy. Wszechstronność tego silnika oraz niespotykana wydajność powoduje że jest obecnie pierwszym wyborem dla większości wysokobudżetowych tytułów, ponadto znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle filmowym i rozrywkowym. Wielkim przełomem wydaje się też nadchodząca wielkimi krokami nowa wersja silnika Unreal Engine 5, który nie tylko gruntownie przebudowano, ale i wprowadzono wiele nowatorskich rozwiązań mogących istotnie zmienić podejście do projektowania wirtualnych światów. Warto tu wymienić chociażby nowe technologie w postaci systemu dynamicznego globalnego oświetlenia Lumen oraz zwirtualizowany mechanizm obsługi geometrii Nanite. UE nie jest silnikiem łatwym w nauce, trzeba zainwestować sporo czasu aby poznać go na zaawansowanym poziomie, jednak warto dokonać tego wysiłku. W moim odczuciu to właśnie ten kierunek rozwoju jest najbardziej przyszłościowy i jak żaden innych otwiera nieograniczone możliwości tworzenia.”
Bartosz Rakowski
Wykładowca

Partnerstwo Unreal Academic Partner da studentom i wykładowcom CDV możliwość rejestracji na wydarzenia edukacyjne i szkolenia o ograniczonej dostępności czy informacje o stażach i rekrutacjach.

Studenci Collegium Da Vinci będą mieli okazję pokazać swoje prace zrobione w oparciu o Unreal Engine na platformie internetowej producenta. W przyszłości mogą liczyć natomiast na wsparcie w formie warsztatów, dostępu do dedykowanych narzędzi czy spotkań z wyjątkowymi wykładowcami.

Sprawdź mapę partnerów Unreal Engine w Europie:

Źródło

“Program partnerski Unreal Engine wyróżnia uniwersytety i szkoły, które zobowiązały się do zapewniania wysokiej jakości kształcenia w obszarze programowania i projektowania gier. Partnerstwo z pewnością wzmocni CDV i naszych studentów, którzy będą przygotowani do dynamicznie zmieniającego się otoczenia i wysoce konkurencyjnego rynku pracy.”
Jarosław Kowalczyk
Wykładowca