Poznaj partnera kierunku
Poznaj wykładowców kierunku
Adam Urbaniak
Adam Urbaniak
Kierownik merytoryczny kierunkurozwińPedagog, terapeuta, arteterapeuta, terapeuta zajęciowy, specjalista w zakresie diagnozy i terapii pedagogicznej, posiadający certyfikat w zakresie psychologii klinicznej.
rozwińAutor publikacji w zakresie edukacji, arteterapii, procesu terapeutycznego wobec dzieci, młodzieży, osób dorosłych; diagnozy i terapii pedagogicznej; procesu rehabilitacji kompleksowej wobec osób niepełnosprawnych.
Od 2018 pełniący funkcję kierownika merytorycznego Podyplomowych Studiów dla Nauczycieli na kierunku „Terapia pedagogiczna” w Collegium Da Vinci.
W latach 2009-2013 dyrektor merytoryczny w Gabinecie Arteterapii i Pomocy Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim ;
2013-2016 dyrektor Centrum Diagnozy, Terapii i Osobistego Rozwoju Człowieka w Ostrowie Wielkopolskim.
rozwińOd 15 lat niezmiennie instruktor – terapeuta w Fundacji „Miłosierdzie” w Kaliszu, gdzie realizuje proces rehabilitacji kompleksowej wobec osób niepełnosprawnych.
Uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, specjalistycznych warsztatów i szkoleń.
Członek towarzystw naukowych : Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.
Na przestrzeni ostatnich lat współpracował realizując zajęcia ze studentami – nauczycielami na studiach podyplomowych m.in. w Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty w Kaliszu, Toruńskiej Szkole Wyższej – Kolegium Jagiellońskim w Toruniu, Wyższej Szkole Kadr Menedżerskich w Koninie ; Instytucie Wolnej Myśli w Gdańsku oraz innych placówkach edukacyjnych, terapeutycznych.
Zainteresowania naukowe skupia wokół szeroko pojmowanej dydaktyki, edukacji, procesu kreatywności, diagnostyki pedagogicznej, psychologii.
Sylwia Dziedziczak
Sylwia Dziedziczak
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińWykształcenie wyższe- UAM – wydział nauk społecznych.
rozwińSpecjalista psychoterapii uzależnień nr cert.SP/0566/2011, psychoterapeuta systemowy , rodzinny w trakcie procesu certyfikacji, pedagog, spec. resocjalizacja, psychoterapeuta grupowy, trener TZA ART. Kierownik Oddziału Dziennego leczenia uzależnień i Poradni Uzależnień NZOZ Multimed, Gabinety prywatne.
rozwińSpecjalistka psychoterapii uzależnień nr cert.SP/0566/2011,
rozwińPsychoterapeutka systemowa , rodzinny w trakcie procesu certyfikacji WTTS w Poznaniu
Joanna Górka
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińPsycholożka i psychoterapeutka. Pracuje terapeutycznie z dorosłymi i młodzieżą w podejściu Gestalt. W swojej pracy z ciekawością i uważnością podchodzi do wyjątkowego spotkania w “tu i teraz”, w którym towarzyszy swoim klientom w poszerzaniu świadomości.
rozwińW ramach sesji psychoedukacyjnych, wspiera dzieci i ich rodziców w rozwiązywaniu sytuacji dla nich emocjonalnie trudnych. Współpracuje z instytucjami zajmującymi się edukacją, rozwojem osobistym i zawodowym, oferując wsparcie, doradztwo oraz szkolenia z zakresu psychologii.
rozwińDoświadczenie zdobywała w wielu obszarach psychologii, zarówno klinicznym, jak i biznesowym.
Krzysztof Piersa
Krzysztof Piersa
WykładowcarozwińO mnie
rozwińTerapeuta ds. uzależnień. Absolwent Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Od 9 lat prowadzi warsztaty profilaktyczne dla młodzieży i dorosłych na temat uzależnienia od gier komputerowych, smartfonów i na temat zagrożeń internetu. Stały gość konferencji naukowych i szkoleniowych. Prowadzi wykłady i szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów w dziedzinie cyfrowych uzależnień na terenie szkół, bibliotek i uniwersytetów.
rozwińPrzeprowadził ponad 1100 szkoleń w placówkach całego kraju.
rozwińAutor kursów profilaktycznych, oraz poradników popularno-naukowych „Komputerowy Ćpun”, „Komputerowy Ćpun 2.0” wydanych przez wyd. Muza, „Złota Rybka w Szambie” wyd. Jaguar oraz „Trener Marzeń”.
rozwińGość podcastów psychologicznych i programów opiniotwórczych.
rozwińCytowany przez Newsweek Psychologia, Charaktery, Onet, Wirtualną Polskę, TVN, TVP, Wpolsce.pl, TEDx i wiele innych.
rozwińSpecjalizuje się w zagrożeniach związanych z nowoczesną technologią. Zgłębia tematykę mikrotranzakcji, hazardu skrzynkowego oraz ich oddziaływania na najmłodszych graczy.
rozwińŚledzi doniesienia o konsekwencjach nadużycia mediów społecznościowych.
Beata Szurmińska
Beata Szurmińska
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińpsychoterapeuta dzieci i młodzieży, absolwentka resocjalizacji i socjoterapii. Ukończyłam Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Od 2014 roku jestem instruktorem terapii uzależnień, a także psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji W 2018 roku ukończyłam studia z zakresu doradztwa zawodowego i coachingu edukacyjnego. Jestem terapeutą I stopnia Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, Swoją pracę poddaję regularnej superwizji
rozwińDoświadczenie zawodowe: praca w szkołach w ramach I poziomu referencyjnego, 7 letnia praca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, praca w Domu Dziecka, obecnie pracuję indywidualnie i grupowo prowadząc prywatną praktykę.
rozwińSpecjalizacje obszarowe
rozwińPracuję indywidualnie z młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem społecznym, w obszarze profilaktyki uzależnień oraz kontroli i rozumienia swoich emocji. Pracuję z problemami, które są bliskie młodym ludziom, np. trudności w kontaktach społecznych, w relacjach z rodzicami, nieradzenie sobie ze stresem, lęki. Prowadzę terapię grupową dla dzieci i młodzieży, zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego – „Co dalej z moim życiem?”, a także zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne. Od kilkunastu lat zajęcia grupowe prowadzę według autorskiego programu.