HR Meeting – Człowiek w organizacji – Collegium Da Vinci Poznań

HR Meeting – Człowiek w organizacji

Spotkanie środowiska naukowego z przedstawicielami biznesu

HR Meeting – Człowiek w organizacji

Data

06.06.2019

Godzina

08:30 - 14:30

Miejsce

CDV, R340

Bilety

Bezpłatnie, ale obowiązuje formularz zapisów.

Podziel się

Wciąż mało jest wydarzeń pozwalających spojrzeć na rynek HR z kilku perspektyw. HR Meeting – Człowiek w organizacji to wyjątkowe spotkanie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, którego ideą jest połączenie środowiska naukowego z przedstawicielami biznesu oraz środowiskiem samorządowym. Jesteśmy przekonani, że rozwój współpracy, wymiana doświadczeń sektorów, prowadzi do zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności gospodarki, jak też funkcjonujących organizacji.

Collegium Da Vinci to Uczelnia Ludzi Ciekawych, kształcąca studentów na kilkunastu kierunkach. Pozyskanie młodych, utalentowanych pracowników na obecnym rynku pracy jest dużym wyzwaniem, dlatego obecność na HR Meetingu niewątpliwie stanowić będzie ważny element budowy pozytywnego wizerunku, jako pracodawcy, wśród studentów CDV. Pomysłodawcami projektu są pracownicy Katedry Coachingu i Zarządzania, którzy wspólnie ze studentami współorganizują powyższe przedsięwzięcie.

Przyjdź i zdobądź obiektywną wiedzę. Zainspiruj się, słuchając różnorodnych case studies, wystąpień doświadczonych praktyków i osób ze środowiska nauki. Wymień swoje doświadczenia z innymi uczestnikami spotkania. Wykorzystaj wyjątkową okazję poznania najlepszych praktyk, narzędzi i rozwiązań w obszarze HR.

Ważnymi  tematami poruszanymi na HR Meetingu będą najnowsze trendy w zakresie:

  • kompetencji przyszłości oraz well-being pracowników,
  • różnorodności i równości we współczesnych organizacjach,
  • potrzeb, oczekiwań oraz możliwości „pokolenia Z”, z którym mierzy się obecny rynek pracy,
  • oceny pracowniczej stanowiącej jeden z głównych elementów rozwoju pracowników,
  • rekrutacji, która niejednokrotnie stanowi klucz do sukcesu wielu organizacji.

Prelegenci

Dr inż. Alicja Rytelewska

Kierownik Katedry Coachingu i Zarządzania w CDV. Od 2004 roku jest wykładowcą akademickim, prowadzi zajęcia w Polsce i za granicą. Jej zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach oraz rozwojem organizacji. W swoich publikacjach porusza zagadnienia dotyczące kompetencji i kwalifikacji pracowników, ich rozwoju oraz wpływu czynnika ludzkiego na wyniki przedsiębiorstw. Prowadzi także badania nad efektywnym zarządzaniem talentami. Od kilkunastu lat związana z biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywała także prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie zarządzania, zarządzania ludźmi i rozwoju talentów. Prywatnie entuzjastka sportu, szczególnie tenisa ziemnego.

Dr Jakub Wierzbicki

Z wykształcenia psycholog (specjalność: psychologia pracy i organizacji). Adiunkt w Katedrze Coachingu i Zarządzania, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej CDV od 2018 roku. Wykładowca akademicki od 2010 roku. Prowadzi zajęcia z zakresu psychologii pracy, psychologii organizacji, dynamiki zespołu pracowniczego, stresu i wypalenia zawodowego oraz doradztwa zawodowego. Wykładowca studiów podyplomowych z doradztwa zawodowego i personalnego w CDV oraz doradztwa zawodowego i edukacyjnego na WSB.

Posiada ponad 7-letnie doświadczenie zawodowe w administracji samorządowej (2010 – 2017 Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu), z czego prawie 5 lat pełnił funkcję zastępcy kierownika wydziału. Jest autorem publikacji z zakresu doradztwa zawodowego oraz psychologii pracy.

Prof. CDV dr hab. Urszula Kluczyńska

Wykładowczyni w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów. W pracy skupia się na ludziach, relacjach i zmianie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki krytycznych studiów nad męskościami i mężczyznami. Jest autorką publikacji naukowych, w tym monografii: Mężczyźni w pielęgniarstwie. W stronę męskości opiekuńczej; Metamorfozy tożsamości mężczyzn w kulturze współczesnej; współautorką książki Poza schematem. Społeczny konstrukt płci i seksualności. Obszar badawczy obejmuje także kulturowo-społeczne analizy zjawisk związanych z przejawami dyskryminacji. Prowadzi zajęcia i warsztaty dotyczące tematyki socjologicznej i genderowej, gdzie z perspektywy genderowej analizuje różne wymiary codzienności.

Kajetan Guz

Zaangażowany, otwarty i pełen pasji student kierunku zarządzanie kreatywne w CDV. Na co dzień także pracownik działu handlowego w firmie Instanco, gdzie realizuje innowacyjne pomysły wspierające procesy handlowe. Współzałożyciel koła naukowego ,,Vinci Square” i współorganizator Poznań Service Jam 2019. W wolnych chwilach miłośnik podróży, którego najbardziej pociąga kultura Wschodu we wszystkich jej odsłonach.

Tomasz Welc

Pasjonat sportu, były kapitan drużyny piłkarskiej, półmaratończyk. Współzałożyciel i prezes koła naukowego ,,Vinci Square”, organizator Poznań Service Jams. Fan innowacji i nowych technologii, z dużym doświadczeniem w branży IT. Obecnie student CDV na kierunku zarządzanie kreatywne.

Sara Waszyńska

Właścicielka agencji marketingowej, specjalistka z zakresu marketingu online i budowania efektywnych kampanii sprzedażowych. Przedstawicielka pokolenia Z. Pracę w branży kreatywnej rozpoczęła w wieku 16 lat, powoli zdobywając doświadczenie związane z każdym aspektem budowania i promocji marki. W wieku 20 lat, tuż po zdaniu matury, założyła agencję marketingową, która urosła w zawrotnym tempie i aktualnie realizuje kampanie dla międzynarodowych klientów. Od zawsze „wolny strzelec”. W codziennej pracy skupia się na ścisłej współpracy z klientem i angażuje go na wszystkich etapach kampanii. Przekonuje, że agencja marketingowa jest tylko mózgiem, który może poukładać procesy sprzedażowe i wesprzeć w kwestiach technicznych, ale to właściciel firmy jest sercem swojego biznesu. Bez współpracy mózgu i serca nie ma efektów.

Dawid Olejniczak

Przedsiębiorca, programista i freelancer, na co dzień mieszkający w Londynie, przedstawiciel pokolenia Z. W wieku 20 lat założył spółkę LIMITED w Wielkiej Brytanii, zajmującą się tworzeniem kompleksowych i skalowalnych aplikacji internetowych dla międzynarodowych klientów. W swojej codziennej pracy łączy umiejętności techniczne z managerskimi. Promotor pracy zdalnej i metodyki Agile. Aktywny członek Toastmasters London.

Kamila Wrocińska

Prezes Zarządu i współwłaściciel marki Milado Centrum Rozwoju Personalnego. W 2004 roku założyła firmę, której zadaniem jest łączenie ludzi, realizujących wspólne cele biznesowe. Praca nad budową zespołu to godziny rozmów, konsultacji i wypracowywania najlepszych rozwiązań, które będą wspierały realizację strategicznych celów jej klientów. Jest ekspertem w zakresie budowania zespołów, konsultantem kariery i doradcą biznesowym. W codziennej pracy łączy swoje umiejętności managerskie, handlowe i doświadczenie rekrutera. Ze swoim zespołem pozyskuje najlepszych dla najlepszych. W rozmowach z managerami na temat obsadzania stanowisk handlowców przekonuje, że dziś proces rekrutacji można przyrównać do procesu sprzedaży. Pokazuje, w jaki sposób przyciągnąć do firmy najlepszych, jak sprawdzić ich kompetencje, ale przede wszystkim „na kogo postawić”.

Jest aktywnym członkiem organizacji Toastmasters International, autorką artykułów związanych z rekrutacją i budowaniem zespołów, Certyfikowanym Trenerem FRIS, Mówcą konferencji biznesowych, Ekspertem Brian Tracy International, Ekspertem w zakresie HR Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, a także członkinią Business Lady Club.

Marcin Kamiński

Dyrektor Obsługi Posprzedażowej Volkswagen Group Polska Samochody Użytkowe i student na kierunku zarządzanie kreatywne w CDV. Stanowiska managerskie piastuje w Volkswagen Group Polska od ponad 5 lat. W tym czasie Grupa, jako marka, osiągnęła drugi w Europie wzrost sprzedaży legendarnych produktów, dwukrotnie zdobywając miano Importera roku. Podkreśla, że siłą osiągnięć Grupy są 3 obszary: najlepsi ludzie, rozwiązania bazujące na potrzebach klientów oraz najwyższej jakości produkty.

Wyznaje zasadę, że za każdym sukcesem, ale też i porażką, stoją najpierw komunikacja, a potem działania wielu osób. Zawsze widzi człowieka w 100% odpowiadającego za swój obszar. Uważa, że każdy może być najlepszą wersją siebie, pod warunkiem pełnego zaangażowania w to, co robi. Przekonuje, że sukces zależący od umiejętności dostosowywania się do zachodzących zmian, zawsze zaczyna się od przemiany siebie i swojego własnego myślenia.

Małgorzata Chełkowska-Dorna

Ekonomista i coach. Właścicielka i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions, a także HR Ninja. Akredytowany Coach ACC International Coach Federation. Certyfikowany Madiator VCC. Wykładowca Collegium Da Vinci w Poznaniu. Dla największych marek w Poznaniu i Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji obniżając skutecznie rotację pracowników. Prowadzi procesy executive coachingu, szkoli i doradza w kwestii budowania efektywnych zespołów. Prowadzi mediacje wewnątrz organizacji. Projektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c, Certyfikowana trener efektywnej nauki i szybkiego czytania, stworzyła własny program efektywnej nauki. Trener i koordynator szkoleń dla nauczycieli i dyrektorów wielkopolskich placówek oświatowych. Twórca cyklu spotkań coachingowych dla kobiet „Babki w proszku”.

Tematy prelekcji:

Dr inż. Alicja Rytelewska – Kierownik Katedry Coachingu i Zarządzania
„Kompetencje przyszłości – dlaczego musimy crossować umiejętności?”

Dr Jakub Wierzbicki – Prodziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej
„Więcej nie zawsze znaczy lepiej – o potrzebie work-life balance”

Prof. CDV dr hab. Urszula Kluczyńska – profesor w Katedrze Edukacji i Nowych Mediów
„Jak uczynić mężczyzn tak samo nieatrakcyjnymi pracownikami jak kobiety? Czyli kilka słów o równości, której nie wyklucza różnorodność”.

Kajetan Guz & Tomasz Welc – studenci CDV na kierunku zarządzanie kreatywne
„Sport i biznes-jeden organizm”

Sara Waszyńska – przedstawicielka pokolenia Z, właścicielka agencji marketingowej beyond strategy.
& Dawid Olejniczak – przedstawiciel pokolenia Z, właściciel spółki LIMITED
„Przygotuj się na generację Z! Co powinieneś wiedzieć o gwałtownie zmieniającym się rynku pracy?”

Kamila Wrocińska – Prezes Milado Centrum Rozwoju Personalnego Sp. z o.o. sp. k.
„Co ma wspólnego kandydat do pracy z Twoim najlepszym klientem?”

Marcin Kamiński – Dyrektor Obsługi Posprzedażowej w Volkswagen Group Polska
„Ocena pracownicza na przykładzie marki Volkswagen – szansa na rozwój czy stres w organizacji?”

Małgorzata Chełkowska-Dorna – właścicielka i twórca marek Rewolucja i Brain Solutions oraz HR Ninja
„Wydaje mi się… czyli o mechanizmach psychologicznych konfliktu w organizacji” – prelekcja z elementami warsztatu

Masz pytania? Odezwij się do nas!

.
Izabela Grabowska

695 282 293

Kinga Zinkowska

606 492 769

Partnerzy

Inne ciekawe wydarzenia