Wygraj Stypendium Da Vinci o wartości 8400 i inne ciekawe nagrody – Collegium Da Vinci Poznań

Wygraj Stypendium Da Vinci o wartości 8400 i inne ciekawe nagrody

Nagraj film i wygraj rok bezpłatnej nauki!

Piotr Voelkel oraz Marian Marek Przybylski kolejny raz postanowili docenić obecnych i przyszłych studentów Collegium Da Vinci, przyznając roczne stypendia w wysokości 8 400 zł. Warunkiem uzyskania stypendium jest praca konkursowa w postaci filmu, którego tematem jest „Arte / Scienza – połącz logikę z wyobraźnią”.

To już kolejna edycja konkursu Stypendium Da Vinci. Rok temu tematem przewodnim było Dimostrazione (konsekwentne sprawdzanie wiedzy drogą doświadczeń, wytrwałości i gotowości do uczenia się na błędach), wcześniej studenci zmierzyli się z Connessione (wszystko łączy się ze wszystkim) oraz Curiosita (nienasycona ciekawość życia i nieugaszone pragnienie ciągłej nauki). Teraz przyszedł czas na Arte / Scienza, czyli rozwijaj myślenie całym mózgiem, zachowaj równowagę pomiędzy logiką a wyobraźnią.

Filmy konkursowe mogą być nagrywane dowolną techniką i nie powinny przekraczać 180 sekund. Nagroda zostanie przyznana co najmniej jednemu studentowi i jednemu kandydatowi na studia w CDV. Komisja oceniając prace weźmie pod uwagę poziom twórczego opracowania tematu, poprawność językową, techniczną, zachowanie zalecanej długości filmu (maksymalnie 3 min.), a także wartość artystyczną przygotowanego materiału. Stypendium zostanie przyznane autorom najwyżej ocenianych prac konkursowych.

Od początku istnienia konkursu niespodzianką było jury konkursowe. W tym roku również mamy mocny skład.

Crème de la crème polskiej sceny YouTube. Kto to taki, kto to taki…? Marek Hucz i Jan Jurkowski – założyciele Grupy Filmowej Darwin!!!

Profesjonaliści jeśli chodzi o film, produkcję, montaż, humor, odważne scenariusze. Zdobywcy wielu branżowych nagród m.in. za najbardziej jakościowe produkcje na polskim YouTube. Grupa Filmowa Darwin jest również partnerem kierunku kreatywna produkcja filmowa w Collegium Da Vinci.

Jak sami mówią: Zasady konkursu są bajecznie proste… Oczekujemy wielkiej kreatywności czyli arte, ale też rzetelnego podejścia do tematu, naukowego wręcz, czyli scienze. Zachęcamy do zagłębienia tematu geniuszu Leonarda da Vinci, no bo to był po prostu spoko mądry człowiek…”

Stypendia będą wypłacane od października 2020 w miesięcznych ratach po 700 zł. Na taki zastrzyk gotówki mogą liczyć:

  • osoby, które do 18 sierpnia zapiszą się na studia w CDV, złożą wniosek o przyznanie stypendium oraz dostarczą pracę konkursową,
  • obecni studenci, którzy do 18 sierpnia złożą wniosek o przyznanie stypendium oraz dostarczą pracę konkursową.

W tym roku dla uczestników konkursy, którzy jednocześnie są kandydatami na studia na kierunku kreatywna produkcja wideo, przewidziane są również nagrody dodatkowe. Partnerzy tego kierunku tj.: 2k4k film rental, Papaya Films, How How ufundowali vouchery dla osób, które według nich zasługują na wyróżnienie.

  1. Nagroda 2K4K film rental” – voucher o wartości 1.500 zł umożliwiający wypożyczenie sprzętu filmowego na realizację autorskiego projektu w wypożyczalni 2K4K rental (www.2k4k.pl); Fundatorem nagrody jest Wacław Mączyński.
  2. „Nagroda Papaya Films” – voucher o wartości 2.000 zł umożliwiający udział w warsztatach z oferty Papaya Films Academy o tematyce: produkcja reklamowa, postprodukcja, reżyseria, montaż, fotografia lub formy na SM. Fundatorem nagrody jest Papaya Films Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  3. „Nagroda SQM Studio Pietrowski s.j.” –  voucher o wartości 1.000 zł na usługi w zakresie color gradingu, obejmujące wizytę w studiu fundatora; fundatorem nagrody jest SQMStudio Pietrowski s.j. z siedzibą w Poznaniu

Lista Stypendystów zostanie ogłoszona do dnia 28 sierpnia 2020 roku na stronie cdv.pl. Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021.

Regulamin konkursu o Stypendium Da Vinci oraz wzory dokumentów potrzebnych do skompletowania wniosku znajdziecie poniżej w załącznikach.

Prace konkursowe prosimy wysyłać na adres: ciekawi@cdv.pl

Do dzieła. Czekamy na Wasze filmy do 18 sierpnia. Czas start!