Poznaj partnera kierunku
Poznaj wykładowców kierunku
dr Karolina Adamska-Woźniak
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińabsolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie skończyła studia magisterskie oraz doktoranckie, broniąc tytułu doktora nauk medycznych. Działaczka społeczna, wolontariuszka z 20- letnim stażem, wieloletnia prezeska Fundacji Mam Marzenie, autorka podcastu, w ramach którego rozmawia z ludźmi zmieniającymi świat na lepsze, pomysłodawczyni i założycielka Kawy Dobra – autorskiej agencji dobra budującej strategie zaangażowania społecznego dla osób publicznych i dla biznesu. Absolwentka studiów podyplomowych z CSR i Zrównoważonego Rozwoju na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Psychologii Wizerunku na SWPS w Warszawie. Pomysłodawczyni kierunku ESG Management.
Katarzyna Wągrowska
Katarzyna Wągrowska
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińEko-aktywistka, twórczyni internetowa. Autorka bloga Ograniczam Się i książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”(Znak, 2017). Założycielka Klubu Zmieniaczy Świata. Współzałożycielka Po-Dzielni (2018) – pierwszego w Polsce freeshopu, oraz stowarzyszenia Po-Dzielnia Centrum Ekonomii Współdzielenia. Ekspertka inicjatywy UNEP-GRID Climate Leadership. Działa na rzecz edukowania w zakresie redukcji odpadów, recyklingu, świadomej mody i aktywizacji społecznej, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych.
Janusz Mizerny
Janusz Mizerny
WykładowcarozwińO mnie
rozwińOd ponad 15 lat zajmuje się konsultingiem w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zrównoważonego rozwoju, OZE i efektywności energetycznej. Aktualnie pracuje jako Corporate ESG Specialist w Exide Technologies. Od 2015 r. prowadzi bloga o ekologii Green Projects oraz wydaje cotygodniowy Eko-scytujący newsletter.”
rozwińZachęta
W obliczu kryzysu klimatycznego potrzebne są wszystkie ręce na pokładzie, aby zmierzyć się z wyzwaniem redukcji emisji gazów cieplarnianych i spowolnienia globalnego wzrostu temperatury. Sektor biznesu w szczególności powinien być zaangażowany, bo ma sporo na sumieniu. Takie hasła jak: dekarbonizacja, Taksonomia UE, raportowanie niefinansowe czy ślad węglowy powinny być znane nie tylko z definicji, ale przede wszystkim na poziomie praktycznym. Wiedza w tym obszarze to konieczność, aby móc prowadzić przedsiębiorstwa o jak najmniejszym wpływie na planetę, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.
Małgorzata Walczak
Małgorzata Walczak
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińPrzedsiębiorczyni, inwestorka i Anioł Biznesu. Od 2021 roku zarządza Funduszem Funduszy PFR Green Hub FoF, który inwestuje w fundusze VC inwestujące w czyste technologie, a także programem PFR NCBR CVC. Małgorzata reprezentuje PFR Ventures w Radach Inwestorów i Komitetach Inwestycyjnych. Ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe (Dyrektorka Generalna w dużych firmach) oraz 14-letnie doświadczenie na rynku VC w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach działalności anielskiej zainwestowała w 5 start-upów. Wcześniej wraz z ENEA S.A. współtworzyła pierwszy fundusz korporacyjny CVC nastawiony na wieloetapowe inwestycje w polski sektor energetyczny. Małgorzata posiada dyplom MBA Uniwersytetu Minnesota i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, tytuł magistra kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, D.E.A. Uniwersytetu Sorbona (Paryż VII, III), jest także absolwentką dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Anna Gorączka
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińMenedżerka ds. Zrównoważonego rozwoju i ESG w Grupie Allegro. Wcześniej odpowiadała za dekarbonizacje w Grupie Żabka. Liderka zielonej transformacji, jedna z 10 kobiet wyróżnionych przez Forbes Women Polska w 2022 roku i finalistka konkursu Sukces Pisany Szminką w dziedzinie dekarbonizacji. Współautorka raportów proekologicznych „Ziemianie projektują” (2020) i „Ziemianie regulują”(2020) oraz książek „Data Driven Decisions”(PWN,2018), „Gamification. Jak wygrać zaangażowanie”(PWN, 2020).
Marzena Strzelczak
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińDoradczyni Zarządu FOB ds. DEI, ekspertka DEI, zrównoważonego rozwoju, ESG, przez wiele lat związana z biznesem, a od 2014 roku z FOB, w latach 2022-2023 w zarządzie CSR Europe. Pomysłodawczyni i inicjatorka badania Diveristy IN Check oraz Diveristy IN Check Creative. Absolwentka polonistyki UW, studiów podyplomowych dotyczących PR, marketingu i CSR w Polsce i za granicą m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge, od niedawna dyplomowana nauczycielka języka polskiego jako obcego.
Magdalena Niedźwiecka
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińAdwokat specjalizująca się w doradztwie prawnym na rzecz NGO, startupów pozytywnego wpływu oraz przedsiębiorców, z wieloletnim doświadczeniem w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Posiada doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii, w tym w postępowaniach arbitrażowych o wartości przekraczającej 500 milionów złotych. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prestiżowej London School of Economics and Political Science (LSE).
rozwińWspółtworzy praktykę ESG w kancelarii Legalden. W pracy dla NGO najbardziej ceni różnorodność i misję tych organizacji. Posiada szeroką wiedzę z zakresu ESG, współtworząc cykl webinarów „ESG po ludzku”, który ma na celu przystępne wyjaśnienie zagadnień związanych z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną przedsiębiorstw. Wspiera organizacje w implementacji najlepszych praktyk ESG, pomagając im w osiągnięciu zrównoważonego rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko.
Aleksandra Włodarczyk
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińEkspertka w zakresie zrównoważonej mody, autorka portalu swiadomykonsumentmody.pl, edukuje konsumentów, prowadzi projekty edukacyjne, pomaga firmom odzieżowym w budowaniu zrównoważonych strategii produktowych. Ekspertka Okrągłego Stołu na rzecz Zrównoważonej Mody organizowanego w ramach działań ONZ przez UN Global Compact Network Poland. Współtwórczyni koncepcji i merytoryki pokojów dla Centrum Edukacji Klimatycznej Punkt Zwrotny w Warszawie. Wypowiadała się na tematy związane z modą zrównoważoną dla Glamour, TVN 24, Studio Biznes Gazeta.pl, Radio Czwórka, Radio Chilli Zet, Wprost, Wprost Zdrowie, Radio Poznań.
rozwińBranżę modową zna od podszewki. Przez 18 lat pracowała w branży fashion w obszarach zarządzania marką, produktem oraz sklepami. Współpracowała m.in. z markami Dr. Martens, Pepe Jeans, Replay, Skechers, Orsay, Top Secret, Reserved, House, Cropp, Tatuum, Medicine, Diverse, Quiosque.
rozwińOd 10 lat specjalizuje się w pozyskiwaniu surowców i fabryk pod produkcję mody oraz w zakupie mody masowej oraz zrównoważonej. Przez 8 lat prowadziła własną agencję działającą się w tym obszarze i obsługującą duże polskie marki sieciowe.
Michał Smoleń
WykładowcarozwińO mnie
rozwińKierownik programu badawczego Energia i klimat w Fundacji Instrat, think-tanku wspierającego zrównoważoną transformację Polski. Analityk polskich i europejskich polityk klimatycznych, współautor analiz dotyczących ścieżek dekarbonizacji polskiego systemu energetycznego oraz polityk energetycznych. Absolwent MISH UW, wcześniej konsultant w PwC Polska.
Kamila Drzewicka
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińKamila jest prawniczką w zespole Odpowiedzialnego Biznesu, gdzie prowadzi działania rzecznicze i litygacyjne w obszarze przeciwdziałania greenwashingowi w Europie. Kamila również koncentruje się na opracowywaniu i wdrażaniu strategii prawnych, które mają na celu zapewnienie, że biznes odpowiednio uwzględnia ryzyka związane z ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi oraz zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi, a także ponosi odpowiedzialność za skutki swojej działalności. Jest autorką publikacji w obszarze prawa ochrony środowiska i prawa konkurencji.
rozwińPosiada doświadczenie m.in. w obszarze prawa ochrony środowiska, prawa międzynarodowego i UE, konkurencji i konsumenckiego. Jako ekspertka Ministerstwa Sprawiedliwości uczestniczyła m.in. w negocjacjach Haskiej Konferencji Prawa Prywatnego Międzynarodowego, Europejskiej Sieci Sądowej, Komisji Europejskiej. Reprezentuje Krajową Izbę Radców Prawnych w Komitecie ds. Środowiska i Zmian Klimatu w CCBE.
rozwińKamila jest absolwentką wyższej uczelni im. Leona Koźmińskiego oraz Europejskich Studiów Interdyscyplinarnych w Kolegium Europejskim w Warszawie. Posiada uprawnienia radcy prawnego w Polsce.
Katarzyna Król
WykładowczynirozwińO mnie
rozwińHead of Sustainability Insights & Research w agencji badawczo –consultingowej Zymetria
rozwińWspiera marki, firmy i pracowników w zrównoważonym rozwoju w oparciu o: przepisy, badania, dane naukowe oraz kreatywne metody pracy.
rozwińBadaczka rynku i społeczeństwa oraz praktyczka z obszaru ESG i zrównoważonego rozwoju
rozwińZ wykształcenia psycholożka społeczna.
rozwińCertyfikowana moderatorka procesów Design Thinking oraz warsztatów edukacyjnych Mozaika Klimatyczna
rozwiń(szkolenie nt. zmian klimatu na podstawie raportów IPCC)
rozwińOd 2020 roku ekspertka programu Climate Leadership przy ONZ (United Nations Environmental Programme)
rozwińLiderka raportowania śladu węglowego i strategii redukcji w Zymetrii