Studentka grafiki z wyróżnieniem w konkursie AMS – Collegium Da Vinci Poznań

Studentka grafiki z wyróżnieniem w konkursie AMS

Pracę Lilii Drahomaretskiej będzie można zobaczyć na citylightach AMS w całej Polsce!

Liliia Drahomaretska, studentka 3 roku grafiki w Collegium Da Vinci, zdobyła wyróżnienie w konkursie Galerii Plakatu AMS, do którego zgłoszono rekordową liczbę 1300 prac!

Jak piszą Organizatorzy, zadaniem uczestników konkursu, ujętym w haśle „(Nie)bezpieczne pasy”, było zaprojektowanie plakatu wskazującego niebezpieczeństwa, jakie grożą pieszym na pasach oraz przedstawiającego zasady odpowiedzialnego zachowania się na nich. Partnerem głównym tej edycji konkursu jest ŠKODA.

“Przede wszystkim bardzo się cieszę z wyróżnienia. Od lat wiedziałam plakaty konkursowe na przystankach, nie myśląc że mój plakat też tam się pojawi. Czytając opis konkursu na stronie AMS, od razu pomyślałam o kulturze lub jej braku na drodze. Dostałam dużo wsparcia i pomocy od prowadzącego mgr. Grzegorza Myćki. Jestem szczęśliwa z możliwości pracy pod opieką tak utalentowanych osób. Od dwóch lat studiuje i projektuję w Poznaniu. Moja przygoda z grafiką zaczęła się w CDV. Wcześniej pasjonowałam się fotografią, która do teraz jest dla mnie głównym źródłem inspiracji. Szukając doświadczenia, ciągle odkrywam nowe aspekty pracy grafika. Nie wyobrażam sobie, zajmować się w życiu czymś innym niż grafiką :D”
Liliia Drahomaretska
Studentka
“Galeria Plakatu AMS to prawdopodobnie największy w Polsce konkurs dla młodych grafików na plakat o tematyce społecznej i kulturalnej. Raz do roku organizowany jest otwarty nabór, w którym biorą udział setki artystów, a nagrodzone prace prezentowane są na citylightach umieszczonych w wiatach przystankowych w całej Polsce. Zadaniem uczestników tegorocznego, 22. konkursu było zaprojektowanie plakatu wskazującego niebezpieczeństwa, jakie grożą na pasach oraz zasady odpowiedzialnego zachowania się na nich zarówno kierowców jak i pieszych. Wyróżnienie w tej edycji otrzymała studentka 3. roku grafiki, Pani Liliia Drahomaretska, która swoją pracę realizowała w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć "Plakat i Ilustracja". Jest to wielkie osiągnięcie, ponieważ praca nad plakatem o tematyce społecznej to bardzo trudne zadanie - trzeba w prosty i syntetyczny sposób zachęcić odbiorcę do refleksji nad zadanym tematem - a w tym roku zgłoszono rekordową liczbę projektów, ponad 1300. Podczas zajęć najpierw omawialiśmy pełno luźnych szkiców i pomysłów, z których wiele trzeba było odrzucić. Dopiero po czasie, w wyniku konsultacji, korekt i wielu prób udało się znaleźć odpowiednią formę i treść. Jestem bardzo dumny ze współpracy z Panią Liliią Drahomaretską, bo od początku semestru była niezwykle zaangażowana w realizację tego projektu. Werdykt Jury pokazuje, że było warto, a studenci CDV mają wielki potencjał, który śmiało mogą prezentować szerokiej publiczności. Serdeczne gratulacje.”
Grzegorz Myćka
Wykładowca, opiekun projektu

Zwycięskie prace będzie można oglądać na citylightach AMS w całej Polsce w roku 2022.

Serdecznie gratulujemy!