Spotkanie otwierające konkurs graficzny "13 ilustracja ZłotegoKalendarza 2024 GoldenSubmarine | Collegium Da Vinci Poznań

Spotkanie otwierające konkurs graficzny „13 ilustracja ZłotegoKalendarza 2024 GoldenSubmarine

Agencja reklamowa GoldenSubmarine przygotowała dla Was konkurs, w ramach którego można wygrać staż oraz publikację swojego autorskiego projektu graficznego w ZłotymKalendarzu 2024. To już piąta edycja tego artystycznego projektu cieszącego się uznaniem w branży marketingowej.

Spotkanie otwierające konkurs graficzny „13 ilustracja ZłotegoKalendarza 2024 GoldenSubmarine

Data

12.10.2023

Godzina

18:00 - 19:00

Miejsce

Spotkanie online

Bilety

Bilety nie obowiązują.

Podziel się

Agencja reklamowa GoldenSubmarine przygotowała dla Was konkurs, w ramach którego można wygrać staż oraz publikację swojego autorskiego projektu graficznego w ZłotymKalendarzu 2024. To już piąta edycja tego artystycznego projektu cieszącego się uznaniem w branży marketingowej.

Kalendarz to artystyczny projekt GoldenSubmarine, w ramach którego agencyjni art directorzy i graficy ilustrują 12 kolejnych miesięcy w dowolnie przez siebie wybranej technice. Ogranicza ich jedynie temat kalendarza i własna wyobraźnia.

Edycja 2024 kryje w sobie niespodziankę…  13 miesiąc – Undecember. Autora lub autorkę jego ilustracji wyłonimy podczas konkursu dla studentów CDV. Więcej o motywie przewodnim, jakim jest praca inspirowana dziełem sztuki, znajdziecie w poniższym briefie:

Macie swoje ulubione dzieła, swoich ulubionych twórców? Myślicie, że fajnie byłoby tworzyć w pracowni Hockneya, Warhola czy Rembranta?

Teraz jesteście o krok bliżej. Zapraszamy Was do stworzenia pracy inspirowanej twórczością Waszego ulubionego artysty. To okazja, żeby pokazać swój talent, warsztat, ale też sposób na wyrażenie podziwu dla kogoś kto jest Waszym przewodnikiem w świecie sztuki. Czy to będzie rysunek, obraz, kolaż, czy fotografia będzie mile widziany. Również sposób interpretacji niech pozostanie dowolny, bo czy można Ostatnią Wieczerzę pokazać na zdjęciu? Albo Stworzenie Świata albo Lekcję Anatomii Doktora Tulpa? A Narodziny Wenus Botticellego jako sitodruk? A dlaczego nie – oto moc interpretacji! Nie środki stylistyczne, ale Wasz pomysł jest drogą do wygranej. A wygrana to gloria i prestiż.

Macie szansę trafić na karty naszego ZłotegoKalendarza i zaprezentować swoją pracę w ekskluzywnym druku oraz stanąć u boku naszych doświadczonych twórców agencji GoldenSubmarine.

Dajcie nam prace, przy której się zatrzymamy. Oczarujcie nas pomysłem, realizacją, sposobem interpretacji. Interpretacja nie musi być jednoznaczna, bo każdy twórca może widzieć w danej dziele artystycznym coś zupełnie innego. Nie ma jedynej prawidłowej interpretacji. Odwołajcie się do tematu, kompozycji, kolorystyki, ekspresji dzieła – musi być w tym cząstka Was. Pokażcie swoje emocje płynące z obcowania ze sztuką. Pokażcie siebie!

Zapraszamy na spotkanie briefujące 12 października na platformie Clickmeeting o godznie 18:00 z Pawłem Janasem, dyrektorem kreatywnym oddziału poznańskiego agencji oraz Bogumiłą Pepasińską, ilustratorką i rysowniczką komiksów (https://www.facebook.com/bogumila.bozia.pepasinska).

Oboje są autorami ilustracji w ZłotymKalendarzu. Opowiedzą o samym projekcie, o tym jak interpretować brief, jakie są wymagania techniczne oraz o tym, jak tworzone są ilustracje.

Konkurs rozpoczyna się 1 października. Na konkursowe ilustracje jury czeka do 31 października. Prace ocenią przedstawiciel uczelni oraz pracownicy agencji, którzy na co dzień oceniają prace przed publikacją. Autor najlepszego projektu będzie mógł odbyć staż w agencji, a jego ilustracja zostanie wydrukowana w ZłotymKalendarzu 2024.

Prace konkursowe w formacie  40×60 (pion), w rozdzielczości 300 dpi zapisana w formacie .jpg prosimy kierować na adres info@goldensubmarine.com

Uczestnik Konkursu zobowiązany jest umieścić w treści maila link do dzieła sztuki, którego reinterpretację stworzył w postaci Pracy Konkursowej wraz z krótkim wyjaśnieniem dlaczego akurat te dzieło sztuki postanowił zreinterpretować oraz podać tytuł Pracy Konkursowej. W treści maila Uczestnik Konkursu zobowiązany jest podać również swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Przesłana w powyższy sposób Praca Konkursowa bierze udział w Konkursie od dnia jej wysłania.

GoldenSubmarine

Bogumiła “Bozia” Pepasińska

Urodzona w 1992 roku w Kielcach. Absolwentka projektowania graficznego na Akademii
Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pod pseudonimem “Bozia” publikuje w sieci krótkie komiksy i ilustracje. Na co dzień zajmuje się grafiką reklamową i storyboardem na pokładzie GoldenSubmarine.

Jest autorką “Bozióweczek”, czyli serii zabawnych internetowych stripów komiksowych oraz krótkich zinów wydanych nakładem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu: “Marzenie” (2018), “Inność” (2019), “Grzech” (2020), “Rybka w sieć” (2021).

Paweł Janas

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale wzornictwa przemysłowego i architektury, na kierunku Komunikacja Wizualna. Działa zawodowo w tym obszarze kierując działem kreacji GoldenSubmarine w Poznaniu. Juror konkursów reklamowych i komentator działań marketingowych – współpraca z Wirtualne Media. Prywatnie maluje, uczestnik kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Prace z ostatnich lat można obejrzeć tutaj: https://blog.goldensubmarine.com/zlotykalendarz/ 

Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń!