Collegium Da Vinci wśród najpopularniejszych uczelni w Polsce! – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Collegium Da Vinci wśród najpopularniejszych uczelni w Polsce!

Po raz pierwszy w historii CDV znalazło się na prestiżowej liście Ministra Edukacji i Nauki.

Collegium Da Vinci pojawiło się na liście uczelni niepublicznych najczęściej wybieranych przez kandydatów według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów (ponad 1 tys.) na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2022/2023.

Uczelnia pojawiła się w zestawieniu zarówno w obszarze studiów stacjonarnych (na które aplikowało 1951 chętnych), jak i niestacjonarnych (z 1202 chętnymi).

“Dla mnie osobiście, osoby od wielu lat współodpowiedzialnej za realizację kształcenia w Collegium Da Vinci, to wyjątkowy dzień. Znalezienie się pierwszy raz w historii CDV na ministerialnej liście najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelni niepublicznych w Polsce to wielka nagroda dla wszystkich pracowników Uczelni.Ten wynik cieszy tym bardziej, że jest potwierdzeniem, iż to czego i jak uczymy w CDV znajduje uznanie w oczach naszych studentów i kandydatów na studia. Doceniają oni unikatowy w skali kraju model kształcenia, a także projektowane z partnerami biznesowymi i systematycznie wprowadzane do oferty praktyczne kierunki studiów.Udało się tego dokonać, mimo że CDV jest cały czas Uczelnią regionalną osadzoną przede wszystkim w Poznaniu i w Wielkopolsce, a w zestawieniu ministerialnym przyszło nam konkurować z markami ogólnopolskimi i uczelniami działającymi w miastach dużo większych niż Poznań. Tym bardziej należy docenić uzyskany przez CDV wynik.”
dr Krzysztof Patkowski
Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych
Szczegółowa lista Szczegółowa lista

Częścią raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki są też zestawienia najpopularniejszych dyscyplin i kierunki studiów na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia.

Wśród wiodących dyscyplin naukowych wybieranych przez polskich studentów znalazły się również te z oferty Collegium Da Vinci:

Dziękujemy za zaufanie!

Kolejna rekrutacja na studia I i II stopnia rusza już 16 stycznia 2023.