Studenci CDV pracują nad teledyskami dla wytwórni Kayax! – Collegium Da Vinci Poznań

Studenci CDV pracują nad teledyskami dla wytwórni Kayax!

Nowy moduł, nowe możliwości

Od marca 2020 ruszył w Collegium Da Vinci nowy moduł – Music Video na kierunku Grafika. W trakcie zajęć zrealizowano 6 teledysków.

Teledyski powstawały we współpracy studentów dwóch kierunków i czterech specjalizacji. Studenci grafiki, zarówno wydawniczo- reklamowej jak i animacji połączyli siły ze studentami informatyki i projektowania gier i mediów interaktywnych, wspólnie tworząc teledyski od podstaw. Interdyscyplinarna realizacja projektu otworzyła możliwości integracji wielu technik, między innymi animacji, tworzenia środowisk 3D, klasycznych technik filmowych oraz innych innowacyjnych podejść do formy teledysku.

Przy produkcji studenci wykorzystali swoje doświadczenie w używaniu programów takich jak Adobe After Effects. Wymienili się również wiedzą informatyczną i graficzną.

W projekcie brali udział studenci którzy wybrali ten moduł spośród wielu innych. W ich gronie nie zabrakło pasjonatów muzyki, sportu, cukiernictwa, podróżników, żeglarzy a także „zajawkowiczów” deskorolki i mody. Wszystkich zdecydowanie połączyła pasja do tworzenia nowych i niepowtarzalnych form.

Dwa z sześciu teledysków, które powstały na zajęciach były realizowane dla wytwórni KAYAX.

Pierwszy z nich miał premierę 24.09.2020. Był to teledysk do piosenki „HOT BLONDE”, którą wykonał „The Kayetan”

Jak mówią twórcy, pomysł na teledysk powstał podczas zajęć „Music video in 50 hours”, prowadzonych przez Marka Straszaka w Collegium Da Vinci.

„Wybraliśmy piosenkę Kajetana spośród listy proponowanych utworów, bo od razu wpadła nam w ucho. Prace nad teledyskiem niestety musiały przenieść się na Zooma z oczywistych powodów. W tym czasie udział samego artysty w teledysku stał pod znakiem zapytania, jednak udało się zrealizować nagranie z Kajetanem. Dzięki uprzejmości studia SZEROKO mieliśmy możliwość realizacji nagrania w profesjonalnym studiu. Cały czas współpracowaliśmy z zespołem KAYAXU i Kajetanem, a rezultatem tej współpracy jest teledysk do HOT BLONDE”

Zobacz Wideo przygotowane przez studentów CDV.

Piosenka: HOT BLONDE

Music Artist: The Kayetan

Animacja: Agata Bagińska, Maciej Rutkowski

Team wykonawczy: Agata Bagińska, Maciej Rutkowski, Matylda Konarska, Aleksander Szopny, Anita Tabaczka

Opieka artystyczna: Marek Straszak

Make-up: Dagmara Dopierała