Problemem branży gamingowej jest brak wykwalifikowanej kadry menadżerskiej – Collegium Da Vinci Poznań

Problemem branży gamingowej jest brak wykwalifikowanej kadry menadżerskiej

E-sportowe webinarium za nami

We wtorek, 9 czerwca, odbyło się webinarium „E-sport, czyli jak zmienić pasję do gier w zawód” dla pasjonatów branży e-sportowej organizowanego przez CDV oraz Komputronik Gaming.

Podczas spotkania Piotr Janus Brand Manager z Grupy Komputronik SA przedstawił możliwości zawodowe, wachlarz stanowisk pracy i typy zadań, które związane są z branżą e-sportową. Prowadzący opowiadał o specyfice pracy w e-sporcie oraz o prognozach dotyczących branży e-sportowej. Wspólnie z Markiem Banaszakiem (Kierownik Katedry Edukacji i Nowych Mediów CDV) zaprezentował szczegóły dotyczące specjalizacji na kierunku Mediaworking – zarządzanie w e-sporcie.

Dziękujemy za duże zainteresowanie webinarium. To dopiero początek!

Piotr Janus o obecnym stanie branży e-sportowej: „Zdecydowanym problemem branży gamingowej jest brak wykwalifikowanej kadry menadżerskiej. Zazwyczaj projektami zarządzają albo młodzi entuzjaści gier nieposiadający odpowiedniego doświadczenia w tego typu pracy, albo zaprawieni w boju menadżerowie, którym brakuje wiedzy na temat branży gier. Specjalizacja „Zarządzanie w e-sporcie” to uzupełnienie niszy kadrowej w jednym z najbardziej rozwojowych segmentów biznesowych XXI w. Jednocześnie to jeden z pierwszych takich kierunków na poziomie edukacji wyższej. Niezwykle istotny jest fakt, że wszystkich przedmiotów specjalistycznych uczyć będą praktycy, którzy „zjedli zęby” na projektach związanych z e-sportem. Zajęcia w większości prowadzone będą w trybie projektowym bazującym na prawdziwych case’ach marketingowych. Przewidujemy również gratyfikacje dla najlepszych studentów w postaci praktyk zawodowych w topowych firmach na rynku oraz bezpośredni udział w najważniejszych wydarzeniach gamingowych. Kompleksowe podejście do studiów sprawia, że po 3 latach nauki student zdobywa bogatą wiedzę dotyczącą mechaniki rządzącej rynkiem gier oraz umiejętności samodzielnego prowadzenia projektów”.

Zapraszamy na studia do Collegium Da Vinci!