Nie kradnij własności intelektualnej! – Collegium Da Vinci Poznań

Nie kradnij własności intelektualnej!

Dr Bartosz Mamak z nagrodą w konkursie!

Dr Bartosz Mamak, wykładowca na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej, zdobył I nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XIX edycji konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej zorganizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej!

Jak piszą Organizatorzy, celem Konkursu jest wykonanie plakatu, którego tematyka będzie nawiązywać do ochrony własności intelektualnej, w szczególności wynalazków, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych i utworów.

Nagrodzone prace można obecnie podziwiać w internecie oraz katalogu z wystawy.

“W swojej twórczości często poruszam problemy społeczne, ponieważ zawsze były i są mi bliskie. Temat własności intelektualnej jest poważnym problemem, zwłaszcza w zglobalizowanym świecie, gdzie za pomocą jednego kliknięcia możemy pobrać czyjąś pracę i opublikować ją jako własną. Sam padłem ofiarą takiej kradzieży, gdy w zeszłym roku firma modowa z Turcji pobrała moją pracę i zaczęła sprzedawać jako swoją. Pomimo kontaktu z mojej strony i chęci sprzedaży części praw do utworu firma zablokowała moje konto, a pracę w dalszym ciągu sprzedaje, co ciekawe - z polskimi napisami. ”
Bartosz Mamak
Wykładowca

Serdecznie gratulujemy!