Re:Akcje: spotkanie z prof. Piotrem C. Kowalskim – Collegium Da Vinci Poznań

Re:Akcje: spotkanie z prof. Piotrem C. Kowalskim

Zapraszamy na kolejne spotkanie z ciekawymi pracownikami Collegium Da Vinci!

Re:Akcje: spotkanie z prof. Piotrem C. Kowalskim

Data

07.05.2021

Godzina

18:00 - 19:30

Miejsce

platforma ZOOM

Bilety

Bilety nie obowiązują

Podziel się

Zapraszamy na kolejne spotkanie z ciekawymi pracownikami Collegium Da Vinci!

W związku z problemami technicznymi w pierwotnym terminie Re:Akcji, już 7 maja o godzinie 18:00 powtórzymy spotkanie z naszym Gościem.

Re:Akcje to cykl wydarzeń, podczas których poznajemy osoby, które współtworzą naszą uczelnię. To niezwykle interesujący ludzie, których spotykamy na sali wykładowej, korytarzu, w biurze, widzimy na ekranach swoich komputerów, czy telefonów, lubimy i podziwiamy, ale często niewiele o nich wiemy. Przecież każdy człowiek, to ciekawa historia, pasja, działanie. Właśnie po to Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej stworzył Re:Akcje, aby dowiedzieć się, jak najwięcej o sobie nawzajem.

Gościem najbliższej odsłony cyklu będzie Piotr C. Kowalski, wykładowca kierunku grafika!

Tematem przewodnim spotkania będzie malarstwo – obrazy studentek i studentów WSNHiD oraz CDV w Poznaniu w latach 2010 – 2021 oraz innych Artystów, w tym samego Gościa.

Prelegent

Piotr C. Kowalski

Piotr C. Kowalski urodzony w 1951 roku w Mieszkowie koło Jarocina. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Teisseyre’a w PWSSP w Poznaniu w 1978 roku. W latach 1993 – 1999 dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej PWSSP w Poznaniu. Od 2000 roku prowadzi studencką galerię „Na Polskiej” w Poznaniu. Kurator I, II i III Kolekcji ASP w Poznaniu w latach 2003 – 2005. Obecnie Kierownik Katedry Malarstwa na  Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Od 2004 roku wspólnie z Joanną Janiak realizuje cykle Megabajty malowania i Obrazy mroźne.

Autor cykli obrazów realizowanych bezpośrednio w naturze pt. „Żywa Natura” m. in.: obrazów smacznych, bardzo smacznych i niesmacznych, obrazów przejściowych, przejezdnych i przelotnych; obrazów granicznych, przygranicznych i zagranicznych; obrazów grzecznych i grzesznych czyli niegrzecznych; obrazów przerżniętych oraz jeszcze nie przerżniętych; obrazów malowanych w pełnym słońcu, w cieniu, bez cienia i bez cienia wątpliwości; obrazów malowanych w schroniskach, na szlaku i takich które szlag by trafił; obrazów malowanych bez ram, w ramach i w ramach przyjaźni; obrazów malowanych na sztaludze, pod sztalugą i obok sztalugi; obrazów malowanych na wysokim i na niskim poziomie (Giewont i kopalnia miedzi Lubin); obrazów malowanych w pionie, w poziomie i na odpowiednim poziomie; obrazów malowanych na ogniu i obrazów malowanych na gazie; obrazów malowanych szybko oraz bardzo szybko; obrazów malowanych wolno i takich, których zdawać by się mogło, że nie wolno ich malować.

Spotkanie jest bezpłatne, dostępne na platformie ZOOM.

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 823 7369 7050
Passcode: YHfE0W