03.10.2023
Godzina18:00 - 19:00
MiejsceOnline
BiletyWstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy
Studia podyplomowe ESG Management mają swój debiut na naszej uczelni. Stworzone zostały z myślą o tym, by zapewnić kompleksową wiedzę i dostarczyć wszechstronnych umiejętności związanych ze zrozumieniem tematu ESG, wprowadzaniem go do firm, instytucji, wszelkich placówek czy organizacji oraz raportowaniem tych zmian. Kadra dobrana do prowadzenia zajęć to teoretycy i praktycy na najwżyszym poziomie.
ESG, które jest skrótem od nazw angielskich, czyli Environment, Social and Governance jest obecnie jednym z najczęściej powtarzanych skrótów w Europie. Rozwija się dynamicznie, a w tym rozwoju „pomaga” mu kryzys klimatyczny. Gdyby nie rosnące temperatury powietrza i seria konsekwencji z tego tytułu płynąca, Unia Europejska nie narzucałaby na przedsiębiorstwa obowiązku raportowania niefinansowego. Rzeczywistość jest jednak odmienna. Mamy kryzys klimatyczny, mamy kryzys człowieka i mamy z tego tytułu regulacje płynące od naszych decydentów. Jeśli prowadzisz wielką firmę masz już obowiązek raportowania. Jeśli prowadzisz małą firmę, obowiązku jeszcze nie doświadczasz choć możesz się już zetknąć z innymi presjami wynikającymi z ESG, choćby presją konsumencką.
Ale czy ESG to tylko raportowanie czy może coś więcej? Zapraszamy na webinar!
Na webinarze dowiecie się:
- czym jest najbardziej popularny, aczkolwiek ciagle tajemniczy skrót ESG
- dlaczego ESG jest jednym z najszybciej rozwijających się nurtów ostatnich lat i dlaczego będzie takim jeszcze przez długi czas
- czy ESG to tylko raportowanie czy może coś więcej
- w jakie umiejętności wyposażony zostanie nasz absolwent, by być skutecznym managerem ESG
- kto poprowadzi zajęcia bo kadra jest niezwykle interesująca.
Poznaj prowadzące
dr Karolina Adamska-Woźniak
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie skończyła studia magisterskie oraz doktoranckie, broniąc tytułu doktora nauk medycznych. Działaczka społeczna, wolontariuszka z 20- letnim stażem, wieloletnia prezeska Fundacji Mam Marzenie, autorka podcastu, w ramach którego rozmawia z ludźmi zmieniającymi świat na lepsze, pomysłodawczyni i założycielka Kawy Dobra – autorskiej agencji dobra budującej strategie zaangażowania społecznego dla osób publicznych i dla biznesu. Absolwentka studiów podyplomowych z CSR i Zrównoważonego Rozwoju na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Psychologii Wizerunku na SWPS w Warszawie. Pomysłodawczyni kierunku ESG Management.
Katarzyna Wągrowska
Eko-aktywistka, twórczyni internetowa. Autorka bloga Ograniczam Się i książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”(Znak, 2017). Założycielka Klubu Zmieniaczy Świata. Współzałożycielka Po-Dzielni (2018) – pierwszego w Polsce freeshopu, oraz stowarzyszenia Po-Dzielnia Centrum Ekonomii Współdzielenia. Ekspertka inicjatywy UNEP-GRID Climate Leadership. Działa na rzecz edukowania w zakresie redukcji odpadów, recyklingu, świadomej mody i aktywizacji społecznej, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych.
Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, obowiązują jednak zapisy.