"Okno na Innych" - projekt kreatywny - Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

„Okno na Innych” – projekt kreatywny

Zapraszamy studentów_tki studiów I i II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, do udziału w projekcie realizowanym wspólnie z Fundacją Barak Kultury.
„Okno na Innych” – projekt kreatywny
Data

18.07.2024 - 29.08.2024

Godzina

16:30 - 20:30

Miejsce

Barak Kultury | Collegium Da Vinci

Bilety

obowiązują zapisy

Podziel się

Barak Kultury od kilkunastu lat tworzy twórcze i inspirujące projekty, które mają na celu wspieranie różnorodności. W swoje działania włączają osoby z różnych środowisk: imigrantów, seniorki i seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, osoby różnych wyznań.

Projekt „Okno na Innych” ma na celu wypracowanie wspólnie ze studentami_tkami Collegium Da Vinci kreatywnych rozwiązań dotyczących działań Fundacji w przestrzeni wystawowej Baraku Kultury oraz pomysłów, które organizacja będzie mogła wdrażać w przyszłości. Celem projektu jest także wypracowanie case’ów, które będą wykorzystywane na zajęciach dydaktycznych.

Prace projektowe będą realizowane w oparciu o metodologię Design Thinking. W ramach warsztatów planowanych jest 7 cotygodniowych, popołudniowych spotkań. Spotkania będą odbywały się w lipcu i sierpniu 2024 r.  w godz. 16.30 – 20.30 w siedzibie CDV oraz Baraku Kultury przy al. Marcinkowskiego 21 w Poznaniu.

Udział w  projekcie daje możliwość zrealizowania 90h obowiązkowych praktyk, zakłada udział w warsztatach oraz pracę własną studentów_tek  między kolejnymi spotkaniami.

Terminarz spotkań:

18.07.2024 – Spotkanie rozpoczynające

  • wprowadzające w metodykę Design Thinking, analiza trendów, zagrożenia, które mają wpływ na działalność „Baraku Kultury”. Określenie grupy odbiorców działań Fundacji, ze wskazaniem głównych grup docelowych oraz obszar do pracy metodą Design Thinking.

25.07.2024 – Spotkanie procesowe „Empatyzacja” 

  • praca nad określeniem zjawisk, zachowań, motywacji i potrzeb wybranych grup odbiorców działań. Opracowanie kwestionariusza wywiadu, praca z matrycą Persony, mapą empatii, utworzenie moodboardu itp.
  • Realizacja wywiadu przez studentów_tki, opracowanie wyników – praca własna zespołowa.

1.08.2024 – Spotkanie procesowe „Definiowanie wyzwania/problemu” 

  • podsumowanie procesu empatyzacji (weryfikacja hipotez), określenie finalnego wyzwania/problemu, w ramach których zespoły robocze będą poszukiwać rozwiązań.

8.08.2024 – Spotkanie procesowe „Generowanie pomysłów”

  • praca przy użyciu technik kreatywnych, generowanie ilościowe rozwiązań, wybór finalnych pomysłów do prototypowania.

13.08.2024 – Spotkanie procesowe „Prototypowanie”

  • praca twórcza nad urzeczywistnieniem wybranych pomysłów, tworzenie prototypów przy użyciu wybranych narzędzi
  • Dopracowanie prototypów, przeniesienie makiet na platformy cyfrowe, dokumentacja procesu prototypowania – praca własna zespołowa

22.08.2024 – Spotkanie procesowe „Prototypowanie” i „Testowanie rozwiązań” 

  • prezentacja gotowych prototypów, analiza ich przydatności, funkcjonalności i zgodności z założeniami działalności Fundacji. Opracowanie założeń narzędzi do testowania.  Wybór metody testowania gotowych rozwiązań.
  • testowanie rozwiązań w grupach odbiorców docelowych – praca własna zespołowa

29.08.2024 – Spotkanie podsumowujące 

  • prezentacja ostatecznych rozwiązań, wnioski i rekomendacje. Wybór działań do realizacji.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego wraz z uzasadnieniem swojego zgłoszenia.  Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 lipca 2024 r.

Partner projektu