Oswoić AI:szanse, wyzwania i nasza przyszłość - Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Oswoić AI:
szanse, wyzwania i nasza przyszłość

Podczas wydarzenia poszerzycie swoją wiedzę o nowoczesnych narzędziach AI i o tym, jak mogą być wykorzystane w życiu codziennym oraz biznesie. Porozmawiamy również o obecnej sytuacji na rynku sztucznej inteligencji oraz o tym, jakie są perspektywy rozwoju tej technologii w Polsce i na świecie.
Oswoić AI:
szanse, wyzwania i nasza przyszłość
Data

04.03.2025

Godzina

18:00 - 21:00

Miejsce

Collegium Da Vinci, sala R.312

Bilety

Wstęp wolny, obowiązują zapisy

Podziel się

Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez studentów, które poszerzy Waszą wiedzę na temat AI – Oswoić AI: szanse, wyzwania i nasza przyszłość.

Głównymi tematami wydarzenia są:

  • Najnowsze technologie sztucznej inteligencji – omówienie przełomowych rozwiązań w AI, takich jak generatywne modele, systemy multimodalne, algorytmy przetwarzania języka i obrazu.
  • Wpływ AI na codzienne życie i biznes – omówienie zastosowań sztucznej inteligencji w różnych branżach, wyzwań związanych z jej wdrażaniem w Polsce oraz konsekwencji dla rynku pracy.
  • Etyka, regulacje i dezinformacja – dyskusja na temat legislacji AI, zagrożeń związanych z deepfake’ami oraz sposobów nauczania krytycznego myślenia wobec treści generowanych przez AI.
  • Przyszłość AI w Polsce i Europie – analiza, czy Polska ma szansę stać się liderem AI, jakie bariery stoją na drodze do innowacji oraz czy Europa powinna rozwijać własne modele sztucznej inteligencji.

Szczegółowy plan wydarzenia:

18:00 – Rozpoczęcie wydarzenia – Prezentacja najnowszych technologii. AI.
18:15 – rozpoczęcie głównej części panelowej.
19:30 – networking wraz z poczęstunkiem.
21:00 – zamknięcie wydarzenia

Poznaj prelegentów

prof. CDV, dr hab. Marek Zieliński

Profesor Marek Zieliński aktywnie kształtuje przyszłość edukacji i zarządzania w erze sztucznej inteligencji. Jako rektor Collegium Da Vinci bada możliwości integracji sztucznej inteligencji w procesy edukacyjne oraz jak ta technologia może wspierać procesy decyzyjne i dostosowywać kształcenie do indywidualnych potrzeb studentów. Wspiera procesy cyfryzacji w zarządzaniu uczelnią. Na co dzień łączy świat akademicki z praktyką biznesową. Jego międzynarodowe doświadczenie zdobyte podczas staży w prestiżowych uczelniach na całym świecie oraz ponad dwudziestoletnia praktyka doradcza i szkoleniowa dla firm działających w sektorze B2B sprawiają, że jest autorytetem w dziedzinie strategii oraz zarządzania relacjami. Jest współautorem raportu oraz artykułów naukowych dotyczących roli AI w kształtowaniu przyszłości edukacji i zarządzania. Poza działalnością naukową i biznesową angażuje się w rozwój kompetencji przyszłości. Współpracuje z międzynarodowymi instytucjami badawczymi i edukacyjnymi, promując świadome i odpowiedzialne wykorzystanie sztucznej inteligencji. Jego prace pokazują, że AI to nie tylko narzędzie technologiczne, ale przede wszystkim siła napędowa pozytywnych zmian w edukacji i biznesie.

Mateusz Styburski

Od ponad 17 lat rozwija firmy technologiczne, łącząc świat oprogramowania, AI i biznesu. Jako CEO G-Group.dev kieruje zespołem ekspertów, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania cyfrowe i pomagają firmom wdrażać nowoczesne technologie. Na co dzień zajmuje się strategicznym zarządzaniem i rozwojem produktów IT, które wykorzystują sztuczną inteligencję do optymalizacji procesów i zwiększania efektywności biznesowej. Poza zarządzaniem dynamicznie rozwijającą się firmą, aktywnie angażuje się w edukowanie innych na temat realnych możliwości sztucznej inteligencji w biznesie. Jego podejście do AI jest oparte na praktycznych doświadczeniach, które zdobył przez lata pracy w branży. Zwraca uwagę na to, jak ważne jest realistyczne podejście do implementacji AI, zrozumienie jej ograniczeń i odpowiednie dopasowanie do potrzeb firmy. Dzięki temu jego praca i podejście do technologii są inspiracją dla wielu firm, które pragną z sukcesem
wdrożyć AI w swojej działalności. Aktywnie interesuje się sztuczną inteligencją i jej zastosowaniami w biznesie oraz rozwoju innowacji. Współtworzy również podcast Deal with IT, w którym porusza tematy związane z trendami i wyzwaniami w branży technologicznej.

Leszek Tasiemski

Leszek Tasiemski aktywnie kształtuje przyszłość sztucznej inteligencji w Europie współpracując z Komisją Europejską. Jest jej doradcą, w zakresie regulacji dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji (AI Act), który ma zapewnić aby technologia ta była bezpieczna, etyczna i odpowiedzialnie wykorzystywana. W Polsce działa w GRAI (Grupie Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji) przy Ministerstwie Cyfryzacji, pomagając tworzyć wytyczne dla rozwoju AI w naszym kraju. Na co dzień pracuje jako VP Product for Foundation w WithSecure, gdzie odpowiada za rozwój ekosystemu cyfrowych zabezpieczeń dla sektora B2B. Od wielu lat zajmuje się zastosowaniem technologii sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu testów penetracyjnych oraz analiz powłamaniowych, głównie dla europejskiego sektora finansowego. Poza pracą zawodową angażuje się w działania społeczne. W ramach programu „Cyfrowy Bohater” współpracuje ze szkołami i prowadzi szkolenia dla rodziców. Aktywnie bada i angażuje się w przeciwdziałanie zjawisku cyberprzemocy w związkach i pomoc osobom dotkniętym taką przemocą jako wolontariusz NGO – poznańskiej Fundacji Czas Kobiet. Tam też udziela konsultacji oraz organizuje działania edukacyjne.