Interakcje: Jak tworzyć gry, odnieść sukces i nie zwariować. | Collegium Da Vinci Poznań

Interakcje: Jak tworzyć gry, odnieść sukces i nie zwariować.

Jak odnieść sukces w branży tworząc własne projekty lub stając się częścią istniejącego zespołu.

Interakcje: Jak tworzyć gry, odnieść sukces i nie zwariować.

Data

06.05.2022

Godzina

18:00 - 19:30

Miejsce

Platforma ZOOM

Bilety

Bilety nie obowiązują

Podziel się

Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej CDV zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu spotkań INTERAKCJE w CDV – z aktywnymi przedstawicielami branży mediów interaktywnych, w tym gier komputerowych i video.

Tym razem proponujemy  wykład Michała Sokolskiego ze studia Star Drifters:
” Jak tworzyć gry, odnieść sukces i nie zwariować.” 

Z perspektywy ćwierćwiecza tworzenia gier i polskiego gamedevu, opowiem o tym co  jako student sam chciałbym usłyszeć na temat tworzenia gier oraz samej branży.

Postaram się podpowiedzieć jak projektować i tworzyć gry, gdy codziennie wychodzi nawet kilkaset nowych produkcji. Jak odnieść sukces w branży tworząc własne projekty lub stając się częścią istniejącego zespołu.

Z perspektywy inkubacji zewnętrznych projektów, opowiem o pułapkach, w które najczęściej wpadają początkujący developerzy oraz jak ich uniknąć.

Na koniec powiem kilka słów o stronie emocjonalnej związanej z tworzeniem gier, czyli jak oswoić zarówno sukcesy jak i porażki.

Prelegent

Michał Sokolski

Jako twórca gier związany z branżą od drugiej połowy lat 90tych, współzałożyciel studia Tatanka. W latach 2002-2014 współzałożyciel CI Games (wcześniej   City Interactive  ), pierwszej polskiej spółki z branży gier notowanej na GPW, gdzie jako Członek Zarządu, szef developmentu i producent pracował m.in. przy takich tytułach jak seria Sniper: Ghost Warrior czy Alien Rage.

Współzałożyciel i CEO Star Drifters, które stworzyło m.in. grę strategiczną Driftland: The Magic Revival oraz pracuje nad kolejnymi tytułami. Star Drifters to producent, wydawca oraz inkubator dla twórców niezależnych.
Jako branżowy inwestor i mentor zaangażowany m.in. w rozwój studia One More Level S.A. twórców m.in. gry Ghostrunner, która została uznana za najlepszą grę 2020 roku w konkursie Digital Dragons Awards.

Dołącz do wydarzenia!

Dołącz do spotkania Zoom

Identyfikator spotkania: 951 3141 5789
Kod dostępu: 5f7Z19

Spotkanie jest otwarte dla naszych studentów oraz dla osób spoza uczelni.

Proszę się logować imieniem i nazwiskiem.

Patronem medialnym cyklu INTERAKCJE jest miesięcznik PIXEL – prowadzący serwis PIXELPOST.PL