Sofiia Shuhaieva | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Sofiię Shuhaievą – ambasadorkę kierunku grafika!

Dlaczego wybrałaś grafikę w Collegium Da Vinci?

Wybrałam grafikę, bo czuję się w niej komfortowo. Potrafię wcielić swoje pomysły w życie.  Mogę podzielić się z otoczeniem własną wizją świata, tym, jak go czuję, jak go odbieram. Każdy odczuwa puls życia na swój sposób, a ja mogę to przedstawić w swojej pracy, co jest wspaniałe.

Wybrałam CDV ponieważ zainteresowało mnie oryginalne podejście do nauki. Nowoczesny program i wykładowcy praktycy. Bez szablonów i nudnych zajęć.

Zaufałam tej uczelni i nie zawiodła mnie. To naprawdę jest niesamowite miejsce.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Mogłabym o nich długo opowiadać! Wykładowcy są wspaniałymi ludźmi. Każdy jest wyjątkowy i hojny w dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Wszystkie  wykłady okraszone są szczyptą humoru i pozytywnego nastawienia. Poznałam tu też wielu niesamowitych studentów. Mamy wiele wspólnych zainteresowań, nie boimy się wyrażać swoich emocji szczerym śmiechem i wspieramy się nawzajem.  Podejmujemy wspólnie decyzje i udzielamy nawzajem porad. Możemy się wygłupiać i podejmować pochopne  decyzje bez osądzania. Nie czuję się tu samotna.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

W zasadzie interesują mnie wszystkie przedmioty – naprawdę trudno jest wybrać ten ulubiony. Z niecierpliwością czekam na nowe wykłady i w ogóle nie męczy mnie przebywanie na uczelni. Może właśnie to uczucie niektórzy nazywają sensem życia – kiedy cała praca sprawia czystą przyjemność? Wyjątkowo ekscytuje mnie animacja, której nigdy wcześniej nie tworzyłam, a która jest niesamowitym środkiem ekspresji.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałaś?

Na początku martwiłam się, że nie jestem wystarczająco silna w grafice,  ale to były całkowicie zbędne obawy. Wykładowcy pomagają mi znaleźć moje mocne strony, a jeśli czegoś nie rozumiem, pomagają mi się podszkolić. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jakością sprzętu, jaki zapewnia uczelnia. Graficy mają szeroki zakres potrzeb. Od oprogramowania do materiałów dla rzeźby i rysunku. Wszystko to jest dostępne w CDV. Byłam również mile zaskoczona faktem, że CDV zapewnia tutoring – możliwość pracy z dedykowanym mentorem. Dzięki temu lepiej  rozumiemy siebie, swoje talenty i możliwości.

Komu poleciłbyś studia na kierunku grafika?

Grafikę poleciłabym wszystkim kreatywnym, którzy, patrząc na obraz, widzą coś więcej, niż tylko płótno. Tym, którzy dostrzegają całą historię stojącą za dziełem, możliwe rozwinięcia jego tzw. splotów zdarzeń. Mają intuicję, jak najlepiej zastosować ten obraz, jak go uprościć lub wzmocnić, dostrzegają szczegóły i rozumieją perspektywę. Studia z grafiki doceniają wszyscy, których pomysły i marzenia przeplatają się z życiem i którzy dostrzegają  piękno w prostych rzeczach.

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Po ukończeniu studiów chcę tworzyć gry lub rysować filmy animowane. Bardzo pasjonuję się animacją. Możliwość animowania moich postaci sprawia, że jestem szczęśliwsza. Jeśli uda mi  się odnieść sukces jako animator, będzie to oznaczało osiągnięcie jednego z życiowych celów. Interesuje mnie również praca w roli ilustratora.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Jest za wcześnie, by mówić o konkretnych osiągnięciach, bo dopiero zaczynam swoją podróż. Myślę, że czeka mnie jeszcze wiele dokonań. Rysuję i lubię to, myślę, że to jest ważne. Pomagam moim znajomym, którzy potrzebują pomocy w zaprojektowaniu logo dla małych firm. Zdobywając doświadczenie, nawet w tak niewielkim stopniu, zbliżam się do swoich pragnień. Myślę, że każdy mały krok jest na swój sposób osiągnięciem.

Obserwuj Sofiię na Instagramie!