Paweł Klockiewicz | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Pawła Klockiewicza – studenta zarządzania kreatywnego w Collegium Da Vinci

Dlaczego wybrałeś CDV?

Wcześniej studiowałem w publicznej uczelni, która młodym ludziom jawi się jako prestiżowa. Zawirowania życiowe sprawiły, że zweryfikowałem cele życiowe i przebudowałem priorytety. Zmieniłem uczelnię na taką, w której nie uczę się regułek na zaliczenia i która jest ciekawym doświadczeniem, pozwalającym skoncentrować się na sobie i swoich pasjach. Po studiach I stopnia nie chciałem rozstawać się z CDV, moją uczelnią, i świetną kadrą dydaktyczną, która potrafi zainspirować do działania, stąd moja decyzja o studiowaniu na II stopniu.

Dlaczego wybrałeś zarządzanie kreatywne?

Zarządzanie kreatywne to rozwój umiejętności przydatnych w dzisiejszym świecie IT, jak np. zarządzanie zespołem czy projektem, wykorzystywanie procesu i narzędzi Design Thinking.

Czego najbardziej lubisz się uczyć, jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Najbardziej lubię uczyć się rzeczy, które budzą we mnie wewnętrzną ciekawość, które mogę sam odkrywać. Fascynuje mnie User Interface i User Experience. Trudno wybrać jeden najciekawszy przedmiot, ale w czołówce jest z pewnością cały moduł przedmiotów Design Thinking.

Co dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Człowiek ciekawy to ktoś, kto kwestionuje otaczającą rzeczywistość, zadając pytania i szukając odpowiedzi. To właśnie dzięki ciekawości, jako gatunek ludzki, nieustannie odkrywamy to, z czego nikt wcześniej nie zdawał sobie sprawy, i to także dzięki ciekawości dotarliśmy do miejsca, w którym dziś jesteśmy.

Co byś chciał robić w przyszłości?

Moim marzeniem jest zostać wykładowcą, najchętniej w CDV. Uważam, że nie ma lepszego sposobu, by zgłębiać wciąż zmieniającą się wiedzę, by iść z duchem czasu. Bardzo lubię działać wśród ludzi, a przekazywanie wiedzy sprawia mi dużą frajdę. Poza tym, otoczenie uczelnianych murów, to też sposób na wieczną młodość.

Co Cię kręci?

Niemalże każda dziedzina życia! Tematy, o których lubię czytać najbardziej to kosmos, trendy w designie, świat filmu, fizyka kwantowa i człowiek.

Z jakich swoich osiągnięć jesteś dumny?

Moją dumę rozpiera „Batflat”, czyli stworzony przeze mnie system zarządzania treścią. Zyskał on uznanie w wielu krajach i dziś korzysta z niego tysiące osób na całym świecie. W CDV czuję się bardzo doceniany – cieszy mnie, że władze uczelni są tak otwarte na moje pomysły i opinie. Bo na tej uczelni każda osoba ma znaczenie.