Dariusz Kozłowski | Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałeś kreatywną produkcję wideo w CDV?

Głównie przekonało mnie, że 80% zajęć ma wymiar praktyczny. Interesuje się tworzeniem i montażem filmów, a także teledysków, dlatego ten kierunek jest dla mnie najlepszym wyborem. Teraz mogę jeszcze bardziej poszerzać swoje horyzonty, a nowo zdobyta wiedza i umiejętności znacznie ułatwiają proces tworzenia, którym się zajmuje.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Każdy przedmiot na swój sposób jest ciekawy. Interesuje się muzyką i tworzeniem teledysków, dlatego jednym z ciekawszych zajęć jest dla mnie przedmiot o nazwie „Produkcja teledysków”. Dzięki studiowaniu w CDV dowiedziałem się, jak wygląda prawo autorskie w zawodzie producenta i bardzo polubiłem przedmiot „Prawo autorskie w produkcji filmowej”.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje, cele życiowe?

Uczę się wielu nowych rzeczy i zdobywam umiejętności, które pomagają mi w kolejnych projektach, nad którymi pracuje na co dzień. Nowe techniki o wiele bardziej ułatwiają proces tworzenia  jestem w stanie jeszcze dynamiczniej wykorzystywać swój potencjał i wiedzę, którą wcześniej zdobyłem.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

To osoba, która wyróżnia się z tłumu, cechuje ją kreatywność, charyzma i inspirująca osobowość,  unikatowy sposób myślenia i działania w różnych sytuacjach. Pragnie wiedzieć więcej niż inni, ma swoje zainteresowania, pasje i marzenia.

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Największym marzeniem jest osiągniecie sukcesu w świecie muzyki. Chciałbym zostać sławnym artystą, którego piosenki śpiewa cały świat. Chciałbym tworzyć muzykę taką, jaką lubię, bez żadnych ograniczeń. Nie chcę jej po prostu tworzyć, chcę przez nią przekazywać swoje uczucia i ważne wartości, które mam w sercu. Chcę żeby moja muzyka pomagała ludziom tak, jak pomaga mi, żeby odnajdywali w nich siebie i dobrze się przy niej bawili.

Są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

W 2017 r. udało mi się stworzyć mój pierwszy singiel wraz z teledyskiem. Zupełnie sam pracowałem przy tworzeniu muzyki i montażu wideoklipu do utworu.

Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dotyczące studiowania zdalnego?

To trudny czas zarówno dla mnie, jak i dla innych ludzi. Dostrzegłem wiele minusów nauczania zdalnego takich, jak brak fizycznego kontaktu z ludźmi, ciągłe patrzenie na komputer jest dość męczące. Nie mogę spełniać wszystkich marzeń. Bardzo chciałbym abyśmy, jak najszybciej wrócili do zajęć na uczelni, nic nie zastąpi nam rzeczywistych zajęć praktycznych, na które tak bardzo czekam, czy po prostu zwykłej rozmowy z drugą osobą.

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat?

Za 25 lat studia będą wyglądały podobnie tylko technologia ruszy do przodu i studiowanie online będzie powszechne. Nasza uczelnia będzie nadal jedną z tych, która spełnia marzenia wielu studentów. To nie będzie zwykły budynek, to będzie źródło integracji, powiększania swojej wiedzy, rodzenia się nowych pasji i pomysłów na przyszłość.

Poznaj Dariusza lepiej – odwiedź jego profil na Instagramie!