Poznaj opinie absolwentów studiów Tester automatyzujący w Selenium w CDV
12 lipca 2022

Poznaj opinie absolwentów studiów Tester automatyzujący w Selenium w CDV

Dowiedz się dlaczego studia w CDV to dobry wybór dla ciebie i twojej kariery.

Zapotrzebowanie na nowych specjalistów w obszarze automatyzacji testów wciąż rośnie.  Jeśli chcesz zmienić branżę na IT, zacząć pracę w automatyzacji testów lub udoskonalić swój warsztat, a testowanie produktów interaktywnych to coś co robisz – to studia dla Ciebie! Dowiedz się co studia w CDV dały absolwentom studiów Tester automatyzacji w Selenium.

“Na studia podyplomowe wysłała mnie firma z powodu zmiany specjalności. Zaczynałem wtedy przygodę z testowaniem i chciałem poszerzyć wiedzę w tym zakresie. Studia rzuciły nowe światło podejściu do testowania oraz pokazały różne możlwości jakie można wykorzystać. Zajęcia były bardzo merytoryczne, było sporo teorii, ale też dużo zajęć praktycznych z udostępnianiem ekranu przez studenta prowadzącemu oraz wszystkim uczestnikom zajęć. Ze względu na pandemię większość zajęć była w formie online przez co bardzo ubolewam, bo miałem świetną grupę i super prowadzących. Forma zajęć nie wpłynęła jednak negatywnie na przekazywanie treści oraz naukę. Gorąco pozdrawiam Grzegorza z aplikacji mobilnych, Karola, który pokazywał czym jest Selenium, Tomasza od baz danych SQL oraz Łukasza od zajęć z Javą. Studia pozwoliły mi się w pełni przebranżowić. Na co dzień pracuję jako tester automatyzujący w firmie spedycyjnej. Studia mogę polecić każdemu, kto myśli nad pójściem w stronę testowania. Były prezentowane różne środowiska do testów - aplikacji okienkowych, mobilnych oraz aplikacji webowych oraz wiele innych przydatnych, praktycznych doświadczeń. Po takich studiach według mnie na spokojnie można szukać pracy w zawodzie tester oprogramowania ;)”
Jędrzej Kurzak
Absolwent studiów Tester automatyzujący w Selenium w CDV
Napisz do Przemysława na LinkedIn Napisz do Przemysława na LinkedIn

Dlaczego ta uczelnia? Dlaczego te studia?

„Zacznę od najważniejszego – studia podyplomowe na uczelni Collegium Da Vinci zmieniły moje życie.
Po kilkudziesięciu latach pracy jako nauczyciel szukałam nowych wyzwań, nowych celów, odkrycia czegoś innego najchętniej w parze z lepszymi możliwościami finansowymi. Okres pandemii – jak wielu spośród nas – narzucił gwałtowne zmiany które pomogły mi w decyzji. Z pracy w szumie, atmosferze presji i niekończącym się czasie pracy i obowiązków znalazłam kierunek tester automatyzujący w Selenium. Miła i wyczerpująca rozmowy z koordynatorka naboru na te studia rozwiała moje wielkie wątpliwości: mogłam odkryć ścieżkę IT bez studiów magisterskich czy pracy w tej dziedzinie a program i własna nauka pozwoli mi sprawdzić podstawy potrzebne w pracy testera.

I tak się stało…

Na bazie świetnie przygotowanego programu studiów i w szalonej. ale koniecznej formie zdalnej poznałam szeroką bazę praktyczna i teoretyczną testera i spodobało mi się to. Z niezwykłym wsparciem przyszli wykładowcy kierunku Grzegorz i Karol – gotowi zawsze na moje pytania z bezcennymi merytorycznymi uwagami.  Gorąco dziękuję. To Wam zawdzięczam Nowe Moce 🙂 Dzięki Wam poczułam że mam na tu przewodników w nieznanych zaułkach i pokonam niepewność noszoną z niedowierzania kolegów/koleżanek po nauczycielskim fachu: „Ty magister sztuki? Tester?”.

Zwykle po tych dobitnych ocenach pojawiało się pytanie: „A co on robi?”. 

No i teraz oni odliczają miesiące kalendarzu szkolnym byle dotrwać do wakacji, a a ja lubię każdy dzień mojej nowej kariery.
W nowej pracy w dużej korporacji cieszę się wysoką kulturą pracy, wsparciem w szkoleniach, międzynarodowym środowiskiem pracy – a zawsze marzyło mi się pracować z obcymi językami, krajami. Teraz jestem w anglojęzycznym projekcie, mam dynamiczne grono współpracowników i rosnące doświadczenie wciąż głód nowej wiedzy. 

Może kiedyś wkroczę do Collegium Da Vinci na kolejny kierunek studiów… Kto wie…

Niemniej gorąco namawiam – kobieta w strukturach IT jest poważanym i poszukiwanym partnerem, praca testera jest znakomitą drogą w wejście struktury świata informatyki, a gotowość i głód wiedzy nie ogranicza wiek czy zawód – czego jestem przykładem.

To tyle przyszło mi na myśl o mojej podróży przez ostatni rok

Mam nadzieję że może stać się to wskazówka dla wątpiących… Wiem ja też wątpiłam”

Katarzyna Żebrowska

Absolwentka studiów Tester automatyzujący w Selenium w CDV