Poznaj zwycięzców konkursu o Stypendium Da Vinci 2019 – Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj zwycięzców konkursu o Stypendium Da Vinci 2019

Oni będą studiować bez opłat!

Znamy zwycięzców konkursu o Stypendium Da Vinci!

Wyłoniliśmy dwóch autorów najciekawszych prac, nadesłanych na tradycyjnie już ogłaszany przez Collegium Da Vinci konkurs o stypendium w wysokości  8 400 zł. Fundatorami nagród są od lat niezmiennie założyciele Uczelni Ludzi Ciekawych – Piotr Voelkel i Marian Marek Przybylski.

Warunkiem uzyskania stypendium była praca konkursowa w formie filmu, pt. „Dimostrazione – sprawdzaj wiedzę w praktyce”. Dimostrazione, jedna z zasad życia wg Leonarda Da Vinci, to konsekwentne sprawdzanie wiedzy drogą doświadczeń, wytrwałości i gotowości do uczenia się na błędach,

Nagrody główne w konkursie o stypendium Da Vinci otrzymują dwie osoby – obecny i przyszły student CDV.

Wśród kandydatów na studia autorem najlepszego filmu jest Kamil Wojtowicz, który w roku akademickim 2019/2020 rozpocznie naukę na kierunku informatyka, na specjalizacji projektowanie gier i mediów interaktywnych.

Zdobywcą stypendium jest także Mateusz Błaszczyk, obecnie student drugiego roku na kierunku grafika. Co ciekawe, Mateusz zostaje laureatem nagrody o Stypendium Da Vinci już po raz drugi, co świadczy o niezwykłym talencie Mateusza i o tym, że zwycięzcą w konkursie o stypendium można być wielokrotnie. Warto próbować!

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu jury przyznało dodatkową nagrodę, półroczne stypendium o wartości 4200 zł, które otrzyma Oskar Legner, rozpoczynający w roku akademickim 2019/2020 naukę na kierunku informatyka.

W ocenie prac jury wzięło pod uwagę poziom twórczego opracowania tematu, poprawność językową, techniczną, zachowanie zalecanej długości filmu, a także wartość artystyczną przygotowanego materiału.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY! ?

Jurorami w konkursie byli:

Huyen Pham z kanału „Emce kwadrat”

Huyen tworzy i prowadzi jeden z największych kanałów popularnonaukowych na Youtube „Emce kwadrat”, w którym różne zagadnienia naukowe stara się tłumaczyć po ludzku – prosto, bez skomplikowanego, specjalistycznego języka. Subskrybuje go już prawie 700 tysięcy fanów. W swoich filmach Huyen odpowiada na pytania, które mają za zadanie zaspokoić i pobudzić ciekawość, ale również na takie, które zwiększają świadomość ważnych problemów. Za twórczość na swoim kanale otrzymała nagrody branżowe Grand Video Awards: 2016 w kategorii popularnonaukowe (film „Dlaczego lubimy się bać?” oraz za osobowość roku, 2017 w kategorii publicystyka, wideorozmowa (film „Świat osób Głuchych”), 2018 w kategorii branded content (film „69,90”). Otrzymała również  #Hasztagi Roku w kategorii #TwórcaWideo 2018.

Kanał „Emce kwadrat” został partnerem kierunku zarządzanie kreatywne w Collegium Da Vinci, a Huyen Pham i Marcin Nguyen nakręcili we współpracy z uczelnią film pt. „Co mówi twoja twarz?”TUTAJ.

Dawid Myśliwiec z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot”

Znany youtuber, tworzący na Youtube kanał popularno-naukowy o nazwie„Uwaga! Naukowy Bełkot, który subskrybuje ponad 411 tysięcy fanów i można na nim znaleźć prawie 250 filmów. Z wykształcenia chemik, od czterech lat zajmuje się popularyzacją nauk ścisłych – porusza tematy, które go interesują z wielu rozmaitych obszarów wiedzy, m.in. chemii, statystyki, fizyki, biologii, medycyny czy nawet historii. Ogólną wiedzę akademicką przedstawia nie za pomocą suchych faktów, ale próbuje ubrać ją w jakąś historię. Bazuje na przekonaniu, że historie śledzi się i zapamiętuje lepiej niż gruzowisko faktów, nawet jeśli każdy z tych faktów jest ciekawy.

Kanał „Uwaga! Naukowy bełkot” został partnerem kierunku Data Science w Collegium Da Vinci, a Dawid Myśliwiec we współpracy z uczelnią nakręcił film wyjaśniający, czym jest Big Data – TUTAJ.

Piotr Voelkel

Założyciel i współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX. Współzałożyciel Collegium Da Vinci oraz Uniwersytetu SWPS. Jest również współtwórcą Concordia Design, centrum designu i kreatywności w Poznaniu oraz twórcą Fundacji Vox-Artis i Fundacji Pro Academica. Wszystkie te podmioty są skupione pod szyldem Human Touch Group. Choć reprezentują one różne branże, łączy je wspólna idea – rozwój powinien być zawsze zgodny z potrzebami człowieka.

Zobacz film Kamila, kandydata na studia w CDV

„Film nas urzekł pod względem przekazu – każde działanie tylko w synergii z innymi i przy zachowaniu wytrwałości daje namacalne efekty. Zaś wiedza bez praktyki jest jałowa.”

Huyen Pham z kanału „Emce kwadrat”, juror

Zobacz film Mateusza, studenta w CDV

„Największe wrażenie zrobił na mnie film Mateusza Błaszczyka – z kilku powodów. Wrażenie robią montaż, dobór muzyki i cała gama technicznych popisów, ale kluczowe jest chyba to, że wszystko to jest spójne z narracją i jednocześnie jest dobrym zobrazowaniem tytułu.”

Dawid Myśliwiec z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot”, juror

„Bardzo ciekawy film pod względem montażu. Ogląda się go bardzo przyjemnie, a słowa autora pozostawiają mocny wydźwięk.”

Huyen Pham z kanału „Emce kwadrat”, juror

Zobacz film Oskara, kandydata na studia w CDV

„Kolejny wspaniały film zarówno pod kątem realizacji technicznej jak i przekazu. Autor, tłumacząc, że czasem uczymy się, nie znając podstaw teoretycznych, stosuje bardzo sprytne i adekwatne przykłady: “Gdy manipulujesz kartami nie analizujesz rozkładu sił”. Bardzo podoba nam się dynamiczna narracja!”

Huyen Pham z kanału „Emce kwadrat”, juror

Zobacz pozostałe filmy:

Swoje prace na konkurs o stypendium nadesłało kilkunastu studentów CDV.

Zobacz! Zobacz!

Jak co roku, aktywnością w walce o stypendium Da Vinci wykazali się także kandydaci na studia, którzy swoją naukę w Uczelni Ludzi Ciekawych rozpoczną dopiero w październiku 2019 r.

Zobacz! Zobacz!

Szczegóły konkursu:

  • Na czym polegał konkurs?

    Warunkiem udziału w konkursie o stypendium było nadesłanie pracy konkursowej w formie maksymalnie 3-minutowego filmu, pod tytułem: „Dimostrazione-sprawdzaj wiedzę w praktyce”

  • Dla kogo?

    – Dla osób, które do 5 lipca 2019 r. zapisały się na studia w CDV, złożyły wniosek o przyznanie stypendium i dostarczyły pracę konkursową
    – Dla obecnych studentów, którzy do 5 lipca 2019 r. złożyli wniosek o przyznanie stypendium i dostarczyli pracę konkursową

  • Zgłoszenia:

    Filmy należało przesyłać na adres: ciekawi@cdv.pl np. za pośrednictwem wetransfer lub dropbox, a wnioski dostarczać do Biura Sprzedaży Usług Edukacyjnych CDV (pokój R034), osobiście lub pocztą. Szczegóły dotyczące ubiegania się o stypendium znajdują się w poniżej zamieszczonym regulaminie. Obowiązkowe było także wypełnienie załączników, stanowiących integralną całość kompletnego zgłoszenia. Na kompletne zgłoszenia konkursowe czekaliśmy do 7 lipca 2018 r.

  • Nagrody:

    Zwycięzców konkursu poznaliśmy 26 lipca 2019 r. Zwycięzcy otrzymają roczne stypendia, wypłacane od października 2019 roku, w comiesięcznych ratach, w wysokości 700 zł/m-c. Wyjątkowo przyznaliśmy dodatkową nagrodę – stypendium półroczne.