Historia Bez Cenzury dla CDV! – Collegium Da Vinci Poznań

Historia Bez Cenzury dla CDV!

Formatowanie obywatela? Poznaj historię edukacji - bez cenzury!

W jaki sposób powstał pierwszy uniwersytet?
Czemu w średniowieczu ludzie nie znosili studentów?
Od kiedy lekcje trwają po 45 minut i kto wprowadził wycieczki szkolne?

Razem z kanałem „Historia bez cenzury” odkrywamy wszystkie tajemnice szkolnictwa na przełomie wieków i zastanawiamy się: czy system edukacji naprawdę musi wyglądać właśnie tak?

Od starożytnej Sparty, przez renesansowe podejście do nauki, po szkołę pruską – przyglądamy się najciekawszym, najdziwniejszym i najbardziej orygialnym pomysłom na… Formatowanie obywateli.

Poznajcie drużynę kanału „Historia bez cenzury”, który może się pochwalić już ponad milionem subskrybentów na YouTubie!

Wojciech Drewniak to historyk z niebanalnym poczuciem humoru. Oprócz tego, że jest twarzą programu “Historia bez cenzury” i tworzy scenariusze poszczególnych odcinków, jest również autorem serii książek o tym samym tytule.

Twórcą kanału jest Tomasz Okoń, za stronę merytoryczną odcinków odpowiada Paweł Chilczuk, natomiast Marta Zalewska pilnuje, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Kanał „Historia bez cenzury” nie jest typowym kanałem opowiadającym o  historycznych wydarzeniach, na którym liczą się daty, fakty oraz nazwiska, a Collegium Da Vinci nie jest typową uczelnią, to Uczelnia Ludzi Ciekawych!

Film „Formatowanie obywatela” powstał w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia Collegium Da Vinci. Zgodnie z hasłem „Ciekawi nas przeszłość i przyszłość” przyglądamy się historii edukacji, intrygują nas bieżące trendy i z ciekawością zaglądamy w przyszłość!

Przypominamy również o konkursie o Stypendium Da Vinci, w którym laureatów wybierze Wojciech Drewniak!

Masz 180 sekund, by podbić nasze serca i wygrać stypendium Da Vinci o wartości 8400 zł! Nagraj film inspirowany motywem przewodnim obchodów 25-lecia istnienia Collegium Da Vinci – „Ciekawi mnie przeszłość i przyszłość” – i studiuj przez rok za darmo!

To już kolejna edycja konkursu Stypendium Da Vinci ustanowiona przez Piotra Voelkela i śp. Mariana Marka Przybylskiego, założycieli Uczelni. Rok temu motywem przewodnim zadania konkursowego było hasło Arte / Scienza, czyli rozwijaj myślenie całym mózgiem, zachowaj równowagę pomiędzy logiką a wyobraźnią.