EKO CDV – Collegium Da Vinci Poznań

EKO CDV

Jako pierwsza uczelnia w Polsce zawieramy umowy online

W Collegium Da Vinci dbamy o środowisko i wprowadzamy eko-rozwiązania. Z początkiem lutego rozpoczęliśmy już drugą rekrutację, w której kandydaci na studia mogą zawierać umowy online z uczelnią.

Taka forma nie tylko pozwala na oszczędność czasu, ale jest też bezpieczna dla naszej planety. W roku akademickim 2020/2021 dzięki Umownikowi, narzędziu do zawierania umów, udało nam się zaoszczędzić 26 622 kartki, a tym samym uratowaliśmy 3,3 drzewa, 30 615,3 litra wody i obniżyliśmy emisję dwutlenku węgla o 145 ton! Podpisaliśmy 1346 umów online w ciągu dziewięciu miesięcy.

Wypełnienie i przesłanie dokumentów zajmuje kandydatom na studia tylko 7 minut, bez konieczności wychodzenia z domu i przyjazdu na uczelnię lub wysyłania pocztą czy kurierem. Cały proces odbywa się online za pomocą przeglądarki www.

Zawarte  umowy lub inne dokumenty stworzone za pomocą Umownika są bezpieczne. Każdy dokument stworzony w Umowniku jest opatrzony unikalnym kodem znakowym oraz kodem QR, które uniemożliwiają jego podrobienie. Zawarte umowy są przechowywane na serwerach Beyond.pl posiadających najwyższe standardy bezpieczeństwa wg certyfikacji ANSI.

Collegium Da Vinci kolejny raz udowodniło, że wyprzedza trendy i jako pierwsza uczelnia w Polsce zdecydowało się zadbać o środowisko i uprościć biurokrację. Dzięki temu, przyszli studenci mogą poświęcić zaoszczędzony czas na swoje pasje, mamy nadzieję, że również te związane z ekologią.

Umownik został stworzony przez spółkę Law Biz Technology sp. z o.o. To start-up prawniczy, którego misją jest tworzenie rozwiązań informatycznych umożliwiających efektywne przygotowywanie, zatwierdzanie i przesyłanie drogą elektroniczną dokumentów wywołujących skutki prawne. Umownik był nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności  przyznawanej przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości”.

Umownik jest kompleksowym narzędziem wykorzystywanym w Collegium Da Vinci do zawierania umów online z kandydatami na studia w formie dokumentowej: generowania treści oraz potwierdzania ich zawarcia. Nie ma konieczności składania tradycyjnego podpisu lub podpisu elektronicznego.